Článek

Sopranistka Olga Jelínková: Němci opatření zpočátku podcenili

 
Česká sopranistka Olga Jelínková jako jedna z mála ve svém oboru získala prestižní angažmá za hranicemi. Od sezony 2018/19 je sólistkou operního souboru Saarländisches Staatstheater v německém Saarbrückenu, kde zpívá přední role ve světovém repertoáru. V Saarbrückenu tráví i vynucenou koronavirovou izolaci.
06.05.2020 14:05 |

podobné články

Podobné články

Sopranistka Olga Jelínková: Cítím se v Německu jako doma

 
Olga Jelínková je operní sopranistka s hlasem výjimečné techniky, barvy i rozsahu. Zpěv vystudovala na Pražské konzervatoři u Antonie Denygrové a na HAMU u Miloslava Podskalského. Kariéru zahájila před deseti lety jako vítězka soutěže Ad honorem Mozart v Praze a Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech.
30.11.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (143 článků) , Miloslav Podskalský (1 článek)

Němci nevěřili, že mezi uprchlíky přijdou i islamisté. „Podcenili jsme ISIS“

 
Spolkový úřad pro ochranu ústavy, který v Německu vykonává funkci kontrarozvědky, zpočátku špatně odhadl radikální organizaci Islámský stát (ISIS). Listu Die Welt am Sonntag to řekl šéf úřadu Hans-Georg Maassen. Jako příklad uvedl, že zpočátku považovali za nepravděpodobné, že by IS do Německa své členy posílala ukryté mezi uprchlíky.
10.04.2016 11:10 |

podobné články

Sopranistka Janková: Haydnovy písně je třeba znovu objevovat

 
Sopranistka Martina Janková vystoupila Na Pražském jaru a v rozhovoru s Právem říká, že Haydnovy písně je třeba znovu objevovat. Prozradila něco o natáčení dokumentu o ní i o práci v divadle v Curychu.
19.05.2009 12:50 |

podobné články

Krumlovskému víkendu kralovala sopranistka Renée Flemingová

 
Razantně začal 18. ročník hudebního festivalu Český Krumlov. V pátek oslavil 700 let trvání města koncertem na náměstí a v sobotu v Pivovarské zahradě zpívala největší hvězda, americká sopranistka Renée Flemingová.
20.07.2009 11:35 |

podobné články

Americká sopranistka Renée Flemingová: Do Prahy se vrátím v listopadu

 
Americká sopranistka Renée Flemingová zahájila 18. ročník hudebního festivalu Český Krumlov. V Pivovarské zahradě zapívala Rusalku i Desdemonu. V rozhovoru slíbila, že v listopadu navštíví i Prahu.
21.07.2009 09:55 |

podobné články

Zemřela Milada Šubrtová, přední česká sopranistka

 
Ve věku 87 let v Praze v pondělí zemřela Milada Šubrtová, sólistka opery Národního divadla (ND), přední česká sopranistka a držitelka Ceny Thálie. Poslední rozloučení s rodačkou ze Lhoty u Kralovic bude neveřejné, řekla mluvčí Státní opery Praha Lucie Ljašková.
02.08.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Milada Šubrtová (2 články)

Sopranistka Christina Vasileva se vrací do Prahy

 
Po třech letech se na jeviště Státní opery pražského Národního divadla vrací držitelka Ceny Thálie, sopranistka Christina Vasileva.
06.09.2014 16:50 |

podobné články

Sopranistka Sarah Brightman: Odkládám cestu do vesmíru!

 
Britská sopranistka Sarah Brightman (54) ve středu podle agentury AFP oznámila, že z rodinných důvodů odkládá na neurčito svou cestu do vesmíru. Její let k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) v ruské raketě Sojuz byl plánován na 1. září.
13.05.2015 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Sarah Brightman (5 článků)

Při požáru v Praze zemřela pravděpodobně sopranistka Dvořáková

 
Jednou ze dvou žen, které zahynuly při dnešním požáru rodinného domu v pražské ulici Na Ořechovce ve Střešovicích, byla pravděpodobně sopranistka Ludmila Dvořáková, držitelka ceny Thálie a Ceny Antonína Dvořáka. Druhou mohla být její sestra Květoslava. Vyplývá to ze zjištění ČTK.
30.07.2015 08:40 |

podobné články

Ludmila Dvořáková (†92): Fenomenální sopranistka, která si podmanila celý svět

 
Významná česká sopranistka s úchvatným hlasem. Tak o operní pěvkyni Ludmile Dvořákové (†92) mluvil každý, kdo někdy viděl (nebo slyšel) její vystoupení. Její pražskou vilu, ve které žila se svou sestrou, ve čtvrtek ráno zachvátily plameny, které se rozšířily z kuchyně. Obě ženy v nich bohužel našly smrt.
30.07.2015 13:10 |

podobné články

Mladičká pěvkyně myslela, že má koncertovat v tělocvičně. Ocitla se v nejslavnějším sále Evropy

 
Začínající talentovaná sopranistka Mirjam Miesterfeldt z Německa kývla na po telefonu narychlo sjednávaný záskok. Dle informací, které slyšela, měla zazpívat árie z Mozartových oper v curyšské tělocvičně. Doprovázet ji měli pardubičtí filharmonici. Vše sedělo, až na pár hlásek. Koncert se totiž nekonal v tělocvičně, tedy "Turnhalle", nýbrž v Tonhalle, tedy v jedné z nejslavnějších koncertních síní Evropy. A ne pro několik stovek nadšenců kdesi pod basketbalovými koši, ale ve vyprodaném sále našlapaném 1500 diváky. „Chudák sopranistka málem omdlela, když se tento svůj omyl dozvěděla. Nejdřív nechtěla o Tonhalle ani slyšet,“ líčí se smíchem šéfka pardubické filharmonie Jarmila Zbořilová.
19.02.2016 17:00 |

podobné články

Zemřela španělská sopranistka Caballéová. Proslavila ji píseň Barcelona s Mercurym

 
Ve věku 85 let v sobotu zemřela španělská operní pěvkyně Montserrat Caballéová, kterou vedle desítek operních rolí proslavil i popový duet Barcelona s Freddiem Mercurym. Podle španělských médií o tom informovala barcelonská nemocnice, kde byla světová sopranistka hospitalizována od poloviny září. Diva, která na operních pódiích zářila více než půl století, několikrát vystoupila i v Česku, naposledy v roce 2010.
06.10.2018 09:20 |

podobné články

Zemřela sopranistka Montserrat Caballéová, s Mercurym nazpívala hit Barcelona

 
Ve věku 85 let zemřela španělská operní pěvkyně Montserrat Caballéová. Sopranistka známá i popovým duetem Barcelona skonala v nemocnici Hospital de la Santa Creu i Sant Pau v katalánské metropoli Barcelona po delší nemoci, napsala agentura DPA.
06.10.2018 09:15 |

podobné články

Anna Netrebko připravila několik překvapení

 
K zahájení světového turné si zvolila ruská sopranistka Anna Netrebko Prahu. Čtvrteční večer byla Smetanova síň Obecního domu zcela vyprodaná. Současná světová sopranistka číslo jedna nabídla nový program, jenž na rozdíl od předcházejících pražských koncertů byl převážně komorní, pouze s klavírním doprovodem Brita Malcolma Martineaua.
16.11.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Anna Netrebko (14 článků)

Americká sopranistka Pérezová zazářila s PKF

 
Lepšího hosta si nemohl orchestr PKF – Prague Philharmonia pro zahajovací koncert 25. sezony vzniku orchestru vybrat. Ve zcela zaplněném pražském Rudolfinu pod vedením francouzského šéfdirigenta Emmanuela Villaumea s ním zpívala americká sopranistka Ailyn Pérezová. Její výkon v dílech Ericha Wolfganga Korngolda a Richarda Strausse lze označit za mimořádný.
16.01.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Strauss (16 článků)

Sopranistka Sarah Brightmanová: Ráda si po koncertu dávám pivo

 
Jsou to čtyři roky, co britská sopranistka Sarah Brightmanová odvolala svůj plán letět jako vesmírná turistka na mezinárodní vesmírnou stanici. Po ukončení dlouhého kosmického výcviku ji z dalšího čekání vytrhla práce na novém albu. Vyšlo loni a jmenuje se Hymn. Písně z něj zazní 8. listopadu na jejím koncertě v Tipsport areně v Praze.
04.11.2019 10:45 |

podobné články

Sopranistka Miroslava Časarová: Mámy teď mají největší záhul

 
Na sociálních sítích se před Velikonocemi objevila Rusalčina árie Měsíčku na nebi hlubokém proměněná ve vtipné video komentující situaci zpěvačky-matky v domácí karanténě. Její autorkou i interpretkou je operní sopranistka Miroslava Časarová, která do natáčení zapojila celou rodinu. Během pár dní získalo video obrovskou popularitu nejen mezi příznivci opery.
16.04.2020 07:15 |

podobné články

Petr Janda po operaci - Hrozila mu smrt! Lékaři v Říčanech zpěvákův stav podcenili...

 
Zpěvák skupiny Olympic Petr Janda (68) ve středu pendloval mezi nemocnicemi! S akutními bolestmi břicha byl hospitalizován nejdříve v nemocnici v Říčanech u Prahy, tam ale jeho stav prý podcenili, a tak ho manžela Alice nechala převézt do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze! Tam Janda putoval rovnou na sál a na operaci!
02.07.2010 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Janda (728 článků) , Petr Janda (728 článků)

Právnička zpochybňuje konkurz na ředitele České inspekce životního prostředí. Obrátila se na vnitro

 
Konkurz na ředitele České inspekce životního prostředí (ČIŽP), který vyhrál Erik Geuss, by mohl být zpochybněn. Kritička vedení inspekce, bývalá vedoucí právního oddělení na ČIŽP Jitka Jelínková, dnes média upozornila na zřejmě nezákonnou dohodu mezi státním tajemníkem ministerstva životního prostředí (MŽP) Janem Landou a ministrem Richardem Brabcem (ANO) o výběru nejvhodnějšího uchazeče. Jelínková tvrdí, že byl porušen zákon o státní službě.
24.01.2016 20:26 |

podobné články