Článek

Sníh a ledovka v Česku, silnice kloužou. Ženou se přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Na řadě míst Česka musí od úterního rána řidiči zbystřit. Silnice kloužou, nasněžilo v Olomouckém, Pardubické či Libereckém kraji, kde na vozovkách často leží rozbředlý sníh. Silničáři varují také před ledovkou. Přichází i další přeháňky, sledujte radar Blesku.
03.12.2019 08:00 |

podobné články

Podobné články

Nebezpečná ledovka v Česku, potíže řidičů u Prahy i nový sníh. Sledujte radar Blesku

 
Meteorologové zpřísnili varování před silnou ledovkou. Od sobotního večera do pondělního rána může být v některých regionech Zlínského a Jihomoravského kraje extrémně nebezpečná, silná ledovka se může vytvářet i v dalších oblastech na jihovýchodě republiky. Zledovatělé silnice a chodníky hrozí i v dalších částech republiky, uvedl v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav. Namrzat mohou nejen komunikace, ale ledovka může vznikat i na stromech a drátech elektrického vedení, což může komplikovat dopravu i dodávky proudu.
06.02.2021 09:35 |

podobné články

Část Česka sevřela ledovka. Kloužou silnice i chodníky, úrazů jsou desítky, sledujte radar Blesku

 
Část Česka od rána trápí ledovka. Potíže na silnicích, ale i na chodníku máme podle Českého hydrometeorologického ústavu očekávat především na Vysočině a v Jihomoravském kraji, kde výstraha platí až do čtvrtečního odpoledne.  Záchranáři na jihu Moravy za dopoledne evidují zhruba dvacítku úrazů vzniklých po pádu.
25.11.2020 13:25 |

podobné články

Řidiči, pozor: Jihovýchod Česka zasáhla ledovka, silnice kloužou. Sledujte radar Blesku

 
V Jihočeském, Jihomoravském, Olomouckém kraji a na Vysočině hrozí až do 13:00 ledovka. Meteorologové dnes varovali před nebezpečím především řidiče a starší chodce. Zejména na jihovýchodní straně Českomoravské vrchoviny a na jižní straně Drahanské vrchoviny se vyskytuje mrznoucí mrholení, při kterém se tvoří na zemi nebezpečná vrstva ledu.
12.12.2020 08:50 |

podobné články

Sněžilo, hrozí náledí a mrznoucí mlhy. Ženou se další přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Silničáři museli již v neděli vpodvečer do akce napříč Českem, řidiče potrápily sněhové přeháňky. Stejná situace se bude patrně opakovat i v pondělí, padlo navíc varování před náledím kvůli teplotám pod nulou. Sněhové přeháňky či sníh s deštěm by se podle meteorologů měly v pondělí objevit i v nížinách.
20.01.2020 07:15 |

podobné články

Česko sevře ledovka. Silnice i chodníky se změní v kluziště, sledujte radar Blesku

 
Na západě Čech se bude zřejmě tvořit v noci na pondělí slabá ledovka. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí pro Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj i západní část středních a jižních Čech od půlnoci do pondělních 08:00. Ledovka se v posledních dnech v Česku objevila už několikrát.
20.12.2020 11:55 |

podobné články

Sníh v Praze, přeháňky v Česku a varování před vichrem. Sledujte radar Blesku

 
Sněhové přeháňky i přeháňky deště se sněhem zasáhly v pátek odpoledne Českou republiku. Na sobotu meteorologové varovali před silným větrem, který v sobotu zasáhne hlavně západní a střední Čechy, Prahu nebo Vysočinu.
13.12.2019 16:25 |

podobné články

Dopravu v Česku komplikuje rozbředlý sníh a ledovka na D1

 
Rozbředlý sníh a ledovka komplikují v Česku na řadě silnic dopravu. Nejhorší situace je na Vysočině, kde se tvoří ledovka a už se tam stalo několik dopravních nehod. Místy to klouže i na dálnici D1. Na silnicích nižších tříd leží rozbředlý sníh, kvůli němu byl také pro nákladní automobily uzavřen hraniční přechod v Harrachově.
09.01.2015 08:32 |

podobné články

Do Česka míří ledovka. Klouzat budou silnice i chodníky, sledujte radar Blesku

 
V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.
26.01.2020 14:15 |

podobné články

Chumelenice, mlha i déšť: Silnice kloužou, výstraha se naplnila. Sledujte radar

 
Do Česka dorazil sníh. A tentokrát už nejen na hory, ale i do středních a nižších poloh. Meteorologové vydali výstrahu, sněžit může i na pahorcích a vrchovinách a teploty klesnou pod bod mrazu. K opatrnosti proto nabádají řidiče - dle předpovědi napadne až deset centimetrů mokrého sněhu, výstraha platí pro většinu krajů. Sníh zasypal třeba liberecký Ještěd, večer začalo sněžit i v Praze.
12.11.2019 05:10 |

podobné články

Řidiči, pozor! Silnice zapadal sníh, kde všude hrozí nebezpečná ledovka?

 
Na mnoha místech východních Čech dnes ráno sněží nebo jsou sněhové přeháňky. Vedlejší silnice pokrývá sníh, na hlavních tazích již sníh rozbředá. Vyplývá to z informací krajských cestářů.
30.11.2013 10:10 |

podobné články

Ledovka v Česku: Klouže to v řadě krajů, přijde i sníh. Sledujte radar Blesku

 
Na namrzající silnice si dnes ráno musí dát pozor řidiči (nejen) v Olomouckém kraji, kde meteorologové varovali před ledovkou způsobenou mrholením a teplotami kolem bodu mrazu. Silnice v kraji jsou po chemickém posypu sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.
28.01.2020 07:40 |

podobné články

Po vichru Česko zasypal sníh. Silnice kloužou, sledujte radar Blesku

 
Po orkánu Sabine se nad Česko přihnaly sněhové mraky. Přes noc nasněžilo převážně na horách, místa v nižší nadmořské výšce se ale sněhové pokrývce také nevyhla. Na středu předpovídají meteorologové v nížinách vítr o rychlosti 70 km/h, na horách až 90 km/h. Na silnicích jezděte se zvýšenou opatrností.
12.02.2020 08:55 |

podobné články

Námraza v Česku: Hromadná nehoda na Liberecku. Řidiči škrábou auta, silnice kloužou

 
Česko v noci na středu zachvátil mráz, silnice kloužou. Nejhorší situace panuje během ranních hodin v Libereckém kraji, řetězová nehoda zablokovala průtah v krajském městě. Nikdo zraněn nebyl. Policie je na místě, nehodu vyšetřuje a odklání dopravu na objízdné trasy, sdělil krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) informuje, že nejvíce mrzne ve Slezsku, teploty klesly až na -8 stupňů.
11.12.2019 08:30 |

podobné články

Sníh vystřídá mrznoucí déšť. Ze silnic budou zrcadla, sledujte radar Blesku

 
Také úplný závěr letošního února bude bohatý na srážky. Páteční sněžení během soboty vystřídá ojediněle i mrznoucí déšť, při kterém se bude tvořit ledovka. Opatrní tak musí být zejména řidiči – jak v pátek, tak v sobotu po ránu se musí připravit na novou sněhovou pokrývku i tvorbu náledí. Jednat se bude o mokrý, těžký sníh a v kombinaci s čerstvým větrem se budou vytvářet sněhové jazyky. V neděli – to začíná meteorologické jaro, se budou srážky vyskytovat pouze ojediněle. Ale i začátek března přinese nástrahy na silnice.
28.02.2020 06:00 |

podobné články

V novém týdnu se zahřejeme: Naměříme 20 °C. Přijdou i přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Jaro se konečně vrátilo do Česka! O víkendu lidé i přes lehké deštíky houfně vyráželi do přírody. Ani začátkem nadcházejícího týdne nás však příjemné jarní teploty neopustí. Sledujte meteorologický radar Blesku.
29.03.2021 06:05 |

podobné články

Silnice jsou zase pod sněhem a kloužou, cestáři nabádají k opatrné jízdě

 
Vydatné sněžení, které do České republiky dorazilo v neděli odpoledne, opět komplikuje dopravu na většině území. Na některých místech ČR napadlo až kolem deseti centimetrů nového sněhu. Silnice kloužou a cestáři proto nabádají motoristy, aby řídili obezřetně.
24.01.2011 07:40 |

podobné články

Silnice jsou zase pod sněhem a kloužou

 
Vydatné sněžení, které do České republiky dorazilo v neděli odpoledne, opět komplikuje dopravu na většině území. Na některých místech ČR napadlo až kolem deseti centimetrů nového sněhu. Silnice kloužou a cestáři proto nabádají motoristy, aby řídili obezřetně.
24.01.2011 09:15 |

podobné články

Déšť namrzl na silnicích. Silničáři mají pohotovost a varují, sledujte radar Blesku

 
Mrazivé ráno panuje v sobotu na území Česka. Silnice po celé zemi a zejména v Čechách pokryla ledovka, která komplikuje řidičům cestu. Může za to déšť, který kvůli nízkým teplotám namrzl. Středočeští silničáři museli vyslat do terénu většinu techniky, plné ruce práce mají i v Jihočeském kraji. Zde se již událo několik nehod. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) má ledovka trvat až do poledne.
18.01.2020 08:45 |

podobné články

Ráno hrozí ledovka, meteorologové vydali výstrahu pro šest krajů. Sledujte radar Blesku

 
V úterý ráno se bude ve východní polovině republiky při mrznoucím dešti zřejmě tvořit ledovka. Kluzké silnice a chodníky mohou být mezi třetí hodinou ranní a 10:00 dopoledne v šesti krajích v polohách nad 600 metrů nad mořem. Vyplývá to z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
22.12.2020 05:30 |

podobné články