Článek

Soc. dem. vyšle Vlčka do boje o senátní křeslo

 
O post senátora v obvodu Šumperk, který zahrnuje jesenický okres a část Šumperska, se bude za sociální demokraty příští rok na podzim ucházet někdejší šéf Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček. V sobotu o tom rozhodla okresní nominační konference strany v Loučné nad Desnou.
19.11.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlček (154 článků)
Podobné články

O nového šéfa soc. dem. se utkají Sobotka s Haškem

 
O křeslo nového šéfa soc. dem. se utkají její první místopředseda Bohuslav Sobotka s dalším členem vedení strany, jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem. Sobotka, který je nyní pověřen řízením strany, na otázku Práva, zda se bude o křeslo šéfa soc. dem. ucházet, uvedl: „Ano, v příští volbě předsedy ČSSD.“
30.05.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Michal Hašek (2366 článků)

ČSSD podpořila Šabatovou do Senátu, chce tam i Vlčka

 
Předsednictvo soc. dem. se na svém pátečním jednání v Lidovém domě vyslovilo pro senátní kandidaturu bývalé zástupkyně ombudsmana Anny Šabatové ve volbách, které se uskuteční příští rok na podzim. ČSSD také zvažuje vyslat do klání o horní komoru někdejšího šéfa Sněmovny Miloslava Vlčka.
11.11.2011 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlček (154 článků) , Anna Šabatová (393 článků)

Soc. dem. má v rukávu kompetenční žalobu na Miloše Zemana

 
Chuť prezidenta zasahovat do složení vlády může skončit otevřeným střetem šéfa soc. dem. Bohuslava Sobotky s Milošem Zemanem před Ústavním soudem. Pokud prezident v případě úspěšného dokončení koaličních vyjednávání odmítne jmenovat na návrh premiéra některé členy kabinetu, je soc. dem. připravena dotáhnout spor v podobě kompetenční žaloby až k nejvyšší ústavní instituci.
21.12.2013 05:32 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Mládek jde do senátních voleb, ve hře je i jeho ministerské křeslo

 
Soc. dem. ve stranických primárkách potvrdili, že jejich kandidátem v podzimních senátních volbách za táborský obvod bude ministr průmyslu Jan Mládek. Podpořilo ho 70,5 procenta z hlasujících členů ČSSD. Do primárek se zapojilo 58 procent tamních soc. dem.
01.04.2016 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (670 článků)

Soc. dem. chce obnovení finanční policie a elektronizaci veřejné správy

 
Obnovení finanční policie, průhledné zakázky a elektronizovaná veřejná správa. To vše obsahuje plán boje s korupcí, jehož hlavním autorem je místopředsedkyně soc. dem. a bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová. ČSSD veřejnost s protikorupčním programem seznámí v pondělí, Právo ale mělo možnost do něj nahlédnout už nyní.
23.07.2011 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (254 článků)

Langer: Velká koalice není možná, ČSSD by tajně kolaborovala s komunisty

 
Místopředseda ODS Ivan Langer v rozhovoru pro Právo řekl, že velká koalice ODS a ČSSD je z jeho hlediska nemožná, protože soc. dem. by podle něj prosazovala nezávisle na dohodě své návrhy s pomocí hlasů komunistů. Podle něj předseda ČSSD Jiří Paroubek může i za vznik vlády s podporou přeběhlíků. Poznamenal, že naopak s bývalým předsedou soc. dem. Milošem Zemanem by se dalo dohodnout o podmínkách vládnutí.
13.08.2009 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Ivan Langer (660 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

ČSSD pokřtila vodou oranžový volební vlak

 
Šéf soc. dem. Jiří Paroubek a také například lídr středočeské kandidátky Milan Urban v pátek na pražském Masarykově nádraží pokřtili vodou volební vlak ČSSD. Ten byl vyveden v převládající oranžové barvě a ozdoben předvolebními hesly. Soc. dem. nasadí celkově do kampaně 28 motorových vlaků, převážně na regionálních tratích.
14.08.2009 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Milan Urban (169 článků)

ČSSD by zastavení kampaně přišlo na víc než 100 miliónů

 
Odložení voleb by ČSSD přišlo hodně draho. Pokud by byla předvolení kampaň přerušena až do řádného termínu voleb v červnu příštího roku, pro soc. dem. by to podle stranického volebního manažera Jaroslava Tvrdíka znamenalo ztrátu zhruba 100 miliónů korun. Soc. dem. ale podle Tvrdíka ve volební kampani pokračuje.
02.09.2009 16:25 |

podobné články

Americká agentura radí ČSSD, jak se distancovat od komunistů

 
ČSSD před volbami horečně řeší, jak se vymezit proti KSČM. Důvodem je, že ODS v kampani poukazuje na možné povolební spojení soc. dem. s komunisty. Americká agentura PSB, která dlouhodobě pracuje pro Lidový dům, proto vypracovala pro stranu interní doporučení, jak se proti komunistům vymezit. Samotní představitelé soc. dem. se přitom k dokumentu příliš nehlásí.
10.09.2009 05:05 |

podobné články

Zemanovci už nejsou členy ČSSD, oznámil Paroubek

 
Šéf soc. dem. Jiří Paroubek v nejnovějším vydání vnitrostranického bulletinu, který má Právo k dispozici, oznámil, že členové Přípravného výboru Strany práv občanů (SPO) přestali být členy ČSSD. Mluvčí výboru, exministr školství Eduard Zeman ve středu Právu řekl, že Paroubkovo jednání jde nad rámec zákona, zároveň ale vzal vyloučení ze soc. dem. na vědomí.
29.10.2009 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Jiří Zeman (1180 článků)

Uchazeči o vstup do bílinské ČSSD si pletli i název strany

 
Bílinské organizaci soc. dem. se podařilo v sobotu odrazit velrybářský útok. Stranická buňka, která má 36 členů, řešila 56 přihlášek z celkového rekordního počtu 92. Podezřelému náporu se vzepřela a nakonec přijala pouze tři zájemce. Podle šéfky bílinské ČSSD Martiny Aubrechtové Havlové byl pokus o hromadný vstup do strany iniciativou šéfa ústecké soc. dem. Petra Bendy. Účastník sobotní schůze v Bílině natočil část jednání na mobilní telefon a video pak zveřejnil na webových stránkách youtube.
06.12.2009 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (184 článků)

Návrh upravující pravidla lobbingu znovu míří do Sněmovny

 
Poslanci ještě do konce roku dostanou na stůl opakovaný návrh zákona o lobbingu a projednat by ho měli hned na lednové schůzi. Pod tento druhý pokus připojili podpisy poslanci nejen se soc. dem., jako tomu bylo v případě prvním, ale také komunisté, zelení a nezařazená Věra Jakubková. Podle místopředsedy klubu soc. dem. Jeronýma Tejce spojené síly těchto stran dávají šanci na schválení.
10.12.2009 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Věra Jakubková (1 článek)

Vrba musí vysvětlit svou kauzu, jinak skončí ve vedení ústecké ČSSD

 
Předsednictvo soc. dem. se v pátek zabývalo kauzou místopředsedy stranické ústecké krajské organizace Karla Vrby. Ten byl v minulosti dvakrát odsouzen za úmyslné trestné činy. Zástupcům ústecké soc. dem. bylo uloženo, aby případ s Vrbou probrali. Pokud vše dostatečně nevysvětlí, doporučuje předsednictvo jeho odvolání z funkce místopředsedy krajské organizace.
11.12.2009 21:00 |

podobné články

Tvrdík: za výhrůžkami vůči ČSSD stojí kriminální živly

 
Vyhrožování a sledování členů soc. dem. v Ústeckém kraji není jen záležitostí tohoto regionu, ale k podobným praktikám dochází i v Praze. Právu to sdělil ve středu volební manažer soc. dem. Jaroslav Tvrdík, podle něhož za vším stojí skupiny propojené s organizovaným zločinem, nikoli lidé z ČSSD.
18.02.2010 06:30 |

podobné články

ODS nasadila proti Paroubkovi zvířata

 
Občanští demokraté vytáhli novou zbraň proti úhlavnímu volebnímu soupeři, šéfovi soc. dem. Jiřímu Paroubkovi. Na pomoc si tentokrát přizvali zvířata. V ulicích se tak objevily billboardy například slibující zrušení poplatků u veterináře. Na dalším plakátu je šéf soc. dem. vyobrazen s plži, mlži a hlavonožci, proti nimž prý chce bojovat.
06.03.2010 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků)

Pražanům do dvou týdnů zavolá Paroubek či Pecina

 
ČSSD do 14 dní zahájí zejména v Praze novou telefonickou kampaň. Právu to v sobotu na programové konferenci soc. dem. v Teplicích řekl volební manažer strany Jaroslav Tvrdík. ČSSD podle něj věří, že má šanci v Praze zvítězit, a toto je další z kroků, jímž chce úspěchu docílit. V pátek předsednictvo soc. dem. potvrdilo kandidaturu ministra vnitra Martina Peciny na pozici jedničky v metropoli.
13.03.2010 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (409 článků)

Komunisté by bianco šek menšinové vládě ČSSD nevypsali

 
Pokud by se soc. dem. pokusila po volbách sestavit menšinový kabinet s podporou napříč politickým spektrem a ucházela se o toleranci nebo podporu KSČM, musela by jí splnit některé předběžné podmínky. Nejvýznamnější, a zřejmě nepřijatelnou by bylo zahájit diskusi o zrušení tzv. bohumínského usnesení, zakazujícího soc. dem. spolupráci na vládní úrovni.
16.03.2010 03:45 |

podobné články

Byl to tvrdý a zákeřný útok, říká poslanec Tejc

 
Místopředseda poslaneckého klubu ČSSD a dvojka na kandidátce soc. dem. na jižní Moravě Jeroným Tejc popsal Právu napadení 1. místopředsedy soc. dem. Bohuslava Sobotky. Podle Tejce šlo o dvoumetrového muže, jenž Sobotku napadl silnou ránou pěstí do obličeje poté, co ho požádal o několik slov.
05.05.2010 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

ČSSD chce po Motejlovi na místo ombudsmana Bublana

 
O bývalém knězi Františku Bublanovi se mluví v soc. dem. jako o možném kandidátovi na ombudsmana po zesnulém Otakaru Motejlovi. Bublanova minulost disidenta a jeho působení ve veřejném životě z něj dělá podle soc. dem. vhodného kandidáta. Navíc jde o nestraníka.
12.05.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (103 článků) , František Bublan (190 článků)