Článek

Sněmovna schválila snížení daně na benzín a naftu. Babiš nesouhlasí

 
Levnější benzín a nafta, zachování tzv. zelené nafty. Takovou novelu ve středu schválila sněmovna, i přes nesouhlas ministra financí Andreje Babiše (ANO). Snížení spotřební daně by mělo být podle poslanců 2,50Kč/litr u nafty a 1,50Kč/litr u benzinu. V rámci novely také prošlo zachování tzv. zelené nafty pro zemědělce. Díky ní tak budou moci zemědělci získávat část spotřební daně zpět.
23.07.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků)
Podobné články

Chovanec (ČSSD): Snížení spotřební daně na naftu má moji podporu

 
Snížení spotřební daně na motorovou naftu, kterou má nyní projednat Poslanecká sněmovna, stabilizuje rozpočet v rezortu dopravy. Podle hejtmana Plzeňského kraje a stínového ministra dopravy za ČSSD Milana Chovance by finanční prostředky, které stát díky tomuto opatření získá, měly směřovat primárně do podfinancované dopravy.
20.10.2011 14:10 |

podobné články

Včera bojovala vláda o přežití, dnes bude řešit snížení spotřební daně na pohonné hmoty

 
Členové kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) mají ve středu odsouhlasit balík rozpočtových opatření pro roky 2013 a 2014, kterému vévodí zvýšení daně z přidané hodnoty a pomalejší valorizace důchodů. Současně by měli rozhodnout o opozičním návrhu na snížení spotřební daně na benzin a naftu.
11.04.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9365 článků)

Nafta je nejdražší v historii, vláda zvažuje snížení daně

 
Vláda České republiky zvažuje snížení spotřební daně na naftu. Díky snížení daně by mohla cena litru nafty klesnout až o dvě koruny.
24.08.2012 10:05 |

podobné články

Levnější benzín nebude. Snižovat spotřební daně je riskantní, tvrdí náměstek

 
První náměstek ministra financí Ladislav Minčič se obává, že případné snížení spotřební daně na benzín a naftu by bylo pro státní rozpočet velkým rizikem. V chatu serveru ihned.cz vzbudil náměstek zodpovědný za daňovou problematiku zájem mnoha čtenářů.
12.04.2012 19:05 |

podobné články

Sněmovna zamítla snížení spotřební daně z benzinu a nafty

 
Sněmovna v pátek zamítla návrh poslance ČSSD Milana Urbana na snížení spotřební daně z benzinu a nafty. Ve středu poslanci snížení daně naopak schválili, ale kvůli zpochybněnému hlasování museli dnes o zákonu rozhodnout znovu. Státní rozpočet by nižší daň připravila o 14 miliard korun. Zachování zelené nafty pro zemědělce poslanci odsouhlasili.
25.07.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (174 článků)

Velebný (ČSSD): Popravdě o Andreji Babišovi a naftě

 
Když se poprvé hlasovalo o snížení spotřební daně na naftu a benzín, hlasoval jsem pro pokles, tedy pro návrh kolegy Milana Urbana. Při druhém hlasování jsem se zdržel. Nerad, protože snížení spotřební daně považuji za jeden ze slibů sociální demokracie a za ekonomicky správné rozhodnutí.
31.07.2014 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (174 článků)

Lidé se dozví, kdo šidí benzin a naftu

 
Stát lidem od Nového roku prozradí, kdo prodává nekvalitní benzin a naftu. Česká obchodní inspekce by totiž měla mít povinnost zveřejňovat nepoctivé pumpaře, informují o tom středeční Hospodářské noviny.
29.09.2010 08:00 |

podobné články

Češi si o prázdninách připlatí za benzín i naftu

 
V tuzemských zemích během prázdnin porostou ceny pohonných hmot. Za benzín i naftu si tak připlatí i Češi. Důvodem je obava z možného zásahu USA v Iráku. Lidé letos v létě více zaplatí také při tankování v zahraničí. Může za to loňské oslabení koruny Českou národní bankou. 
15.06.2014 10:10 |

podobné články

Na dovolenou autem? Tady radši netankujte, prodávali mizerný benzin a naftu

 
V Česku můžete u některých čerpacích stanic stále natankovat nekvalitní nebo dokonce nebezpečný benzin a naftu. A to přestože se kvalita pohonných hmot v zemi poslední dobou zlepšuje. Inspektoři z České obchodní inspekce (ČOI) letos rozdali už deset pokut v celkové výši 1,67 milionu korun. Pokud plánujete před odjezdem na dovolenou natankovat „plnou“, podívejte se na přehled hříšných stanic, který připravily Blesk Zprávy.
30.06.2018 05:05 |

podobné články

Bude nebo nebude levnější benzin a nafta? Hlasování prý neplatí

 
Sněmovna navzdory nesouhlasu ministra financí schválila snížení spotřební daně z nafty o 2,50 Kč/litr a u benzinu o 1,50 Kč/litr. Snížení schválila v novele zákona o spotřebních daních, jenže hlasování možná neplatí a hlasovat se bude znovu!
23.07.2014 13:10 |

podobné články

Nafta zlevní až o dvě koruny na litr? Havlíček chce dopravcům pomoci snížením daně

 
Stát připravuje snížení spotřební daně za naftu. Její cena by tak mohla klesnout o jednu až dvě koruny na litr. Chce tak pomoci zejména nákladním dopravcům, kterým dlouhodobě ubývají zakázky. Opatření by ovšem platilo i pro osobní auta. Na webu Lidovky.cz to uvedl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). V Česku jezdí více než dva miliony vozů s dieselovým motorem. Snížení daně o korunu by za současné situace snížilo příjmy do státního rozpočtu o přibližně 4,7 miliardy korun.
11.07.2020 11:00 |

podobné články

Poslanci překvapivě schválili snížení spotřební daně u pohonných hmot, Babiš nechápe

 
Sněmovna ve středu překvapivě podpořila snížení spotřební daně na pohonné hmoty o 2,50 Kč u nafty a 1,50 Kč u benzínu. Změnu navrhovanou poslancem ČSSD Milanem Urbanem schválila v rámci novely o znovuzavedení zelené nafty pro zemědělce. Daňová vratka ze spotřební daně na palivo má podle vlády vyrovnat podmínky tuzemských zemědělců se zahraničními kolegy.
23.07.2014 12:25 |

podobné články

Babiš nejdřív kňoural jak dítě, a pak nám začal vyhrožovat. Poslanec ČSSD popsal, co se dělo v zákulisí kolem spotřební daně

 
Poslanec sociální demokracie Ladislav Velebný popisuje na svém profilu na ParlamentníchListech.cz „kňourání“ ministra financí Andreje Babiše (ANO), že za sebe do sněmovny nemá kvalitního náhradníka i jeho prý až dětsky hysterickou reakci, když bylo původně schváleno snížení spotřební daně na benzin a naftu.
03.08.2014 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků) , Ladislav Velebný (124 článků)

Poslanci otočili. Zamítli snížení daně z benzínu

 
Sněmovna zamítla návrh poslance ČSSD Milana Urbana na snížení spotřební daně z benzinu a nafty. Ve středu poslanci snížení daně naopak schválili, ale kvůli zpochybněnému hlasování museli dnes o zákonu rozhodnout znovu. Státní rozpočet by nižší daň připravila o 14 miliard korun. Zachování zelené nafty pro zemědělce poslanci odsouhlasili.
25.07.2014 09:05 |

podobné články

Poslanci zamítli snížení spotřební daně z benzinu a nafty

 
Sněmovna v pátek zamítla návrh poslance ČSSD Milana Urbana na snížení spotřební daně z benzinu a nafty. Ve středu poslanci snížení daně naopak schválili, ale kvůli zpochybněnému hlasování museli dnes o zákonu rozhodnout znovu. Státní rozpočet by nižší daň připravila o 14 miliard korun. Zachování zelené nafty pro zemědělce poslanci odsouhlasili.
25.07.2014 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (174 článků)

Benzin i nafta v Česku zdražily. Před cestou na dovolenou ale stejně berte doma plnou

 
Ceny pohonných hmot nadále stoupají. Nejprodávanější benzin Natural 95 i nafta za uplynulý týden zdražily shodně o 31 haléřů. Litr benzinu stál ve středu u čerpacích stanic v průměru 32,85 koruny, za naftu dají řidiči průměrně 30,82 koruny za litr. Více platili řidiči za benzin naposledy počátkem srpna 2019, diesel je nejdražší od loňského března. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Česko je ale i přes růst cen pro řidiče levnější než evropské státy, kam v létě vyrážejí na dovolenou. Výjimkou je Polskou, Slovinsko nebo Bulharsko, v Rakousku jsou ceny srovnatelné.
01.07.2021 11:35 |

podobné články

Poslanci už pár hodin po schválení couvají od nižší spotřební daně u pohonných hmot

 
Snížení spotřební daně na pohonné hmoty, které Sněmovna ve středu schválila v rámci novely zavádějící zelenou naftu pro zemědělce, je krajně nejisté. Ačkoliv novela standardně prošla a bod byl ukončen, rozhodla se koalice výsledek hlasování zpochybnit. Pozměňovací návrh přitom vznesl sociálnědemokratický poslanec Milan Urban.
23.07.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (174 článků)

Zlatavý mok v restauracích by mohl zlevnit. Babiš navrhne koalici snížení DPH na sudové pivo

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhne snížení daně z přidané hodnoty u sudového piva ze současných 21 na deset procent. Řekl to v diskusním pořadu České televize Máte slovo, jehož tématem bylo zavedení kontrolních hlášení u DPH a elektronická evidence tržeb. Babiš hodlá návrh na snížení daně u točeného piva předložit svým vládním partnerům na příští koaliční radě.
29.01.2016 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků)

Babiš: Pochybný Urban je nosič pizzy pana Topolánka a téhle pakáže...

 
Nadlidi dnes podruhé hlasovali o novele, kterou si už tento týden odhlasovali. K nelibosti premiéra Sobotky (ČSSD) i ministra financí Babiše (ANO) schválili ve středu snížení daně na naftu a benzín. A tak museli hlasovat znovu. Ani dnes však Andrej Babiš spokojeností nezářil. Svým kolegům ve Sněmovně sdělil, že se stydí, že tam s nimi musí sedět.
25.07.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků)