Článek

Šok: Vystřeleno z Ukrajiny, padlo k „polské“ raketě v USA

 
Polsko potvrdilo, že raketa, která včera dopadla na území obce Przewodów v Lublinském vojvodství během masivního ruského ostřelování Ukrajiny a zabila dva polské občany, byla ruské výroby. Polský prezident Andrzej Duda však uvedl, že zatím není došetřeno, kdo raketu vypálil. Podle amerického prezidenta Joea Bidena se má zdát „nepravděpodobné“, že by byla vystřelena z Ruska. Agentura AP zveřejnila, že mohly být do incidentu zapojeny rakety vypálené Rusy i Ukrajinci.
16.11.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (887 článků)
Podobné články

Šok: Vystřeleno z Ukrajiny, padlo k „polské“ raketě v USA Táňa píše

 
Polsko potvrdilo, že raketa, která včera dopadla na území obce Przewodów v Lublinském vojvodství během masivního ruského ostřelování Ukrajiny a zabila dva polské občany, byla ruské výroby. Polský prezident Andrzej Duda však uvedl, že zatím není došetřeno, kdo raketu vypálil. Podle amerického prezidenta Joea Bidena se má zdát „nepravděpodobné“, že by byla vystřelena z Ruska. Agentura AP zveřejnila, že mohly být do incidentu zapojeny rakety vypálené Rusy i Ukrajinci.
16.11.2022 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (887 článků)

Zemřel "Šílený Mike", který popíral kulatost Země: Smrt ve vlastnoruční raketě

 
Přezdívalo se mu Šílenec Mike (†65), proslavil se tvrdošíjným tvrzením, že Země je placatá, a v 2017 se to pokusil dokázat v raketě, kterou si sestrojil z kovošrotu. Tenkrát přežil a nevzdal se. Let v nové raketě poháněné párou, se mu stal osudným. Mike Hughes zemřel před zraky vlastních fanoušků krátce po startu.
23.02.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Mike Hughes (2 články) , Mike Hughes (2 články)

Už v srpnu se v Egyptě málem zřítilo letadlo, muselo se vyhnout raketě

 
Letadlo britských aerolinek Thomson Airways se 189 cestujícími na palubě se v srpnu při příletu do egyptského letoviska Šarm aš-Šajch muselo vyhnout raketě. Uvedla to podle listu The Guardian britská vláda. Ta se prý nicméně nedomnívá, že šlo o pokus o sestřelení letadla, a přítomnost rakety připisuje manévrům egyptské armády.
07.11.2015 03:30 |

podobné články

Nad Sinají zřejmě nebylo bezpečno i dříve: Britský letoun se prý musel v srpnu vyhnout raketě

 
Letadlo britských aerolinek Thomson Airways se 189 cestujícími na palubě se v srpnu při příletu do egyptského letoviska Šarm aš-Šajch muselo vyhnout raketě. Uvedla to podle listu The Guardian britská vláda. Ta se prý nicméně nedomnívá, že šlo o pokus o sestřelení letadla, a přítomnost rakety připisuje manévrům egyptské armády. Minulý týden se zřítilo ruské letadlo, které letělo z letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu. Spekuluje se, že ruský letoun se mohl stát terčem teroristického útoku.
07.11.2015 08:11 |

podobné články

Silné foto: Chlapci skáčou do kráteru po raketě. Syrské příměří však má problémy

 
Kolem rozbombardované syrské město, tihle chlapci si však ani přes válečné hrůzy nezapomněli hrát. A rozpustile skáčou do vody. Jen ten „bazén“ je nějaký divný... Vyrostl v kráteru po raketě. V Sýrii panuje křehké příměří, není však bez problémů. Lidé na části území trpí hlady, tolik potřebnou humanitární pomoc však komplikují zablokované silnice.
15.09.2016 20:50 |

podobné články

Do hrobu ve vesmírné raketě nebo hasičském autu. I rakev může splnit sen

 
Rakev má odrážet život, sny, zájmy a status nebožtíků, tvrdí Ghaňané. Věří, že by zemřelým měli dopřát co nejlepší rozloučení. Ghanské pohřby jsou tedy mimořádnou událostí a rakve, ve kterých jsou lidé pohřbíváni, nejsou jen honosné, některé jsou doslova extravagantní. Člověk se může nechat pohřbít například ve vesmírné raketě, rybě nebo v hasičském autě, informovala stanice BBC.
26.11.2018 23:05 |

podobné články

Chtěl dokázat, že je Země placatá. Stálo ho to život

 
Přestože je teprve únor, hlavní adept na Darwinovu cenu je již znám. Čtyřiašedesátiletý Mike Hughes věřil tomu, že je planeta Země plochá. Aby to dokázal, chtěl se v raketě na parní pohon vystřelit do vesmíru, odkud by přinesl o placatosti důkaz. V sobotu odstartoval naposled, jeho raketě se utrhl padák a stroj se i s Hughesem zřítil na zem. Muž byl na místě mrtev.
23.02.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Mike Hughes (2 články) , Mike Hughes (2 články)

Polská kachna zabránila americké raketě trefit sovětský tank

 
Kuriózní příhoda z ostrých střeleb amerických vojáků se odehrála na cvičišti Drawsko Pomorskie v severozápadním Polsku. Letící pták shodou okolností zkřížil dráhu protitankové raketě TOW těsně před zásahem do terče v podobě vyřazeného tanku T-55 sovětské konstrukce, který se vyráběl licenčně i v komunistickém Polsku a Československu.
30.04.2020 15:55 |

podobné články

Myslivce zabila zbloudilá kulka, vyšetřování odloženo

 
Policisté ukončili vyšetřování. Balistikům se nepodařilo určit zbraň, ze které bylo vystřeleno.
29.03.2010 12:15 |

podobné články

Hamás vypálil na Izrael 150 raket, zabíjel ale až odvetný útok

 
Od středeční noci bylo na území Izraele vystřeleno přes 150 raket z Pásma Gazy. Část z nich zlikvidoval obranný protiraketový systém Iron Dome (Železná kupole). Izraelské letectvo v reakci zaútočilo na 100 pozic radikálního hnutí Hamás, přičemž zemřeli tři lidé včetně těhotné ženy.
09.08.2018 12:10 |

podobné články

Jiří Paroubek: Izrael a Hamás uzavřely příměří. Otázkou je, na jak dlouho

 
Konflikt mezi Hamásem, který ovládá palestinskou Gazu, kde žijí na úzkém pásu území u Středozemního moře dva miliony Palestinců a Izraelem, byl v noci na sobotu ukončen příměřím. Je ale otázka, na jak dlouhou dobu. Příměří samotné toho totiž mnoho neřeší. Na jedné straně zamezuje vysílání stovek po domácku vyrobených raket z Gazy na území Izraele (v průběhu krátkého konfliktu jich bylo vystřeleno cca 4300) a na druhé straně neumožňuje Izraeli pokračovat ve zdrcujících útocích nejmodernější armádní techniky na Gazu.
25.05.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4535 článků)

Jan Urbach: Verzi USA o raketě u polského Przewodowa Kuleba v Le Parisien odmítl

 
„Slyšeli jsme politická tvrzení, že to byla ukrajinská raketa protivzdušné obrany, ale neviděli jsme žádné důkazy,“ řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba k incidentu, při kterém na polské území dopadla ukrajinská raketa a zabila dva lidi.
27.11.2022 07:45 |

podobné články

Polsko dostalo od Ruska nabídku, aby si také vzalo kus Ukrajiny

 
Polsko dostalo od Ruska nabídku na přerozdělení Ukrajiny. Polské ministerstvo vnitra obdrželo podle polské veřejnoprávní televize TVP oficiální dopis z ruské Státní dumy, tedy dolní sněmovny parlamentu, ve kterém její místopředseda Vladimir Žirinovskij navrhuje Varšavě připojení pěti západních ukrajinských oblastí k Polsku.
24.03.2014 09:30 |

podobné články

„Jdeme na porážku. Raketa? Úplně jinak.“ Rajchl tahal fakta k Ukrajině

 
„Raketa nebyla vystřelena proto, aby zacílila na nějakou ruskou raketu útočící na Ukrajinu, ta raketa byla vystřelena zcela úmyslně na polské území. Já tady se vší vážností říkám, že se jednalo o vědomou provokaci, která byla cílená k eskalaci současného konfliktu a ke snaze zatáhnout NATO do naprosto zásadní a obrovské války, která by se tím rozpoutala.“ I to zaznělo z úst lídra strany PRO Jindřicha Rajchla k událostem uplynulého týdne – v tomto případě k raketě, jež dopadla na polskou stranu.
20.11.2022 22:15 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Polské dny v Kroměříži jsou v plném proudu

 
V Kroměříži budou dnes odpoledne europoslankyní Olgou Sehnalovou slavnostně zahájeny Polské dny - již tradiční týdenní akce na podporu předsedající země Evropské unie. Program je tentokrát zaměřen na prezentaci polské kultury, tradic, památek, historie i současnosti, ale také gastronomie, folklóru a všeho, co se s Polskem pojí.
21.11.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (99 článků)

Poláci budou dnes v Praze hájit kvalitu svých potravin

 
V Praze dnes vystoupí polští představitelé, aby hájili kvalitu tamních potravin. Přijede například náměstkyně polského ministerstva zemědělství a rozvoje venkova Zofie Szalczyková a ředitel polské veterinární inspekce Janusz Zwiazek. Polské potraviny čelí v poslední době v Česku kritice. Polská strana se opakovaně ohrazuje proti tomu, že by byly nekvalitní. Za kritikou naopak vidí snahu české konkurence vytlačit polské výrobky z trhu.
28.08.2013 08:45 |

podobné články

Vyjádření policejního prezidia k propuštěnému polskému vězni

 
Na základě mezinárodní policejní spolupráce jsme od polské policie cestou SIRENE Polsko obdrželi oficiální informaci, že 52letý muž propuštěný z výkonu trestu odnětí svobody, se zdržuje na území Polské republiky. Dle sdělení polské strany má osoba zákaz opustit Polsko a je pod neustálou kontrolou polských orgánů.
19.02.2014 01:20 |

podobné články

Předsedkyně polské vlády: Jízda ruských motorkářů přes Polsko je provokace

 
Plánovanou jízdu ruského motorkářského klubu Noční vlci přes polské území označila dnes předsedkyně polské vlády Ewa Kopaczová za provokaci. Premiérka to uvedla v rozhovoru, který poskytla rádiu TOK FM. Jízda Nočních vlků má podle svých organizátorů připomenout sedmdesát let od konce druhé světové války. Podle ruských médií mají motorkáři, kteří podporují politiku prezidenta Ruské federace Vladimira Putina, projet přes Bělorusko, Polsko, Slovensko, Rakousko a Česko a cestovat až do Berlína.
15.04.2015 14:42 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4746 článků)

Nejezděte nakupovat do Polska, mají tam koronavirus, vyzývají příhraniční města

 
Vedení dvou měst na česko-polské hranici řeší bezpečnostní situaci kvůli prvním případům nakažených lidí novým typem koronaviru na polské straně. Nakažení jsou v Krakově, Vratislavi, ale i v polské části Těšína. Tam jsou zatím dva případy.
11.03.2020 16:15 |

podobné články