Článek

Šok: Všichni za Zemanem! Ano, i z opozice. Jde o včerejší výbušná slova

 
ANKETA Prezident Miloš Zeman označil heslo Black Lives Matter (na černých životech záleží, pozn. red.) za rasistické, protože záleží na všech životech, nejen těch černých. Zeptali jsme se politiků, zda s prezidentem souhlasí. To se potvrdilo ve všech odpovědích. Zazněla i obava z rozpoutání občanské války v USA, či dokonce srovnání aktivistů s nacisty.
01.07.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24669 článků) , Matter Matter (109 článků)
Podobné články

Expert na EU silně varuje: Tlak na integraci, euro, společnou armádu. Vzniká výbušná směs. Referendum o dalším členství v EU je nutností. A toto teprve přijde...

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Podle experta na Evropskou unii Jiřího Malého není pro nás členství výhodné. „Z tlačení do integrace, do společné armády, eura a podobně vzniká do budoucna výbušná směs,“ tvrdí ředitel Institutu evropské integrace Newton College. Evropská unie jde prý cestou trestání členů jdoucích proti proudu hlubší integrace, propagandy a ovlivňování voličů mainstreamovými médii. Trvá na tom, že Česká republika by měla odmítat kvóty jako samotný princip řešení migrační krize a stejně tak bychom měli odmítnout i případné sankce.
25.06.2017 00:05 |

podobné články

Česko se propadá do chaosu, situace je prý výbušná, píší v Německu

 
Česko se měsíc od propuknutí obřího skandálu kolem blízké spolupracovnice bývalého premiéra Petra Nečase Jany Nagyové a údajného uplácení exposlanců ODS stále více propadá do chaosu a politická situace v zemi je vysoce výbušná. Napsal to ve čtvrtek na svém serveru německý deník Frankfurter Rundschau.
18.07.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1573 článků) , Petr Nečas (9349 článků) , Jana Nagyová (1566 článků)

NOVA Plus nabízí televizní seriály ZDARMA! Podívejte se na včerejší Ulici

 
Nestihli jste včerejší díly zajímavých seriálů a pořadů na Nově. Pak právě pro vás byla spuštěna novinka. Na stránce www.novaplus.cz najdete včerejší pořady zdarma a bez registrace.
07.02.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Nova (79 článků)

Mladý Macron a starší Merkelová. V britském deníku píší, co vše naznačila výbušná tiskovka této dvojice

 
Podle britského deníku Express včerejší společná konference francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a německé kancléřky Angely Merkelové symbolicky odstartovala změny v rovnováze sil v rámci Evropské unie.
24.06.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2649 článků) , Emmanuel Macron (475 článků)

Nad starostkou Prahy 4 se zase stahují mračna: Opozice ji chce odvolat

 
Mimořádné zasedání zastupitelů Prahy 4 si vyžádala opozice. Jednat budou ve středu 27. května. Opozice chce řešit odvolání starostky Ireny Michalcové (ANO), hospodaření městské části v době pandemie nebo odvolání členů školských rad. Opozice se tím chtěla zabývat už minulý týden, ale téma nebylo zařazeno na program jednání.
21.05.2020 12:25 |

podobné články

Výbušná slova vlivného muže z ČSSD, který nechce být jmenován: Vládu po Sobotkovi měl převzít Zaorálek. Jenže Chovanec to Sobotkovi prozradil. A trestní stíhání na Babiše? Ano, dá se objednat

 
Nejtěžší hádanku budou řešit sociální demokraté na svém sjezdu, který se uskuteční 18. února v Hradci Králové, protože na ní může záviset budoucnost jejich strany. Jít do vlády s hnutím ANO Andreje Babiše, nebo zůstat v opozici? „Pokud chce ČSSD přežít, měla by být ve vládě, ale musí přiznat, že byla obrovská chyba, když vyvolala půl roku před volbami vládní krizi. Je to lepší, než být jednou ze šesti nebo sedmi stran v opozici, kde jsou jiné výrazné strany – ODS, Piráti, STAN a TOP 09. Sociální demokracie v opozici nebude nikoho zajímat,“ je přesvědčen sociální demokrat blízký vedení strany, který si ale nepřeje být jmenován.
31.01.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20115 článků)

Všichni poslanci ANO stojí za Babišem. A toto po jejich jednání řekl Faltýnek

 
Poslanecký klub ANO jednoznačně stojí za premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem. Novinářům to po dnešním zasedání klubu řekl jeho předseda a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Žádný ze zákonodárců vládního hnutí v Poslanecké sněmovně podle něj nepodpoří návrh opozice na vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD. Jednání o nedůvěře, které vyvolala opozice, se podle Faltýnka uskuteční příští pátek od 9:00.
15.11.2018 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20115 článků) , Jaroslav Faltýnek (313 článků)

Kauzy vyráběné proti mně marketingovou agenturou, přesný seznam novinářů, rozčiloval se Babiš před Hradem. Pak šel za Zemanem

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) na Pražském hradě jednal s prezidentem Milošem Zemanem o nynější roztržce kolem korunových dluhopisů, mluvili také o nedávném sněmu ANO. Babiš slíbil, že Sněmovně své obchodní transakce písemně vysvětlí. Řekl to novinářům po setkání se Zemanem.
16.03.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20115 článků) , Miloš Zeman (24669 článků)

Kontroverzní Malá mluvila se Zemanem o dlužnících, prý se 'na všem shodli'

 
Kandidátka ANO na ministryni spravedlnosti Taťána Malá uvedla, že chtěla kritizovaným výrokem o možném odkladu stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) na dobu po skončení nynějšího volebního období otevřít debatu o imunitě. Místo toho, jak řekla po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech, dostala nálepku Babišovy obhájkyně. Malá naznačila, že o premiérově stíhání se Zemanem rovněž hovořila.
25.06.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24669 článků)

Výbušná slova lídra Pirátů: Nechali jsme se kolonizovat. Víte, jak to bylo s Kaddáfím? A referendum...

 
ROZHOVOR „Mnozí si uvědomují, že je jejich názor v menšině, a strašně se bojí, že zvítězí názor většiny, který je jiný. Proto se snaží demokracii co nejvíce omezit, chtějí, aby se jim většina podřídila. Je to celkem pochopitelné, vždycky se měli nejlépe ti, kteří ovládali druhé,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda Pirátů, krajský zastupitel Ivo Vašíček. „Nechali jsme se kapitálově kolonizovat. Byli jsme a v některých ohledech jsme pořád naivní. Každý stát, každá firma dělají vše pro svůj vlastní prospěch. Představy o jakékoliv pomoci ze zahraničí (bez ohledu, zda z Východu či Západu) jsou holým nesmyslem, za tzv. pomocí se vždy skrývá chladný ekonomický kalkul. Vždycky ‚jde jen o prachy‘, je to pořád dokola,“ dodává.
15.02.2018 07:10 |

podobné články

Hezká slova, teď ještě činy, ohodnotila opozice Babišův projev

 
Opozice druhý projev premiéra Andreje Babiše (ANO) k veřejnosti v době koronavirové epidemie hodnotí jako smířlivý a citlivý, nicméně v rozporu s činy předsedy vlády. Kabinetu se podle opozice nepodařilo zcela ochránit seniory či dostatečně pokrýt rizika pro podnikající.
09.04.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20115 článků)

Šok při rekonstrukci tratě: Pod kolejemi ležely desítky let nevybuchlé funkční miny!

 
Hodně výbušná je zatím modernizace železniční trati mezi Břeclaví a Znojmem. Pracovníci totiž při výměně kolejového svršku narazili už na dvě nevybuchlé miny z období druhé světové války. Obě si přitom zachovaly svou tříštivou sílu!
19.04.2017 11:15 |

podobné články

Vaše Věc: Venezuelská opozice udržuje tlak

 
Ve Venezuele jedna manifestace proti chavistické vládě stíhá druhou, opozice neslevuje z tlaku. Při poslední demonstraci bylo 12 mrtvých. Také byl zabit odstřelovačem člen civilní gardy v regionu Miranda, také tři členové Národní gardy byli zastřeleni. Vrah střílel z okna svého bytu rovněž na skupinu motorkářů. Často se motorkáři zúčastňují manifestací opozice a bývají ozbrojeni. Prezident Venezuely Nicolas Maduro obvinil Spojené státy z podněcování státního převratu a opozici obvinil z přivolání armády k uskutečnění povstání. Upozornil předsedu Národního shromáždění, kde je opozice ve většině od prosince 2015.
04.05.2017 13:30 |

podobné články

Jiří Paroubek: Demagogie české opozice

 
Úkolem opozice především je kontrolovat vládu a upozorňovat na její špatné či nerozumné kroky. Je zajisté také právem opozice občas "mířit na lišku a trefit Maryšku". Dnes je ale potřeba si při posuzování velkých slov opozice připomenout, co se (v nedávné minulosti) podařilo či daří jí.
21.11.2019 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3932 článků)

Jiří Paroubek: Demagogie české opozice

 
Úkolem opozice především je kontrolovat vládu a upozorňovat na její špatné či nerozumné kroky. Je zajisté také právem opozice občas "mířit na lišku a trefit Maryšku". Dnes je ale potřeba si při posuzování velkých slov opozice připomenout, co se (v nedávné minulosti) podařilo či daří jí.
21.11.2019 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3932 článků)

Bezecný (KDU-ČSL): Opozice u nás a opozice ve Spojeném Království

 
Ví někdo, co vlastně dělá naše parlamentní opozice? Zná někdo nějaký zásadní dokument, který předložila? Existuje nějaký stínový kabinet? Co vlastně dnes opozice dělá pozitivního pro úspěch v příštích volbách?
18.12.2019 08:50 |

podobné články

Bezecný (KDU-ČSL): Opozice u nás a opozice ve Spojeném Království

 
Ví někdo, co vlastně dělá naše parlamentní opozice? Zná někdo nějaký zásadní dokument, který předložila? Existuje nějaký stínový kabinet? Co vlastně dnes opozice dělá pozitivního pro úspěch v příštích volbách?
18.12.2019 18:50 |

podobné články

„Tohle nebudu poslouchat. Odcházím!“ Výbušná chvilka na debatě s Jiřím Drahošem. Vytočil do běla svého posluchače

 
REPORTÁŽ Zpřístupnění Hradu lidem i vstřícný postoj k Andreji Babišovi a hnutí ANO včetně pochvaly jeho europoslancům. I to zaznělo na besedě prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše s několika desítkami lidí především středního věku, která se uskutečnila v Klatovech. Jeho smířlivá slova směrem k exministru financí vyvolala u jednoho z návštěvníků prudkou reakci. Z auditoria rovněž zazněl ostrý nesouhlas s kandidaturou Michala Horáčka. Mezi přítomnými jsme zahlédli také členy regionální Topky.
10.08.2017 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (830 článků) , Jiří Drahoš (1174 článků)

Hamáček po fotkách Blesku: „Rezignujte,“ vyzval Prymulu. Opozice zmínila prasata

 
Bouřlivou reakci ze strany opozice, ale i členů vlády, vyvolaly fotografie, na kterých Blesk zachytil ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), jak společně s druhým mužem ANO Jaroslavem Faltýnkem porušují vládní nařízení a v noci bez roušky se scházejí v restauraci. Zástupci napříč politickým spektrem se shodují, že „plukovník“ by okamžitě měl rezignovat, protože se zachoval papalášsky a jde špatným příkladem národu. Ostrá slova přišla i od vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) – Prymula podle něj ukázal, že pohrdá lidmi.
23.10.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2353 článků)