Článek

Šok: Kalousek nabídl, že se vzdá funkce

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek přemýšlí nad tím, jak udržet stranu, kterou před deseti lety zakládal, nad vodou. V rozhovoru pro Hospodářské noviny představil nápad. V zájmu zachování strany a hodnot, které reprezentuje je Kalousek mimo jiné ochoten vzdát se i postu předsedy poslaneckého klubu.
10.01.2019 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)
Podobné články

Prezident Jemenu SÁLIH SE VZDÁ FUNKCE! Zemi vládl 33 let...

 
Jemenský prezident Alí Abdalláh Sálih v sobotu oznámil, že se v nejbližších dnech vzdá své funkce. Informuje o tom agentura Reuters.
08.10.2011 18:30 |

podobné články

Fischer se kvůli boji o Hrad vzdá funkce viceprezidenta banky

 
Expremiér Jan Fischer v úterý oznámil na svém Facebooku, že se s podáním oficiální prezidentské kandidatury vzdá funkce viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD). Už od 1. srpna si vezme v bance neplacené volno.
19.06.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1748 článků)

Vyskočilovi nabídli milion, když se vzdá metálu od Zemana! Co na to herec? Je to příjemná nabídka...

 
Nabídka, která se neodmítá! Nebo snad ano? Herci Ivanu Vyskočilovi (72), který v neděli na oslavách 28. října převzal medaili za zásluhy v kultuře od prezidenta Miloše Zemana (74), jeho kamarád a Zemanův odpůrce nabídl milion korun, když se herec ocenění vzdá!
31.10.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (209 článků) , Ivan Vyskočil (208 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Kousalíková se vzdá placeného postu na magistrátu

 
Kandidátka na starostku Prahy 6 Marie Kousalíková (ODS) se vzdá placené funkce na radnici hlavního města, pokud bude zvolena starostkou, řekla to ČTK.
22.02.2011 18:20 |

podobné články

Zimola se vzdá funkce poslance, zůstane jihočeským hejtmanem

 
Sociální demokrat Jiří Zimola se k 31. březnu vzdá poslaneckého mandátu. Jihočeským hejtmanem zůstane. Oznámil to na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně. 
26.03.2014 17:00 |

podobné články

Hejtman Petera se ve čtvrtek vzdá poslaneckého mandátu, nahradí ho Syblík

 
Středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD) se ve čtvrtek vzdá poslaneckého mandátu. Vyhoví tak stranickému doporučení, aby politici nehromadili funkce. V dolní komoře ho nahradí jeho náměstek pro sociální věci Zdeněk Syblík (ČSSD).
25.08.2014 20:05 |

podobné články

Kalousek nastoupil k pultíku a spustil o rezignaci Babiše. Sněmovna zažívala kvůli Ondráčkovi nezapomenutelné momenty

 
Poslanci na své schůzi ani nezačali řádně jednat o tom, zda a jakým způsobem budou komunistu Zdeňka Ondráčka případně odvolávat z postu šéfa parlamentní komise pro kontrolu GIBS, a už se v médiích objevilo, že Ondráček na tuto funkci rezignuje sám. A to přitom jen krátce předtím po jednání poslaneckého klubu KSČM jeho předseda Pavel Kováčik uvedl, že budou na Ondráčkově jménu v čele komise trvat. „Chodily nám na klub od novinářů informace, že se Ondráček vzdá sám a že za to dostane jiný post. To je ale handl! Nevidím důvod, proč bychom měli v tomto bodu měnit stanovisko,“ poznamenal k tomu Kováčik. Po dvaceti minutách schůze Sněmovny si ale komunistický klub vzal pauzu na jednání svého klubu. Asi se k nim teprve v tu chvíli dostala informace, že se Ondráček vedení komise vzdá bez jakéhokoliv hlasování...
06.03.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (259 článků)

Kalousek se dobrovolně vzdá kandidatury, pokud...

 
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek je připraven nekandidovat do Poslanecké sněmovny, pokud by jeho jméno bylo jedinou překážkou pro vznik bloku pravicových stran proti hnutí ANO. Dnes to řekl serveru Aktuálně.cz. Kalousek ve čtvrtek vyzval k vytvoření pravicového bloku. ODS je připravena o této možnosti diskutovat, KDU-ČSL je spíš skeptická i s ohledem na personální problémy.
04.11.2016 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků)

Dryml vyzval Haška, ať se vzdá titulu či kandidatury na šéfa ČSSD

 
Senátor Vladimír Dryml (ČSSD) vyzval jihomoravského hejtmana Michala Haška, ať se vzdá titulu JUDr., nebo kandidatury na předsedu sociální demokracie. Hašek získal titul loni na fakultě v šestitisícovém slovenském městě Sládkovičovo.
10.03.2011 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dryml (288 článků) , Michal Hašek (2366 článků)

Senátor vyzval Haška, ať se vzdá titulu či kandidatury v ČSSD

 
Senátor Vladimír Dryml (ČSSD) vyzval jihomoravského hejtmana Michala Haška, ať se vzdá titulu JUDr., nebo kandidatury na předsedu sociální demokracie.
10.03.2011 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dryml (288 článků) , Michal Hašek (2366 článků)

Hradec Králové se vzdá dotace 100 mil. Kč na opravu Velkého náměstí

 
Hradec Králové se vzdá evropské dotace 100 milionů korun na chystanou rekonstrukci historického Velkého náměstí v centru města. Projekt totiž nabírá zpoždění a pokud by se náměstí nestihlo zkolaudovat v roce 2015, město by nemuselo dostat dotace EU ani na jiné velké projekty.
23.03.2011 09:50 |

podobné články

Babák možná stejně jako Bárta vzdá boj o post šéfa VV

 
Poslanec Michal Babák se zřejmě zařadí za Víta Bártu a také vzdá kandidaturu na post předsedy Věcí veřejných. Naznačil to v rozhovoru pro TÝDEN.CZ. Jako důvod uvedl nevyjasněné peníze, které daroval straně.
11.05.2011 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků) , Vít Bárta (2838 článků)

Fábregas se vzdá bonusů, jen aby mohl přestoupit do Barcelony

 
Španělský fotbalový záložník Cesc Fábregas nabízí, že se vzdá bonusů až ve výši čtyř milionů liber, aby byl usnadněn jeho vytoužený přestup z Arsenalu do španělského celku FC Barcelona, kde už v mládí hrával.
07.08.2011 11:25 |

podobné články

Alarmující výsledek průzkumu: Většina žen se raději vzdá sexu než mobilního telefonu!

 
Tak to je konec. Většina amerických žen podle posledního průzkumu dává přednost svému mobilu před sexem. 57 % žen se prý raději vzdá na týden sexu než telefonu.
28.05.2013 13:35 |

podobné články

Poslanec Mackovík se vzdá místa ředitele záchranky v Liberci

 
Stanislav Mackovík se po úspěchu v předčasných parlamentních volbách vzdá místa ředitele záchranné služby v Libereckém kraji. Ve funkci skončí na vlastní žádost k 1. lednu 2014 a ponechat si chce jen úvazek záchranáře. ČTK o tom informoval v prohlášení.
05.11.2013 08:16 |

podobné články

Kandidát hnutí ANO Jan Sobotka se vzdá poslaneckého mandátu

 
Podnikatel Jan Sobotka, který kandidoval do sněmovny za hnutí ANO na Vysočině, se vzdá mandátu poslance, na který měl nárok poté, co poslanecký post složil Miloslav Bačiak. Poslanecký klub hnutí ANO už v úterý na svém jednání Jana Sobotku vyzval, aby mandát nepřijímal.
30.11.2013 14:55 |

podobné články

Hašek se jedné ze svých funkcí zřejmě vzdá až po hlasování o důvěře

 
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který je zároveň poslancem, se jedné ze svých funkcí zřejmě vzdá až po hlasování o důvěře Sobotkově vládě. Informovala o tom jihomoravská mutace serveru iDnes.cz. Ten připomněl, že Hašek opakovaně uváděl, že se buď pro poslaneckou funkci, či pro funkci hejtmana rozhodne po „ustavení nové vlády“. Jenže tento termín česká Ústava nezná.
31.01.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2366 článků)

V Olomouci vzdá hold Kájovi Saudkovi desítka komiksových tvůrců

 
Desítka komiksových tvůrců vzdá v Olomouci poctu králi českého komiksu Kájovi Saudkovi. Příští týden v pátek se pustí do výzdoby skoro čtyřicetimetrové zdi v sousedství Muzea umění, v němž je umístěna Saudkova retrospektiva. Tvořit budou před očima kolemjdoucích. Akce má název Na zádech superdraka. Na čtyři hodiny bude v pátek odpoledne při jejich tvorbě v Denisově ulici zakázán průjezd aut. Tramvajové dopravy se omezení nedotkne, řekl mluvčí Muzea umění Petr Bielesz.
18.04.2014 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Saudek (90 článků)

Středočeský hejtman Petera se vzdá poslaneckého mandátu

 
Středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD) vyslyší stranické doporučení týkající se kumulace funkcí a vzdá se ve čtvrtek poslaneckého mandátu. Nahradit by jej měl stranický kolega Zdeněk Syblík. Hejtman to v pondělí oznámil novinářům.
25.08.2014 16:50 |

podobné články