Článek

Sněmovní restaurace: ZASE SI TO ZDRAŽÍME

 
Skandální zlevnění jídel ve Sněmovně již řeší samotní poslanci. Ti, kteří chyběli na hlasování, nyní chtějí vše vrátit do starých kolejí. Navrhovatelem bude Jan Čižinský (40, KDU-ČSL).
12.06.2018 05:10 |

podobné články

Podobné články

Obchodní řetězce kvůli novele zákona děsí české zákazníky: Všechno zdražíme!

 
Zdražíme všechny potraviny – mléko, jogurty, máslo, ovoce a zeleninu, mouku a také alkohol! Přesně takhle děsí obchodní řetězce Česko. Důvod? Nechtějí regulaci a odmítají novelu zákona o významné tržní síle.
24.05.2015 05:05 |

podobné články

Nejšílenější restaurace světa: Snídaně v rakvi, při obědě kanibalem a večeře pod vodou

 
Restauraci v rakvi, kanibalská restaurace, restaurace pod vodou… Vypadá to, že pár měsíců s klasickou restaurací už na trhu neprorazíte. Hitem jsou totiž restaurace, ze kterých si kromě plného žaludku odnesete i zážitek. Co na tom, že občas pořádně děsivý. Vítejte v nejšílenějších restauracích planety!
29.10.2012 00:15 |

podobné články

Tokijské bistro prodávající nudlovou polévku získalo prestižní michelinskou hvězdu

 
Oblíbená malá restaurace, která v Tokiu nabízí tradiční nudlovou polévku ramen, získala michelinskou hvězdu. Stala se tak první "nudlovou" jídelnou, která toto ocenění dostala. Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Malá restaurace Tsuta, kde je k sezení jen devět míst, získala vysoce ceněnou hvězdičku v novém vydání Michelinského průvodce po Tokiu. Nudlová polévka ramen je v Japonsku široce rozšířený pokrm, který má kořeny v čínských nudlích. Je všeobecně vnímaná jako pokrm rychlého občerstvení, i když se objevují i restaurace, jež nabízejí její gurmánské verze. Restaurace Tsuta nabízí misku polévky ramen v přepočtu za 170 až 250 korun.
03.12.2015 09:00 |

podobné články

Už žádné sliby: Šlechtova restaurace se po 16 letech se dočká oprav

 
V pražské Stromovce brzy začne rekonstrukce Šlechtovy restaurace. Ta se plánuje už šestnáct let. Praha nyní našla v rozpočtu na rok 2016 první část financí na odvoz přebytečné zeminy ze zahrady restaurace. Termín zahájení rekonstrukce samotné vily zatím není jasný. „Co se týká opravy restaurace, věřím, že rekonstrukce začne do léta,“ nechal se slyšet pražský radní pro kulturu Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL).
12.03.2016 12:10 |

podobné články

Vegani doporučují nejlepší veganské restaurace v Praze: Kam na svíčkovou nebo tiramisu?

 
Že vegani zobou pouze zrní? Omyl. Důkazem toho jsou i pražské veganské restaurace, které nabízí alternativy běžných českých i zahraničních masových jídel. A tak i když zajdete do restaurace, ve které se vaří pouze vegansky, můžete si objednat například svíčkovou s pěti knedlíky nebo veganský guláš. Vegani doporučují své oblíbené podniky a taky oblíbená jídla, kterými si je daná restaurace získala.
17.06.2016 17:55 |

podobné články

Slovní přestřelka šéfů Českých drah a RegioJetu! Shodli se na jediném: Příští rok zdražíme!

 
Takový souboj o cestující na železnici tady ještě nebyl! Poté, co podnikatel Radim Jančura vyjel se svým žlutým RegioJetem na koleje mezi Prahou a Ostravou, se na trati začaly snažit i České dráhy. Cestující na tom vydělá, Jančura a šéf ČD Petr Žaluda se ale včera kvůli tomu do sebe pořádně pustili!
17.10.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (247 článků)

Zdražíme dálniční známky na 1500, rozhodl Nečasův kabinet

 
Nařízení, kterým se zvedne cena ročních dálničních kupónů o 300 korun na 1500 korun, na svém středečním zasedání schválil kabinet Petra Nečase (ODS). Mediafaxu to uvedl zdroj obeznámený s jednáním vlády.
10.11.2011 00:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

RWE: Vážení zákazníci! Plyn vám opět zdražíme! Letos už počtvrté!

 
To, jak si svých zákazníků cení plynárenská společnost RWE, nemá obdoby! Jako by nestačilo, že od začátku roku zvedla cenu třikrát. Mluvčí firmy Martin Chalupský včera oznámil, že od 19. prosince dodávky plynu domácnostem zdraží o dalších 9 procent. Od začátku roku se tak souhrnně zákazníkům cena zvedla o necelou třetinu.
24.11.2011 12:05 |

podobné články

Tak to pěkně zdražíme. Bohatý Šmucler a naštvaný Keller o zdravotnictví

 
Už druhým dnem si pacienti za pobyt v nemocnici platí takzvaný regulační poplatek sto korun na den. Podnikatel ve zdravotnictví Roman Šmucler si myslí, že by měl být přejmenován na příspěvek za stravu a hotelové služby, přičemž stravu by měli mít možnost pacienti odmítnout a případně tak ušetřit. Podle sociologa Jana Kellera by naopak měly nemocnice svým pacientům stovku za den vyplácet.
02.12.2011 14:30 |

podobné články

Ministr Kalousek: Jídlo zdražíme, knihy ne!

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) by rád prosadil zvýšení základní sazby DPH na 19 procent. Obavy z další zdražovací tsunami se ale snaží uklidnit tím, že je zároveň pro opětovné snížené sazby, kde by zůstaly například knihy.
31.01.2012 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6706 článků)

Rykala (ČSSD): Pravicová vláda nás žene do záhuby

 
Mladí lidé dnes nemají kam hlavu složit, natož aby zakládali rodiny. Ale když už se pokusí postavit na vlastní nohy, tak jim zdražíme nájem, pleny, vodu, teplo, oblečení, vlastně všechno. Však život není peříčko, tak si ho hezky všichni užívejme.
13.07.2012 15:50 |

podobné články

Hospodský Ivan (37) k chystaným vládním novinkám: Zákaz kouření? Zdražíme jídlo a budeme propouštět!

 
Hospodský, ten těžký život má… Tato slova potvrzuje stále více majitelů restaurací. To, že není v tomto oboru jednoduché podnikat, a nebude obzvlášť po zavedení nových zákonů, potvrzuje Ivan Novotný (37).
05.06.2015 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1153 článků)

Povinné ručení zdražíme o desítky procent, tvrdí pojišťovny. Pro koho?

 
Podle ekonomů bude povinné ručení v tomto roce zdražovat. Může za to nejen nový občanský zákoník z roku 2014, ale také fakt, že povinné ručení je pro pojišťovny ztrátové. Pokud je vaše nehodová minulost pestrá, nebo jste jste muž, co bydlí ve velkém městě, připravte se, že si za povinné ručení letos opět připlatíte. Každá pojišťovna přistupuje ke klientům jinak. Zeptali jste se jich, co plánují v oblasti povinného ručení tento rok.
05.01.2017 06:20 |

podobné články

Vodafone zdražuje mVolání. „Flat“ se 4 GB bude o stovku dražší

 
Vážený zákazníku, snažili jsme se nezdražit, ale nepovedlo se, takže vám od příštího měsíce zdražíme váš tarif o sto korun.
21.05.2017 14:05 |

podobné články

Jiřina Holotová: Pro cizince byty vybudujeme, pro našince zdražíme hypotéky

 
Diskriminace mladé české populace začíná na Plzeňsku nabývat konkrétních obrysů. Jsi místní? Žij si jak chceš, dělej kde chceš a vyžij z čeho chceš! Jsi cizinec nebo z jiného kraje? Pojď k nám pracovat a dáme ti byt zdarma!
05.08.2017 20:40 |

podobné články

Vaněk (ODS): Daň ze vzduchu aneb Volte nás, všechno Vám zdražíme

 
Protože se morem, zvaným regulace dlouhodobě zabývám, čtu volební programy stran i z tohoto hlediska. Proto mne velice zaujala pochvalná zmínka „Dětí země“ na program jedné z nich. Nemálo mne potěšil i jejich odsudek části programu ODS týkajícího se životního prostředí, na jehož návrhu jsem se podílel. Tady by mne, z celkem pochopitelných důvodů, pochvala naopak dost vyděsila.
27.09.2017 22:00 |

podobné články

Češi, zdražíme vám alkohol!

 
Jsme ve světě rekordmany ve spotřebě alkoholu, což je zejména v případě piva zdrojem národní pýchy! Nelíbí se to ale vládnímu protidrogovému koordinátorovi, který navrhuje zvýšit daně. Jindřich Vobořil v současnosti vypracovává novou národní strategii, jak v Česku omezit spotřebuj alkoholu a drog.
28.09.2017 05:05 |

podobné články

Rudolf Mládek: Byty jsou drahé, tak je ještě zdražíme, říká FÚ

 
Ministerstvo financí hodlá za pomoci nového poplatku zvýšit příjmy obcí. Podle zveřejněného záměru se nový poplatek dotkne se nejenom turistů, ale především i lidí, co si byty pronajímají.
10.08.2018 09:45 |

podobné články

Žena napadla obsluhu restaurace, neměli její oblíbené kuřecí nugety

 
Mladou Američanku přivedla láska ke kuřecím nugetám až do vězení. Záběry z bezpečnostní kamery zachytily Melodi Dushaneovou, jak napadla pracovnici restaurace McDonald's v Toledu ve státě Ohio. Důvodem prý bylo to, že restaurace ráno neprodávala kuřecí nugety v takzvaném snídaňovém menu.
10.08.2010 15:15 |

podobné články