Článek

Sobotka: Soud zakázal stávku nezákonně

 
Opozice se výrazně ohradila proti rozhodnutí Městského soudu v Praze a proti krokům vládní koalice. Podle předsedy ČSSD se totiž zachovali nezákonně a odporují rozhodnutím Nejvyššího i Ústavního soudu.
11.06.2011 18:15 |

podobné články

Podobné články

Soud zakázal stávku. Kalousek: Stávkujte a budete trestáni

 
Vláda požádala podle odborových předáků soud o zastavení stávky. Soud stávku nakonec zakázal, neboť prý nebyla ohlášená dostatečně dopředu. Podle ministra financí Miroslava Kalouska nesou za případnou stávku, která by se uskutečnila navzdory rozhodnutí soudu, odbory trestní odpovědnost.
11.06.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6547 článků)

Soud zakázal stávku. Bude-li, vláda udeří na odbory kvůli náhradě škody

 
Městský soud v Praze na návrh vlády zakázal předběžným opatřením pondělní stávku. Nebyla ohlášená tři pracovní dni před jejím začátkem, a podle soudu by se tak jednalo o zneužití práva na stávku.
11.06.2011 14:40 |

podobné články

Předběžné opatření zakazující stávku je nezákonné, tvrdí Sobotka

 
Předběžné opatření pražského městského soudu, které zakazuje pondělní stávku odborových svazů v dopravě, je podle šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky nezákonné a odporuje judikatuře Nejvyššího i Ústavního soudu.
11.06.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9521 článků)

Soud zakázal vánoční stávku v British Airways

 
Odbory Britsh Airways mají útrum. Soud jim zakázal stávku.
17.12.2009 17:40 |

podobné články

Soud předběžným opatřením zakázal pondělní stávku

 
Soud vydal předběžné opatření, kterým zakázal pondělní stávku dopravních odborů. Řekli to odboroví předáci, kteří ve dvě hodiny odpoledne přišli na jednání s vládou a informaci o soudním opatření se dozvěděli.
11.06.2011 14:35 |

podobné články

Soud odborům zakázal pondělní stávku

 
Soud vydal předběžné opatření, kterým zakázal pondělní stávku dopravních odborů. Řekli to odboroví předáci, kteří ve dvě hodiny odpoledne přišli na jednání s vládou a informaci o soudním opatření se dozvěděli. Vláda varovala, že, pokud stávka přesto proběhne, bude na odborech vymáhat případné škody. Policie bude připravena zajistit dodržování pořádku.
11.06.2011 14:55 |

podobné články

Odboráři DPP se ohradili proti zákazu stávky. Prý ji ohlásili čtyři dny dopředu

 
Odboráři Dopravního podniku Praha (DPP) protestují proti předběžnému opatření, kterým pražský městský soud v pátek zakázal železničním odborům stávku vyhlášenou na pondělí. Ve sdělení zaslaném ČTK upozornili, že jejich organizace ohlásila vedení DPP stávku už minulý týden v úterý, tedy čtyři pracovní dny před jejím konáním. Odboráři po usnesení soudu přesunuli stávku na čtvrtek a oproti původním záměrům ji prodloužili na celý den.
13.06.2011 09:55 |

podobné články

Soud zrušil předběžné opatření, které zakázalo stávku odborů

 
Pražský vrchní soud z procesních důvodů zrušil předběžné opatření, kterým Městský soud v Praze zakázal odborářskou stávku plánovanou na 13. června.
10.10.2011 17:25 |

podobné články

Sobotka: Nečasovo nerespektování práva na stávku je protiústavní

 
Předběžné opatření zakazující pondělní stávku je nezákonné a odporuje rozhodnutím Nejvyššího soudu i Ústavního soudu.
11.06.2011 16:50 |

podobné články

Ústí nezákonně omezilo aktivistu, rozhodl soud

 
Ústí nad Labem podle soudu nezákonně omezilo vyjádření veřejnosti k bodu programu zastupitelstva. Rozhodl o tom krajský soud a krajskému městu zakázal, aby v takové praxi pokračovalo. Vyplývá to z rozsudku, který ČTK poskytl student práv a aktivista Lukáš Blažej.
05.02.2018 13:05 |

podobné články

Vyvadil (ČSNS 2005): Kalousku, seješ vítr aneb Právní názor k zákazu stávky

 
Že Miroslav Kalousek podal žalobu na určení nezákonné stávky dle zákona o kolektivním vyjednávání chápu. Je to tvrdý pravicový politik. Že ovšem soud nepochopil, že v daném případě nejde o stávku ve smyslu zákona o kolektivním vyjednávání, ale o stávku zákonem neupravenou, ale v demokratickém ústavním systému pochopitelně uznávanou, je tristní, ale mne nepřekvapuje. Úroveň zejména některých soudců je prostě chabá.
11.06.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6547 článků)

(Ne)jistá pondělní stávka. Soud ji zakázal, odbory nezrušily

 
Odboráři budou dnes znovu jednat o termínu své stávky v dopravě, kterou původně vyhlásili na pondělí. Soud ji předběžným opatřením zakázal. Předáci ale stávku odvolat nechtějí. Dnes by měli rozhodnout o tom, kdy by se tedy vlastně měla konat.
12.06.2011 09:10 |

podobné články

Odbory: Stávka bude. Třeba později, ale ještě tvrdší

 
AKTUALIZOVÁNO Odboráři stávku odvolat nechtějí. Poté, co na podnět vlády pražský městský soud zakázal původně plánovaný protest pro jeho pozdní ohlášení se odbory rozhodují, zda provedou stávku a blokádu silnic v pondělí, jak bylo původně plánováno, nebo později. Podle informací serveru Novinky.cz je pravděpodobnější druhá varianta - tedy protest pozdější a řádně nahlášený, ale o to tvrdší. Některé odborové organizace pražského dopravního podniku prý začínají od pondělního termínu stávky ustupovat. Jasno bude podle vyjádření odborářů v neděli.
11.06.2011 16:30 |

podobné články

200 milionů. Tolik by vláda vymáhala od odborů za stávku

 
Ministerstvo dopravy dnes vyčíslilo škody při případné pondělní stávce na více než 200 milionů korun. O nejvíc, 120 milionů, by přišla Správa železniční a dopravní cesty. Soud stávku předběžným opatřením zakázal, za škody by proto nesly odpovědnost odbory.
11.06.2011 20:20 |

podobné články

Jaký by byl účet za stávku v dopravě? Přes 200 milionů korun!

 
Ministerstvo dopravy vyčíslilo škody při případné pondělní stávce na více než 200 milionů korun. O nejvíc, 120 milionů, by přišla Správa železniční a dopravní cesty. Soud stávku předběžným opatřením zakázal, za škody by proto nesly odpovědnost odbory.
12.06.2011 12:05 |

podobné články

Oznámili jsme stávku čtyři dny dopředu, hájí se odboráři

 
Odboráři Dopravního podniku Praha (DPP) protestují proti předběžnému opatření, kterým pražský městský soud v pátek zakázal železničním odborům stávku vyhlášenou na dnešní den.
13.06.2011 09:40 |

podobné články

Eva Pilarová stávkujícím: Jděte do háje

 
Část umělců, přestože jim stávka čtvrteční plány až tak moc nepřekazí, s ní nesouhlasí. Zpěvačka Eva Pilarová vyzývá všechny sympatizanty se stávkou, ať se zajedou podívat na vily odborových předáků, aby pochopili, jak je vodí za nos. Baletní mistr Vlastimil Harapes sice vládu kritizuje, ale stávku nebere jako ideální způsob protestu. Ani herečka Martha Issová stávku neschvaluje, protože nejvíc ublíží obyčejným lidem. Zpěvák Ondřej Hejma stávku odsuzuje, protože v ní budou stát proti sobě vládní a odborářští papalášové, přičemž lid to jako kompars celé zaplatí.
16.06.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Harapes (162 článků) , Martha Issová (282 článků) , Eva Pilarová (297 článků) , Ondřej Hejma (126 článků)

Komunisté touží po generální stávce. Vláda na výzvy ulice neslyší

 
Komunisté těsně po čtvrteční stávce prozradili ParlamentnímListům.cz, že by uvítali generální stávku. Myšlenku sice pro náš web rozvíjeli velmi opatrně, stínový ministr práce a sociálních věcí Miroslav Opálka dokonce řekl, že když generální stávku, tak by si Česko mělo napřed vyzkoušet jen hodinovou, ale nakonec komunisté řekli i veřejně, že generální stávku si přímo přejí. „Dohodli jsme se tak na poslaneckém klubu,“ naznačil včera šéf poslanecké frakce Pavel Kováčik.
22.06.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků) , Pavel Kováčik (252 článků) , Miroslav Kováčik (12 článků)

Řecko chystá dvoudenní stávku

 
Hlavní řecké odborové svazy vyhlásily na 28. a 29. června generální stávku. Reagují tak na chystané projednávání a schvalování programu úspor požadovaných eurozónou v řeckého parlamentu. Půjde již o čtvrtou generální stávku v tomto roce, tentokrát prodlouženou na 48 hodin.
23.06.2011 13:20 |

podobné články