Článek

Sněženky a machři po 25 letech: TOP 7 zajímavostí, které jste možná nevěděli

 
Kdo by si nepamatoval zimní komedii Sněženky a machři (1983) o studentech druhého ročníku jednoho pražského gymnázia, kteří jedou na povinný lyžařský kurz. Hlavní role ztvárnili Jan Antonín Duchoslav, Michal Suchánek, Radoslav Brzobohatý a Václav Kopta. Po letech se takhle skupinka opět sešla ve volném pokračování úspěšného filmu, které se jmenuje jednoduše Sněženky a machři po 25 letech (2008). Režie se ujal Viktor Tauš.
05.12.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Radoslav Brzobohatý (212 článků) , Michal Suchánek (317 článků) , Václav Kopta (248 článků) , Viktor Tauš (61 článků) , Michal Suchánek (139 článků)
Podobné články

Sněženky a machři po 25 letech: Film za desítky milionů šel kvůli jedné věci málem do koše

 
Kultovní komedie Sněženky a machři se právem řadí k nejlepším filmům, které u nás kdy vznikly. Trvalo dlouhých pětadvacet let, než dali tvůrci hlavy dohromady a vzniklo pokračování Sněženky a machři po 25 letech. Snímek z roku 2008 stál 70 milionů a provázely ho takové problémy, že málem skončil v koši.
25.11.2018 18:31 |

podobné články

Slastný polibek – 8 věcí, které jste o něm nevěděli!

 
Polibek – pro někoho naprosto obyčejná věc, pro jiného důkaz lásky a důvěry mezi dvěma lidmi. Ať už pro vás polibek znamená cokoli, existují věci, které jste o něm možná nevěděli. Pojďte si společně s námi užít dnešní článek, ve kterém vám nejzajímavější fakta o polibku představíme. Nechte se překvapit, nechte se udivit, nechte se pobavit. Není totiž polibek jako polibek a ačkoli si možná myslíte, že jej znáte od A po Z, následující řádky vás pravděpodobně přesvědčí o úplném opaku. Začínáme! Polibek a co jste o něm možná nevěděli: Nejdelší polibek V Guinessově knize rekordů je zapsán nejdelší polibek. Záznam pochází z roku 2004 a o onen nejdelší polibek se postarala italská dvojice. Pár se vydržel nepřetržitě líbat dlouhých 38 hodin a 18 minut. Vědní obor Věděli jste, že existuje obor, který se zabývá líbáním? Ačkoli to zní neuvěřitelně, tento vědní obor se jmenuje filematologie. Trojice polibků Že se různě ve světě lidé zdraví polibkem není nic, co by vás překvapilo. Tento zvyk se drží především ve Francii. O zajímavost se ale postarali Nizozemci, kteří se zdraví třemi políbeními na tvář. Proč? Aby skončili na té tváři, na které začali. Doba strávená líbáním Kolik času byste si tipli, že strávíte líbáním? Statistiky mají na tuto otázku jasnou odpověď. V průměru líbáním strávíte celí dva týdny svého života. Zajímavé, viďte? Pověstný francouzský polibek Francouzský polibek znají snad všichni. Až na Francouze. Je to sice překvapení, neboť by člověk řekl, že když se polibku říká francouzský, měli by jej Frantíci znát, ale není tomu tak. Oni sami takový polibek popisují jako polibek jazyky. Polibek ve tmě Další zajímavostí je, že lidský mozek má takovou vlastnost, díky které najdete rty toho druhého i v naprosté tmě. V Nepálu se nelíbají Kdo by to byl řekl – v Nepálu se lidé vůbec nelíbají! Proč?... Čtěte více Příspěvek Slastný polibek – 8 věcí, které jste o něm nevěděli! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
07.08.2015 08:30 |

podobné články

Nová DVD - Sněženky a machři po 25 letech i Yes Man

 
Na DVD vychází pokračování české komedie Sněženky a machři po 25 letech, americký film Yes Man nebo drama Romana Polanského Hnus.
01.06.2009 16:05 |

podobné články

Sněženky a machři: Co dnes dělají hlavní hvězdy?

 
V novém seriálu vám představuje známé tváře dětských filmových hvězd, které zazářily v dnes již kultovních filmech. Jak se změnily tváře kdysi oblíbených dětských hrdinů ve filmu Sněženky a machři a co dělají nyní?
12.05.2010 12:00 |

podobné články

16 nesmrtelných hlášek z filmu Sněženky a machři. Znáte je všechny?

 
Komedie Karla Smyczka Sněženky a machři se snad nikdy neomrzí. Michal Suchánek, Václav Kopta a Eva Jeníčková jsou prostě nenahraditelní. Podívejte se na nejlepší hlášky, které ve filmu uslyšíte! A téměř všechny je určitě budete znát!
16.04.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Suchánek (317 článků) , Václav Kopta (248 článků) , Eva Jeníčková (63 článků) , Michal Suchánek (139 článků) , Karel Smyczek (33 článků)

15 nejlepších hlášek z filmu Sněženky a machři. Pamatujete si je všechny?

 
Komedie Karla Smyczka Sněženky a machři se snad nikdy neomrzí. Michal Suchánek, Václav Kopta a Eva Jeníčková jsou prostě nenahraditelní. Podívejte se na nejlepší hlášky, které ve filmu uslyšíte! A téměř všechny je určitě budete znát!
18.11.2018 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Michal Suchánek (317 článků) , Václav Kopta (248 článků) , Eva Jeníčková (63 článků) , Michal Suchánek (139 článků) , Karel Smyczek (33 článků)

15 legendárních hlášek z filmu Sněženky a machři. Znáte je všechny?

 
Komedie Sněženky a machři od Karla Smyczka se snad nikdy neomrzí. Michal Suchánek, Václav Kopta, Jan Antonín Duchoslav a Eva Jeníčková jsou prostě nenahraditelní. Podívejte se na ty nejlegendárnější hlášky, které ve filmu zazněly! A téměř všechny je určitě budete znát!
09.04.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Suchánek (317 článků) , Václav Kopta (248 článků) , Eva Jeníčková (63 článků) , Michal Suchánek (139 článků) , Karel Smyczek (33 článků) , Karel Antonín (6 článků)

Radek ze »Sněženek« alias Krob z Okresního přeboru = herec Václav Kopta: Už hraju jen zkrachovalce a autobusáky!

 
Nenápadný herec a hudebník Václav Kopta (45), kterého proslavil fi lm Sněženky a machři, v současné době hraje v seriálu Okresní přebor a stará se o hudební doprovod pořadu Michala Suchánka a Richarda Genzera – Mr. GS. Jeho nejslavnější rolí je ale zřejmě postava Radka Převrátila z komedie Sněženky a machři, který nedávno reprízovala Nova. Co na své životní role říká dnes? A co je pravdy na tom, že pořad Mr. GS na Nově brzy skončí?
28.11.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Suchánek (317 článků) , Richard Genzer (553 článků) , Václav Kopta (248 článků)

Sněženky a machři v akci: Michal Suchánek lyžovat umí. Podívejte se, jak brázdí sjezdovky s dcerou Berenikou

 
Herec a komik Michal Suchánek  (48) , stejně jako jeho děti, miluje lyžování. Ne nadarmo hrál už jako malý kluk v legendární komedii o lyžáku Sněženky a machři.
24.02.2014 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Suchánek (317 článků)

Hvězda legendárního filmu Sněženky a machři zhubla 11 kg!

 
Sympaťáka Václava Koptu, kterého jistě znáte nejen z oblíbeného filmu Sněženky a machři, ale také ze seriálů Vinaři, Kancl, nebo Ulice, už jeho přebytečná kila přestala bavit, a tak se pustil do hubnutí. A je z něj opravdu fešák!
23.11.2015 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Kopta (248 článků)

Znáte je už nazpaměť! Tohle je 16 nesmrtelných hlášek z filmu Sněženky a machři

 
Jednou z vánočních klasik je také komedie Karla Smyczka Sněženky a machři. Právem ji můžeme řadit i k tomu nejlepšímu z československé kinematografie. Před dnešní projekcí na ČT1 si pojďte společně s námi připomenout její nejlepší hlášky.
22.12.2015 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Karel Smyczek (33 článků)

Václav Kopta z filmu Sněženky a machři: Kdo není večer v bedně, nežije

 
V sedmnácti nadchl celou republiku coby Radek z filmu Sneženky a machři, protože byl prostě roztomilý. Pak jako by se nad hercem z rodiny plné skvělých literátů na dlouhá léta zavřela hladina. Objevoval se jen v domovském Semaforu a úzká skupina zasvěcených ho vnímala jako muzikanta z hanspaulského okruhu kolem Ivana Hlase. Po čtyřicítce se kariéra Václava Kopty najednou hodně změnila.
31.08.2016 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hlas (60 článků) , Václav Kopta (248 článků)

Úžasný film Špindl srovnávají diváci s Andělem na horách a nebo s komedií Sněženky a machři!

 
Filmová komedie Špindl konečně vtrhla do českých kin a sklízí pochvalné recenze. Diváci ji dokonce srovnávají s jinými zimními taškařicemi, jako jsou komedie Anděl na horách nebo Sněženky a machři.
25.12.2017 20:00 |

podobné články

Lyže jako problém, architekt v kotelně a náhoda při výběru hlavního herce: Znáte dobře film Sněženky a machři?

 
Studenti druhého ročníku pražského gymnázia, se kterými mlátí hormony, odjedou na povinný lyžařský výcvik a na horách se pak začnou dít věci. Sněženky (dívky) se chtějí líbit a Machři (kluci) je chtějí oslnit a předhánějí se ve vtipnostech i v ukázkách více či méně brilantního lyžování. Všichni se cítí náramně dospělí a přísný denní režim jim připadá nedůstojný.
07.03.2020 09:40 |

podobné články

"Marvelovka" Black Panther: 10 zajímavostí, které jste o filmu možná nevěděli

 
Marvelovka Black Panther z roku 2018 je prvním superhrdinským filmem nominovaným na Oscara v kategorii „nejlepší film“. Snímek vypráví příběh mladého prince T´Chally, který se musí ujmout trůnu ve Wakandě, cestou však musí čelit několika těžkým zkouškám. Vybrali jsem top 10 zajímavostí, které jste možná o filmu nevěděli.
05.06.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (325 článků) , Panther Panther (8 článků)

Příběh o svůdné svářečce: 7 zajímavostí o Flashdance, které jste možná nevěděli

 
Kdo by nemiloval romantický příběh o osmnáctileté Alex, která ve dne pracuje jako svářečka a v noci tančí v luxusním baru. Mladinká dívka, do které se zamiluje pohledný Nick, má jeden sen -  dostat se na Pittsburskou taneční konzervatoř. Snímek Adriana Lynea z roku 1983 je dodnes oblíbený nejen pro krásnou herečku Jennifer Beals a skvělou taneční choreografii, ale i pro nezapomenutelné hity. Připravili jsme pro vás 7 zajímavostí, které jste možná o ikonickém snímku nevěděli.
23.10.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Beals (6 článků) , Alex Alex (629 článků) , Alex Alex (183 článků) , Alex Alex (183 článků) , Alex Alex (200 článků)

12 faktů, které jste nevěděli o filmu Fantastická zvířata a kde je najít

 
Film Fantastická zvířata a kde je najít je teď velkým hitem kin po celém světě! Pokud jste četli knihu od J. K. Rowlingové, možná jste se filmu nemohli dočkat. Čeká nás stejný boom jako s Harrym Potterem? Jestli jste filmu už propadli, máme pro vás pár zajímavostí, které jste o něm možná nevěděli.
29.11.2016 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1579 článků)

Předlohou pro vlka byl režisérův pes: A další zajímavosti, které jste možná nevěděli o pohádce Tři bratři

 
Tři bratři se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska. Pojďme se nyní podívat na zajímavosti, které jste o filmu jistě nevěděli.
31.12.2018 12:00 |

podobné články

Legendární Sanitka: 10 zajímavostí, které jste o seriálu možná nevěděli

 
Úspěšný československý seriál Sanitka, který zrežíroval Jiří Adamec, se vrací na televizní obrazovky. Lidé si tak budou moci připomenout osudy doktora Vojtěcha Jandery v podání Jaromíra Hanzlíka či doktora Richarda Skalky (Jiří Bartoška). Víte však o legendárním seriálu z lékařského prostředí všechno? Připravili jsme pro vás 10 zajímavostí, které jste možná o seriálu nevěděli.
17.06.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (270 článků) , Jaromír Hanzlík (164 článků) , Jiří Adamec (150 článků) , Jiří Hanzlík (32 článků) , Jiří Hanzlík (32 článků)