Článek

Šok herečky Hornáčkové: Dcera (2) měla postcovidový syndrom, hrozilo selhání orgánů!

 
Mylné tvrzení, že se onemocnění covid-19 dětí a mladých netýká a v případě nákazy se jedná o bezpříznakové přenašeče, je rok od propuknutí pandemie stále velmi rozšířené. S postcovidovým syndromem neboli PIMS-TS se u nás i ve světě přitom potýká stále více dětí. Hrozba selhání orgánů po infekci koronavirem visela i nad dvouletou dcerou herečky Henriety Hornáčkové (36).
29.03.2021 13:50 |

podobné články

Podobné články

Podle čeho poznáte syndrom vyhoření?

 
Syndrom vyhoření je pojem, se kterým se v současné době – která je po všech směrech  hodně náročná – setkává stále více lidí bez ohledu na věk nebo pohlaví. Ačkoli si jej drtivá většina lidí spojuje s pracovní kariérou, nemusí se pokaždé týkat jen této oblasti. Odborníci o syndromu vyhoření mluví jako o celkovém vyčerpání a absolutním nezájmu o cokoli, což vede nejen k poklesu pracovního výkonu, ale má to výrazný – a samozřejmě jen negativní – vliv na ostatní okruhy našeho života. Bohužel spousta lidí nedokáže poznat, zda se v jejich případě jedná o syndrom vyhoření, či zda jsou jen unudění stávajícím životem. Proto jsme pro vás připravili dnešní článek, ve kterém se společně s námi můžete podívat na nejčastější příznaky syndromu vyhoření, podle kterých hravě rozpoznáte, zda se naboural i do vašeho života. Jak poznat syndrom vyhoření – nejčastější příznaky Syndromu vyhoření se rovněž přezdívá i syndrom vyhasnutí či vyprahlosti, kdy se jedná o psychický stav, ve kterém člověk pociťuje vyčerpanost, má špatnou náladu, cítí se pod psa a nemůže se absolutně pro nic nadchnout. Tento syndrom vychází z chronického stresu, se kterým se v současné době potýkáme snad úplně všichni. Teď už se ale pojďme podívat na příznaky, podle kterých ho hravě odhalíte. Nezdravý životní styl Jednou z nejčastějších příčin syndromu vyhoření je nezdravý životní styl, při kterém o sebe dotyčná absolutně nedbá, mnohdy začne s kouřením nebo alkoholem, stravuje se nezdravě a především si odpírá dostatečné množství spánku, což se projeví jak na jeho chování, tak i vzhledu a samozřejmě výkonu. Absolutní nezájem Přítomnost syndromu vyhoření poznáte i tak, že se nebudete moci pro nic nadchnout, žádná činnost vás nebude bavit a ztratíte motivaci cokoli dělat. Často se to projeví v souvislosti s vaší prací, kdy se již ráno budete probouzet s nechutí a do zaměstnání... Čtěte více Příspěvek Podle čeho poznáte syndrom vyhoření? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.08.2016 17:15 |

podobné články

Jak přečkat premenstruační syndrom

 
Premenstruační syndrom je strašákem žen a noční můrou mužů. Ještě než začnete namítat, že mužů se přece menstruační cyklus netýká, zkuste si samy sáhnout do svědomí, kolikrát vám vaše drahá polovička během vašich dní řekla, že je to s vámi k nevydržení. Premenstruační syndrom tak dokáže potrápit jak ženy, tak i muže. Období menstruace se na každé ženě podepíše jiným způsobem, většina z nás ale pociťuje nekontrolovatelné změny nálad, trápí nás nadýmání, nemůžeme se dotknout svých ňader, protože jsou přecitlivělé na dotek. Achjo, dá se premenstruační syndrom přežít ve zdraví, aniž bychom trpěli my nebo naši partneři?! Přečkejte premenstruační syndrom s úsměvem! Bude to možná znít až děsivě, ale PMS trápí až 80% žen a dívek! Když se na to podíváme v číslech, prožíváme jej 3 měsíce v roce a během našeho života si PMS ukrojí 6-8 let. No uznejte sami, že to jsou pořádná čísla! Jestliže i vy během své menstruace pociťujete citlivost prsou, máte pocity nafouklosti, otékají vám končetiny, trápí křeče v podbřišku, pobolívá vás hlava, jste nadměrně unavené a k tomu všemu ještě nesmírně protivné, že kolikrát nemůžete vydržet samy se sebou, pak je dnešní článek určený právě vám! Pár tipů, jak se poprat s premenstruačním syndromem Zastáváte názor, že trpět v období menstruace k ženskému životu prostě patří a vy to musíte vydržet? Tak si jej honem rychle vyžeňte z hlavy. Menstruace sice neodmyslitelně patří do života žen, ale rozhodně to neznamená, že se jí musíte podřizovat. Teď si prozradíme několik tipů, jak vyhrát nad premenstruačním syndromem. Hormonální antikoncepce Užívání hormonální antikoncepce se sice spousta žen brání zuby nehty, ale mnohdy je to jediné řešení, jak si ulevit od nepříjemných bolestí a jiných příznaků premenstruačního syndromu. Viníkem všeho pozitivního je v tomto případě progestin drospirenon, jehož úkolem je zabránit zadržování vody v těle a samozřejmě i... Čtěte více Příspěvek Jak přečkat premenstruační syndrom pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.07.2017 19:35 |

podobné články

Postcovidový syndrom u miminka na Ostravsku: Mia (7 měs.) skončila na ARO! Lékaři tvrdili, že jí rostou zoubky

 
Malé Mie je sedm měsíců a prodělala covid-19, přestože je malé dítě, skončila na přístrojích na oddělení ARO. Průběh nemoci měla sice bezpříznakový, spustila ale u ní tzv. postcovidový syndrom.
25.02.2021 11:30 |

podobné články

Deprese a ztráta paměti: Postcovidový syndrom nemusí jen bolet, lékárníci poradí s léčbou

 
Po prodělané infekci covid-19 může pacienty potrápit nejen kašel a bolesti, ale i zapomnětlivost, upozorňuje Česká lékárnická komora (ČLnK) ve své tiskové zprávě. Takzvaný postcovidový syndrom, který postihuje část vyléčených pacientů z nákazy koronavirem, může mít délku až čtvrt roku. Přetrvávající potíže, jako jsou kašel, únava, bolesti svalů, dušnost, zapomnětlivost či úzkost, se snaží zmírnit konzultací vhodných přípravků k užívání právě lékárníci.
04.02.2021 15:30 |

podobné články

Oblíbený profesor a táta čtyř dětí si vzal život! Přemohl ho postcovidový syndrom

 
Tohle nikdo nečekal! Opavský básník, oblíbený profesor Slezské univerzity a především táta čtyř malých holčiček si sáhl na život! Radek G. (†41) prodělal covid-19, po kterém ho zasáhl postcovidový syndrom provázený těžkými depresemi. Bohužel před týdnem se rozhodl ukončit své trápení i život…
04.08.2021 05:10 |

podobné články

Básník a otec čtyř holčiček Radek (†41) se zabil! Dostihl ho postcovidový syndrom

 
Oblíbený básník a pedagog Radek G. (†41) si vzal život poté, co ho dostihl postcovidový syndrom. Otce čtyř dětí provázely těžké deprese, a proto se rozhodl před týdnem spáchat sebevraždu.
04.08.2021 18:25 |

podobné články

Hana Zagorová náhle zrušila koncerty. Rozvinul se u ní postcovidový syndrom

 
Zpěvačka Hana Zagorová kvůli svému zdravotnímu stavu ruší veškeré koncerty až do konce října. Podle jejího manžela Štefana Margity tak čtyřiasedmdesátiletá interpretka činí po radách lékařů, jelikož se u ní rozvinul postcovidový syndrom. Stalo se tak poté, co se v loňském září léčila s covidem-19 v nemocnici.
08.08.2021 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Hana Zagorová (644 článků) , Štefan Margita (321 článků)

Epicentrum: Dlouhodobé potíže po prodělaném covidu. Jak řešit postcovidový syndrom?

 
Únava, těžké dýchání, častý kašel, ale i bolesti hlavy a zad. Lidí, kteří u sebe po vyléčení z nemoci covid-19 pozorují dlouhodobé zdravotní problémy, stále přibývá. Jak poznat, že vás trápí právě postcovidový syndrom a na koho se obrátit? Tyto otázky pomáhá zodpovědět nová iniciativa Česko, nadechni se a byly také tématem úterního Epicentra s přednostkou kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc, Eliškou Sovovou a fyzioterapeutku Barborou Imrichovou.
10.08.2021 14:50 |

podobné články

Muž po covidu přestal chodit. Co mu pomohlo silný postcovidový syndrom překonat?

 
Řada lidí trpí po prodělaném covidu zdravotními obtížemi. Takzvaný postcovidový syndrom je může některé potrápit dokonce mnohem víc než samotná choroba. Podle přednostky kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice v Olomouci Elišky Sovové není výjimkou, když pacient zjistí, že covid prodělal ve chvíli, až se potýká s následnými obtížemi. Těmi může být těžké dýchání, únava, nebo bolest svalů a hlavy. Z těchto stavů mohou pomoci cílené rehabilitace, ale i lázeňský pobyt. Bohužel ten není na postcovidou péči stále úplně stavěný. Sovová o následcích covidu promluvil v Epicentru Blesk Zpráv.
11.08.2021 05:05 |

podobné články

Pozor na postcovidový syndrom u dětí! Mohou jim zůstat následky, říká dětská zdravotní sestra

 
Kateřina, která provozuje na instagramu stránku s názvem Deníček zdravotní sestry, upozornila všechny rodiče na nebezpečný postcovidový syndrom u dětí. Kvůli tomuto problému se spojila s dětskou sestrou. Ta uvádí, že v současné době mají v nemocnicích více hospitalizovaných dětí než při předchozích vlnách.
08.12.2021 20:00 |

podobné články

Bernášková se zastala Hornáčkové, která jí odloudila manžela: Nemohla za to!

 
Herečku Janu Bernáškovou před lety opustil manžel David Drábek, se kterým má dceru Justýnu. Odešel do náruče jiné ženy, a to herečky Henriety Hornáčkové. Jana se jí ale nikdy neměla touhu mstít...
22.08.2016 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bernášková (122 článků)

Školačka (11) málem zemřela na postcovidový syndrom. Madison zkolabovala na dovolené

 
Madison Careyová (11) z Velké Británie málem zemřela poté, co prodělala vzácný multisystémový zánětlivý syndrom způsobený prodělaným onemocněním covid-19. Tento syndrom postihuje 0,5 % dětí, které se s nemocí střetly. Madison podle rodičů zkolabovala během výletu v Londýně. Jen díky pomoci lékařů nedošlo k srdeční zástavě. Nyní se školačka vzpamatovává z ohromné zátěže a bude ještě dalších 5 let pozorována, informoval server DailyMail.
28.08.2021 16:00 |

podobné články

Eddiemu (4,5) po covidu ochrnuly hlasivky, hrozilo, že se udusí! Život mu lékaři zachránili už dříve

 
Boj o uzdravení Eddieho (4,5), kterému postcovidový syndrom způsobil krvácení do mozku, bohužel nekončí. Poté, co se chlapeček dostal z nejhoršího a mohl nemocnici konečně po dvou měsících opustit, museli mu lékaři život zachraňovat podruhé. Kvůli ochrnutým hlasivkám dostal tracheostomii, hrozilo totiž, že se udusí.
25.11.2021 05:20 |

podobné články

Nevěřila v nebezpečnost covidu, pak skončila její dvouletá dcera v nemocnici. Známá herečka procitla

 
Covid neovlivňuje jen dospělé a hlavně seniory. Koronavirus může ve vzácných případech zasáhnout i děti a způsobit zánětlivý multisystémový syndrom. Dle reportáže ČT jím trpěla i dcera herečky Hornáčkové, známé ze seriálu Ulice. „Myslela jsem si, že děti to přežijí, že jsou jen bezpříznakoví přenašeči a že to je vlastně v pohodě. To si teď... nevím, jestli vyčítám, ale už si to prostě nemyslím,“ řekla. A za postižené děti se zasazuje i Ilona Csáková.
30.03.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (585 článků)

Pneumolog o postcovidovém syndromu: Někdo bude mít následky i roky. Nejde jen o plíce

 
Až u desetiny pacientů, kteří prodělali covid-19, se objeví takzvaný postcovidový syndrom. Jeho příznaky se stejně jako průběh samotného onemocnění případ od případu liší. Podle pneumologa z Fakultní nemocnice Hradec Králové Mikuláše Skály není syndrom nutně důvodem k poplachu, přesto u některých lidí zřejmě přetrvá dlouho. Skála to uvedl v pořadu Epicentrum Blesk Zpráv.
02.02.2021 05:05 |

podobné články

Lékaři upozorňují na postcovidový zánět štítné žlázy: Prodělala ho i Zuzka (47)

 
V minulém roce odhalili endokrinologové méně nádorů štítné žlázy než v letech předchozích. Karcinom štítné žlázy zázračně nevymizel, jen klesla návštěvnost ambulancí kvůli obavám lidí z covidu. Stejně tak lékaři evidovali méně abnormalit a poruch štítné žlázy. Pacienti s nemocemi štítné žlázy nepatří do rizikových skupin, co se covidu týče. U části z nich se po prodělané infekci objeví postcovidový zánět štítné žlázy. Trpěla jím i Zuzana (47), která se o své nemoci dozvěděla, když čekala prvního syna.
03.06.2021 05:10 |

podobné články

Noční motýl Hana Vítová (†73): Před 30 lety se upila po sebevraždě dcery!

 
30 let uplynulo od smrti jedné z prvorepublikových hvězd, krásné herečky s melancholickým výrazem Hany Vítové (†73). Byla to právě její vrozená melancholie, která tak působila v jednom z jejích filmů Noční motýl. Život se s ní nemazlil ani ve skutečnosti.     život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Jak to dopadlo: herečka se stáhla do ústraní, většinu času trávila na chatě u Berouna, živila se překlady a u toho až do smrti popíjela. Bez láhve vína se už prostě neobešla. 3. března 1987 ji našla na podlaze její bytu přítelkyně, když jí nesla nákup. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
03.03.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Hana Vítová (33 článků)

Syndrom malého muže: Opravdu existuje, zjistili vědci z Oxfordu

 
Napoleonský syndrom či syndrom malé postavy opravdu způsobuje paranoiu a nedůvěřivost. Podle psychologů z Oxfordské univerzity lidé s postavou výškově podprůměrnou častěji podléhají dojmu, že je druzí pozorují a baví se o nich. Jsou kvůli tomu méně důvěřiví a mají často paranoidní myšlenky. To ovlivňuje jejich chování tak, že se o nich hovoří jako o Napoleonech.
31.01.2014 11:45 |

podobné články

Syndrom malého muže existuje: Takhle se projevuje!

 
Američtí vědci tvrdí, že syndrom malého muže, někdy laicky nazývaný Napoleonský komplex, skutečně existuje. Netýká se však jen malého vzrůstu, ale jedná se spíš o pocit nedostatečné mužnosti ve srovnání s pohlavním stereotypem. A čím je syndrom větší, tím bývá muž agresivnější. Především vůči ženám.
26.08.2015 17:00 |

podobné články