Článek

Sněmovna schválila sankční zákon. Dílo Jana Lipavského a jeho „přítele“ Billa

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský ocenil, že poslanci dnes schválili jím dlouhodobě prosazovanou českou verzi Magnitského zákona proti provinilým cizincům. Stát bude moci zmrazit majetek nebo zakázat pobyt na českém území cizincům či společnostem, jež se dopustí závažných protiprávních jednání.
14.10.2022 21:30 |

podobné články

Podobné články

Sněmovna schválila sankční zákon. Dílo Jana Lipavského a jeho „přítele“ Billa

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský ocenil, že poslanci dnes schválili jím dlouhodobě prosazovanou českou verzi Magnitského zákona proti provinilým cizincům. Stát bude moci zmrazit majetek nebo zakázat pobyt na českém území cizincům či společnostem, jež se dopustí závažných protiprávních jednání.
14.10.2022 19:50 |

podobné články

Česko sestaví vlastní ruský sankční seznam. Pro případ, že by se Brusel cukal

 
V příštím týdnu by měla vláda premiéra Petra Fialy (ODS) projednat nový sankční zákon, jehož součástí bude i česká sankční listina, informaci Seznam Zprávám potvrdil šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti). Cílem je silnější ochrana českých bezpečnostních zájmů.
14.06.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5733 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Na sankční seznam ČR přibyl ruský podnikatel Obnosov a manželé Zorikovovi

 
Počet lidí na vnitrostátním sankčním seznamu se dnes zdvojnásobil ze tří na šest. Vláda na něj na návrh ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) zařadila ruského podnikatele Borise Obnosova a jeho příbuzné, manžele Rostislava a Olgu Zorikovovy. Vyplývá to z informací na  webu  ministerstva zahraničí a vyjádření premiéra Petra Fialy (ODS) na tiskové konferenci. Ministerstvo zahraničí zároveň navrhuje zařazení jmen na sankční seznam Evropské unie.
16.08.2023 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5733 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Lipavský zakládá nové oddělení na protiruské sankce. Teď ho bude plnit lidmi

 
Pirátský ministr zahraničí Jan Lipavský dlouhodobě prosazoval tzv. Magnitského zákon i v Česku. Jde o původně americký zákon, na jehož základě lze sankcionovat osoby, které v Rusku porušují lidská práva dalšího občanů. Českou verzi zákona schválila Sněmovna i Senát a podle Lipavského teď na jeho resortu vznikne speciální sankční útvar.
03.12.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (978 článků)

Rusko se dál vzteká kvůli karikaturám: Zařadíme Charlie Hebdo na sankční seznam

 
Ruské pobouření nad dvěma karikaturami Charlie Hebdo, které „zesměšňují“ pád ruského letadla nad Egyptem, neutichá – ba naopak. Poslanci chtějí zařadit humoristický časopis Charlie Hebdo na sankční seznam Ruské federace, který byl vytvořen jako protireakce na sankční opatření Západu.
09.11.2015 19:10 |

podobné články

Zeman „zařízl“ Lipavského. A Železný z ČT se neudržel, muselo to ven

 
K rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí se již vyjádřil také moderátor České televize Jakub Železný. Zdali je Lipavského kvalifikace nedostatečná na to, aby mohl řídit českou diplomacii, se moderátor zamyslel se vzpomínkou na dočasné vedení resortu ministrem vnitra v demisi Janem Hamáčkem (ČSSD). Lipavský na rozdíl od Jana Hamáčka VŠ vzdělání má, napsal moderátor. Při diskusi o kvalifikaci ukázal také směrem k Hradu.
11.12.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Miloš Zeman (27966 článků) , Jakub Železný (224 článků)

Sněmovna schválila sankční zákon proti cizincům za závažná protiprávní jednání

 
Sněmovna schválila zákon o národních sankcích vůči zahraničním společnostem a cizincům, kteří se dopustí závažných protiprávních jednání. Stát jim bude moci například zabránit ve vstupu nebo v pobytu na svém území nebo zmrazit majetek. Norma umožní zavést restrikce také proti organizacím a režimům, které porušují lidská práva nebo používají teroristické metody a kybernetické útoky.
14.10.2022 15:45 |

podobné články

Jestli Zeman nezmění názor... Vystrčil odkryl karty. Lipavského nepustí

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Událostech ČT k rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí uvedl, že v případě Zemanova setrvání na tomto kroku bude zapotřebí vyjasnit prezidentské pravomoci podáním kompetenční žaloby k Ústavnímu soudu. Vyjádřil se rovněž k možnosti, zdali by bylo možné, že nová vláda designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) by se ujala funkcí prozatím bez Lipavského.
10.12.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5733 článků) , Miloš Zeman (27966 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Průšvih: Měl srandu z Lipavského cesty na Ukrajinu. A přišel Veselovský

 
Horké chvíle zažívá v posledních hodinách poslanec Patrik Nacher (za ANO) za svůj sarkastický komentář ohledně cesty ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) na Ukrajinu. „Bomba, která změní situaci,“ pobavil se Nacher po oznámení cesty Lipavského, jejímž cílem má být vyjádření podpory územní jednoty a suverenity Ukrajiny. Mnoho komentátorů však na podobný humor naladěno nebylo. „Teda to je trapný,“ ozvalo se od novináře Respektu a začaly se přidávat známé tváře české žurnalistiky včetně Martina Fendrycha, Martina Veselovského, Jindřicha Šídla či moderátorky ČT Světlany Witowské. Nacher nakonec zablokoval možnost diskuse.
06.02.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (438 článků)

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

 
Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.
09.02.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2452 článků) , Tomáš Jirsa (102 článků) , Alexandr Vondra (1380 článků) , Jan Hamáček (3331 článků) , Marian Jurečka (1114 článků)

Česko možná bude moci uvalovat národní sankce, vláda schválila nový sankční zákon

 
Česko možná bude moci uvalovat národní sankce na jednotlivce i subjekty dopouštějící se závažného protiprávního jednání v mezinárodním kontextu, které nebyly dosud zařazeny na sankční seznam Evropské unie.
22.06.2022 15:15 |

podobné články

Sněmovna schválila zákon o povinném značení lihu

 
Sněmovna dnes schválila zákon o povinném značení lihu, který reaguje na loňskou metanolovou aféru a jeho cílem je potírat nelegální alkohol. Mimo jiné snižuje objem nejvyššího povoleného balení a zavádí kauce nutné pro registraci obchodníků a výrobců lihovin. Současně sněmovna schválila novelu živnostenského zákona, která zavádí koncese pro prodejce prodejce kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin. Obě normy nyní dostane k posouzení Senát.
08.08.2013 18:10 |

podobné články

A teď je odpovědnost za Lipavského na Fialovi. Novinář z ČT spekuluje o dohodě, která za tím může být

 
Prezident Miloš Zeman v pátek jmenuje vládu včetně sporného kandidáta na ministra zahraničí Jan Lipavského (Piráti), po schůzce v Lánech to tisku oznámil designovaný premiér Petr Fiala (ODS). Prezident tím rezignoval na možnost pomoci nové vládě stát se přijatelnou i pro své odpůrce, zní na sociálních sítích některé z reakcí známých jmen. Nechce se jim věřit, že by si Zeman za takový ústupek nekladl podmínky. Fiala si je snad dobře vědom toho, že výsledky ministrování Lipavského si odteď bere na triko.
13.12.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5733 článků) , Miloš Zeman (27966 článků) , Jan Fiala (453 článků) , Jan Fiala (453 článků)

Česko zařadilo první osobu na sankční seznam - moskevského patriarchu Kirilla

 
Česko zařadilo první osobu na vnitrostátní sankční seznam, a to moskevského patriarchu Kirilla kvůli podpoře ruské invaze na Ukrajinu. Schválila to dnes vláda, vyplývá ze seznamu na  webu  ministerstva zahraničí.
26.04.2023 18:20 |

podobné články

Pohodlný nákup v BILLA stop & shop

 
Prodejny BILLA stop & shop jsou na českém trhu unikátní. BILLA je ve spolupráci se společností Shell začala budovat již v roce 2014. Dnes je zákazníci naleznou na 42 čerpacích stanicích Shell po celé ČR. Zákazníci oceňují zejména čerstvý sortiment, který obvykle na čerpacích stanicích chybí.
20.04.2016 14:55 |

podobné články

Vztahy s Ruskem? Přispívat k izolaci, omezit na minimum. Sepsali u Lipavského, schválila vláda

 
Česká vláda schválila Zprávu o revizi vztahů s Ruskem. Informovalo o tom ministerstvo zahraničí s tím, že se tak stalo na návrh ministra Lipavského. Dokument se promítne i do připravované Bezpečnostní strategie ČR. Ta byla také tématem konference Naše bezpečnost není samozřejmost, v rámci které zazněla zajímavá slova. Byla zmíněna ruská izolovanost, která ale neodpovídá realitě. Zcela opačného stanoviska, než jaké hlásá náčelník generálního štábu, jsme se dočkali od prezidenta republiky. Je tedy Rusko hrozba, nebo ne?
23.06.2023 14:20 |

podobné články

Zabavit majetek Rusů a Bělorusů! Kdo chybí? Zásadní vystoupení ombudsmana Křečka

 
Vláda v důsledku ruské agrese na Ukrajině podporované Běloruskem rozhodla, že odstaví ruské oligarchy od zakázek, zvažuje také vyvlastnění jejich majetku. Na ministry připravovaný zvláštní sankční zákon a seznam lidí a firem, kterých se může týkat, si posvítil veřejný ochránce lidských práv Stanislav Křeček. Hovoří o diskriminaci a potřebě rozšířit sankční seznam nejen o jména oligarchů. „Kulturní války, které vedeme, opravdu nejsou falešné a ‚třídní spojenectví‘ bych do nich raději nepletl. Na to jsem příliš stár a příliš pamatuji...,“ píše ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
07.04.2022 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (610 článků)

Zemanova omluva za Lipavského. Jsme šťastni, že máme takového přítele, reagoval prezident Izraele

 
Prezident Miloš Zeman se omluvil svému izraelskému protějšku Jicchaku Herzogovi za postoj ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (Piráti) ke zprávě komise Rady OSN pro lidská práva. Ministerstvo dříve uvedlo, že se zřízením komise ČR nesouhlasila.
11.07.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27966 článků)

Sněmovna schválila zákony, které ztíží život nepřizpůsobivým a ulehčí živnostníkům

 
Sněmovna schválila zákon počítající se zákazem pobytu za opakovaný přestupek, který závažně narušuje veřejný pořádek. Rovněž schválila zákon, který by měl živnostníkům ulehčit od byrokracie.
21.03.2012 11:25 |

podobné články