Článek

Sněmovna schválila změny v podporách ukrajinských uprchlíků

 
Podpory pro ukrajinské uprchlíky před ruskou vojenskou invazí zřejmě čekají změny. Od července se zpřísní podmínky pro nárok na humanitární dávku, která má být adresnější. Nová pravidla získá vyplácení takzvaného solidárního příspěvku na ubytování Ukrajinců s dočasnou ochranou v domácnostech a bezplatné nouzové ubytování.
24.02.2023 13:50 |

podobné články

Podobné články

Poslanci budou schvalovat změny v podporách uprchlíků z Ukrajiny

 
Poslanci budou dnes schvalovat změny v podporách uprchlíků z Ukrajiny, která čelí právě rok ruské vojenské invazi.
24.02.2023 06:35 |

podobné články

ÚOHS: Plnění povinnosti transparentnosti. Nová povinnost poskytovatelů zveřejňovat určité údaje o podporách

 
V rámci modernizace pravidel veřejné podpory, která proběhla v letech 2012–2014, zakotvila Evropská komise za účelem větší transparentnosti ve vztahu k poskytování podpor povinnost členských států zajistit, aby se na souhrnné internetové stránce věnované veřejné podpoře zveřejňovaly od 1. 7. 2016 údaje o režimech podpory a o jednotlivých podporách přesahujících svou výší limity stanovené v předpisech pro veřejnou podporu a údaje o jejich příjemcích.
17.06.2016 10:00 |

podobné články

Hejtman: V Plzeňském kraji pracuje 30 procent z 26.000 ukrajinských uprchlíků

 
V Plzeňském kraji pracuje 30 procent z téměř 26.000 registrovaných ukrajinských uprchlíků. Jde o 7720 zaměstnaných uprchlíků, což je podle vedení kraje nejvyšší počet v celé republice.
23.05.2022 11:35 |

podobné články

Vládní novinky: Až 5,2 miliard na ukrajinské děti ve školách a změna u víz pro Rusy

 
Vláda premiéra Petra Fiala (ODS), toho času v izolaci s covidem, dnes probrala několik novinek týkajících se ukrajinských uprchlíků. Mj. schválila na začlenění ukrajinských žáků do škol a adaptační skupiny do srpna zvýšení rozpočtu MŠMT o 5,2 miliardy korun, řekl na vládní tiskovce ministr školství Petr Gazdík (STAN). Kabinet také prodloužil nouzový stav do května, což mu v úterý umožnila Sněmovna.
30.03.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5101 článků) , Petr Gazdík (1211 článků) , Petr Gazdík (1200 článků)

Sněmovna souhlasila s pobytem ukrajinských vojáků v Česku kvůli výcviku

 
Sněmovna dnes souhlasila s pobytem ukrajinských vojáků v Česku za účelem jejich výcviku. Schválila také vyslání českých vojáků k výcviku Ukrajinců v jiných členských státech Evropské unie a mandát pro dvě další zahraniční mise v Kosovu a v Iráku.
29.11.2022 19:35 |

podobné články

Ulice Ukrajinských hrdinů a most po obránci Chersonu. Praha schválila změny v místopise

 
Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Zároveň pojmenuje blízký železniční most po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliji Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek. Městští zastupitelé dnes v noci pověřili městskou radu, aby pojmenování schválila. Krok navrhlo zastupitelstvo Prahy 6.
25.03.2022 07:00 |

podobné články

Ulice Ukrajinských hrdinů a most po obránci Chersonu. Praha v noci schválila změny v místopise

 
Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Zároveň pojmenuje blízký železniční most po ukrajinském válečném hrdinovi Vitaliji Skakunovi, který 24. února zahynul v ukrajinském městě Cherson, kde odpálil most, aby zabránil postupu ruských jednotek. Městští zastupitelé v pátek v jednu hodinu v noci pověřili městskou radu, aby pojmenování schválila. Krok navrhlo zastupitelstvo Prahy 6.
25.03.2022 08:30 |

podobné články

Sněmovna schválila zákon o povinném značení lihu

 
Sněmovna dnes schválila zákon o povinném značení lihu, který reaguje na loňskou metanolovou aféru a jeho cílem je potírat nelegální alkohol. Mimo jiné snižuje objem nejvyššího povoleného balení a zavádí kauce nutné pro registraci obchodníků a výrobců lihovin. Současně sněmovna schválila novelu živnostenského zákona, která zavádí koncese pro prodejce prodejce kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin. Obě normy nyní dostane k posouzení Senát.
08.08.2013 18:10 |

podobné články

Sněmovna schválila navýšení ošetřovného: Míříme do Senátu, slaví Maláčová

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová byla podpořena Pirátskou stranou a Sněmovna schválila návrh na zvýšení ošetřovného. Chtěla, aby se navýšilo o 20 %, a to zpětně, aby rodiny a samoživitelé nestrádali. Vláda návrh schválila už v pátek a Sněmovna v úterý, musí se tedy počkat na vyjádření Senátu.
21.04.2020 19:40 |

podobné články

MPO: Sněmovna schválila novelu na posílení energetické bezpečnosti i ochrany spotřebitelů

 
Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu energetického zákona, která má přispět k posílení energetické bezpečnosti a lepší ochraně spotřebitelů. Normu schválila minulý týden vláda, sněmovna ji pro to, aby mohla začít co nejdříve platit, projedná ve stavu legislativní nouze.
04.06.2022 10:30 |

podobné články

ČD: Prahu a Kyjev opět spojí přímé vozy

 
Mezi Prahou a ukrajinským Kyjevem bude od prosincové změny jízdního řádu obnoveno přímé vlakové spojení lůžkovým vozem Ukrajinských železnic. Na obnově spojení se na Mezinárodní konferenci jízdních řádů z podnětu ukrajinských železničářů dohodli zástupci českých, slovenských a ukrajinských drah již v létě.
01.12.2015 13:26 |

podobné články

Sněmovna schválila změny v zabavování drog

 
Policisté asi dostanou pravomoc zabavit lidem i malé množství drogy a zničit ji. Počítá s tím návrh změny zákona o policii, který schválila sněmovna. Předloha míří do Senátu.
23.03.2011 10:15 |

podobné články

Vláda odkývla schodek rozpočtu 230 miliard, škrty v podporách odložila

 
Úřednická vláda Jana Fischera se ve středu v noci na svém mimořádném zasedání jednala o rozpočtu na příští rok. Schválila návrh, který počítá se schodkem 230 miliard korun. Ministři jej však chtějí snížit až o 70 miliard korun. To ovšem předpokládá řadu daňových změn a sociálních škrtů, o nichž kabinet rovněž jednal, ale jejich schválení odložil.
09.09.2009 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1770 článků)

Mohutný příliv ukrajinských uprchlíků: Praha praská ve švech...

 
Česko zažívá migrační vlnu nevídaného rozsahu. Hranice k nám překročilo zhruba 150 tisíc ukrajinských uprchlíků. Zatímco v Brně zatím vládne klid, Praha nestíhá. Do hlavního města chce většina z těch, co utíkají před válkou. Všichni se tam však nedostanou...
10.03.2022 05:10 |

podobné články

Rusové prý střílí do uprchlíků. Britská vláda odmění ty, kdo uprchlíky ubytují

 
Ruská armáda pálí rakety na ukrajinské ženy, děti i starce a ukrajinští muži hrdinné brání svou zemi před ruskými okupanty. Podle ukrajinských úřadů ruští vojáci střílí i na prchající ženy a děti. Moldavsko volá o pomoc. V zemi už je velké množství ukrajinských uprchlíků. Z Vatikánu zazněla nabídka k mírovým jednáním. „Nikdy není pozdě uzavřít mír.“
13.03.2022 07:50 |

podobné články

Ukrajinská krize: Rusové střílí do uprchlíků. Británie přispívá lidem 350 liber na uprchlíky

 
Ruská armáda pálí rakety na ukrajinské ženy, děti i starce a ukrajinští muži hrdinně brání svou zemi před ruskými okupanty. Podle ukrajinských úřadů ruští vojáci střílí i na prchající ženy a děti. Moldavsko volá o pomoc. V zemi už je velké množství ukrajinských uprchlíků. Z Vatikánu zazněla nabídka k mírovým jednáním. „Nikdy není pozdě uzavřít mír.“
13.03.2022 07:55 |

podobné články

Ukrajinci do Česka nemoci nezatáhnou, ujišťoval Válek. A chce zaměstnat lékaře z řad uprchlíků

 
Tisíce ukrajinských běženců v Česku způsobily další přehlcení zdravotnického systému. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), poslankyně a členka sněmovního výboru pro zdravotnictví Iveta Štefanová (SPD) a předseda Sdružení praktických lékařů České republiky (SPL) Petr Šonka hovořili v pořadu Otázky Václava Moravce o problematice zdravotnictví v době uprchlické krize. Diskutovali o takzvaných UA pointech, nedostatku praktických a dětských lékařů a zjednodušení podmínek pro zařezení příchozích ukrajinských zdravotníků. A jak vysoké je s příchodem uprchlíků riziko přenosu nemocí?
10.04.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (1027 článků)

Zločin. Vynutí si vše. Klaus: Co přehlíží o Ukrajincích u nás

 
Ze zpráv je známo, že v České republice se nachází už 300 tisíc ukrajinských uprchlíků, v sousedním Polsku ještě řádově více. Obavy z nich jsou v médiích i vládními politiky brány odsuzovačně, přezíravě, jsou i zesměšňovány. Nicméně, bývalý prezident Václav Klaus a jeho nejbližší spolupracovník Jiří Weigl se na stránkách LN zaměřili ne na ojedinělé případy problémů s uprchlíky, ale na dlouhodobé následky, které by trvalé usídlení velkého počtu ukrajinských uprchlíků mohlo mít. Například na českou politiku. Pokud budou Ukrajinci tvořit 5 % populace, své požadavky si vymohou. Nemluvě o jejich zvycích.
28.04.2022 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10908 článků)

Téměř 30 ukrajinských uprchlíků čistilo jihlavský park. Akce měla pomoct proti náladám v Česku

 
Téměř 30 ukrajinských uprchlíků včetně dětí o víkendu čistilo v Jihlavě městský park Malý Heulos. Brigádu uspořádala ukrajinská komunita jako poděkování za to, jak Češi pomáhají všem lidem z Ukrajiny, kteří sem utekli kvůli válce. ČTK to řekl Radim Fiedler z organizace F Point.
26.03.2023 07:30 |

podobné články