Článek

Sněmovna uložila Plagovi umožnění úřední maturity

 
Zákonodárci v pátek v usnesení uložili ministru školství Robertu Plagovi (za ANO), aby do 28. dubna připravil nařízení, kterým by umožnil středoškolákům získat letos úřední maturitu.
23.04.2021 14:35 |

podobné články

Podobné články

Úřední maturita pro středoškoláky bez zkoušek bude? Sněmovna uložila Plagovi její umožnění

 
Sněmovna uložila ministru školství Robertu Plagovi (za ANO), aby do 28. dubna připravil nařízení, kterým umožní středoškolákům letos získat úřední maturitu. Prosadili to v pátek v dolní komoře poslanci ANO a ČSSD. Podle nich by kvůli odkladům obnovení prezenční výuky studenti v krajním případě měli mít možnost získat maturitní známky bez zkoušek podle průměru za studium.
22.04.2021 15:10 |

podobné články

Studenti chtějí úřední maturitu. Přes Babiše posílají Plagovi dopis

 
Podle osmnáctiletého studenta Jiřího Daniela Trávníčka z iniciativy NE:BRZO by měla být letošní maturita úřední. Kontaktoval premiéra Andreje Babiše (ANO) a dohodl se s ním, že studenti sepíší dopis ministru školství Robertu Plagovi (za ANO). Ten na rozdíl od Babiše trvá na tom, že se zkoušky konat budou, byť v lehčí formě.
29.03.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21740 článků)

Plaga se postavil Babišovi a smetl úřední maturity. Premiérův návrh sepsuli rektoři i svaz

 
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) nesouhlasí s návrhem premiéra Andreje Babiše (ANO) na úřední maturitu v letošním roce, řekla mluvčí ministerstva Aneta Lačnova. Ve spolupráci se zástupci škol dokončuje další úpravy maturitních zkoušek pro tento rok, které by měly zohlednit zejména situaci studentů pracujících kvůli epidemii covidu-19 v nemocnicích a sociálních službách. Babišův návrh nadzvedl i Svaz průmyslu a dopravy.  Podle svazu není pravda, že zaměstnavatelé maturitu nevyžadují, někteří by úřední maturitu nemuseli uznávat jako plnohodnotnou. Na dotaz ČTK to řekla viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy ČR Milena Jabůrková. Proti úřední maturitě jsou i rektoři vysokých škol, řekl předseda České konference rektorů Petr Sklenička. Proti úřední maturitě jsou i rektoři vysokých škol, vyplývá z prohlášení České konference rektorů (ČKR).
08.03.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21740 článků)

Úřední maturita ani omylem: Rektoři a Svaz průmyslu jsou proti návrhu premiéra

 
Svaz průmyslu a dopravy ČR zásadně nesouhlasí s návrhem premiéra Andreje Babiše na úřední maturitu v letošním roce. Podle svazu není pravda, že zaměstnavatelé maturitu nevyžadují, někteří by úřední maturitu nemuseli uznávat jako plnohodnotnou. Proti úřední maturitě jsou i rektoři vysokých škol, vyplývá z prohlášení České konference rektorů (ČKR). Úvahy o zavedení úřední maturity odmítá i Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR.
08.03.2021 22:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21740 článků)

Plaga odmítl Babišův plán na úřední maturity

 
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) nesouhlasí s návrhem premiéra Andreje Babiše (ANO), že by se mělo umožnit udělení úřední maturity plošně všem. S nápadem, že by letos maturanti mohli dostat známky podle průměru za celé studium, a získat tak tzv. úřední maturitu, přišel Babiš minulý týden. Studentům by to podle něj pomohlo zvládnout napětí, kterému čelí kvůli epidemii covidu-19.
08.03.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21740 článků)

Babiš chce upravit maturity: Lehčí pro ty, co nepůjdou na vysokou, úřední pro problémové

 
Letošní maturita by mohla být kvůli epidemii koronaviru klasická pro studenty mířící na vysokou školu, lehčí zejména pro studenty bez zájmu o vysokoškolské studium a úřední pro ty, kteří doloží problémy v distanční výuce, uvedl dnes premiér Andrej Babiš (ANO) ve videu zveřejněném na twitteru. Tři typy maturit jmenoval jako základ k debatě o podobě letošních maturitních zkoušek. O maturitách bude premiér ve středu jednat s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO), který s Babišovým návrhem na úřední maturity nesouhlasí.
09.03.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21740 článků)

Pedagog si stěžuje Plagovi: Stavíte veřejnost proti učitelům

 
Štefan Klíma, vedoucí středních škol ve spolku Pedagogická komora, napsal otevřený dopis ministru školství Robertu Plagovi (ANO). Důvodem je, že se mu nelíbí způsob postupného znovuotevírání škol zavřených kvůli koronaviru. Píše o tom server Echo24.cz.
26.05.2020 19:10 |

podobné články

Plagovi se nelíbí Prymulův nápad zavřít druhý stupeň ZŠ

 
Ministru školství Robertu Plagovi (za ANO) se nelíbí záměr ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) zavřít druhý stupeň základních škol, pokud se počty nakažených covidem nesníží. Prymula s ním dosud o tom nejednal. Na distanční výuce jsou doma zatím jen střední školy, kde se covid šíří nejvíc.
06.10.2020 17:55 |

podobné články

Vážený pane ministře, situace je vážná... Plagovi přišel dopis z jedné školy. Co se to děje se školáky?

 
Zakladatelka soukromé základní školy Magic Hill v Říčanech u Prahy Martina Olivová poslala otevřený dopis ministrovi školství Robertu Plagovi (za ANO). V něm píše, že děti kvůli distanční výuce již rok zažívají velký stres a dopady na jejich celkovou duševní pohodu jsou ničivé. Podle pravidelného školního průzkumu se prý o desítky procent zvedl počet dětí, které stres pociťují. „Pokud i nadále dopustíme tento hazard s celou jednou generací dětí, budeme řešit v budoucnu mnohem závažnější problémy,“ burcuje Olivová.
25.03.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hill (1 článek) , Robert Hill (1 článek) , Robert Martin (9 článků) , Hill Hill (19 článků)

Úřední maturity kvůli pandemii? Podle ministra devalvace vzdělávání

 
Ministr školství Robert Plaga nesouhlasí s návrhem premiéra Andreje Babiše na udělení úřední maturity. Ve spolupráci se zástupci škol dokončuje další úpravy maturitních zkoušek pro tento rok, které by měly zohlednit zejména situaci studentů pracujících kvůli epidemii covidu-19 v nemocnicích a sociálních službách.
08.03.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21740 článků)

Vostrá (KSČM): Úřední maturity problém neřeší

 
Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) při jednání o maturitách ve Sněmovně znovu zvedla nápad premiéra Andreje Babiše na "úřední maturity", tedy udělení maturitní známky bez zkoušek podle průměru za studium.
24.04.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21740 článků)

SZPI vloni uložila pokuty za téměř 100 milionů korun

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v roce 2014 pravomocně ukončila 1861 správních řízení s provozovateli potravinářských podniků, v nichž uložila pokuty v celkové výši 99 429 300 Kč. Celková výše pravomocně uložených pokut v roce 2014 je tak o 55% vyšší ve srovnání s rokem 2013, kdy inspekce pravomocně uložila pokuty za 64 121 500 Kč.
26.01.2015 09:07 |

podobné články

Exministryně vrací do hry úřední maturity. Valachová chce od Plagy úpravu zákona

 
Sněmovna se na návrh bývalé ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) má dodatečně zabývat letošními maturitami a závěrečnými zkouškami v učilištích. Odmítla ale projednat tento bod dnes odpoledne. Rozhodla o tom při úpravách programu schůze. Žádný jiný termín projednání zatím dolní komora nestanovila. Mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová připomněla, že podle odborníků by úřední maturita nebyla správným krokem. Nyní lze očekávat, že epidemie umožní konání zkoušek v již připravené podobě, řekla.
16.04.2021 19:50 |

podobné články

Nečas s Paroubkem pohřbili státní maturity. Studenti tomu nevěří

 
Státní maturity mají nejistý osud. V prvním duelu lídrů dvou nejsilnějších stran uvedl jak Petr Nečas, tak Jiří Paroubek, že státní maturity hodlají zrušit. Odvrátili tím demonstraci studentů pořádanou skrze Facebook. Podařilo se jim tak odvrátit i možnou koalici s KDU?
21.04.2010 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Petr Nečas (9353 článků)

Nečas s Paroubkem pohřbili státní maturity. Studenti tomu nevěří

 
Státní maturity mají nejistý osud. V prvním duelu lídrů dvou nejsilnějších stran uvedl jak Petr Nečas, tak Jiří Paroubek, že státní maturity hodlají zrušit. Odvrátili tím demonstraci studentů pořádanou skrze Facebook.
21.04.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4050 článků) , Petr Nečas (9353 článků)

Státní maturity už příští rok!

 
Už v nadcházejícím školním roce bude 106 tisíc žáků středních škol skládat státní maturity. Rozhodla o tom vláda přes nesouhlas premiéra Petra Nečase, který naznačil, že se kabinet o státní maturity pohádal.
18.08.2010 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků)

Na internet unikly tajné státní maturity

 
Státní maturity mají další průšvih! Ačkoliv ministerstvo zaručovalo dokonalé zabezpečení, na internet uniklo zadání ostrých maturit z českého jazyka. A studenti jásají - každý si teď může maturity pohodlně stáhnout z internetové úschovny a bez problémů tak projít zkouškou.
10.02.2011 13:45 |

podobné články

Polovinu Čechů dění kolem státních maturit nezajímá

 
Dění kolem zavedení státní maturity je lhostejné 51 procentům Čechů, zájem naopak projevilo 47 procent dotázaných. Mezi veřejností sice mírně převažuje názor, že koncept státní maturity je správná myšlenka, ale více než polovina lidí hodnotí letošní přípravy a průběh maturity negativně. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
09.11.2011 18:50 |

podobné články

Další vyhozené miliony. Státní maturity zřejmě umlčí Zeleného navždy

 
Poslední kapka – letošní příliš těžký test z matematiky – může stát Pavla Zeleného, šéfa společnosti CERMAT, která zajišťuje státní maturity, křeslo. Kvůli chybě se muselo dodatečně upravovat hodnocení, protože by neúměrně mnoho nejlepších matematiků, kteří si zvolili těžší variantu, u maturity neprošlo. Podle odborníků je však nejhorší, že příští rok se zbytečně vyhodí peníze na přípravu těžších testů z matematiky, protože si je nikdo nezvolí. Zelený tak prý ohrozil budoucnost státní maturitní zkoušky.
15.05.2012 19:30 |

podobné články