Článek

Sněmovní výbor bude s Kubicem řešit peníze pro hasiče a policisty

 
Bezpečnostní výbor sněmovny bude na mimořádném jednání řešit s ministrem vnitra Janem Kubicem a policejním prezidentem Petrem Lessym financování bezpečnostních složek. ČTK to dnes řekl předseda výboru Radek John (VV). O dopadech vládních škrtů na policii a hasičský sbor chce ve výboru jednat také opoziční ČSSD. Výbor se sejde během nadcházejícího jednání sněmovny, zřejmě už příští týden.
04.07.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Jan Kubice (680 článků) , Radek Petr (189 článků)
Podobné články

Válka mezi Kubicem a policisty nekončí. Ministr si došlápl na elitní ÚOOZ

 
Čeká nás další střet mezi ministrem vnitra Janem Kubicem a policisty? Zdá se, že ano. Kontrola, kterou ministr nařídil v Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), zjistila, že vyšetřovatelé plýtvají služebním benzínem, což neodpovídá úspornému módu, v němž policie pracuje. Robert Šlachta, který útvar vede, však stojí za svými podřízenými.
24.09.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Sněmovní výbor se vrátí k vymáhání povinného ručení v září

 
Sněmovní rozpočtový výbor dnes přerušil projednávání předlohy KSČM, která má zpřesnit pravidla vymáhání příspěvků za dlužné povinné ručení. Předkladatelé chtějí podle Kateřiny Konečné (KSČM) připravit s ministerstvy pozměňovací návrh, jenž by zohlednil výtky vlády. Stejně jako rozpočtový výbor postupoval už dřív výbor hospodářský. Rozpočtový výbor se k normě vrátí v září.
04.06.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (247 článků)

Sněmovna schválila tři desítky výjezdů po celém světě

 
Sněmovní výbory by letos měly vycestovat do zhruba tří desítek zemí světa. Například hospodářský výbor chce vyjet do Brazílie a Vietnamu, zemědělský výbor do Chile a výbor pro bezpečnost do Izraele. Záměry zahraničních cest schválil na svém dnešním jednání sněmovní organizační výbor. 
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Sněmovní výbor vyslýchal asi hodinu policisty k případu Kailové

 
Sněmovní mandátový a imunitní výbor vyslýchal dnes asi hodinu vyšetřovatele případu Zuzany Kailové (ČSSD), kterou chce policie jako ústeckou radní stíhat kvůli projektu Vítání občánků. Doporučení poslancům, zda má být vydána ke stíhání, nebo ne, dá výbor v červnu. Novinářům to řekla předsedkyně výboru Miroslava Němcová (ODS).
22.05.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1413 článků)

Pelikán zpochybnil vyšetřování Babišovy farmy. Jeho výroky bude řešit sněmovní výbor

 
Příští týden se má sejít sněmovní ústavně právní výbor, aby jednal o výrocích ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) k policejnímu postupu při vyšetřování kauzy Andreje Babiše (ANO). Výbor se sejde na popud poslance Jana Farského (STAN, za TOP 09), kterému se podařilo získat podpisy dalších sedmi členů. Farský o tom informoval v tiskové zprávě. Jednání by se podle něj mohlo uskutečnit nejspíš ve středu. Pelikán řekl týdeníku Respekt, že policejní žádost o vydání Babiše k trestnímu stíhání má ovlivnit volby.
21.08.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14032 článků) , Jan Farský (154 článků)

Jandákova psa Alberta sněmovní výbor řešit nebude

 
Poslanec Vítězslav Jandák (ČSSD) bude čelit přestupkovému řízení na obecním úřadě kvůli svému psu Albertovi. Zákonodárce se totiž vzdal imunity, a tak případ nebude muset řešit sněmovní mandátový a imunitní výbor.
09.02.2011 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (386 článků)

Víme, jak bude vypadat Výbor pro bezpečnost a Výbor pro obranu

 
EXKLUZIVNĚ Jak informovaly ParlamentníListy.cz Výbor pro obranu a bezpečnost se rozdělí na Výbor pro obranu příslušný rezortu obrany a Výbor pro bezpečnost kontrolující ministerstvo vnitra. Výboru pro bezpečnost bude šéfovat dle koaliční dohody předseda Věcí veřejných Radek John a podle informací ParlamentníchListů.cz by měl Výboru pro bezpečnost šéfovat Jan Vidím z ODS.
13.12.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Jan Vidím (73 článků)

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude mít nakonec 19 členů

 
Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude mít nakonec 19 členů. Zastoupení tak v něm budou mít všechny sněmovní kluby. Rozhodla o tom dnes sněmovna na návrh KSČM po téměř dvouhodinovém sporu o počet členů výboru. Situaci se povedlo vyřešit až po přestávce na jednání klubů, po níž sociální demokraté a komunisté své původní návrhy na ustavení výboru bez účasti TOP 09 a STAN stáhly.
20.11.2017 16:50 |

podobné články

Sněmovní výbor se bude zabývat stíháními Svobody a Růžičky

 
Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude dnes pokračovat v projednávání soudních žádostí o vydání Bohuslava Svobody (ODS) a Pavla Růžičky (ANO) k trestnímu stíhání. Oba poslanci by se měli ke svým případům před členy výboru vyjádřit. Pozváni jsou také státní zástupci. Výbor by mohl projednávání soudních žádostí uzavřít a doporučit plénu, zda mají poslance ke stíhání vydat, nebo ne.
23.01.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (370 článků) , Pavel Svoboda (369 článků) , Pavel Svoboda (370 článků) , Pavel Svoboda (370 článků)

Sněmovní výbor pro bezpečnost se kvůli policii sejde ve čtvrtek

 
Sněmovní výbor pro bezpečnost se kvůli situaci v policii sejde ve čtvrtek. Svolal ho místopředseda výboru Bronislav Schwarz (ANO), uvedla Česká televize. Schwarz řekl ČTK, že výbor svolal na žádost poslanců a informoval o tom jeho předsedu Romana Váňu (ČSSD), který je nyní v zahraničí. Jednání výboru by se měl podle Schwarze zúčastnit i odcházející šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta, šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek i státní zástupce Ivo Ištvan.
21.06.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Roman Váňa (62 článků) , Jiří Schwarz (32 článků)

Paroubek se hodlá s Kubicem dál soudit!

 
Bývalý vysoký policejní důstojník Jan Kubice si klidu příliš neužil. ČSSD na něj sice stáhla žalobu, kvůli úniku zprávy před volbami do sněmovny v roce 2005, ale bývalý předseda strany Jiří paroubek se vzdát nehodlá. S Kubicem se bude soudit sám!
14.06.2010 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků) , Jiří Paroubek (3516 článků)

Policie je připravena zakročit proti odborům. Nečas se sešel s Kubicem

 
Policie bude v případě uskutečnění pondělní stávky, jejiž konání dnes zakázal pražský městský soud, důsledně trvat na dodržení práva a pořádku. Vyplynulo to ze schůzky premiéra Petra Nečase s ministrem vnitra Janem Kubicem a dalšími policejními činiteli.
11.06.2011 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Paroubek hodlá pokračovat ve sporu s Kubicem, ČSSD žalobu už stáhla

 
ČSSD stáhla žalobu na ministerstvo vnitra a někdejšího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jana Kubiceho. Strana požadovala milión korun a omluvu za to, že ji tzv. Kubiceho zpráva poškodila před volbami v roce 2006. O stažení žaloby před časem rozhodl dnes již bývalý předseda Jiří Paroubek, který chce ve svém občanskoprávním sporu s Kubicem pokračovat.
14.06.2010 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3516 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Fendrych se rozplývá nad Kubicem: Policie konečně může vyšetřovat

 
V čele ministerstva vnitra po dlouhé době stojí člověk, který nebude poslouchat stranické sekretariáty. Ale na druhou stranu má velmi omezený prostor a stojí takřka proti všem, píše Martin Fendrych v komentáři pro časopis Týden o Janu Kubicem.
02.05.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Náměstek špatně komunikoval s Kubicem, tak odchází. Možná přijde exministr

 
Náměstek ministra vnitra pro strategie a programové řízení Pavel Kryštof k dnešnímu dni skončil na ministerstvu vnitra. Údajně kvůli rozporům s ministrem Janem Kubicem. Nahradit by jej mohl bývalý ministr doparvy Radek Šmerda.
14.11.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Lessy zůstává šéfem policistů, s Kubicem se dohodli

 
Policejní prezident Petr Lessy po pondělním jednání s ministrem Janem Kubicem (nez.) opět odmítl výzvu k rezignaci, nevidí pro ni žádný důvod. Od výzvy ustoupil i ministr, došlo podle něj k souznění v otázce podpory přímého výkonu služby.
05.12.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jan Kubice (680 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Sleva na manželku a dítě i nižší limity: Sněmovní výbor podpořil živnostníky

 
Sněmovní rozpočtový výbor ve středu doporučil snížit limity pro výdajové paušály živnostníků z nynějších dvou milionů korun na jeden milion. Navrhl také, aby živnostníci, kteří tyto paušály využívají, mohli opět uplatňovat daňovou slevu na manželku a dítě. Výbor chce také rozšířit možnost stanovení daně z příjmů paušální částkou. Své doporučení vložil do vládního daňového balíku, který především zvyšuje daňovou slevu na druhé a další dítě.
16.11.2016 13:25 |

podobné články

Klaus se sejde s Kubicem, kvůli odposlouchání politiků

 
Prezident Václav Klaus se v pátek odpoledne sejde s ministrem vnitra Janem Kubicem. Chce s ním hovořit o sledování lidí prostřednictvím mobilních telefonů a podobných metodách, které využívá policie při své práci, informoval prezidentův mluvčí Radim Ochvat.
24.06.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9237 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Vaňhová jednala s Kubicem: bezpečnost obyvatel musí být zajištěna

 
O aktuální situaci ve financování hasičských sborů a policejních jednotek v Ústeckém kraji jednala v úterý hejtmanka Jana Vaňhová s ministrem vnitra Janem Kubicem za účasti náměstka generálního ředitele Hasičského záchranného sboru generála Miloše Svobody a policejního prezidenta Petra Lessyho.
28.02.2012 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Jan Kubice (680 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Petr Svoboda (521 článků) , Petr Svoboda (521 článků)