Článek

Snídáte špatné věci. EU vám zařídí nápravu

 
„Co snídáte?“ Právě tuto otázku si položili v uplynulých dnech poslanci Evropského parlamentu (EP) a rozhodli se posvítit si na některé ze snídaňových potravin. Snídaně totiž dle EU obsahují častokrát příliš mnoho cukru. EU zařídí nápravu prostřednictvím revize již existujících unijních „snídaňových pravidel“. Europoslanci chtějí docílit „zdravějšího a kvalitnějšího výběru“ pro Evropany. Překvapen může být kvůli nim v příštích letech například ten, kdo si koupí marmeládu. Bude moci obsahovat i to, co bylo dosud zakázané.
17.04.2024 08:55 |

podobné články

Podobné články

Dobrou chuť, pokud snídáte: Živě v ranní show nahému muži prohlíží varlata!

 
Tak tohle je trochu drsné probuzení. V ranní show anglické televize si nahý dobrovolník v živém vstupu nechal vyšetřit varlata. Opravdu skvělý pohled takhle po ránu - tedy především pro pány... Takže dobrou chuť pokud právě snídáte!
11.02.2013 18:40 |

podobné články

Ranní cesta ke zdraví? V cereáliích z obchodů je příliš cukru

 
Snídáte müsli nebo lupínky a myslíte si, že snídáte zdravě? Podle časopisu dTest nikoli, list odhalil, že v potravinách určených pro snídaňový stůl je příliš cukru. Podle odborníků jde o snahu výrobců vyrábět potraviny, které vyhovují chutím zákazníků a tím pádem se lépe prodávají.
05.03.2016 06:20 |

podobné články

3 věci, které vašemu vzhledu zbytečne přidávají léta

 
Ačkoli se snažíte líčit podle nejnovějších trendů, působíte unaveným dojmem a co víc – vaše okolí vám hádá více let, nežli kolik vám ve skutečnosti je. Ptáte se sama sebe, kde je chyba a co děláte špatně, že i přes veškerou snahu působíte starší, což žádná žena nechce. Možná chybujete v líčení a sázíte na prvky, které vám zbytečně přidávají léta – a v tom bude zakopaný pes. Líčení k ženám neodmyslitelně patří. Make-up nám umožňuje zamaskovat nedostatky a dodat si sebevědomí. Každá z nás chce být krásná a na své okolí působit přitažlivě. Jenže ne vždy se nám to daří. Proč? Někdy zkrátka děláme chybičky, které nám přidávají léta a jsou tak viníkem toho, že na naše okolí působíme starší. A to přece nechceme, ne? Chyby v líčení, které vám přidávají léta Líčíte se? A líčíte se správně? Možná sledujete nejnovější trendy v líčení, se kterými se snažíte udržet krok. Mnohdy si myslíme, že jsou dané prvky a fígle pro nás ty pravé, ale ne vždy je tomu tak. Nemusíte se přestat líčit, jestliže vám make-up pomáhá cítit se lépe a přitažlivěji, pak si jen dejte pozor na přešlapy, které vám přidávají léta a to úplně zbytečně. Postačí, pokud se širokým obloukem vyhnete následujícím třem prohřeškům. Umíte kouzlit s řasenkou? První chybou v líčení, o které se v dnešním článku zmíníme, je řasenka – spíše její špatné použití. Ne všem ženám příroda do vínku nadělila krásné a husté řasy, které by nepotřebovaly zvýraznit, není se proto čemu divit, že drtivá většina z nás zkrátka po řasence sáhnout musí. Jenže pokud si s řasenkou pohrajete špatně, pak si uškodíte. A v čem je tedy chyba? Pokud si řasenku nanesete na dolní řasy – tady platí, že méně je více. Nepřehánějte to, jinak se dolní řasy slepí a váš pohled bude... Čtěte více Příspěvek 3 věci, které vašemu vzhledu zbytečne přidávají léta pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.01.2017 08:45 |

podobné články

Snídaně: Některá vás nakopne, jiná pohřbí! Co jíte vy?

 
Chybí vám energie? Cítíte se unavení a podráždění? Nemusí to být podzimní malátnost, možná, že jen špatně snídáte. Správně vybrané ranní jídlo vás totiž zasytí na celé dopoledne, takže v práci budete překypovat činorodostí.
27.11.2013 12:37 |

podobné články

Sněhurka a Popelka, urážka holčiček. Volejte docentku Chocholouškovou. Řádění genderistek a feministek došlo rázné odpovědi

 
ANKETA „Případnou snahu o přeměnu pohlaví trpaslíků z jakýchkoliv důvodů rezolutně odmítám. Věřím, že by se mě v tomto postoji zastaly i všechny ostatní pohádkové bytosti,“ konstatoval v anketě ParlamentníchListů.cz o genderové vyváženosti školních učebnic a pohádek Martin Kupka (ODS). „Až genderoví aktivisté zařídí, že nějaká Boltová porazí Bolta a Jaromír Jágr zvítězí v soutěži krásy nad Taťánou Kuchařovou, až zařídí, že muž bude rodit a žena bude mít sperma, pak bude jejich kritika genderové nevyváženosti oprávněná. Do té doby patří do blázince. Docentka Chocholoušková si s nimi určitě poradí,“ uvedl senátor Michael Canov.
09.02.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (3168 článků) , Taťána Kuchařová (1100 článků) , Michael Martin (48 článků) , Michael Michael (1916 článků) , Martin Michael (41 článků)

Ivan Vyskočil soptí: Ticho... A nejednou ČT oznámí udílení cen Českého lva. Vzpomínáte na ten řev kolem státních vyznamenání? Zase dvojí metr!

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Slavná EU, která to všechno zařídí a ve výsledku zařídí velké hovno, vakcínu pro nás nemá,“ říká rázně herec Ivan Vyskočil a vysvětluje, co si myslí o postoji prezidenta Zemana ohledně ruské vakcíny. Rozebral i „smršť“, která se na prezidenta snesla. „Topol, Jirka ´stahovač králíků´, Tchajwanec…,“ vyjmenovává a zmiňuje i Kalouska. Nevynechal ani České lvy a připomněl „řev“ kolem loňských státních vyznamenání. Prozradil také, co ho v souvislosti s policejními hlídkami šokovalo.
14.03.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (418 článků) , Ivan Vyskočil (417 článků) , Jiří Zeman (1402 článků)

Ivan Vyskočil soptí: Ticho... A najednou ČT oznámí udílení cen Českého lva. Vzpomínáte na ten řev kolem státních vyznamenání? Zase dvojí metr!

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Slavná EU, která to všechno zařídí a ve výsledku zařídí velké hovno, vakcínu pro nás nemá,“ říká rázně herec Ivan Vyskočil a vysvětluje, co si myslí o postoji prezidenta Zemana ohledně ruské vakcíny. Rozebral i smršť, která se na prezidenta snesla. „Topol, Jirka ´stahovač králíků´, Tchajwanec…“ vyjmenovává a zmiňuje i Kalouska. Nevynechal ani České lvy a připomněl řev kolem loňských státních vyznamenání. Prozradil také, co ho v souvislosti s policejními hlídkami šokovalo.
14.03.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (418 článků) , Ivan Vyskočil (417 článků) , Jiří Zeman (1402 článků)

Ministři Chládek a Herman zaštítili ceny za nápravu věcí lidských

 
Výkonný ředitel Prázdninové školy Lipnice (PŠL) Lukáš Šilc a předseda správní rady Milan Hanuš vyběhli v neděli 19. dubna při slavnostním večeru na podium Vinohradského divadla. Z rukou zástupce Nadace Pangea si převzali jménem PŠL ocenění za dlouhodobé "úsilí o nápravu věcí lidských". Během slavnostního večera vystoupili se svou hudební gratulací Marta Kubišová, Dan Bárta nebo třeba kytaristé Štěpána a Matěj Rakovi. Slavnost, při níž byl za dlouholetou kultivaci veřejného prostoru oceněn i herec a hudebník Marek Eben, se uskutečnila pod záštitou ministrů kultury Daniela Hermana a školství Marcela Chládka.
20.04.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Dan Bárta (255 článků) , Marek Eben (525 článků) , Marta Kubišová (589 článků) , Marcel Chládek (609 článků) , Daniel Herman (1134 článků) , Štěpán Rak (4 články)

Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci?

 
Každé ráno vstáváte rozmrzelí, máte špatnou náladu a při pouhé představě času stráveného v zaměstnání se vám obrací žaludek jako po několika jízdách na kolotoči. Máte problém vykopat se z postele, nastartovat vás nedokáže ani pořádný šálek silného kafe a jakmile se za vámi zavřou dveře práce, pociťujete úzkost a ovládá vás bezmoc. V takovém případě se nabízí otázka: není ten správný čas změnit práci?! Možná jste nad tím ještě nepřemýšleli, ale vaše podvědomí vám už nějaký čas vysílá jasné signály. Pokud jste je až do dnešního dne vědomě ignorovali, teď u byste neměli. Co když má vaše tělo pravdu a je správný čas změnit práci, která vás s největší pravděpodobností vysává? Jak poznat, že je čas změnit práci? Je jedno, zda do stávajícího zaměstnání docházíte dva roky, pět let nebo jste tam několik měsíců. Pokud vám daná práce nesedí a je pro vaše zdraví hrozbou, pak se není čemu divit, že se vás vaše tělo snaží chránit. Možná vám zmíněnou únavou, špatnou náladou, pesimistickým pohledem na svět nebo nekontrolovatelnou nevolností, čelem oroseným studeným potem a koleny připomínajícími želé snaží varovat, že je něco špatně. Jak tedy poznat, že je čas změnit práci? Signál první: je vám zle, jen když na práci pomyslíte O tomhle signálu jsme se v článku již zmínili. Projevuje se tak, že se vám udělá špatně už při pouhé představě, ať už si představíte cokoli spojeného s prací – šéfa, úkoly, kolegy. Signál druhý: cítíte se nedocenění Možná už nějaký čas trávíte na jedné a té samé pracovní pozici a nemůžete se hnout z místa. Ani ne tak proto, že byste na to neměli, ale proto, že vám vedení nedá ani jedinou příležitost. Pokud ale víte, že máte navíc, je zbytečné zůstávat někde, kde si vašeho talentu, umu a nadšení neumí vážit. Signál třetí: máte špatné... Čtěte více Příspěvek Podle čeho poznáte, že je nejvyšší čas změnit práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.04.2017 05:25 |

podobné články

Kalorie, o kterých nevíte: zaostřeno na nápoje

 
Jíte hromady ovoce a zeleniny, snídáte cereálie, a přesto se vám nedaří zhubnout? Objevili jsme zabijáky zdravého hubnutí, kvůli kterým nepůjde dolů ani jediné kilo. Víte, na co dát pozor? Když si ráno vymačkáváte džus z čerstvého ...
31.10.2011 21:25 |

podobné články

Zvlněná D47 stála místo vedoucího pracovníka ŘSD. Byl odvolán

 
Pověstnou dálnici D47 spojující sever Moravy s Polskem provází problémy. Povrch silnice se začal vlnit a na dálnici se proto musí jezdit pomalu. Některé z mostů jsou po pěti letech fungování v dezolátním stavu. Ředitelství silnic a dálnic tvrdí, že zhotovitel stavby musí provést nápravu. Dokonce kvůli tomu přišel o místo jeden z předních představitelů ŘSD, protože podle názoru pražského vedení firmy nevymáhal nápravu dostatečně razantně.
04.01.2012 23:15 |

podobné články

Zaorálek zkritizoval Klause kvůli jeho osmeru pro nápravu Evropy

 
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se ve středu pustil do prezidenta Václava Klause, který v Chicagu představil takzvané osmero pro nápravu Evropy. V něm prosazuje opuštění sociálně tržní ekonomiky. Podle Zaorálka je to jen kopání kolem sebe a takové chování označil za nevhodné.
23.05.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11109 článků) , Lubomír Zaorálek (2891 článků)

Co teď bude s vrahy Petry? Šance na nápravu je mizivá, říká expert

 
Osud Petry (15) z Dudína šokoval i psychologa. "Je to pro mě naprosto neuvěřitelná brutalita,“ řekl Petr Moos s tím, že kluci jsou sociopati a šance na nápravu je mizivá.
30.03.2013 12:15 |

podobné články

Trápí vás zničené vlasy? 5 triků pro nápravu vaší poškozené hřívy!

 
Připomínají vaše vlasy počuranou slámičku? Konečky jsou roztřepené a suché? Máte zničenou hřívu? Je čas na nápravu.
27.06.2013 19:55 |

podobné články

Ruska unesla dceru českému otci: Evropský soud žádá nápravu po tamních úřadech

 
Evropský soud pro lidská práva dal za pravdu Zdeňku Hromádkovi, českému otci, jehož dceru odvezla ruská matka před lety protiprávně do Ruska. Rusko podle rozsudku soudu ve Štrasburku porušuje právo otce i dcery na rodinný život, má proto zjednat nápravu a navíc zaplatit skoro půl milionu korun jako odškodnění.
12.12.2014 22:25 |

podobné články

ERÚ požaduje nápravu veřejných vyjádření společnosti Ernst & Young

 
Se žádostí o nápravu stavu, kdy česká pobočka společnosti Ernst & Young uvedla ve svých tiskových prohlášeních na adresu Energetického regulačního úřadu (ERÚ) zjevné nepravdy, se obrátil ERÚ na celosvětového předsedu této společnosti Marka Weinbergera.
28.03.2015 07:31 |

podobné články

Stranám končí lhůta pro nápravu případných chyb na kandidátkách

 
Stranám a hnutím, které se přihlásily do letošních sněmovních voleb, dnes končí lhůta pro nápravu případných chyb na kandidátních listinách. Uskupení, která splní zákonné náležitosti, krajské úřady a pražský magistrát nejpozději v pátek k volbám zaregistrují a umožní jim tak ucházet se o hlasy voličů.
31.08.2017 06:25 |

podobné články

Hrubá chyba. Žádám okamžitou nápravu! Večerní úder Libora Michálka na Bakalův server

 
Kandidát do senátních voleb v Praze 2 Libor Michálek, který obhajuje mandát, si stěžuje na server Aktuálně.cz, vlastněný kontroverzním podnikatelem Zdeňkem Bakalou, který překroutil jeho slova, když napsal, že podpořil nynějšího taktéž kandidáta do senátních voleb Marka Hilšera v prezidentské volbě a ten by mu to měl nyní podle něj vrátit a ze souboje o Senát odstoupit. Senátor nyní žádá, aby web okamžitě učinil nápravu, a zároveň vysvětlil, jak vše bylo řečeno ve skutečnosti.
10.10.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (255 článků)

Tvarůžková vyzvídala u Vojtěcha, co provede s prezidentovým poradcem Nejedlým. Zjednat nápravu může i policie...

 
U nedodržení domácí karantény, jako v případě Martina Nejedlého, poradce prezidenta republiky, hrozí sankce až tři miliony korun ve správním řízení, a „zjednat nápravu“ může po výzvě hygienické stanice i policie. V Interview ČT24 to v pondělí řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Vyzval též veřejnost, aby nepodléhala panice, jelikož ve valné většině případů není nový koronavirus smrtelnou nemocí. A zmínil, jaká nás čekají nová opatření, jež chystá vláda v boji proti dalšímu šíření nemoci Covid-19.
02.03.2020 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1792 článků) , Adam Vojtěch (1385 článků)