Článek

Sociální demokraté, komunisté i VV Rusnokovu vládu podpoří

 
Politické grémium i předsednictvo ČSSD schválily v úterý kompromisní návrh předsedy strany Bohuslava Sobotky k postupu vůči vládě Jiřího Rusnoka. Politický klub strany přijal večer závazné stanovisko, podle kterého všichni poslanci ČSSD budou hlasovat pro důvěru vládě. Rusnoka podpoří také KSČM a VV. Dohromady mají 91 poslanců, což k záchraně vlády stačit nebude.
06.08.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků)
Podobné články

Rusnokovu vládu chtějí podpořit i sociální demokraté z Liberecka

 
Definitivní jasno, kdo bude hlasovat pro Rusnokovu vládu a kdo ne, bude jasné až za necelé dva týdny. Nyní mají předsedové stran zřejmě plné hlavy starostí o tom, jak se rozhodnout. Jasno není ani u sociálních demokratů. Poté, co vyšlo najevo, že by podporu vládě Jiřího Rusnoka možná dali členové z Jihočeského a Ústeckého kraje, vrásky na čele asi přidělá předsedovi ČSSD i Liberecký kraj.
25.07.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků)

Prezident očekává, že strany podpoří Rusnokovu vládu. Jinak chce 101 podpisů

 
Prezident Miloš Zeman předpokládá, že určité politické strany ve Sněmovně vládu premiéra Jiřího Rusnoka podpoří, konstatoval dnes prezident. Pokud by Rusnok důvěru Sněmovny nezískal, Zeman předtím, než začne zvažovat, zda případný druhý pokus o sestavení vlády svěří pravici, bude chtít od ODS a TOP 09 notářsky ověřené podpisy 101 poslanců podporujících jejich případnou vládu. 
24.07.2013 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21270 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Kdo podpoří Rusnokovu vládu, přijde o hlavu, zaznělo v ČSSD

 
Prezidentem pověřený premiér Jiří Rusnok má sestavit vládu odborníků, která ale vyvolává v nejsilnější parlamentní straně rozporuplné pocity. Sociální demokracii těší, že tím definitivně končí tolik proklínaný Nečasův kabinet. Naopak jí vadí, že by si v nové vládě mohli udělat jméno někteří politici SPOZ a také to, že by v ní mohli zasednout někteří sociální demokraté.
26.06.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Věci veřejné Rusnokovu vládu podpoří

 
Věci veřejné ve středu podpoří vládu Jiřího Rusnoka. Členové strany se na tom shodli v úterý po jednání poslaneckého klubu, na které dorazil sám premiér. Předsedkyně klubu Kateřina Klasnová uvedla, že s ním diskutovali o programových prioritách vlády a představili záruky, které budou po vládě požadovat.
06.08.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Inženýr Dolejš za KSČM: Vládu asi podpoříme, ale nadšení z ní nejsme

 
Komunisté nejspíš podpoří Rusnokovu vládu, ale nadšení z ní rozhodně nejsou. Místopředseda strany Jiří Dolejš uvedl, že stranu trochu zklamalo programové prohlášení a má obavy, že kabinet v řadě věcí pojede v kolejích dosavadní pravicové vlády.
02.08.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (473 článků)

Filip nastínil, za jakých podmínek komunisté podrží Babišovu vládu

 
Luboš Xaver Veselý přivítal v Pressklubu na Frekvenci 1 šéfa komunistů Vojtěcha Filipa. Ten hned na úvod zdůraznil, že zůstává v čele KSČM. Poté přidal několik podmínek, za nichž komunisté podpoří menšinovou vládu Andreje Babiše, a tvrdě zkritizoval Miroslava Kalouska. Komunisté jsou prý dnes demokratičtější než jeho TOP 09.
05.11.2017 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13751 článků) , Miroslav Kalousek (6517 článků) , Vojtěch Filip (1088 článků) , Luboš Veselý (330 článků)

Rusnokovu vládu chce přes 90 procent lidí, tvrdí Škromach

 
V sociální demokracii se usilovně diskutuje, zda strana příští týden v Poslanecké sněmovně podpoří vládu premiéra Jiřího Rusnoka. V rozhovoru pro Prvnízprávy.cz to komentoval místopředseda ČSSD a senátor Zdeněk Škromach.
31.07.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (583 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Marek Benda varuje: Kdo podpoří Rusnoka, ve straně nejspíš skončí

 
Poslanci ODS, kteří podpoří Rusnokovu vládu, budou ze strany nemilosrdně vyloučeni. V České televizi to uvedl předseda poslanecké frakce strany Marek Benda. Domnívá se totiž, že hlasování o důvěře vládě je zásadní událostí, při které strana musí postupovat jednotně.
13.07.2013 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (518 článků)

Komunisté jsou připraveni podpořit menšinovou vládu ČSSD, tvrdí Kováčik

 
Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik za svoji stranu uvedl, že se její poslanci ještě nerozhodli, zda podpoří vládu Jiřího Rusnoka. Uvažovat se dá prý ale o tom, že by v druhém pokusu byli komunisté ochotni podržet menšinovou vládu ČSSD.
25.07.2013 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (252 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Blb Ištvan, napsal k obvinění Nečase ODSák. A komunisté...

 
Zatímco dlouholetý člen ODS Petr Štěpánek se děsí činů vrchního státního zástupce Ivo Ištvana a šéfa protimafiánského policejního útvaru Roberta Šlachty, komunisté cítí zadostiučinění. „Policie obvinila expremiéra Petra Nečase. V nedávném průzkumu o veřejném mínění se ukázalo, že lidé ocenili Rusnokovu vládu více než tu Nečasovu. Mnozí se ptali proč? Nyní definitivně víme další důvod proč. Nečasova vláda nehleděla na potřeby občanů a zároveň to byla vláda zkorumpovaná. Celou dobu jsme na působení této vlády upozorňovali,“ sdělil ParlamentnímListům.cz předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.
12.02.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (617 článků) , Petr Štěpánek (617 článků) , Petr Nečas (9277 článků) , Pavel Kováčik (252 článků) , Pavel Nečas (446 článků)

Komunisté podpoří úřednickou vládu Jiřího Rusnoka

 
Komunisté podpoří úřednický kabinet Jiřího Rusnoka. ČTK to po jednání poslanců s ministerským předsedou sdělil jejich šéf Vojtěch Filip, který tak potvrdil očekávané stanovisko. Rusnok může vedle 26 hlasů KSČM počítat také s podporou 11 členů Věcí veřejných a s největší pravděpodobností i s 54 hlasy od ČSSD.
06.08.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1088 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Komunisté podpoří vládu ANO a ČSSD. Stáhli Česko na politické dno, míní Fiala

 
Komunisté při hlasování ve sněmovně o důvěře vládě podpoří menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD. Rozhodl o tom dnes po asi čtyřhodinovém jednání Ústřední výbor KSČM. Předseda ČSSD Jan Hamáček rozhodnutí označil za zodpovědné vůči státu, předseda hnutí ANO Andrej Babiš ho nekomentoval. Opozice podporu komunistů vznikající vládě kritizovala.
30.06.2018 13:45 |

podobné články

Lidovci se zasekli, takže Okamura vyložil karty pro podporu vlády

 
Veřejnost zajímá, zda Úsvit podpoří vznikající vládu ČSSD, ANO a lidovců. Okamura v krátkém prohlášení napsal, že jeho hnutí trvá na svých předchozích vyjádřeních. Podpoří prý pouze tu vládu, která podpoří přijetí zákona o obecném závazném referendu. Svým voličům dále vzkazuje, že hnutí plní své sliby dané voličům.
19.12.2013 09:47 |

podobné články

ČSSD: Raději Rusnokovu vládu než obnovení pravicové koalice

 
Sociální demokraté si uvědomují, že jejich snaha o rozpuštění Sněmovny a následné konání předčasných voleb nevyjde. Proto také začali uvažovat o možné podpoře úřednické vládě Jiřího Rusnoka, ačkoli ještě před časem takovou možnost odmítali. Zástupci nejsilnější opoziční strany připouštějí, že v sociální demokracii jsou na Rusnokův kabinet různé názory, nějaký rozkol ve straně to prý ale nepůsobí. 
12.07.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků)

Vysočinu znovu ovládnou sociální demokraté. Podpoří je komunisté

 
V Kraji Vysočina budou znovu vládnout sociální demokraté. A znovu se opřou o podporu komunistů. V kraji vytvoří menšinovou vládou s podporou KSČM, s nimiž získá většinu.
26.10.2012 13:20 |

podobné články

Sociální demokraté s komunisty podepsali dohodu o podpoře na Vysočině

 
Kraji Vysočina budou i v nadcházejících čtyřech letech vládnout sociální demokraté. Jejich menšinovou jednobarevnou radu podpoří na základě dohody o vzájemné podpoře komunisté. V pátek 26. října společnou dohodu v Jihlavě podepsali.
26.10.2012 13:35 |

podobné články

Komunisté: Vládu ČSSD nepodpoříme zadarmo. Zde jsou naše přání

 
Sociální demokraté začínají dumat, jak po předpokládaném volebním vítězství uspořádat svojí vládu. Koalici s ODS či TOP 09 odmítají a z dalších stran, které se podle průzkumů mají určitě dostat do Sněmovny, se tak ke spolupráci nabízejí jen komunisté. Z průzkumů i interních zjištění ČSSD však vyplývá, že spolupráce s KSČM by pro mnohé byla těžko skousnutelným oříškem. Tématem spolupráce levicových stran se zabývá Mladá fronta DNES.
03.05.2012 09:15 |

podobné články

Strana LIDEM odmítla podpořit Rusnokovu vládu

 
Předseda vlády Jiří Rusnok nepřesvědčil poslance LIDEM, aby změnili názor. Liberální demokraté ani po jednání s premiérem úřednickou vládu nepodpoří. Nadále tak platí odhad, že dočasný kabinet důvěru Sněmovny nezíská. Rusnok s liberálními demokraty jednal zhruba půl hodiny. V místnosti zůstali pouze tři členové poslaneckého klubu. Ostatní odešli ještě před zahájením rozhovoru s tím, že předseda vlády nemůže jejich názor změnit. 
07.08.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Rusnok (687 článků)

Válka v ČSSD! Hašek se snaží odstavit Sobotku

 
Zdá se, že sociální demokracie je rozdělena na dva téměř nesmiřitelné tábory. Uvnitř strany se politici nemohou dohodnout na tom, jestli podpoří Rusnokovu vládu, nebo ne. Názorově to nejvíce vře mezi předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou a jejím místopředsedou Michalem Haškem.
26.07.2013 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Michal Hašek (2338 článků)