Článek

Sobotka se i přes vyřešení sporu setká s Válkovou a Marvanovou

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes i přes vyřešení sporu na ministerstvu spravedlnosti sejde s ministryní Helenou Válkovou (ANO) a její končící náměstkyní Hanou Marvanovou. Marvanová se po sporech s Válkovou vrací do advokacie a na její místo od středy nastoupí šéf legislativního odboru ministerstva financí Robert Pelikán.
04.06.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)
Podobné články

Sobotka se i přes vyřešení sporu potká s Válkovou a Marvanovou

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se i přes vyřešení situace na Ministerstvu spravedlnosti sejde ve středu s ministryní Helenou Válkovou (ANO) a její končící náměstkyní Hanou Marvanovou. Marvanová se po sporech s Válkovou vrací do advokacie a na její místo od středy nastoupí šéf legislativního odboru Ministerstva financí Robert Pelikán.
03.06.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Sobotka očekává vyřešení sporů na spravedlnosti, znesvářené dámy zve „na kobereček”

 
O situaci na ministerstvu spravedlnosti a napjatých vztazích mezi ministryní Helenou Válkovou (ANO) a její první náměstkyní Hanou Marvanovou bude s oběma ženami jednat vicepremiér a předseda ANO Andrej Babiš. Řešení od něj očekává premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který si Válkovou i Marvanovou pozval „na kobereček”.
30.05.2014 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13740 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Sobotka si pozval na kobereček Válkovou i Marvanovou

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se vloží do řešení napjaté situace na ministerstvu spravedlnosti. Na středu si pozval ministryni Helenu Válkovou i její náměstkyni Hanu Marvanovou, jejichž spory se v posledních dnech dostaly na veřejnost. Vyjádření bude chtít i po šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, který Válkovou do vlády nominoval.
30.05.2014 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Novinář o sporech mezi Válkovou a Marvanovou: Obě dámy mají zúžené vidění

 
Dívčí válka na Ministerstvu spravedlnosti mezi Helenou Válkovou a Hanou Marvanovou už dospěla do stádia kdo s koho. Myslí si to redaktor serveru Echo24.cz Daniel Kaiser.
31.05.2014 14:40 |

podobné články

Zeman rozštípl spor mezi Válkovou a Marvanovou: Vyšší bere

 
Pokud by ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) a její první náměstkyně Hana Marvanová prezidenta Miloše Zemana požádaly o slyšení v jejich sporu, přijal by je. Podle něj je ale řešení sporu v kompetenci premiéra. Zeman to dnes řekl v České televizi. Slovy „vyšší bere" také nepřímo podpořil ministryni Válkovou.
01.06.2014 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21255 článků) , Helena Válková (340 článků)

Válka ministryně a její náměstkyně: Půjdou na kobereček k Sobotkovi i Babišovi!

 
Mezi Helenou Válkovou a její první náměstkyní Hanou Marvanovou se rozhořel ostrý spor. Nepohodly se a Válková prý tlačí na Marvanovou, aby odešla. Napjatou situací se bude zabývat i premiér Sobotka - zve si obě aktérky na kobereček. To samé ale má v plánu i šéf ANO Andrej Babiš!
30.05.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13740 článků)

Marvanové prý hrozí, že ji vyhodí z ministerstva. Místo ní prý příjde Babišův kůň

 
Mezi ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou a její náměstkyní Hanou Marvanovou (obě nominovány hnutím ANO) narůstá napětí. Informuje o tom server Česká justice, podle kterého Babišovo hnutí nyní zvažuje, že Marvanovou nahradí Robertem Pelikánem, který v současnosti dělá náměstka Andreji Babišovi na ministerstvu financí.
15.04.2014 15:30 |

podobné články

Marvanovou dnes na ministerstvu spravedlnosti vystřídá Pelikán

 
Funkce prvního náměstka pro legislativu se dnes na ministerstvu spravedlnosti ujme Robert Pelikán, který nahradí dosavadní náměstkyni Hanu Marvanovou. Ta odchází po sporech s ministryní Helenou Válkovou (ANO) zpět do advokacie. Pelikán, jenž doposavad působil jako šéf legislativního odboru ministerstva financí, představí své priority na odpoledním briefingu.
03.06.2014 06:10 |

podobné články

Sobotka vzkázal Babišovi: Jestli chcete vyhodit Válkovou, tak rychle

 
Pod ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou se kýve židle čím dál výrazněji. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zatím sice neřekl, že navrhne její odvolání, ale vyřešení této otázky vložil plně do rukou předsedy koaličního hnutí ANO Andreje Babiše. Ten podle premiéra neměl váhat. Má to však jeden háček.
05.02.2015 22:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13740 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Vyměňte ministryni Válkovou! Za Marvanovou bojuje sdružení rázné podnikatelky

 
Chceme, aby ministryní spravedlnosti byla Hana Marvanová. To se ozývá ze Zlínského kraje jako reakce nejen na údajné škorpení mezi touto disidentkou a její nadřízenou, ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou, ale také v reakci na advokátčino čerstvé rozhodnutí podpořit první arbitráž ve prospěch českého podniku.
01.06.2014 09:06 |

podobné články

Noviny: Pelikán se má stát ministrem, nahradit by tak měl Válkovou

 
Ministryni Helenu Válkovou (ANO) by na postu ministryně spravedlnosti mohl nahradit její nový první náměstek Robert Pelikán, který dnes ve funkci střídá odcházející Hanu Marvanovou. Podle úterní MF Dnes totiž zdroje obeznámené s chodem ministerstva naznačují, že příchod Pelikána, o kterém se prý už při tvorbě nové vlády uvažovalo jako o možném ministrovi, může znamenat přípravu na odchod Heleny Válkové.
03.06.2014 07:35 |

podobné články

Jsem rád, že už neřešíme personální kauzy, řekl Sobotka po setkání s Válkovou

 
Premiér Bohuslav Sobotka ve čtvrtek navštívil ministerstvo spravedlnosti, aby prověřil, jak si resort a jeho šéfka Helena Válková (ANO) vede. Uvedl, že je rád, že se při jejich setkání mohli zabývat legislativní činností ministerstva a nemuseli řešit kauzy kolem personálií, kvůli kterým byli s Válkovou ještě nedávno ve sporu.
24.07.2014 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Helena Válková (340 článků)

S Válkovou se kýve křeslo, prý ji navštívil Faltýnek

 
Pod ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou se mohutně kýve křeslo v čele jejího resortu. Informace o jejím konci potvrdily ČTK zdroje z hnutí ANO i z ministerstva. Navíc něco naznačuje, že šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek v úterý nečekaně Válkovou navštívil na ministerstvu. Píše o tom server aktuálně.cz.
04.02.2015 11:01 |

podobné články

Nechci říct, že Válková s Marvanovou jsou tvrdohlavé, ale jisté věci nechápu, připustil v ČT Babiš

 
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v pondělních Událostech, komentářích České televize, jak to bylo ve sporu mezi ministryní Helenou Válkou a její odcházející první náměstkyní Hanou Marvanovou. S tou by rád hovořil o další spolupráci, neboť má za to, že se hnutí ANO poněkud personálně vyprázdnilo svým angažmá ve vládě.
02.06.2014 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13740 článků)

Premiér Sobotka se setká s kandidátem na ministra spravedlnosti Pelikánem

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes setká s Robertem Pelikánem, kterého hnutí ANO navrhlo na post ministra spravedlnosti. Chce s ním projednat priority a úkoly resortu. Pětatřicetiletý Pelikán by měl nahradit rezignující Helenu Válkovou (ANO), která ve funkci skončí k 1. březnu. V současné době působí jako její náměstek pro legislativu a justici.
13.02.2015 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Sobotka žádá Válkovou o vysvětlení odvolání šéfa Vězeňské služby

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) požádal ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou, aby mu nejpozději v pondělí dodala informace o tom, co ji vedlo k zahájení řízení o odvolání generálního ředitele Vězeňské služby Petra Dohnala. Sobotka to řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Válková (ANO) informovala o zahájení řízení o Dohnalově odvolání v pátek. 
16.02.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Petr Václav (753 článků)

Válková prozradila čtenářům: Potřebuji k práci klid, a to s Marvanovou nešlo

 
Na Ministerstvu spravedlnosti skončila před dvěma týdny Hana Marvanová v pozici náměstkyně. Šlo o výsledek sporu, který eskaloval mezi ní a ministryní Hanou Válkovou. Ta čtenáři ParlamentníchListů.cz vysvětlila, že ke své práci potřebovala klid, podporu a loajalitu – ale toho se nedočkala.
14.06.2014 13:21 |

podobné články

Dienstbierova msta za Marvanovou: Chce prý odstřelit Válkovou a nahradit ji. Čtěte, co se špitá v zákulisí

 
Ministryně spravedlnosti Helena Válková za ANO v úterý po sporu o tendr na elektronické náramky pro domácí vězně odvolala náměstka pro vězeňství a trestní politiku Pavla Šterna nominovaného ČSSD. V zákulisí se ale šušká, že za celou věcí stojí ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier.
19.06.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (340 článků)

John Bok o Válkové a Marvanové: Dostihla je jejich minulost

 
Aktivista John Bok si v úvaze uveřejněné na serveru První Zprávy.cz klade otázku, co vedlo k nedávnému rozkolu mezi ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou (ANO) a její, dnes již bývalou, náměstkyní Hanou Marvanovou. Pro někoho možná překvapivě dochází k závěru, že kořeny jejich sporů mohou ležet v komunistické a antikomunistické minulosti obou dam.
22.06.2014 21:15 |

podobné články