Článek

Sofinka (12) přivezla obrázky zdravotníkům do FN Ostrava: Jste skvělí, děkujeme vám!

 
V době vrcholící pandemie covidu nasazovali zdraví, aby ochránili to naše. Zdravotníci obětovali síly i volný čas a rvali se o životy nás pacientů. Jako poděkování jim na 1500 (!) dětí z celého Česka nakreslilo obrázky a připsalo své vzkazy. Do výzvy Blesku se zapojila i Sofinka (12), která je za všechny předala ve Fakultní nemocnici Ostrava.
28.05.2021 05:05 |

podobné články

Podobné články

Dojatým zdravotníkům poděkovaly děti z celé ČR: Sestřičky zadržovaly slzy

 
Všechny obrázky určené pro lékaře, sestry a další zdravotnický personál jako poděkování za jejich totální nasazení během covidové pandemie v první linii už našly své nové majitele. V rámci akce „Děkujeme“ je nakreslily děti z celé republiky, dostaly se do různých koutů ČR a deník Blesk včera poslední várku předal zdravotníkům z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Radost byla obrovská.
29.05.2021 05:10 |

podobné články

Fight Club #100 HD: O hrách s vámi

 
Přesně před týdnem jsme společně s vámi stvořili jubilejní 100. díl našeho podcastu Fight Club, a z té skvělé atmosféry se ještě teď nemůžeme pořádně vzpamatovat. Děkujeme všem zúčastněným za to, že přišli a měli chuť oslavovat s námi, děkujeme Bio OKO za propůjčení prostoru, děkujeme Petru Cíchovi za parádní a výborný dort, děkujeme všem, kteří...
27.10.2012 18:35 |

podobné články

Sofinka (2) bojuje o život, rodiče nemají na léčbu

 
Dvouletá Sofinka musí od narození každý den bojovat o život. Dítě je závislé na přístrojích a na obětavé péči rodičů, kteří se o ni starají 24 hodin denně. Nemůže se hýbat ani jíst.
29.04.2012 13:55 |

podobné články

Sofinka dostala nejdražší lék na SMA jako první Češka: Jak se jí daří měsíce po aplikaci?

 
Příběhy Maxíka, Oliverka a Adámka dojaly celou republiku. Chlapci se spinální svalovou atrofií potřebovali každý vybrat přes 60 milionů korun na zakoupení léku Zolgensma. Česká veřejnost se spojila a peníze dala dohromady. SMA se díky rozsáhlým sbírkám dostala do širšího povědomí lidí. Lék nakonec všem chlapcům uhradí pojišťovna. Málokdo ale ví, že vůbec prvním českým dítětem, které tento lék dostalo, je Sofinka ze Srnojed na Pardubicku. Statečná holčička podstoupila genovou terapii Zolgensma už před dvěma lety v americkém Bostonu. Tehdy šlo teprve o experimentální lék bez dlouhodobějších výsledků a jakýchkoliv záruk.
03.06.2020 06:15 |

podobné články

Sofinka Petrovická (3) od narození bojuje s SMA: Vsadili jsme vše na jednu kartu, říká maminka

 
„Byl to obrovský risk… Ale vyšel! Sofinka (3) se nemusela dožít ani svých prvních narozenin…“ vypráví příběh dcery maminka Iveta Petrovická (37). Holčička, které lékaři diagnostikovali už ve 3 měsících svalovou atrofii prvního stupně, patří mezi 25 dětí z celého světa, které jako první dostaly lék Zolgensma.
04.03.2021 18:05 |

podobné články

Sofinka (1) bojuje od narození s vážnými zdravotními problémy: Jednoho dne se postaví na nohy, věří její maminka

 
Rodiče Sofinky velmi toužili po dítěti. Jak sami uvádí, byla pro ně „vymodlené miminko“. Celých devět měsíců těhotenství proběhlo bez problémů, holčičce se ale nechtělo na svět. Porod musel být vyvolán a po něm přišly první komplikace, Sofinka skončila na JIPce. Její mozek neměl dostatek kyslíku, což ho poškodilo. To však bohužel nebyl konec. Později jí byla diagnostikována také epilepsie a dětská mozková obrna. V důsledku svých zdravotních problémů tak sama neleze ani nechodí, rodina se však nevzdává a doufá, že se statečná bojovnice jednoho dne sama postaví na nohy.
17.03.2021 05:25 |

podobné články

Dali jste do toho všechno, díky! Adrianka (11) přišla poděkovat zdravotníkům do Krnova

 
Přes tisíc dětí z celé republiky už vzdalo hold zdravotníkům, kteří se měrou nejvyšší podíleli a podílejí na zastavení koronavirové nákazy. Po výzvě Blesku, v rámci projektu Děkujeme, poslaly děti do redakce sestřičkám a doktorům kresby, koláže i vzkazy! A část z nich včera putovala do krnovské nemocnice. Tady je předávala školačka Adrianka Eliášová (11).
23.05.2021 16:00 |

podobné články

VIDEO: Zloděj (32) ukradl zdravotníkům z Bulovky motorku. Prahou uháněl jak na dálnici

 
V současné době, kdy kdekdo vyjadřuje sympatie a podporu českým zdravotníkům v Praze došlo k něčemu naprosto odlišnému. A pouhé pokrčení ramen k tomu bohužel nestačí. Zdravotníkům nemocnice Na Bulovce totiž přímo z nemocničního areálu ukradl nezdárný hejsek motorku. Stroj ale neuměl ovládat, tak s ní daleko nedojel.
12.04.2020 15:30 |

podobné články

Kryštof (8) a Niko (5) vzkazují do nemocnice: Děkujeme! Zachránili jste nám strejdu a tetu!

 
„Děkujeme!“ zní ve vzkazech dětí z celého Česka zdravotníkům, kteří přes rok bojují za to, abychom v covidové době neztráceli své blízké.
25.04.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Nika Nika (130 článků)

Huť ArcelorMittal Ostrava zakoupila monitory dechu pro FN Ostrava

 
ArcelorMittal Ostrava zakoupila prostřednictvím Nadace Křižovatka dvanáct nových monitorů dechu pro novorozence z Fakultní nemocnice Ostrava (FNO). Monitory byly dnes předány neonatologickému oddělení za účasti zástupkyně primáře MUDr. Hany Wiedermannové a zástupců Nadace Křižovatka a huti ArcelorMittal Ostrava. Hodnota daru činí 29 tisíc korun
29.01.2014 10:00 |

podobné články

Některé děti se za prodělaný covid stydí, přiznala učitelka! A obrázky pro záchranáře!

 
Projekt Blesku, v němž děti podporují zdravotníky, jede dál. Zapojili se do něj i žáci 5. A ze základní školy ve Vejprnicích a těm, kteří už přes rok bojují za zdraví nás a našich nejbližších, povedenými obrázky vzkázali: Děkujeme, jste naši hrdinové!
06.05.2021 05:05 |

podobné články

ANO: Děkujeme, spolu jsme to zvládli

 
Děkujeme všem voličům, kteří přišli k volebním urnám. Děkujeme našim voličům, kteří svým hlasem dali najevo, že práci, kterou děláme, děláme dobře.
23.10.2017 14:40 |

podobné články

Jihočeský kraj: Děkujeme první linii, společně to zvládneme

 
Poděkování a hrníček s nápisem děkujeme. To si odnesli pracovníci Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje (ZZS JčK) od zástupců kraje za své příkladné nasazení v letošním roce poznamenaném koronavirovou pandemií. Celá akce se uskutečnila pod heslem Děkujeme první linii, společně to zvládneme!
11.12.2020 14:30 |

podobné články

Čtenáři Aha!, jste skvělí! Díky vám se nehybný Martínek léčí v lázních

 
Děkujeme! Přesně to vzkazuje maminka Eva Kolitschová (32) z Chodova všem čtenářům Aha!. Jejímu synovi Martínkovi (3,5) poslali na léčbu desítky tisíc.
25.02.2015 12:15 |

podobné články

Vnuci Karla Gotta také děkují lékařům! Malují obrázky jako děda!

 
Geny se nezapřou! Karel Gott (†80) byl kromě zpěváka i vynikajícím malířem. Jeho jediní vnuci – synové druhorozené dcery Lucie (33) také rádi kreslí. A svými obrázky poděkovali zdravotníkům, kteří pomáhají v boji s covidem.
28.04.2021 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6311 článků)

Děti zdravotníků dojemně děkují: Obrázky nakreslily maminkám i tátům!

 
Běžně do jihlavské školky Kvítek chodí čtyřicítka dětí. Teď jich tam kvůli přetrvávajícím omezením byla jen polovina. O zábavu mají ale postaráno, zapojily se do projektu Blesku a zdravotníkům malují obrázky.
04.05.2021 05:10 |

podobné články

Děkujeme má speciální přílohu v Blesku: Nekrásnější obrázky dětí pro zdravotníky!

 
Maminky, tatínkové, prarodiče i mateřské školy. Ale hlavně holky a kluci! Na výzvu Blesku zareagovalo celé Česko. Do projektu Děkujeme - Děti podporují zdravotníky dorazilo téměř 1500 obrázků, koláží a vzkazů!
31.05.2021 05:20 |

podobné články

4 rady jak překonat strach z řízení

 
Závěrečné zkoušky v autoškole máte již dávno za sebou, řidičský průkaz nosíte v dokladech a ačkoli jste podle papírů způsobilá řidička, při pohledu na auto a představě, že musíte řídit, se vám zvedá žaludek, kolena připomínají rosol, čelo se orosí potem a srdce začne tlouct nepředstavitelnou rychlostí. Již několik týdnů či dokonce měsíců se ptáte sama sebe, jak překonat strach z řízení. Když už jste se učila na zkoušky a zvládla jste i technickou stránku věci, pak by byla škoda, kdyby vaše vynaložené úsilí ve finále přišlo vniveč. Věřte nebo ne, ale s otázkou jak překonat strach z řízení, si nepohráváte jen vy. Je mezi námi hodně lidí, kteří mají z řízení strach, děsí je představa hustého provozu a nejvíce se bojí ostatních řidičů, kteří ne vždy dokážou respektovat začátečnickou snahu. I přes obavy ale víte, že řídit potřebujete, aby vám auto nestálo ladem skladem v garáži nebo zaparkované před domem. Jak tedy překonat strach z řízení? Na to se teď společně s námi můžete podívat! Víte, jak překonat strach z řízení? My ano! Možná jste se nad touto otázkou zamýšleli už několikrát, ale ještě se vám nepodařilo přijít alespoň na jedno rozumné řešení. Cesta autem pro vás představuje noční můru a kdo ví, možná jste si do auta nesedli od té doby, co jste z něho vystoupili po dokončení závěrečné zkoušky. Nebojte se, my vám s vaším strachem pomůžeme. Máme totiž několik rad, které vám poradí, jak se zbavit strachu sednout za volant! Rada první: Jezděte v klidném provozu Pokud se bojíte řízení automobilu, nevrhejte se ihned do náročného provozu. Spousta aut kolem vás by vám na jistotě rozhodně nepřidala, nemluvě o neintuitivních řidičích, kteří zkrátka nedokážou pochopit, že se někdo bojí – bohužel i tací jsou mezi námi. Trénovat můžete na poklidných cestičkách nebo můžete vyzkoušet jízdu o... Čtěte více Příspěvek 4 rady jak překonat strach z řízení pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
22.11.2016 06:20 |

podobné články

Jak si poradit s výběrem té pravé kabelky?

 
Jak si poradit s výběrem té pravé kabelky, když jich je k dostání tolik, že je prakticky nemožné se pro jednu z nich rozhodnout?! Tak nad touhle otázkou se určitě minimálně jednou zamyslela snad každá z nás. Kabelky k ženám neodmyslitelně patří, jsou jejich nedílnou součástí, praktickým i estetickým doplňkem zároveň. Jenže jak už to tak bývá – čím větší je nabídka, tím složitější je finální výběr. Není se tak čemu divit, že si spousta žen a dívek láme hlavu nad tím, jak si poradit s výběrem té pravé kabelky. Velmi často se totiž stává, že se jako ta pravá jeví každá druhá kabelka v obchodě. Jestliže i vy přemýšlíte o nákupu nové kabelky, ale nevíte, jak se poprat s jejím výběrem, pak je dnešní článek určený právě vám! Jak si poradit s výběrem té pravé kabelky? Není to až takoví věda! Tahle má krásně řešené zapínání! A tahle se zase bude pohodlně nosit! A podívejte se na zdobení tohohle modelu? A co teprve tahle kabelka, která má šikovné vnitřní uspořádání? Také se vám někdy stalo, že jste v obchodě běhali od jedné kabelky ke druhé a každá z nich se vám zdála jako ta pravá? Strávili jste v daném butiku spoustu času, ale nakonec stejně odcházeli s prázdnou, protože jste ani přes veškerou snahu nepřišli na to, jak si poradit s výběrem té pravé kabelky? Nezoufejte, nejste v tom sami. Podobné krušné chvíle jsme zažili snad všichni. My ale víme, co vám poradit, abyste si mezi nespočtem úžasných kabelek dokázali vybrat správně! Láska na první pohled Věřte nebo ne, ale láska na první pohled není jen vymyšlený filmový blábol nebo šikovný marketingový trik. Možná se to stalo i vám a nemuselo to být zrovna u kabelky, kdy jste přišli do nějakého obchodu a okamžitě vám do oka padl nějaký kousek. Všimli jste si ho jako první v záplavě těch ostatních a i když jste si... Čtěte více Příspěvek Jak si poradit s výběrem té pravé kabelky? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.08.2017 19:55 |

podobné články