Článek

Sobotka: Stav legislativní nouze nelze zneužívat k omezování práv opozice

 
Sociální demokracie je přesvědčena, že je společensky i politicky nepřijatelné, aby současná vláda Petra Nečase postavila své nespravedlivé reformní zákony z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí, kterými spustila plošné škrty v sociální oblasti, na účelovém zneužití stavu legislativní nouze.
22.02.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků)
Podobné články

Sněmovna zřejmě bude moci jednat opět ve stavu legislativní nouze

 
Poslanecká sněmovna zřejmě bude moci jednat opět ve stavu legislativní nouze. Vyhlásil jej dnes předseda dolní parlamentní komory Radek Vondráček (ANO). Pokud plénum stav legislativní nouze potvrdí, poslanci by v jeho rámci měli zrychleně schvalovat na nejbližší schůzi vládní návrh zákona, díky němuž budou moci poskytovatelé zdravotní péče získat náhradu za koronavirový výpadek 30,5 miliardy korun.
19.05.2020 20:00 |

podobné články

ČSSD: Nesouhlasíme se zneužitím stavu legislativní nouze

 
Jjako Sociální demokraté odsuzujeme Rozhodnutí č. 53 předsedkyně PS ČR Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) ze dne 20. února 2023, ve kterém vyhlašuje stav legislativní nouze. Jedná se o zneužití stavu legislativní nouze, jelikož podmínky pro vyhlášení tohoto stavu nebyly splněny. Jsme velmi znepokojeni ze současného postupu vlády v oblasti důchodů a související komunikace směrem k občanům.
22.02.2023 11:00 |

podobné články

Sněmovna potvrdila legislativní nouzi ke schvalování sporné penzijní novely

 
Poslanecká sněmovna potvrdila odpoledne navzdory odporu opozice trvání stavu legislativní nouze pro schvalování sporné vládní novely o snížení červnového růstu důchodů. Opoziční poslanci neuspěli s návrhy na okamžité zrušení legislativní nouze a na její omezení dneškem.
01.03.2023 17:30 |

podobné články

Komora daňových poradců: Parlament odmítl snahu některých poslanců zneužívat nástroj legislativní nouze na protlačení nesouvisejících přílepků

 
V minulých dnech jsme společnou tiskovou zprávou upozornili na předem neprojednané přílepky k návrhu zákona o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě, které s návrhem zákona nesouvisely, a přes to byly Poslaneckou sněmovnou schváleny ve stavu legislativní nouze. Velmi oceňujeme, že si senátoři této skutečnosti všimli a při svém projednávání dne 25. února absolutní většinou rozhodli o jejich vypuštění. O den později, při opětovném projednávání v Poslanecké sněmovně, nakonec nebyla schválena ani senátní verze ani původní verze s přílepky.
01.03.2021 09:20 |

podobné články

ČSSD poslali Ústavnímu soudu tři stížnosti najednou

 
Poslanci ČSSD ve středu podepsali a odeslali Ústavnímu soudu tři stížnosti. První se týká opatření v sociální oblasti, která byla přijata ve stavu legislativní nouze. Podle lídra soc. dem. Bohuslava Sobotky vláda stav legislativní nouze zneužila a omezila práva opozice zrušením obecné sněmovní rozpravy.
08.12.2010 11:40 |

podobné články

Vláda kvůli stávce žádá o stav legislativní nouze

 
Vláda premiéra Jana Fischera se na své mimořádné schůzi ve čtvrtek rozhodla, že požádá Sněmovnu o stav legislativní nouze, aby mohla odvrátit stávku zaměstnanců v dopravě. Ta je naplánovaná na pondělí. Odbory se v pátek sejdou a projednají, zda stávka opravdu bude. Ještě večer jednal premiér se zástupci odborů.
25.02.2010 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1770 článků)

Němcová vyhlásila stav legislativní nouze

 
Vyhlášený stav legislativní nouze má umožnit rychlé projednání vládního návrhu zákona na vydání povodňových dluhopisů v objemu tří miliard korun.
25.05.2010 10:00 |

podobné články

Sněmovna schválila legislativní stav nouze. Umožní rychlejší schvalování zákonů

 
Šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil ve čtvrtek 19. března legislativní stav nouze, který v úterý jednohlasně podpořili na mimořádném jednání Poslanecké sněmovny také zákonodárci. V rámci něj chtějí poslanci schválit novely zákonů souvisejících s pandemií koronaviru.
24.03.2020 13:56 |

podobné články

Nouzový stav v ČR? Vláda je zoufalá a selhává, útočí opozice. Rakušan: Nestrašte lidi

 
Česko čeká, zda vláda ve středu vyhlásí na návrh ministra zdravotnictví Romana Prymuly opět stav nouze. Opozice žádá vysvětlení, co by všechno přinesl. Téma stavu nouze okamžitě rezonovalo i tradičním kolečkem tiskovek poslaneckých klubů před úterním jednáním Sněmovny. Opoziční lídři se do vlády pustili s vervou. Označovali její kroky za zoufalé, chaotické a postrádající rozum. Na kritiku reagovala poslankyně ČSSD Kateřina Valachová. Dle ní nechce nikdo vypnutí ekonomiky jako na jaře. Nouzový stav označila za dobrého sluhu, ale zlého pána.
29.09.2020 11:50 |

podobné články

Kvůli povodňovým dluhopisům vyhlášena legislativní nouze

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová vyhlásila v pondělí na základě žádosti vlády stav legislativní nouze. Má to umožnit rychlé projednání vládního návrhu zákona na vydání povodňových dluhopisů za tři miliardy korun.
25.05.2010 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1769 článků)

Kalousek: „Jsem osel.“ Promořování Babiš odmítl. Stav nouze do 30. dubna a 25 tisíc pro OSVČ

 
Poslanci kvůli pandemii koronaviru schválili prodloužení stavu nouze do 30. dubna. Zamítli přitom vládní návrh - do 11. května. Dlouhou debatu o tomto opatření provázely i četné hádky, schytával to často ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). S projevem opět vystoupil Andrej Babiš (ANO), on i Jan Hamáček (ČSSD) poslancům řekli, že je stav nouze nijak netěší a hájili přísná vládní opatření. Vicepremiérka Alena Schilllerová (za ANO) se vydala hájit kritizovanou „Pětadvacítku“ – příspěvek 25 tisíc korun pro živnostníky, který však nechala předělat pozměňovacím návrhem ke zdařilejšímu výsledku, jak kvitovala i opozice. Návrh ODS na navýšení na 30 tisíc korun však neprošel. To Miroslava Kalouska (TOP 09) zradily během vystoupení nejprve telefon, který mu začal zvonit, a poté i vlastní pozornost, když se omylem vyjadřoval k jinému bodu, což glosoval slovy, že je osel. Dění v Poslanecké sněmovně jsme v úterý sledovali na Blesk.cz online.
07.04.2020 07:00 |

podobné články

Virus zika je hrozbou pro celý svět. WHO vyhlásila stav nouze

 
Celosvětový stav nouze vyhlásila v pondělí Světová zdravotnická organizace (WHO) kvůli viru zika. Ten dosáhl alarmujících rozměrů a je spojován s vývojovými poruchami mozku lidských plodů. Stejně závažný stav nouze vyhlásila WHO naposledy předloni kvůli ebole.
01.02.2016 20:15 |

podobné články

KDU-ČSL: Dnes byl vyhlášen vyhlášen stav nouze - co to znamená?

 
Stav nouze platí od čtvrtečních 14 hodin po dobu 30 dní. Co stav nouze znamená v praxi?
12.03.2020 19:16 |

podobné články

Premiér Babiš: Vláda nebude zneužívat krizový stav k posilování své moci

 
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny 24. března 2020 k stavu legislativní nouze
24.03.2020 12:41 |

podobné články

A hele! Pekarová udělala „legislativní nouzi“. Rakušan v ní chce projednat korespondenční volbu

 
Včera předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová ohlásila, že až do 22. března bude trvat stav legislativní nouze. Všeobecně se soudí, že důvodem je snaha protlačit snížení valorizace důchodů. Ovšem tento stav má být vyhlášen jen při mimořádných okolnostech. A poslanci ANO silně protestují proti tomu, aby ho vláda použila na snížení důchodů. Ozval se však také ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). S něčím jiným.
21.02.2023 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (701 článků)

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (1267 článků) , Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Poslanci projednají zákony o volbách a distanční výuce ve stavu legislativní nouze

 
Poslanci se ve středu mimořádně sejdou, aby ve zrychleném režimu a ve stavu legislativní nouze projednali dva zákony, které souvisí s epidemií koronaviru. První ze zákonů má umožnit lidem v karanténě v říjnových senátních a krajských volbách hlasovat z auta či ve zvláštních okrskových a výjezdových komisích. Druhým zákonem je novela, která do školského zákona zavádí distanční výuku.
17.08.2020 19:55 |

podobné články

Vrací se legislativní nouze. Sněmovna rychle schválí pravidla pro volby a učení v karanténě

 
Sněmovna se dnes mimořádně sejde kvůli dvěma předlohám, které souvisejí s koronavirem. Má schvalovat uzákonění pravidel distanční výuky ve školách a také formy hlasování pro lidi v karanténě, kteří se budou chtít zúčastnit říjnových krajských a senátních voleb. Obě vládní předlohy má schvalovat zrychleně ve stavu legislativní nouze. v případě přijetí se předlohami bude ve čtvrtek zabývat Senát.
19.08.2020 06:25 |

podobné články

Visel by na stropě. Vy se stydíte! Sněmovna a důchody: Přituhlo

 
Ve Sněmovně se dnes dopoledne rozhořel spor kvůli vyhlášenému stavu legislativní nouze, v němž chce vláda zrychleně schvalovat sporný návrh na omezení mimořádné červnové valorizace důchodů. Odmítavé reakce opozičních poslanců vyvolala slova předsedy lidoveckých poslanců Marka Výborného o tom, že bez včasného přijetí penzijní novely hrozí státu značné hospodářské škody. Dolní komora musí trvání stavu legislativní nouze potvrdit a do řádné debaty jen k této záležitosti se aktuálně hlásí šest desítek zákonodárců. „Za stavu, kdyby byl pan ministr Stanjura dříve předsedou opozičního klubu ODS a stalo by se tohleto z naší strany, tak on tady bude viset u stropu a bude na nás prostě křičet, co to je za vládu, která nebyla schopná odhadnout aspoň rámcově inflaci," poznamenal následně ve svém vystoupení exministr Brabec (ANO).
28.02.2023 11:50 |

podobné články