Článek

Sněmovna schválila stravenkový paušál

 
Zavedení stravenkového paušálu podle ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) neznamená, že lidé přestanou chodit na obědy. Reaguje tak na kritiku vládního záměru dát firmám možnost vydávat místo stravenek peníze. V prvním čtení stravenkový paušál v rámci daňového balíčku v úterý odpoledne schválili poslanci.
07.07.2020 16:40 |

podobné články

Podobné články

Sněmovna zrušila superhrubou mzdu a schválila stravenkový paušál

 
Zdaňování takzvané superhrubé mzdy v tuzemsku po 13 letech zřejmě skončí. Sněmovna při nočním schvalování daňového balíčku přijala návrh premiéra Andreje Babiše (ANO), který toto zdaňování ruší. Místo toho se má od příštího roku zdaňovat pouze hrubá mzda sazbou 15 procent a u lidí se mzdou asi nad 140.000 korun měsíčně část příjmů nad tuto hranici sazbou 23 procent. Zrušení ještě není definitivní. Zákon musí posoudit Senát a podepsat prezident. Sněmovna schválila rovněž takzvaný stravenkový paušál jako alternativu k současným stravenkám.
20.11.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21846 článků)

Kuřáci „zapláčou“, cigarety čeká každý rok vyšší daň. Schillerová protlačila i stravenkový paušál

 
Spotřební daň u tabáku a cigaret by měla v letech 2021 až 2023 růst zhruba o pět procent ročně. Zároveň by měl být od příštího roku zaveden jako alternativa ke stravenkám tzv. stravenkový paušál. Obce by také měly mít nově možnost stanovovat místní koeficient u daně z nemovitých věcí jen pro jednotlivé části obce. Počítá s tím daňový balíček pro rok 2021, který dnes schválila vláda. Podle Asociace provozovatelů poukázkových systémů toto rozhodnutí ohrozí až 29 tisíc pracovních míst.
22.06.2020 17:05 |

podobné články

Cigarety znovu podraží. Schillerová tasila další zvýšení daní, na stole je i stravenkový paušál

 
Spotřební daň u tabáku a cigaret by měla v letech 2021 až 2023 růst zhruba o pět procent ročně. Zároveň by měl být od příštího roku zaveden jako alternativa ke stravenkám tzv. stravenkový paušál. Obce by také měly mít nově možnost stanovovat místní koeficient u daně z nemovitých věcí jen pro jednotlivé části obce. Počítá s tím daňový balíček pro rok 2021, který předložilo ministerstvo financí vládě. Návrh, o němž dnes informovalo ministerstvo financí (MF), je k dispozici na vládních internetových stránkách.
27.05.2020 09:50 |

podobné články

Zrušme stravenky úplně, radí ekonom. Schillerová razí cestu stravenkové „revoluce“

 
Stravenky jsou dlouhodobě jedním z hojně užívaných, ale také opakovaně diskutovaných zaměstnaneckých benefitů. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) odmítla, že by je chtěla zrušit, vedle stravenek či možnosti stravování se v závodních jídelnách však prosazuje možnost třetí - stravenkový paušál pro firmy. Návrh, který míří ve Sněmovně do druhého čtení. Podle ekonoma Lukáše Kovandy je polovičatým řešení. Vhodnější by dle něj bylo zrušit stravenky úplně. Stravenkový paušál podporují Piráti, naopak proti je expert ODS.
15.09.2020 06:05 |

podobné články

Ministerstvo financí: Co přináší stravenkový paušál

 
Už od ledna 2021 bude možné poskytovat daňově zvýhodněné stravování vedle jídelen a stravenek také přímo v penězích. Tuto revoluční změnu přináší stravenkový paušál, schválený v rámci daňového balíčku pro rok 2021.
25.12.2020 18:55 |

podobné články

Sněmovna podpořila zdražení cigaret i stravenkový paušál

 
Sněmovna v úvodním kole podpořila vládní daňový balík na rok 2021, který počítá mimo jiné s tříletým zvyšováním spotřební daně z cigaret i se zavedením stravenkového paušálu. Umožní také obcím stanovovat místní koeficient u daně z nemovitých věcí jen pro jednotlivé části obce, takže výše daně z nemovitosti by mohla být v každé z nich odlišná, píše Deník.cz.
07.07.2020 20:45 |

podobné články

Ve sněmovně opět bude živo. Má se prodlužovat nouzový stav a řešit daňový balíček

 
Sněmovna dnes bude rozhodovat o podobě vládního daňového balíčku, který kromě jiného přináší zrušení superhrubé mzdy a stravenkový paušál. Sněmovna bude rozhodovat o tom, zda dá přednost svojí, nebo senátní podobě balíčku.
22.12.2020 06:30 |

podobné články

Vláda navrhla stravenkový paušál, rozhodla o podpoře pořadatelů kulturních akcí i ohrožených dětí

 
Zaměstnavatelé by měli mít v blízké budoucnosti možnost přispět svým zaměstnancům na stravování i formou příspěvku poskytovaného v penězích tzv. stravenkovým paušálem. Je to jedna ze změn, kterou vláda na jednání v pondělí 22. června 2020 schválila v rámci návrhu nového daňového balíčku. Odsouhlasila také finanční pomoc pořadatelům kulturních akcí a organizacím pečujícím o ohrožené děti a jmenovala novou hlavní hygieničku ČR.
23.06.2020 10:20 |

podobné články

Stravenky jako noční můra České pošty a ministryně Schillerové

 
Vláda v březnu schválila takzvaný stravenkový paušál, který má zaměstnavatelům umožnit přispívat na stravné formou přímého peněžního příspěvku ke mzdě, a to při zachování daňového zvýhodnění samotných stravenek. Schválení paušálu předcházely dlouhé jednání jak na vládě, tak v kuloárech. Jedná se totiž o krok, jehož očekávaným důsledkem má být zásadní pokles byznysu stravenkových firem, které si každý rok na zisku rozdělují miliardy korun.
21.08.2020 10:15 |

podobné články

Vládní hádka o rušení stravenky: Hamáček jde proti plánu Schillerové

 
Sociální demokracie nechce v tuto chvíli rušit stravenky. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhuje v daňovém balíčku pro rok 2021 takzvaný stravenkový paušál. Má být alternativou stravenkám a podnikovému stravování, pracovník by dostával příspěvek na jídlo v hotovosti, ne v poukázkách. O tomto návrhu, stejně jako o superhrubé mzdě, bude příští týden jednat koaliční rada.
12.01.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků)

Stravenkový paušál má fungovat vedle stravenek

 
Stravenky zůstanou i v příštích letech, ale zaměstnanci budou moci tento benefit čerpat i jako nedaněný příjem. Dohodla se na tom dnes vládní koalice. Novinářům to během zasedání lídrů ČSSD a hnutí ANO řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
14.01.2020 22:50 |

podobné články

Stravenkový paušál má fungovat vedle stravenek

 
Stravenky zůstanou i v příštích letech, ale zaměstnanci budou moci tento benefit čerpat i jako nedaněný příjem. Dohodla se na tom dnes vládní koalice. Novinářům to během zasedání lídrů ČSSD a hnutí ANO řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
15.01.2020 03:55 |

podobné články

Odboroví předáci lobbovali u Babiše proti stravenkovému paušálu

 
Nezavádějte, aby zaměstnanci dostali místo papírových stravenek peníze, přemlouvali v pátek ráno premiéra Andreje Babiše (ANO) odboroví předáci. Takzvaný stravenkový paušál chce zavést ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), už se na tom dohodla i s koaliční ČSSD.
17.01.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21846 článků)

Ministryně Schillerová: Peníze místo stravenek? Restaurace i firmy stravenkový paušál vítají

 
Už příští rok budou moci zaměstnanci místo stravenek dostávat peníze. S touto revoluční změnou počítá připravovaná novela zákona o daních z příjmů.
23.01.2020 12:11 |

podobné články

Ministryně Schillerová: Peníze místo stravenek? Restaurace i firmy stravenkový paušál vítají

 
Už příští rok budou moci zaměstnanci místo stravenek dostávat peníze. S touto revoluční změnou počítá připravovaná novela zákona o daních z příjmů.
23.01.2020 22:11 |

podobné články

Schillerová připustila změnu daně z nemovitosti. Obce ji budou moci více zvedat

 
V příštím roce by se mohla změnit daň z nemovitostí, obce tak budou moci zvedat více místní koeficient v lokalitách, kde jsou například továrny nebo jiné průmyslové celky. V neděli to v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Změny plánuje brzy předložit do připomínkového řízení. Neplánuje měnit v příštím roce daň z přidané hodnoty, ale měl by se podle ní zavést stravenkový paušál. Mohlo by se také prodloužit zkušební období, kdy lidé platí daň z příjmu při prodeji nemovitostí.
02.02.2020 14:20 |

podobné články

Česká pošta chce vydávat stravenky: Návrh nadchl i ČSSD

 
K osmi soukromým stravenkovým firmám v Česku se zřejmě přidá Česká pošta. Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN). Mluvčí pošty Matyáš Vitík deníku řekl, že s nabídkou vstoupit na trh se stravenkami státní podnik přišel sám. Záměr na zvýšení konkurence v oboru podporuje ČSSD i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vládní koalice se v polovině ledna dohodla na tom, že vedle stravenek zavede také nedaněný stravenkový paušál pro zaměstnance.
06.02.2020 07:15 |

podobné články

Stravenky? Raději peníze! Tři čtvrtiny lidí by uvítaly změnu, tvrdí průzkum

 
Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. Ministerstvo zavedení stravenkového paušálu navrhuje.
22.02.2020 08:55 |

podobné články

Ministerstvo financí: Median - Většina lidí chce místo stravenek dostávat peníze

 
Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Drtivá většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. To jsou jen některá zjištění komplexního průzkumu, který pro Ministerstvo financí provedla agentura Median.
23.02.2020 22:06 |

podobné články