Článek

Sobotka (ČSSD): Předložíme zákon, který zruší sKarty

 
ČSSD předloží v nejkratším možném termínu v Poslanecké sněmovně legislativní návrh, který zruší projekt sKarta.
05.10.2012 19:00 |

podobné články

Podobné články

Předák TOP 09 vysvětluje, proč jsou pro vás sKarty dobré

 
Podle místopředsedy poslaneckého klubu TOP 09 a místopředsedy hospodářského výboru Františka Laudáta jsou sKarty dobrý nápad, byť nepopírá, že se staly určité chyby. Pokud se nyní sKarty zruší – návrh na jejich zrušení prošel prvním čtením ve sněmovně, tak se domnívá, že budoucí vláda se k projektu na stejném principu bude muset vrátit.
19.05.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (226 článků)

Dienstbier (ČSSD): SKarty jsou zbytečné a asociální

 
Jiří Dienstbier se ve svém senátorském okrese na Kladně setkal s předsedou místní Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Milošem Burdou a bývalou ředitelkou místního úřadu práce Lenkou Staňkovou. Předmětem jejich diskuze byl především nově zaváděný způsob vyplácení dávek pomocí sKarty a problémy, který tento nezodpovědný systém způsobuje. Dienstbier při té příležitosti ocenil nespokojené občany, kteří si sKarty nepřebrali, neboť je nikdo podle stávající legislativy nemůže k jejich užívání nutit.
10.11.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Nové sKarty: Lidé si stěžují, že peníze na ně chodí pozdě. Úřady to potvrzují

 
Úřady původně slibovaly, že na účet sKarty peníze doputují dříve než složenka, na kterou byli klienti zvyklí. Jenže Český rozhlas zjistil, že to je právě naopak – finance na takzvané sKarty chodí pozdě, a příjemci podpory se tak dostávají do problémů.
19.10.2012 12:50 |

podobné články

Úleva pro všechny! TOP 09 couvla Nečasovi a sKarty budou nepovinné

 
Premiér Petr Nečas (ODS) a ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) zahájili jednání s Českou spořitelnou, aby sKarty nemusely být povinné. Jednání jsou velmi vstřícná a návrh na povinné sKarty lze na jejich základě označit za mrtvý, řekl v úterý Nečas na tiskové konferenci.
20.11.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Konec sKaret! Nečas doporučil zrušení problémového projektu co nejdříve

 
Bez sKaret nedostanete dávky, sKarty budete muset mít dvě, sKarty jen jako průkazka, sKarty jako platební karta... Stále nějaké změny, stále nějaké problémy. Možná konečně svitla naděje na zrušení tohoto problémového projektu.
28.03.2013 11:10 |

podobné články

Drábek: Zrušení sKarty je nehospodárné, úspory byly reálné

 
Na podzim roku 2011 poslanci koaliční většinou schválili balík zákonů nazývaný sociální reforma. Její součástí byla i elektronizace výplaty nepojistných sociálních dávek včetně zavedení sKarty. V létě 2013 poslanci ODS a VV podpořili návrh na zrušení projektu sKarty.
15.08.2013 16:15 |

podobné články

Výplata části dávek přes sKarty končí již nyní

 
Často kritizované sKarty se pro některé klienty již staly minulostí. Výplata příspěvku v hmotné nouzi, podpory v nezaměstnanosti a příspěvku pro postižené skrze jejich rozhraní proběhla naposledy v lednu a nyní se úřady vrátily ke staronovému systému. Původně se měly sKarty užívat až do dubna.
03.02.2014 10:50 |

podobné články

ČSSD vyzvala ODS a TOP 09 k podpoře návrhu na zrušení sKarty

 
Ústřední výkonný výbor ČSSD dnes vyzval vládní strany TOP 09 a ODS, aby ve sněmovně podpořily senátní návrh na zrušení sociálních karet, řekl po jeho jednání šéf opoziční strany Bohuslav Sobotka. ČSSD, která za senátním návrhem stojí, si podle svého předsedy myslí, že je důležitější obsah normy než to, kdo ji předložil. sKarty jsou podle ČSSD projekt sociálně necitlivý, diskriminační a nefunkční.
13.04.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Ministr Drábek: sKarty by měli zaplatit ti, kteří je zruší!

 
Náklady na případné zrušení sKaret by měli nést ti, kteří odhlasují konec projektu. V dnešním pořadu Partie televize Prima Family to řekl bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) Podle něho by sKarty ušetřily státu za 12 let tři miliardy korun.
05.05.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků)

Skončí dnes sKarty? Rozhodnou poslanci, většina jich je je pro zrušení

 
Poslanci dnes pravděpodobně definitivně zruší sKraty. Budou hlasovat o návrhu senátu, aby byl projekt zastaven a zrušen. A podle rozložení sil se zdá, že sKarty opravdu skončí.
14.05.2013 12:05 |

podobné články

Bohuslav Sobotka: Rodina se radovala, že budu víc doma

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přijal i v tak bouřlivé době pozvání do Show Jana Krause. I při probírání nepříjemného tématu dokázal vyloudit na své tváři úsměv. Prozradil, že skandál s pučem sleduje i celá jeho rodina a původně z toho měli celkem radost. Další články k tématu: Sobotka nechce Haška ani další pučisty proti němu ve vedení ČSSD Vážná chyba, odsoudil Sobotka kolegy za lži o schůzce u Zemana Sobotka, Hašek, Tejc: tři přátelé z Brna v nelítostném boji o moc Sobotka dopisem burcuje členy ČSSD, jeho osud určí příští neděle Sobotka odmítá puč Haška s Tejcem a mluví o metodách z roku 1948 Vedení ČSSD vyzvalo předsedu k rezignaci. Neodejdu, vzkázal Sobotka
28.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: 50 Cent (43 článků) , Jan Kraus (1023 článků) , Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Kritizované sKarty záhy skončí. Zeman podepsal zákon

 
Kritizované sKarty, s nimiž si potřební měli vybírat sociální dávky z bankomatů, záhy definitivně skončí. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal zákon, který projekt ruší. Hrad o tom informoval na svém webu. Kartu dostalo přes 277.000 lidí. Úřady práce jim teď pošlou dopis, kde je budou informovat, jak mají postupovat. 
17.09.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21137 článků)

sKarty končí. Sněmovna je podle všeho zruší úplně

 
Dosavadní systém kontroverzních sKaret, který slouží k výplatě sociálních dávek, zřejmě Sněmovna zruší. ODS dnes sice navrhla umožnit výplatu dávek na chráněné účty u více bank a zpoplatnit zasílání pomoci od státu poštou, zástupci ostatních stran včetně ministryně práce Ludmily Müllerové (TOP 09) s tím ale nesouhlasili. Rada postižených postup občanských demokratů kritizovala. 
19.06.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Stráská (ČSSD): Za sKarty by měla být vyvozena okamžitá odpovědnost

 
ČSSD považuje uzavření 12leté smlouvy na Skarty s Českou spořitelnou (až do roku 2024) za zcela skandální jednání pánů Jaromíra Drábka a Vladimíra Šišky, které by plně potvrdilo všechny dosavadní podezření o podivných IT zakázkách ministerstva práce a sociálních věcí. Navíc z dosavadních výroků předsedy vlády Petra Nečase o nutnosti změn v projektu Skarta vyplývá, že ani premiér zřejmě nebyl o obsahu uzavřené smlouvy informován.
16.10.2012 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků)

Votava (ČSSD): Nikdo je nechce a nikdo je nepotřebuje - sKarty

 
Nikdo je nechce a nikdo je nepotřebuje - sKarty. Ne, to bych nebyl přesný. Někdo je přeci jenom chce. Chce je TOP 09.
15.04.2013 22:15 |

podobné články

Exministr Drábek se ptá: Proč sKarty rušit, když jsou jasné úspory?

 
Poslanci začali posuzovat senátní návrh na zrušení kontroverzního projektu sKaret, kvůli nimž jsou ve sporu vládní ODS a TOP 09. V horní komoře prosadila předlohu opoziční ČSSD. Podle poslanců z TOP 09 ale jde prý o politické hry. Tvrdošíjně si tak "topkaři" stojí na tom, aby sKarty byly zachovány.
14.05.2013 14:15 |

podobné články

Hejtmani: dohodu o poplatcích nejdříve předložíme vedení ČSSD

 
Hejtmani za ČSSD chtějí dohodu, kterou uzavřeli o budoucnosti proplácení zdravotnických regulačních poplatků v krajských zařízeních, posvětit nejprve od předsednictva strany. Dohodu zveřejní až v pátek na odpolední tiskové konferenci. Po jednání šéfů krajů to řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola. Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach v této souvislosti prohlásil, že by již kraje za lidi poplatky platit neměly.
04.06.2010 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (583 článků)

Navrátilová (LIDEM): SKarta – problém, který je nutné urychleně řešit

 
Původní záměr sKarty byl různými zásahy natolik změněn, že zcela nesouhlasíme se zavedením povinného přebírání sKarty v její současné podobě.
18.03.2013 11:25 |

podobné články

Exministr Drábek dál hájí sKarty, Nečasovu kritiku nechápe

 
Bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09), jenž stál u vzniku projektu sKaret, se projektu nadále zastává i přes kritiku, jež se na něj snáší. Projekt podle něj naplňuje všechny body, které naplnit měl. Nechápe proto vyjadřování premiéra Petra Nečase, který tvrdí, že by měly sKarty skončit.
12.04.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků)