Článek

Snímek Čecha bodoval u NASA: Cvakl ohon komety Neowise

 
Zachytil ohony komety Neowise jako málokdo jiný. Český fotograf Miloslav Druckmüller (65) vyhrál již podesáté prestižní ocenění NASA Astronomický snímek dne.
14.07.2020 12:05 |

podobné články

Podobné články

Nádherný přelet komety: Českého fotografa opět ocenila NASA, jeho snímek je fotkou dne

 
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) dnes jako astronomickou fotografii dne opět zveřejnil snímek českého původu. Fotografie s názvem Vzpomínka na Neowise, která zachycuje průlet komety Neowise loni v létě, je dílem českého astronoma Petra Horálka. Jeho tvorbu si NASA pro astronomický snímek dne vybrala již téměř třicetkrát.
31.07.2021 09:10 |

podobné články

Neuvěřitelná podívaná. Fotografové z Česka a Slovenska zaujali NASA, snímek komety je fotkou dne

 
Zveřejnění na webu sponzorovaném americkým Národním úřadem pro letectví a vesmír (NASA) i v magazínu britské veřejnoprávní rozhlasové a televizní společnosti BBC se dočká unikátní fotografie komety Neowise od autorů z Česka a Slovenska. Společný snímek českého fotografa a astronoma Petra Horálka a slovenského fotografa Tomáše Slovinského spojuje v jedné mozaice kometu v různých polohách z několika koutů světa. Mozaiku doplňuje panorama pohoří Vysoké Tatry, nad které autoři kometu symbolicky umístili. Horálek to sdělil v tiskové zprávě.
02.11.2020 06:45 |

podobné články

Nádherná podívaná: Kometu Neowise doprovodí Měsíc i všechny planety Sluneční soustavy

 
Kometu C/2020 F3 pojmenovanou Neowise je možné pozorovat již od 9. července. Za vhodných pozorovacích podmínek je možné ji sledovat i pouhým okem. Koncem týdne se ke vlasatici Neowise přidá i Měsíc a planety naší soustavy a budeme je moci spatřit na noční obloze zároveň.
17.07.2020 09:35 |

podobné články

Snímek Čecha Petra Horálka ocenila americká NASA

 
Úspěch mu přinesla vlasatice! Fotograf Petr Horálek (35) získal s fotografií komety NEOWISE v blízkosti Velkého vozu prestižní ocenění od amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA).
03.08.2021 05:20 |

podobné články

Úchvatná podívaná nad Beskydami: Kometu Neowise uvidíte ještě pár dní, pak zmizí

 
Známe ji teprve od března a dlouho nebylo jasné, jestli bude pozorovatelná. Kometu Neowise však můžeme vidět pouhým okem ještě pár prvních srpnových dní. Parádní fotky komety nad Beskydami pořídil fotograf Marián Béreš (51).
01.08.2020 15:20 |

podobné články

Víme první: Ornella si nechala namotat dlouhý ohon! Sledujte velkou proměnu Koktovy téměř zákonné partnerky!

 
"Ornella Štiková":http://www.extra.cz/tema/ornella-stikova (20) umí překvapit. Pokud to není těhotenství, rezavé vlasy nebo dovedná prezentace vánočního cukroví, tak to je zbrusu nový vlasový ohon, kterým dnes hodlá okouzlit návštěvníky narozeninové party v baru COCO.
16.01.2014 14:50 |

podobné články

Simona Krainová zase jak na Velké pardubické: Na hlavu si nechala přidělat koňský ohon

 
Simona Krainová  (41) má další prvenství. A jak nám svěřila na premiéře filmu Yves Saint Laurent, sama o něm ani nevěděla. "Byla jsem dost překvapená, když mi řekli, že jsem jediná Češka, která se s ním kdy pracovně potkala. To mě samozřejmě potěšilo, i když se tomu jen těžko věří," pochlubila se Super.cz. Na návrhářovu počest si vzala model v jeho oblíbených barvách a nechala si přidělat stejný ohon jako na Ples v Opeře.
28.03.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Simona Krainová (2187 článků)

ČEZ: Do Chomutova se vrací finále energetické soutěže O liščí ohon

 
Chomutov – Finále celostátní soutěže středních škol s názvem Co víš o energetice, aneb Hra o liščí ohon proběhne ve středu 18. června v chomutovském městském divadle. Kromě domácího želízka v ohni v podobě družstva gymnazistů se o prvenství utkají ještě třídní družstva ze středních škol z Prahy, Plzně, Ivančic a Přeštic. Začátek klání je v 10 hodin.
13.06.2014 10:11 |

podobné články

Nejlepší videa s okouzlující kometou Neowise

 
Přiletěla k nám Neowise, nejjasnější kometa za posledních třináct let. Nejlepší podmínky pro její pozorování budou v nastávajícím týdnu od 13. do 19. července. V časosběrných videích se můžete přesvědčit, že je na ni úchvatná podívaná.
13.07.2020 17:10 |

podobné články

Parfém podle komety páchne jako kočičí moč a shnilá vejce

 
Komety mají svou vůni. Tvrdí astronomové. Ovšem pro laiky je takové eufemistické slovo naprosto nepřijatelné. Komety totiž většinou páchnou. Až na výjimky, které voní po lihu či malinách, obsahují aromatické uhlovodíky, které se uvolňují z hnijících organických materiálů. Sonda Rosetta vyslaná ke kometě 67P/Čurjumov-Gerasimenko provedla analýzu této vlasatice a vědci podle ní vytvořili parfém připomínající pach, který za sebou šíří. Připomíná směs kočičí moči a shnilých vajec.
29.06.2016 11:05 |

podobné články

„Vypadá jako sněhulák.“ NASA ukázala ostrou fotku planetky Ultima Thule

 
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) na středeční tiskové konferenci zveřejnil první ostrý snímek planetky Ultima Thule. Sonda New Horizons ho pořídila během úterního průletu. NASA už v úterý ukázala snímek z neděle před maximálním přiblížením sondy, fotografie ale i přes digitální očištění byla značně zrnitá; přesto ukazovala v hrubých rysech podobu planetky. Tu šéf projektu New Horizons Alan Stern přirovnal ke sněhulákovi.
02.01.2019 20:55 |

podobné články

FOTO: Nad Prahou žhnula kometa. Jak složité bylo vyfotit ji?

 
Od čtvrtka do poloviny srpna mohou lidé pouhým okem obdivovat kometu Neowise. Vesmírný objekt je přitom nejjasnější kometou za posledních 13 let! Fotograf Blesku David Malík se v noci ze čtvrtka na pátek vydal do centra Prahy a pořídil unikátní snímky komety a probouzející se Prahy. Jak se mu to povedlo?
11.07.2020 06:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (971 článků) , David David (733 článků)

Velkolepá kometa odhaluje obavy a předpovídá krize: Berany čeká boj, Štírům hrozí zklamání

 
Oblohu nyní okupuje nejjasnější kometa desetiletí. Jmenuje se Neowise, je pozorovatelná celou noc a nejlepší formu bude mít po víkendu. Komety jsou spojovány s neblahými jevy - epidemiemi, katastrofami, objevují se značné výkyvy počasí, dokonce i politické krize. Jak tato vlasatice zamíchá kartami? A co předurčuje jednotlivým znamením?
12.07.2020 07:01 |

podobné články

Nejoblíbenější meteorický roj Perseidy vyvrcholí ve středu: Přinese romantickou nadílku a zbaví i strachu

 
Nově objevenou kometu Neowise vystřídá meteorický roj Perseidy, který dosáhne svého maxima 12. srpna. Padající hvězdy doprovodí i jasné planety Jupiter, Saturn, Mars a Venuše. Perseidy budou nejčetnější v noci z úterý 11. na středu 12. srpna 2020. Měsíc však bude v poslední čtvrti, takže jeho světlo může pozorování dosti narušit. Zatímco komety přinášejí varovná znamení, padající hvězdy naopak uklidňují, přinášejí štěstí, pohodu a především zhmotňují sny.
11.08.2020 16:10 |

podobné články

Deep Impact poslal na Zemi snímky komety Hartley 2

 
Sonda Deep Impact, kterou do kosmu vyslala americká NASA, odvysílala počátkem září na Zemi 64 000 snímků komety Hartley 2.
11.09.2010 00:30 |

podobné články

Mám důkaz, že NASA kryje existenci UFO, tvrdí Švýcar

 
O víkendu na internet nahrál jeden uživatel video záhadného objektu v těsné blízkosti Slunce, které pořídila solární sonda. Snímek okamžitě rozvířil debaty o existenci mimozemských civilizací. Jako podivnou shodou okolností navíc den po zpozorování objektu NASA nahlásila poruchu sondy. Zmíněný uživatel to neváhal označit za jasný důkaz, že NASA něco kryje.
12.05.2012 13:20 |

podobné články

NASA objevila lebku na planetě Mars

 
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) zachytil na snímcích pořízených kosmickou sondou objekt připomínající lebku člověka. Vyplývá to ze snímku s vysokým rozlišením, který NASA zveřejnila ve čtvrtek.
11.06.2009 11:25 |

podobné články

NASA prodloužila provoz raketoplánů

 
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prodloužil provoz raketoplánů do roku 2011.  NASA původně hodlal ukončit provoz současné generace raketoplánů ještě letos v listopadu.
01.07.2010 19:01 |

podobné články

Discovery dostal zelenou k poslednímu startu

 
Americká vesmírná agentura NASA povolila let raketoplánu Discovery. Bude to labutí píseň vesmírné lodi, která je v NASA nazývána "workhorse" (pracant, dříč), informuje NASA na svém webu.
26.10.2010 03:20 |

podobné články