Článek

SOCKY: Modlitba pro Martu, lednička z Datartu, zpíváme. A loučíme se s Krndou

 
Štáb satirického pořadu Socky se podíval, jak přední čeští zpěváci natáčejí společnou píseň k výročí 17. listopadu. Její štěpné rýmy nejsou ale nic proti tomu, když se do pop music pustí pornohvězda Lady Dee. Moderátor Dominik Vršanský si také poplakal, nejen kvůli odchodu Adriany Krnáčové.
26.10.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)
Podobné články

Petice: "Modlitba pro Martu" by se měla stát českou státní hymnou

 
My, níže podepsaní, souhlasíme s tím, aby se píseň Modlitba pro Martu stala státní hymnou. A to hned z několika důvodů.
12.12.2017 20:40 |

podobné články

Nahrávací studio v kapli na Břevnově: Tady vznikla legendární Modlitba pro Martu. V 80. letech v ní natáčeli Visáči, Nohavica i Psí vojáci

 
Klasicistní objekt s kaplí v Praze 6  je nyní tichým místem. Kolem jsou rozprostřené drobné vodní plochy, kvetoucí zahrada a mnoho stromů. V tomto ráji klidu vznikla 23. srpna 1968 veledůležitá skladba. Modlitba pro Martu.
14.08.2018 06:40 |

podobné články

Modlitba pro Martu rozezněla „Václavák“. Tisíce lidí vzpomínaly na rok 1968

 
21. srpna večer, na den přesně 50 let ode dne, kdy do Československa vstoupila vojska Varšavské smlouvy, se na Václavském náměstí sešly tisíce lidí. Přišli si spolu s předními českými umělci zavzpomínat na smutné události roku 1968. Na pódiu během večera vystoupili Aneta Langerová, Lucie Bílá nebo například Vojta Dyk, kteří zazpívali největší hity z roku 1968. Na závěr zazněla Modlitba pro Martu v podání Marty Kubišové.
21.08.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2364 článků) , Aneta Langerová (508 článků) , Vojtěch Dyk (756 článků) , Marta Kubišová (433 článků)

Hitem století je Modlitba pro Martu

 
Písnička Modlitba pro Martu, kterou v roce 1968 nazpívala Marta Kubišová a jejímiž autory jsou Jindřich Brabec a Petr Rada, se stala hitem století. Rozhodli o tom v hlasování posluchači stanice Dvojka Českého rozhlasu. Výsledky ankety byly vyhlášeny v neděli v podvečer na Staroměstském náměstí v Praze na koncertu Největší hity století.
28.10.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (433 článků) , Petr Rada (211 článků)

Modlitba pro Martu, pískání na Babiše a místo Zemana Kiska. Česko vzpomínalo na srpen 1968

 
Před 50 lety vtrhla do Československa invazivní vojska a začala sovětská okupace. Neobešla se bez odporu. Když si však oběti 21. srpna 1968 vyrazil připomenout před Český rozhlas premiér Andrej Babiš (ANO), jeho odpůrci ho vypískali. Vyčítají mu, že důvěru pro svou vládu opřel právě o hlasy komunistů, kteří se tak opět přiblížili k moci. Kritice čelí i prezident Miloš Zeman za to, že si ke smutnému výročí nepřipravil žádný projev. Na rozdíl od Andreje Kisky, jehož slova odvysílala i Česká televize. Tisíce lidí si invazi připomněly koncertem na Václavském náměstí. Dav na závěr s Martou Kubišovou zazpíval Modlitbu pro Martu. Blesk Zprávy sledovaly celý den online.
21.08.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Senátoři začali vzpomínku na Havla Modlitbou pro Martu. Zazněla i Novosvětská

 
I senátoři dnes na mimořádném zasedání vzpomínají na Václava Havla, který zesnul v neděli 18. prosince. Na začátku zazněla píseń Marty Kubišové Modlitba pro Martu, poté senátoři minutou ticha vzdali hold prvnímu českému a také prvnímu československému prezidentovi zvoleném po převratu v roce 1989. Po projevech senátorů zazněla i Novosvětská od Antonína Dvořáka a také česká státní hymna.
21.12.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Marta Kubišová (433 článků) , Antonín Dvořák (139 článků)

Na Zemanově akci pustil Modlitbu pro Martu a sebralo ho „komando“. Chovanec žádá prošetření

 
Pokuta až 15 tisíc korun hrozí jednapadesátiletému Jaroslavu Henslovi za pouštění hudby během mítinku prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou. Hensl ve středu na náměstí v Lipníku pouštěl v rámci protestu proti prezidentovi píseň Modlitba pro Martu. Přitom jej zadrželo několik policistů v civilu. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) však nyní žádá prověření zásahu. Policie podle něj musí jasně odpovědět na oprávněné otázky.
09.11.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Protest proti Zemanovi: Zvukař pustil Modlitbu pro Martu, vlítlo na něj policejní komando!

 
Až patnáct tisíc korun hrozí zvukaři Jaroslavu Henslovi (51), který před zahájením mítinku prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou pustil na svůj protest proti prezidentovi píseň Modlitba pro Martu.
09.11.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Podle Zemana Modlitba pro Martu řvala. Policii děkuje za „adekvátní zásah“ proti zvukaři

 
Policejní zákrok v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku byl adekvátní a odpovídal shromažďovacímu zákonu. Prezident Miloš Zeman to řekl na závěr své návštěvy Olomouckého kraje. Reagoval tak na incident ze středy, kdy během prezidentova mítinku vypukl protest a policie zadržela zvukaře pouštějícího Modlitbu pro Martu.
10.11.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Zemana přehlušil Modlitbou pro Martu, pokutu odmítá. „Lidé mě podporují,“ říká zvukař

 
Pokud zvukař Jaroslav Hensl obdrží pokutu za rušení shromáždění prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou, platit ji nebude. Muž, jenž na mítinku pustil píseň Modlitba pro Martu, za což jej odvedlo policejní komando, se tak rozhodl na základě podpory lidí z celé republiky a kvůli svému přesvědčení, že se ničeho trestného nedopustil. Myslí si, že pokud by pokutu zaplatil, ukázal by, že udělal něco špatného. Organizátoři protestu už dříve v souvislosti se zásahem policie podali stížnost ombudsmance.
28.11.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)

Karin Lednická: Na Manželku 22 jsem narazila náhodou

 
Kniha Manželka 22 se u čtenářek těší velkému zájmu. Patří do edice pro ženy, které se v ostravském nakladatelství Domino věnuje Karin Lednická.
01.03.2013 10:55 |

podobné články

Budeme se brzy bát, co na nás internetu 'práskne' naše lednička?

 
Záchod za 160 tisíc, který nám předehřeje prkýnko a při potřebě přečte zprávy? Drahá, ale prakticky neškodná "vychytávka". To stále oblíbenější chytré spotřebiče můžou být mnohem nebezpečnějšími hračkami. Třeba taková lednička, kterou lze pomocí aplikace kontrolovat na dálku při nákupu v obchodě. Výborný pomocník, ale...
12.01.2019 09:45 |

podobné články

SOCKY: Dakota zničila Coldplay, Stropnická manžela. Krnáčová je nepoužitelná

 
Moderátor satirického pořadu Socky se tentokrát předvedl v roli otce, baviče, striptéra i dýdžeje supermarketového rádia. Vedle toho stihl pohovor s Adrianou Krnáčovou, která se ukázala být pro místo moderátorky nepoužitelná. Radost nám neudělal ani hudební úpadek kapely Coldplay. Dominik Vršanský ví, kdo za něj může!
02.03.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

SOCKY: Ruská Máša zazpívá a pusu dá. *** sem, *** tam. Hraje Rádio Zeman

 
Materiál pro nový díl satirického pořadu Socky dodal jako už tolikrát Miloš Zeman, kterého po čase pustili do živého rozhlasového vysílání. A tak jsme si představili, co by asi hrálo jeho vlastní rádio, a rovnou jsme jako moderátora vyzkoušeli Pepu „The Rock“, českého Dwayna Johnsona.
14.09.2014 00:21 |

podobné články

SOCKY: Metál pro Jarina, zakázaný Medvídek Pú a Milošovy hrátky v Číně

 
Moderátor satirického pořadu Socky Dominik Vršanský se pokusil o nemožné, usmíření Ostraváků a Pražáků. Poslanec SPD Lubomír Volný přišel s teorií všeho. Podíváme se také, co se stane, když Zeman zjistí, že Putin dává medaile i za hudbu, a proč čínští cenzoři na internetu dočasně zakázali odkazy na Medvídka Pú.
09.11.2018 11:10 |

podobné články

Matka Štiková se povyšuje nad lidmi: Jste socky, nemáte majetek jako my!

 
Je to teprve pár dní, co si Monika Štiková (43), matka nejznámější těhulky současnosti Ornelly (20), založila facebookový profil a už se pouští do lidí. Chlubí se, že její rodina má tolik nemovitostí, že ona sama o nich ztrácí přehled. „Nejsme blbí jako vy socky!“ uráží ostatní.
27.02.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1074 článků)

Hvězda sitkomu 2 Socky má smůlu: Už i její prsa jsou na internetu a jsou to pořádné přírodní pětky!

 
Možná tuhle krásku s obrovskýma očima a plnými rty nebudete znát, ale pokud jste seriáloví maniaci, určitě vám ve sbírce zhlédnutých kousků nechybí 2 Broke Girls, u nás známý jako 2 Socky.
02.09.2014 22:36 |

podobné články

„Na líné socky se nic dávat nebude.“ Známý biolog se zhrozil nad údajným nezájmem politiků o chudé lidi

 
JINÝMA OČIMA Zákon o sociálním bydlení. Jeho projednávání mezi poslanci sledoval přírodovědec a politický komentátor Jiří Jírovec. „V debatě zaznělo varování, že kdyby Marksová zákon prosadila, stálo by to nějakých sto padesát miliard korun. Tolik nemůžeme na líné socky dát. Ty potvory by nakonec v sociálním bytě chtěly zůstat natrvalo,“ komentuje své zážitky s ironií, přičemž komentuje situaci téměř ve všech parlamentních stranách.
07.06.2017 18:45 |

podobné články

SOCKY: Na moderátora vystartovala polonahá aktivistka. Ani se nezlobil

 
Satirický pořad Socky Dominika Vršanského je světový. Stejně jako v poslední době Miloš Zeman nebo Silvio Berlusconi se i moderátor iDNES.tv stal terčem polonahé protiputinovské aktivistky. Nijak ho to nerozhodilo, takže i tentokrát s nadhledem okomentoval dění nejen na sociálních sítích.
11.03.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Samantha Fox (30 článků) , Kim Wilde (4 články) , Nena (7 článků) , Samantha Fox (30 článků)