Článek

SOCDEM představila zástupcům Hradu návrhy k důchodům

 
Michal Šmarda, Vladimír Špidla, Daniela Ostrá a Lenka Desatová se včera v odpoledních hodinách sešli se zástupci Kanceláře prezidenta republiky k diskusi o důchodové reformě. Už v dubnu adresovali prezidentu Petru Pavlovi otevřený dopis, v němž upozornili na to, že důchodový systém je v ohrožení a změny se nemohou omezovat jen na několik parametrických úprav.
13.06.2024 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (350 článků) , Petr Pavel (2947 článků)
Podobné články

Strana Jany Volfové bude užívat zkratku ČSSD, SOCDEM zuří a bude se bránit

 
Zkratku ČSSD bude nyní místo sociálních demokratů, kteří v červnu na sjezdu změnili název na Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM, používat uskupení bývalé poslankyně Jany Volfové. Její Česká suverenita se nově přejmenovala na Českou suverenitu sociální demokracii. Vyplývá to z rejstříku politických stran a politických hnutí na  webu  ministerstva vnitra. Šéf SOCDEM Michal Šmarda však ČTK sdělil, že to považuje za jednoznačné porušení ochranné známky, kterou má jeho strana nadále registrovanou. Bude se proto bránit.
29.06.2023 18:45 |

podobné články

Do ČSSD přecházejí desítky členů SOCDEM

 
V pátek na krajské radě ústeckého kraje ČSSD přijala organizace většinu členů SOCDEM, kteří koncem měsíce března ukončili členství ve své straně a přešli do ČSSD. Přihlášky do ČSSD předal osobně předsedovi krajské organizace Janu Szantovi bývalý předseda okresní organizace SOCDEM Litoměřicko Ing. Vladimír Vlk.
15.04.2024 13:40 |

podobné články

Seďa (SOCDEM): Sociální demokracii je třeba zachránit pro budoucí generace

 
SOCDEM se stala "nežádanou" politickou stranou. Přitom existuje řada témat a problémů České republiky, na které má sociální demokracie řešení. Zřejmě občané-voliči SOCDEM "nepochopili" pro mě nepochopitelnou změnu názvu, barev a loga.
22.06.2024 16:10 |

podobné články

'Kalousek šíří lži,' zlobí se Babiš kvůli důchodům

 
Mezi ministrem financí Andrejen Babišem a místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem propukla přestřelka kvůli důchodům. Kalousek na svém Facebooku varoval, že Babiš se chystá snížit důchody až o čtvrtinu. Babiš to prohlásil za lež.  
09.04.2015 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7862 článků)

21. česko-německé poradenské dny k důchodům se po roce opět vracejí do Norimberku

 
V loňském roce byl zájem o poradenské dny k důchodům v Norimberku tak velký, že po vzájemné dohodě České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a její německé partnerské instituce Deutsche Rentenversicherung (DRV) bylo rozhodnuto, že dějištěm letošních, v pořadí už 21. česko-německých poradenských dnů bude opět Norimberk.
17.03.2016 09:15 |

podobné články

Veřejný ochránce práv ke konci roku sestavil Fotoseriál k důchodům: Deset nejčastějších otázek

 
Každoročně vyřídíme tisíce podnětů a dotazů týkajících se důchodů. Proto jsme připravili malý grafický seriál, ve kterém se snažíme na nejčastější otázky odpovědět. Více informací k důchodům najdete také na odkazu bit.ly/duchody.
05.01.2017 09:40 |

podobné články

ČSSZ: Odborníci poskytli během česko-německých poradenských dnů k důchodům více než dvě stě konzultací

 
Klientské centrum při ústředí ČSSZ v Praze se stalo místem konání již 26. česko-německých poradenských dnů k důchodům
21.10.2017 11:30 |

podobné články

ČSSZ: Česko-slovenský poradenský den k důchodům již podesáté. Nyní v Uherském Hradišti

 
Blíží se vám důchodový věk a pracovali jste nebo pracujete ve Slovenské a České republice? Chcete získat informace o svých důchodových nárocích v obou státech? Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a slovenská Sociální pojišťovna (SP) pořádají další společný poradenský den k důchodům.
16.11.2018 16:30 |

podobné články

ČSSZ: Slovensko-český poradenský den k důchodům v Trenčíně

 
Blíží se váš důchodový věk a pracovali jste nebo stále pracujete na Slovensku i v České republice? Pak je vám určena naše pozvánka do Trenčína, kde slovenská Sociálna poisťovňa (SP) a Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) pořádají již sedmnáctý společný poradenský den k důchodům. Odborníci z obou institucí vám zodpovědí veškeré dotazy k vaší konkrétní situaci ve čtvrtek 18. dubna 2024 na pobočce Sociálnej poisťovny v Trenčíně.
06.03.2024 19:35 |

podobné články

ČSSZ: Česko-rakouský poradenský den k důchodům ve Znojmě

 
Pracovali jste nebo pracujete v Rakousku či v České republice a blíží se váš důchodový věk? Česká správa sociálního zabezpečení ve spolupráci s PENSIONSVERSICHERUNGSANSTALT pořádá 14. česko-rakouský poradenský den k důchodům, díky kterému získáte informace ohledně svých důchodových nároků z obou států. Odborníci z obou institucí vám poradí 21. května 2024 na okresní správě sociálního zabezpečení Znojmo.
05.04.2024 07:15 |

podobné články

Maláčová představila revoluční návrhy k důchodům. Jenže pak narazila na Schillerovou

 
Rýsuje se již po desetiletí očekávaná důchodová reforma. Nižší daňová sazba pro pracující v důchodovém věku, dřívější odchod z náročných profesí či rozdělení na dva pilíře. Dle předsedkyně důchodové komise Danuše Nerudové by se mohla reforma zavést od ledna 2022. Ministryně financí Alena Schillerová ovšem nesouhlasí. „Řeknu otevřeně a řekla jsem to mockrát: Tato vláda prostě už nepřipraví komplexní důchodovou reformu,“ prohlásila šéfka státní kasy.
11.12.2020 16:45 |

podobné články

Ostrá (SOCDEM): Základní důchod ve výši 28 % průměrné mzdy pro starobní důchodce

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.
09.01.2024 10:05 |

podobné články

Ostrá (SOCDEM): Vláda hodila budoucí seniory přes palubu

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.
01.05.2024 16:20 |

podobné články

Zaorálek (SOCDEM): Dřít se až do 70 a nevědět, jestli se i tak dočkám důchodu?

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.
27.05.2024 10:05 |

podobné články

Šmarda (SOCDEM): Zvedat věk odchodu do důchodu? Že nic jiného nejde dělat? Ale jde

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.
30.05.2024 07:05 |

podobné články

Timmermans: Lidstvo se bude muset naučit žít v rámci planetárních mezí

 
Řádění tornád a dalších přírodních živlů je podle místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse důsledek lidského chování. Lidstvo se bude muset naučit žít v rámci planetárních mezí. Body, které Evropská komise v klimatickém plánu představila, neznamenají rozhodnutí, ale návrhy řešení, o kterých se bude se členskými státy dále jednat. V Praze se dnes setkal s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a jeho týmem. Zástupcům ČR mimo jiné oznámil, že finanční zdroje modernizačního fondu byly zvýšeny, což podle něj čeští ministři uvítali. Novinářům to dnes Timmermans řekl na pražském hlavním nádraží před cestou do Ostravy.
16.07.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Správa železniční dopravní cesty představila posudky výtoňského mostu

 
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) představila zástupcům památkové péče Ministerstva kultury závěry posudku Kloknerova ústavu ČVUT zaměřeného na dosud provedené práce na mostu na pražské Výtoni.
14.11.2019 11:50 |

podobné články

Beroun hostil Švýcary kvůli revitalizaci přednádražního prostoru

 
Město Beroun představilo projekt Revitalizace přednádražního prostoru zástupcům švýcarské ambasády, ministerstva financí a životního prostředí i zástupcům Česko-švýcarských fondů. Právě z těchto fondů se Beroun snaží na tento projekt získat dotaci ve výši cca 60 milionů korun. Cílem projektu je vybudování nového přestupního terminálu před vlakovým nádražím.
08.03.2011 14:00 |

podobné články

Soud vyhověl žalobě podané ÚZSVM proti zástupcům Kliniky

 
Obvodní soud pro Prahu 3 vyhověl žalobě, kterou v březnu 2016 podal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Soud tak v první instanci uložil zástupcům „Kliniky“ vyklidit nemovitosti na Jeseniově ulici v Praze 3, a to do jednoho měsíce od nabytí právní moci rozsudku.
13.01.2017 13:40 |

podobné články