Článek

Šoférům jde na D1 o život! A ještě nasněží

 
Na dálnici D1 u Větrného Jeníkova se na deseti kilometrech dál jezdí jen ve dvou pruzích. Řidiči kamionů na stopkách bezohledně najíždějí přímo mezi projíždějící auta.
09.01.2019 12:05 |

podobné články

Podobné články

Zima se nechce vzdát. Ochladí se a možná i nasněží!

 
Po příjemném a takřka jarním oteplení posledních dnů se chystá ještě nakrátko ozvat odcházející zima. Teploty mírně poklesnou, obloha se zatáhne a dokonce nasněží! Příští týden se ale teplo začne vracet.
07.03.2012 14:05 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Hurá, zima je tu! Přituhne a příští týden nasněží i v nížinách

 
Lyžaři a přátelé bílé zimy se mohou radovat. Počasí se konečně znovu začne chovat jako v lednu - čtvrtek je posledním teplým dnem. O víkendu půjdou teploty dolů a příští týden nasněží nejen na horách, ale i v nížinách.
09.01.2014 11:25 |

podobné články

Prorok z 15. století předpověděl konec světa, když nasněží v Salentu. A nasněžilo

 
Proroctví o konci světa italského filozofa Mattea Tafuriho, jenž žil na přelomu patnáctého a šestnáctého století, neděsilo Italy víc než letos v lednu. Myslitel totiž hovoří o tom, že za pět set let po jeho smrti nasněží dvakrát po sobě v Salentu, objeví se na nebi dva záblesky a svět skončí.
19.01.2017 11:30 |

podobné články

Bojkot na Letné: Řidiči ignorují čištění ulic. Žijí v omylu, že se jim nic nestane

 
V Praze v těchto týdnech postupně probíhá jarní blokové čištění ulic. Navzdory značkám o zákazu zastavení však řidiči často v právě uklízených ulicích parkují. Problémy jsou i na Letné. Radnice dává tento jev za vinu soudnímu sporu z roku 2011, který prakticky zjednodušil život neukázněně parkujícím šoférům. Podle odborníka situace tak růžová není, nicméně u odtaženého auta kvůli veřejnému zájmu mohou lidé výrazně snížit zaplacenou finanční částku.
21.04.2017 17:10 |

podobné články

VIDEO: Je mu teprve osm let. A už jezdí rallye!

 
Jsou lidé, kteří se řídit nenaučí až do konce života. Finskému prckovi Kalle Rovanperämu se to povedlo už v osmi letech. A jak! Syn bývalého šampiona v rallye dělá za volantem kousky, ze kterých se tají dech i otrlým šoférům. Tohle jméno zaručeně ještě někdy uslyšíte.
13.04.2010 16:15 |

podobné články

Bárta: Jedno pivo před jízdou? To v žádném případě. Bez diskuze

 
Že do čtvrt promile neovlivní alkohol řidiče ještě neznamená, že budeme šoférům tolerovat pivo před jízdou. Ministr dopravy Vít Bárta uvedl výsledky ministerské analýzy na pravou míru.
31.07.2010 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2847 článků)

Revoluce na silnici: Zbaví nás agresivních pirátů?

 
Přitvrdit proti silničním pirátům, zvýšit bezpečnost a méně obtěžovat řidiče kvůli maličkostem! To by měl být důsledek změn v silničním zákoně, který minulý týden odsouhlasili poslanci a nyní směřuje do Senátu. Většina novinek slušným šoférům pomůže. Jen namátkou: Povinné zimní gumy, možnost zabavit auto účastníkům tajných závodů, vyšší bodové tresty za zakázané předjíždění, "myšky" z pruhu do pruhu, otáčení na dálnici...
12.02.2011 08:15 |

podobné články

Škodu na autě si účetní kompenzovala hloupým pojistným podvodem

 
Chtěla ušetřit a nakonec dostala flastr. Tak lze v jedné větě shrnout případ čtyřicetileté účetní z Olomoucka. Stalo se jí na silnici to, co se šoférům stává často - srazila srnu. Jenže neměla havarijní pojistku. A tak chvíli počkala, sjednala si ji a za pár týdnů na to nahlásila, že v areálu firmy, kde pracuje, zaparkovala a o její vozidlo zavadil při otáčení řidič náklaďáku s návěsem.
16.08.2011 16:10 |

podobné články

Řidič vozící opilé šoféry naboural do domu! Měl 3 promile

 
S více než třemi promile alkoholu v dechu havaroval v noci na pondělí v Praze 5 do domu řidič vozidla Modrý anděl, které má pomáhat indisponovaným šoférům. Muž z auta odešel, ale díky svědkům jej policisté vypátrali, řekl Mediafaxu policejní mluvčí Tomáš Hulan.
28.11.2011 11:50 |

podobné články

Takhle rychle kombajn nežal ani v seriálu Plechová kavalérie

 
Na polích na území celé České republiky se každoročně počátkem července vyrojí desítky kombajnů. Mohutným strojům a jejich šoférům začíná sezóna žní. Podívejte se, jak vypadá práce těchto velikánů z výšky a zrychleně.
06.08.2012 11:15 |

podobné články

Pozor, nebezpečný náklad! V Dubaji natočili lva v autě

 
Zatímco u nás na zadních sedadlech aut vozíme psy, v Dubaji, kde žije bohatá elita a zámožní podnikatelé, je to jiné. Tam dělají společnost šoférům rovnou lvi!
26.02.2014 07:10 |

podobné články

Roky jsem střílel po ostatních řidičích, šokoval šofér kamionu!

 
Řidič kamionu se před soudem v německém Würzburgu přiznal, že léta ze vzteku střílel po ostatních vozech, jejichž šoférům tak chtěl "dát za vyučenou" kvůli jejich chování za volantem.
11.08.2014 21:05 |

podobné články

Dejte si pozor na balkánské šmelináře! Nabízejí totiž kočičí zlato!

 
Gangy rumunských a bulharských podvodníků okrádají řidiče u českých silnic. Lžou a šoférům, kteří jim chtějí pomoc, prodávají za tisíce falešné zlato.
03.08.2015 12:16 |

podobné články

„Češi jezdí v plechovkách,“ plísní je mechanik. A popsal praxi s technickou

 
„Protáhnout“ auto technickou kontrolou řidičům v Česku mnohdy pomáhají technici v servisu. A protože jsou stanice zahlcené zakázkami a povinnostmi, servisy se jim i šoférům pokoušejí usnadnit práci a ušetřit čas. Pro Blesk.cz popsal běžnou praxi automechanik Roman, podle kterého Češi mnohdy jezdí v „plechovkách“ a posílal by je na kontrolu každoročně. I když ani to nemusí stačit.
12.08.2016 06:25 |

podobné články

Kamiony klouzající v kopci u Šlapanic zachránili andělé strážní: Neuvěříte, co udělali

 
Krásný příklad skvěle odvedené práce! Strážníci Alfred Hoyer a Simona Urbánková ze Šlapanic pomohli z nouze za hustého sněžení šoférům kamionů, kteří beznadějně uvízli v nesjízdném kopci z Kobylnice do Šlapanic.
10.01.2019 15:00 |

podobné články

Letadlo v Missouri přistálo přímo mezi auty na dálnici

 
Jedete si po dálnici, je hezký den a plynulý provoz a najednou se před vámi objeví letadlo. Přesně toto zažili řidiči, kteří se stali svědky nouzového přistání letadla na americké dálnici za plného provozu. Pilot ovšem své přistání provedl bez chyby, takže se šoférům nestalo nic horšího, než že museli čekat, dokud letadlo nebude z dálnice odvezeno.
21.05.2020 17:35 |

podobné články

Další mrazivý týden? Pražané si sníh a náledí ještě užijí, oteplení přijde s víkendem

 
Mnohdy stačí k radosti opravdu málo. Třeba jen to, že nasněží. Vždyť kolik Pražanů si uplynulý týden doslova užívalo zimních radovánek! Podle předpovědí meteoroložky Dagmar Honsové se mají nač těšit i nadále. „Zatímco první polovina nového týdne ještě bude ve znamení pravého zimního počasí – teploty se budou pohybovat pod bodem mrazu a bude sněžit, postupně se začne výrazně oteplovat,“ uvádí.
14.02.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1066 článků)

Tuhé mrazy už nehrozí, v březnu ale ještě nasněží

 
Závěr února a první týdny března se ponesou ve znamení větší oblačnosti. Deště postupně vystřídají častější sněhové srážky, teploty by ale už pod hranici minus deseti stupňů Celsia padat neměly. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu, který očekává teplotně i srážkově průměrné období.
20.02.2012 16:30 |

podobné články

Zima definitivně končí, do nížin už se nevrátí

 
Podle pranostik dnešním svátkem svatého Matěje končí tuhá zima. To by mělo platit i letos, ale především pro nížiny. Tam už by mělo být jaro pomalu cítit ve vzduchu, zatímco na horách ještě nasněží.
24.02.2012 12:30 |

podobné články