Článek

Šokující snímky z nemocnice: Pacientům s koronavirem nasazují podivné přilby!

 
Italští lékaři z Bergama apelují na Británii a další země - zabraňte šíření viru za každou cenu, nebo dopadnete jako my, nic takového jsme ještě nezažili. Koronavirus není obyčejný zápal plic! Všechny nemocnice na severu Itálie jsou přeplněné, tamní zdravotnictví je v kritické situaci. Aby lékaři zabránili šíření viru, pacienti leží s nasazenými plastovými přilbami.
20.03.2020 11:55 |

podobné články

Podobné články

Vážné zranění hlavy – doména cyklistů

 
V loňském roce zemřelo při dopravních nehodách 57 cyklistů, 81 procent z nich nemělo přilbu. Těžce zraněno bylo 433 bicyklistů, 70 procent z nich jelo bez přilby. Ve více než dvou desítkách států je používání cyklistické přilby povinné. Důvod je prostý – cyklisté jedoucí bez přilby podstupují 19x větší riziko úmrtí než ti, kteří ji používají.
11.05.2015 13:01 |

podobné články

Hamilton a Vettel museli před GP USA změnit přilby, Brit zrušil skandální nápis

 
Lewis Hamilton a Sebastian Vettel museli v průběhu závodního víkendu Velké ceny USA v Austinu, do níž dnes večer odstartují z první řady, změnit vzhled své přilby. A Hamilton pro to měl hodně pikantní důvod, málem se postaral o prvotřídní skandál.
18.11.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Lewis Hamilton (507 článků) , Sebastian Vettel (452 článků)

TEN PRAVÝ BOX je zpátky. Češi v ringu sundají přilby!

 
Boxeři bojují o větší přízeň. Rozhodli se proto, že odloží přilby a do ringu vstoupí tak, jak kdysi bývalo zvykem. Elitní box bude k vidění v české extralize poprvé už o víkendu, zašlou slávu opráší v hotelu Olšanka.
20.09.2013 10:45 |

podobné články

SMÍM PROSIT? Porvali se třikrát za zápas, předtím si navzájem sundali přilby!

 
Zámořská NHL zavedla nové pravidlo. Pokud si hráč před rvačkou sundá přilbu, automaticky inkasuje dvouminutový trest. Bitkaři se ale rozhodli, že proti nesmyslnému budou bojovat, přilby si sundali navzájem!
20.09.2013 20:30 |

podobné články

Opilý řidič srazil cyklistu bez přilby! Cyklista teď leží v kritickém stavu v nemocnici!

 
Dopravní policisté shání svědky střetu cyklisty a osobního auta, ke kterému došlo 5. června v Lanšperku na Orlickoústecku. Opilý řidič auta tam srazil cyklistu, který jel pravděpodobně bez ochranné přilby.
12.06.2014 18:35 |

podobné články

Motorkář bez přilby na stroji bez RZ kličkoval po silnici

 
V sobotu hodinu po půlnoci si autohlídka městské policie při kontrolní činnosti v ulici Jednořadá, Praha 6, všimla jedoucího motocyklu – skútru bílé barvy –, jehož řidič jel bez ochranné přilby a motocykl neměl registrační značku.
29.06.2014 10:55 |

podobné články

Opilého řidiče čtyřkolky bez přilby a řidičského oprávnění zastavili strážníci v Hradci Králové

 
Řidiče čtyřkolky bez přilby spatřila hlídka městské policie v ulici Jana Černého v Hradci Králové. Strážníci mu dali pokyn k zastavení a požádali o předložení dokladů. Čtyřiadvacetiletý muž z Pardubicka uvedl, že řidičský průkaz nevlastní a osvědčení o registraci vozidla také nemá.
08.07.2014 00:55 |

podobné články

Mohou adepti na Nobelovku za mír asistovat při veřejných popravách?

 
Každá doba i událost potřebuje své hrdiny a má je i válka v Sýrii. Jsou to příslušníci civilní obrany, nazývaní Bílé přilby, kteří v extrémních podmínkách zachraňují přeživší po náletech. Jejich obraz ale zdaleka není tak neposkvrněný, jak se prezentuje v médiích. Mnozí ze záchranářů mají velmi blízko k radikálním islamistům, kteří je leckdy přímo označují za mudžahedíny. Rozruch před pár dny vyvolalo video, na němž Bílé přilby dokonce asistují při veřejné popravě.
28.05.2017 10:20 |

podobné články

Skleněné přilby pro nejlepší hasiče

 
Již devátým rokem přebírají nejlepší profesionální hasiči skleněné přilby jako ocenění jejich práce z rukou ministra vnitra a generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR.
17.04.2018 20:10 |

podobné články

Policie chce povinné přilby i pro dospělé cyklisty

 
Zatímco dnes musí nosit přil­bu pouze cyklisté mladší osmnácti let, v budoucnu by mohla být povinná pro všechny. Změnu chce prosadit dopravní policie, aby se snížil počet obětí na silnicích. Jak ukazují statistiky, drtivá většina usmrcených cyklistů neměla při havárii chráněnou hlavu. Loni zemřelo při nehodách 36 cyklistů, 28 z nich jelo bez přilby.
11.01.2020 16:20 |

podobné články

Kolovratník (ANO): Cyklistické přilby pro dospělé povinně?

 
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zavést povinné přilby i pro dospělé cyklisty.
19.01.2020 12:25 |

podobné články

Cizinci ve strachu ze zkoušky z češtiny nasazují i dublery

 
Tvrdší pravidla pro cizince, kteří chtějí získat povolení k trvalému pobytu u nás, platí již téměř rok. Povinná zkouška z češtiny zatím přinesla jednu výraznou změnu. Snížil se počet žadatelů o toto povolení. Proč? Ministerstvo vnitra soudí, že důvodem je strach ze zkoušky. Chytily se toho i podvodnické firmy, které nasazují dublery, kteří za cizince testy skládají.
21.12.2009 03:55 |

podobné články

Zpověď vojáka z první linie: Na misích nás nasazovali jako předvoj Amíků…

 
Nasazují životy na zahraničních misích v krizových oblastech. Přestože čelní čeští představitelé tvrdí, že naše jednotky primárně nebojují, realita je úplně jiná! Naši vojáci dokonce nasazují životy místo elitních spojeneckých jednotek.
11.01.2014 05:45 |

podobné články

Nemocnice Pelhřimov: Pacientům slouží další moderní sanita, pořízená díky daru od města

 
Komfortní sanitní vůz Renault Master v hodnotě 1 133 000 korun začal dnes sloužit pacientům pelhřimovské nemocnice. Sanita byla pořízena díky milionovému finančnímu daru města Pelhřimov. „Vozidlo je určeno pro přepravu pacientů s jakýmkoliv zdravotním omezením, kteří nejsou v přímém nebezpečí ohrožení života,“ sdělil technický náměstek nemocnice Petr Adam.
10.11.2017 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Adam (92 článků)

Lékaři v Brně se bouří proti pacientům s koronavirem z Francie: Ti nakonec nepřiletí!

 
Hlasitý nesouhlas nemalé řady doktorů a sester vzbudil způsob oznámení o přijetí šesti pacientů s koronavirem z Francie. Nikdo se jich totiž neptal, rozhodnutí přišlo direktivně. Letadlo se šesti francouzskými pacienty s koronavirem v těžkém stavu mělo dosednout na letiště v Brně po 15. hodině. Vše je ale jinak! Nepřiletí!
06.04.2020 14:20 |

podobné články

ŽEBŘÍČEK: Homolka, Strakonice,… Tyhle nemocnice jsou NEJ!

 
Nejlépe se ke svým pacientům chovají lékaři a sestry na rehabilitační klinice v pražských Malvazinkách. Nejoblíbenější fakultní nemocnicí je nemocnice v Ostravě a výborný přístup k pacientům má nemocniční personál ve Strakonicích, Písku a Šumperku.
30.11.2010 07:50 |

podobné články

V Tchajwanu transplantovali pacientům orgány dárce s AIDS

 
Tchajwanská nemocnice pěti pacientům omylem transplantovala orgány, jejichž dárce byl postižen nemocí AIDS. Za chybu je odpovědný pracovník nemocnice, který přeslechl telefonickou informaci o výsledcích pravidelně prováděných testů právě na přítomnost této choroby, informovala dnes agentura AP.
29.08.2011 19:55 |

podobné články

Pozůstalí po oběti heparinového vraha odškodné nedostanou!

 
Nemocnice Havlíčkův Brod nemusí zaplatit 8,8 milionu korun, které po ni požadovali pozůstalí po jedné z obětí heparinového vraha Petra Zelenky. O zamítnutí žaloby rozhodl Krajský soud v Hradci Králové, soudce Jan Fifka ji označil za nedůvodnou. Zelenka jako pracovník anesteziologicko-resuscitačního oddělení havlíčkobrodské nemocnice podával pacientům heparin od května do září 2006. Pacientům tím zředil krev a někteří vykrváceli, soud ho za to odsoudil na doživotí.
01.08.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fifka (2 články) , Petr Zelenka (123 článků)

iPady pomohou pacientům

 
Uherskohradišťská nemocnice chce zlepšit informovanost pacientů o jejich zdravotním stavu za použití nových technologií. Na vybraná pracoviště tak pořídila nemocnice několik tabletů iPad, které umožní ve 3D zobrazení ukázat detailně pacientům jejich problém i řešení.
03.02.2015 12:26 |

podobné články