Článek

Soud dnes vynese rozsudek v kauze Key Investments

 
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v případu společnosti Key Investments. Třem bývalým členům představenstva hrozí až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Obžalovaní vinu odmítají a chtějí obžaloby zprostit, píše ČTK.
09.12.2016 06:15 |

podobné články

Podobné články

Exmanažeři Key Investments jsou vinni, řekl soud. Klienty obrali o miliardu

 
Pražský městský soud uznal v pátek vinu tří bývalých členů představenstva společnosti Key Investments (KI). Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Tři exmanažeři Key Investments mají jít na na tři až pět let do vězení za pochybné spravování peněz. Rozsudek není pravomocný.
09.12.2016 12:30 |

podobné články

Charita Maxové „zahučela“ v tunelu Key Investments. Firma jí spravovala miliony

 
Nadace táta a máma, která ještě v roce 2009 nesla jméno topmodelky Terezy Maxové, přišla v kauze Key Investments o miliony. Ukázalo se to během soudního líčení, které začalo 15. února. Key Investments spravovala mimo jiné peníze také politikům nebo několika radnicím. Upozornily na to Lidové noviny.
18.02.2016 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (418 článků)

TOP 09: Kauza Key Investments má své viníky

 
Pražští politici a zastupitelé TOP 09 delší dobu kritizují hazardní hru s veřejnými penězi ve „správě" firmy Key Investments. Žádají navrácení těchto financí zpět do majetku městských částí a volají k odpovědnosti ty komunální politiky, kteří uvedené veřejné prostředky do správy Key Investments svěřili.
17.05.2011 12:50 |

podobné články

Dvojice radních Prahy 10 rezignuje kvůli kauze Key Investments

 
Místostarosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS) a radní Antonín Weinert (ČSSD) dnes s okamžitou platností rezignovali na své funkce v čele městské části. Důvodem je kauza spojená se společností Key Investments, která podle radnice městskou část podvedla při správě jejího portfolia cenných papírů a Prahu 10 tak připravila o několik desítek milionů korun.
25.06.2012 16:45 |

podobné články

Policie navrhla obžalobu v kauze Key Investments

 
Protikorupční policie dnes navrhla obžalovat tři bývalé členy představenstva investiční společnosti Key Investments. Podle detektivů způsobili více než 40 subjektům škodu zhruba 840 milionů korun.
14.11.2014 13:55 |

podobné články

Soud v pondělí začne rozplétat kauzu Key Investments

 
Pražský městský soud začne v pondělí rozplétat případ tří bývalých členů představenstva investiční společnosti Key Investments (KI). Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Hrozí jim až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.
13.02.2016 16:35 |

podobné články

Key Investments: Mezi Chalupou a firmami nalezeno pojítko

 
Pojítkem mezi politiky a firmami v kauze společnosti Key Investments (KI), která měla spravovat peníze tří pražských městských částí, ale nyní směřuje k likvidaci, je firma Auditing Dykast. Tvrdí to server Česká pozice.cz. Tomáš Chalupa jakékoli napojení na firmy ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz popřel.
19.05.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Kvůli Key Investments odstoupili v Praze 10 dva radní

 
Praze 10 už nevládne velká koalice ODS a ČSSD. V pondělí na svůj post rezignovali místostarosta, dříve starosta, Vladislav Lipovský (ODS) a radní, dříve místostarosta, Antonín Weinert (ČSSD). Oba tak učinili kvůli kauze Key Investments (KI). V placených funkcích je nahradili Ivana Cabrnochová (SZ) a Petr Vozobule (Desítka pro domácí), rozšířila se rovněž koaliční smlouva.
25.06.2012 15:35 |

podobné články

Dva radní z Prahy 10 rezignovali kvůli kauze Key Investments

 
Místostarosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS) a radní Antonín Weinert (ČSSD) v pondělí s okamžitou platností rezignovali na své funkce v čele městské části. Důvodem je kauza spojená se společností Key Investments, která podle radnice městskou část podvedla při správě jejího portfolia cenných papírů a Prahu 10 tak připravila o několik desítek milionů korun. Informuje ČTK.
25.06.2012 16:25 |

podobné články

Protikorupční policie obvinila tři lidi ze společnosti Key Investments

 
Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality zahájili trestní stíhání tří osob. Mělo by jít o bývalé členy představenstva společnosti Key Investments. Obvinění měli způsobit škodu ve výši 315 milionů korun. O průlomu v kauze informuje server Česká pozice.
16.04.2013 11:05 |

podobné články

Kauza Key Investments: Kocourek, Gross a tři manažeři se škodou za 315 milionů!

 
Protikorupční policie jde po krku třem exmanažerům investiční společnosti Key Investments kvůli stamilionové škodě. V celé kauze kolem kontroverzní firmy je přitom zapleten i exministr a "odkláněč" financí Martin Kocourek a objevuje se i přízrak Stanislava Grosse. V jakých souvislostech?
16.04.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (723 článků)

TOP 09: Ztráty Prahy 6 v kauze Key Investments musí být co nejmenší

 
V minulém týdnu se v médiích objevila zpráva, že policie navrhla obžalovat tři bývalé členy představenstva investiční společnosti Key Investments (KI). Podle detektivů způsobili více než 40 subjektům škodu ve výši zhruba 840 milionů korun. Jedním z poškozených je i městská část Praha 6, a to jak přímo, tak prostřednictvím jí vlastněné společnosti SNEO, a.s..
22.11.2014 21:46 |

podobné články

Stát může vymáhat stamiliony. Moc se k tomu prý ale nemá

 
Kromě řady podvedených klientů přišel před téměř pěti lety o nemalé peníze v kauze Key Investments také český stát. Stalo se to prostřednictvím Hornické zaměstnanecké zdravotní pojišťovny, která zkrachovala. V pojišťovně má Ministerstvo financí pohledávku více než jednu miliardu korun, podle soudu by mělo dostat 150 milionů korun. Jenže část peněz pojišťovny „zmizela“ ve spárech tajemné chobotnice stojící za brokerskou firmou Key Investments.
11.07.2015 09:06 |

podobné články

Key Investments je v konkurzu. Peníze jí svěřila i Praha 6 a Praha 10

 
Městský soud v Praze v úterý prohlásil konkurz na společnost Key Investments, které své peníze svěřily i některé pražské městské části. ČTK to dnes zjistila v Insolvenčním rejstříku. Věřitelé po firmě v insolvenčním řízení požadovali stovky milionů korun, insolvenční správce Jiří Švihla už dříve neuznal pohledávky Prahy 6 a Prahy 10.
24.10.2012 21:05 |

podobné články

Soud možná vynese nový rozsudek na bývalým Drábkovým náměstkem Šiškou

 
Pražský městský soud dnes možná vynese rozsudek v kauze někdejšího náměstka Ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky a šéfa tamního odboru informatiky Milana Hojera. Jde o přidělení veřejné zakázky pro firmu Oksystem. Soud je původně za vydírání poslal na šest a pět let do vězení, odvolací soud ale tento rozsudek zrušil.
03.04.2015 06:26 |

podobné články

Komici Key a Peele míří na plátna kin. Gangsteři jim ukradli kocourka

 
Známá komediální dvojice Key & Peele (Keegan-Michael Key a Jordan Peele) se společně objeví v celovečerním filmu Keanu. Trailer naznačuje, že jde o odlehčenou krimi komedii, v níž hlavní roli hraje roztomilý kocour Keanu, který je Peelemu ukraden gangstery. Dvojice "slušňáků" se vydá na nebezpečnou záchrannou misi, při níž létají kulky i drsná slova. Režisérem filmu je Peter Atencio, který s herci točil už jejich skečový pořad Key & Peele. Scénář napsal Peele společně s Alexem Rubensem, jenž s komiky také na pořadu spolupracoval. Ve vedlejších rolích se objeví Jason Mitchell (Straight Outta Compton) nebo Luis Guzmán (seriál Narcos). Keanu dorazí do českých kin 21. dubna.
26.01.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Luis Guzmán (1 článek) , Mitchell Jason (1 článek) , Jordan Peele (1 článek) , Peter Atencio (1 článek) , Michael Michael (1232 článků) , Michael Alex (3 články)

Mládek (ČSSD): ODS by se měla zbavit politiků spojených s Key Investments

 
Občané pražských městských částí 6, 11 a 13 již dnes vědí, jak dopadne druhý pilíř penzijní reformy. Výsledek totiž bude stejný jako v případě jejich peněz v rukou obecních politiků za ODS, kteří je svěřili firmě Key Investments a nestarali se, co s nimi tato soukromá společnost udělá. Až nyní se všichni diví, že peníze nejsou.
19.05.2011 08:50 |

podobné články

Key Investments: Vládní poslanec se opřel do ministra Chalupy

 
Bývalý starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa by měl nést odpovědnost za kauzu Key Investments, která stála jeho obvod stamiliony korun. Vyplynulo to ze sobotního mimořádného jednání zastupitelů, o kterém dnes informovaly Novinky.cz.
12.06.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Kocourek poslal miliony do Key Investments už v roce 2002

 
Bývalý ministr průmyslu Martin Kocourek poslal podle dnešní Mladé fronty Dnes (MfD) už v roce 2002 do společnosti Key Investments pět milionů korun. Když ale nedávno vysvětloval šestnáctimilionovou transakci své matky, která ho stála křeslo ve vládě, popřel, že by kdy byl klientem firmy.
13.12.2011 07:10 |

podobné články