Článek

Sněmovna schválila novelu, která umožní vládě zastropovat ceny energií. Je to paskvil, řekla Schillerová

 
Vláda bude zřejmě moci v případě mimořádné tržní situace stanovovat horní hranici cen elektřiny a plynu pro odběratele. Novelu energetického zákona, která jí to umožní, dnes ve zrychleném režimu schválila Sněmovna. Nyní ji musí ještě projednat Senát a podepsat prezident. Cenu elektřiny chce vláda omezit na šest korun za kilowatthodinu za silovou elektřinu a cenu plynu na tři koruny za kilowatthodinu pro maloodběratele. Novinka v zákoně reaguje na růst cen energií z poslední doby.
16.09.2022 19:20 |

podobné články

Podobné články

Sněmovna schválila novelu, která umožní vládě stanovit maximální ceny energií

 
Vláda bude zřejmě moci v případě mimořádné tržní situace stanovovat horní hranici cen elektřiny a plynu pro odběratele. Novelu energetického zákona, která jí to umožní, dnes ve zrychleném režimu schválila Poslanecká sněmovna. Nyní ji musí ještě projednat Senát a podepsat prezident. Cenu elektřiny chce vláda omezit na šest korun za kilowatthodinu za silovou elektřinu a cenu plynu na tři koruny za kilowatthodinu pro maloodběratele. Novinka v zákoně reaguje na růst cen energií z poslední doby.
16.09.2022 19:40 |

podobné články

„Vyměňte vládu, než vláda vymění občany.“ Vitásková a ještě drsnější plán na ceny elektřiny. Rána za ranou

 
ROZHOVOR „Zastropovat ceny energií. Určit indikativní ceny energií. Řádně zdanit zisky energetických firem. Levně vyrobenou elektřinu u nás doma ponechat pro naše spotřebitele a teprve přebytek prodat na burzu či obchodníkům. Vystoupit z emisních povolenek. Důrazně přehodnotit přistoupení ke Green Dealu. Zajistit zemní plyn za přijatelné ceny, to je na bázi dlouhodobých kontraktů od producentů, nikoliv celé řady překupníků. Ponechat si podzemní zásobníky zemního plynu na území ČR ve státních hmotných rezervách alespoň z 60 %. Souběžně se věnovat novým technologiím,“ radí Alena Vitásková, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu, kandidátka na prezidentku.
12.06.2022 20:05 |

podobné články

MPO: Sněmovna schválila novelu na posílení energetické bezpečnosti i ochrany spotřebitelů

 
Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu energetického zákona, která má přispět k posílení energetické bezpečnosti a lepší ochraně spotřebitelů. Normu schválila minulý týden vláda, sněmovna ji pro to, aby mohla začít co nejdříve platit, projedná ve stavu legislativní nouze.
04.06.2022 10:30 |

podobné články

Zastropovat ceny energií? Fiala si na to zaplatit analýzu

 
Regulace cen. Právě o ní v současné době uvažuje kabinet Petra Fialy (ODS). Požádal mezinárodní poradenskou společnost Ernst & Young o analýzu k možnostem zastropování cen energií. K objednávce došlo 1. září, a to přesto, že ceny energií stoupají už drahnou dobu. Píše to server Lidovky.cz.
06.09.2022 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4284 článků)

Zastropovat ceny energií? Fiala si na to zaplatil analýzu

 
Regulace cen. Právě o ní v současné době uvažuje kabinet Petra Fialy (ODS). Požádal mezinárodní poradenskou společnost Ernst & Young o analýzu k možnostem zastropování cen energií. K objednávce došlo 1. září, a to přesto, že ceny energií stoupají už drahnou dobu. Píše to server Lidovky.cz.
06.09.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4284 článků)

Energie bez DPH i příští rok: Vláda schválila další úlevu kvůli drahé elektřině a plynu

 
Vláda dnes podle ministryně Aleny Schillerové (za ANO) schválila novelu zákona, která od 1. ledna příštího roku umožní snížit u elektřiny a plynu sazbu daně z přidané hodnoty (DPH) na nulu, a to na celý nadcházející rok. Novela podle ní míří do Sněmovny. Nulová DPH bude platit na elektřinu a plyn také letos v listopadu a prosinci, ministryně dnes podepsala potřebný dokument. Vláda těmito kroky reaguje na rostoucí ceny energií na světových trzích. Schillerová to napsala na twitteru.
20.10.2021 15:00 |

podobné články

„Je 29. srpna. A vy jdete něco řešit?!“ Babiš ve varu. Četl rozhovor s Fialou. I na Válka něco prasklo

 
Někdejší premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném pořadu Čau lidi věnoval zejména cenám energií. Zkritizoval také kabinet premiéra Petra Fialy (ODS). „Kdybychom byli ve vládě, tak bychom už dávno zastropovali ceny energií. V dnešním rozhovoru v provládním Blesku říká pan premiér, jak je to všechno složité. No, ale já nevím, co je všechno složité. Vždyť pan premiér může vyhlásit nouzový stav a okamžitě zastropovat ceny,“ zmínil Babiš.
29.08.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24808 článků) , Petr Fiala (4284 článků)

Když se nepodaří prosadit ‚evropský strop‘ na ceny energií, zavede vláda ‚český strop‘

 
Pokud se Evropská unie se nedohodne, jak společně zarazit rostoucí ceny energií, česká vláda předloží vlastní řešení, které může zastropovat její ceny .
28.08.2022 18:05 |

podobné články

Ministryně Schillerová: Sněmovna schválila novelu zákona o směnárnách

 
Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu zákona o směnárenské činnosti. Jejím cílem je zamezit nekalým praktikám některých směnáren, kterých se dopouštějí nejčastěji v centru Prahy při jednání se zahraničními turisty.
14.11.2018 12:01 |

podobné články

Vláda schválila novelu, která příští rok sníží DPH u elektřiny a plynu na nulu

 
Vláda schválila novelu zákona, která umožní snížit DPH u plynu a elektřiny. Informovala o tom ministryně Schillerová.
20.10.2021 16:05 |

podobné články

Poslanci schválili novelu o vysokých školách, umožní státnice na dálku

 
Výuka bude moci pokračovat na vysokých školách distančně, umožní to krizová novela vysokoškolského zákona, kterou ve čtvrtek ve zrychleném režimu schválila Sněmovna. Novela umožní v případě potřeby také prodloužení či zkrácení akademického roku včetně posunutí zkouškového období.
12.11.2020 15:30 |

podobné články

Ano. Ne. Ano. Ne. Síkela postrašil domácnosti, pak to vzal zpět

 
Dohady o tom, jak bude vypadat vládní zastropování cen energií nemají konce. Zatímco v sobotu nebylo známo, že by vláda zamýšlela nějak limitovat zastropované množství energií, v neděli v poledne ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) otočil a vytasil se s variantou, že by se strop vztahoval jen na část spotřeby. Následně však tato slova ještě tentýž večer odvolal. „Navrhnu zastropovat ceny energií pro celou spotřebu domácností,“ otáčí. Připojil však ještě dodatek.
26.09.2022 12:40 |

podobné články

Vláda schválila úpravu letošního rozpočtu, výdaje přesáhnou dva biliony

 
Vláda schválila novelu rozpočtu na rok 2022 se schodkem 330 miliard korun. Deficit je tak o 50 miliard korun vyšší, než sněmovna schválila v březnu. Příjmy novelizovaného rozpočtu činí 1,678 bilionu korun, výdaje 2,008 bilionu korun. Sněmovna by novelu rozpočtu měla projednat v září.
27.07.2022 23:05 |

podobné články

Šance pro volby: Sněmovna schválila novelu ústavy!

 
Sněmovna schválila ústavní novelu o svém rozpuštění. Pokud normu podpoří i Senát, sněmovna by mohla být prezidentem rozpuštěna příští úterý, kdy se má kvůli tomu znovu sejít.
11.09.2009 15:30 |

podobné články

Poslanecká sněmovna schválila novelu o svém rozpuštění

 
Sněmovna schválila ústavní novelu o svém rozpuštění. Pokud normu podpoří i Senát, sněmovna by mohla být prezidentem rozpuštěna příští úterý, kdy se má kvůli tomu znovu sejít.
11.09.2009 15:45 |

podobné články

Sněmovna schválila zákon o povinném značení lihu

 
Sněmovna dnes schválila zákon o povinném značení lihu, který reaguje na loňskou metanolovou aféru a jeho cílem je potírat nelegální alkohol. Mimo jiné snižuje objem nejvyššího povoleného balení a zavádí kauce nutné pro registraci obchodníků a výrobců lihovin. Současně sněmovna schválila novelu živnostenského zákona, která zavádí koncese pro prodejce prodejce kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin. Obě normy nyní dostane k posouzení Senát.
08.08.2013 18:10 |

podobné články

Nový loterijní zákon je paskvil. Přinese cenzuru internetu a hazardu neublíží

 
Poslanci schválili novelu loterijního zákona, která měla ambice změnit svět českého hazardu k nepoznání. Výsledek ale připomíná absurdní paskvil, kde si Kafka podává ruku s Orwellem. Ministerstvo financí zavedlo pod pláštěm boje proti hazardu internetovou cenzuru, ubralo příjmy obcím a to podstatné - problém závislých hráčů - vůbec neřeší.
13.04.2016 20:50 |

podobné články

„Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner

 
Alena Schillerová (za ANO) se dostala ve Sněmovně pod tlak opozice, která jí vyčítala, že na tzv. Pětadvacítku mají kromě peněz ze státní pokladny jít i miliardy pro kraje, města a obce. Padala ostrá slova o krádeži. Schillerová se bránila na tiskovce ANO i na plénu, kde mluvila o nedůstojné debatě. Mikrofony ve Sněmovně však zachytily i to, co lidé slyšet neměli – to když se Schillerová ve vládní lavici obořila i na koaličního partnera. A to kvůli návrhu ČSSD, který ji překvapil. Sněmovna po mnohohodinové debatě požádala vládu o řešení výpadku příjmů ze sdílených daní u obcí do 3000 obyvatel. Žádá i o návrh zajištění investic obcí a krajů, o předloze ale nerozhodla.
26.05.2020 11:05 |

podobné články

Zeman hodlá vetovat novelu služebního zákona s politickými náměstky

 
Sněmovna ve středu schválila celkovou novelu sloužebního zákona i navzdory protestu prezidenta Miloše Zemana, který hrozí vetem a ústavní stížností. Hlavě státu vadí norma vztahující se na zřízení politických náměstků, která je v novele přítomna. Pro novelu hlasovalo 127 ze 172 přítomných poslanců, což je podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jasný signál k tomu, aby prezident novelu nevetoval.
10.09.2014 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27436 článků)