Článek

Sněmovna reprezentantů schválila navýšení dluhového stropu, podmiňuje ho ale škrty

 
Americká Sněmovna reprezentantů v noci na dnešek těsně schválila navýšení dluhového stropu. Podmínila ho ale rozsáhlými rozpočtovými škrty v příštích deseti letech, což nejspíš odmítne Senát. Stejně jako prezident Joe Biden totiž jeho demokratická většina požaduje zvýšení dluhového stropu bez jakýchkoliv podmínek.
27.04.2023 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (940 článků)
Podobné články

JAKO PO MÁSLE! Americká sněmovna schválila ZVÝŠENÍ dluhového limitu. BANKROT NEBUDE!

 
Americká Sněmovna reprezentantů v pondělí schválila navýšení dluhového stropu Spojených států, informuje agentura Reuters. O zákonu teď bude hlasovat Senát.
02.08.2011 06:40 |

podobné články

BANKROT USA nehrozí! Obama podepsal navýšení dluhového stropu

 
Americký prezident Barack Obama svým podpisem v úterý posvětil zákon o navýšení dluhového limitu Spojených států amerických. Svůj souhlas již vyslovil Senát i Sněmovna reprezentantů, informovaly agentury Reuters a AFP.
02.08.2011 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2512 článků)

Sněmovna reprezentantů USA schválila zákon, který pozastavuje dluhový strop

 
Americká Sněmovna reprezentantů schválila zákon, který pozastavuje platnost dluhového stropu. Legislativní text nyní putuje do Senátu. Prezident Joe Biden výsledek hlasování uvítal a vyzval Senát, aby zákon schválil co nejdříve.
01.06.2023 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (940 článků)

Americký Senát prý dosáhl dohody o zvýšení dluhového stropu

 
Vedoucí představitelé amerického Senátu dosáhli dohody o zvýšení dluhového limitu a obnovení plného financování vládních aktivit. Uvedla to dnes podle agentury AP senátorka Kelly Ayotteová. Dodala, že dohoda by nyní měla být oficiálně ohlášena. Dohodu ještě musí schválit Senát i Sněmovna reprezentantů.
16.10.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Barbara Blank (159 článků)

Ústavní soud zamítl návrh na zrušení tzv. „dluhové brzdy“ a „dluhového stropu“

 
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 64 senátorů na zrušení zákonné úpravy v podobě tzv. „dluhové brzdy“ a „dluhového stropu“, týkající se hospodaření územních samosprávných celků.
12.03.2018 19:00 |

podobné články

USA čeká na zvýšení dluhové stropu, lidé viní republikány

 
Chaoticky pokračují v americkém Kongresu snahy o znovuotevření vládních úřadů a zvýšení dluhového stropu poté, co se Sněmovna reprezentantů nedokázala shodnout na hlasování o vlastním plánu. Jednání byla v úterý večer místního času obnovena v Senátu, ale zatím nevedla k výsledku a podle agentury Reuters budou pokračovat dnes. Spojeným státům hrozí, že se již ve čtvrtek 17. října dostanou do platební neschopnosti a ratingová agentura Fitch pohrozila, že zemi sníží hodnocení. 
16.10.2013 08:20 |

podobné články

Ani schůzka Bidena a McCarthyho zatím nepřinesla dohodu o navýšení amerického dluhu

 
Ani další osobní schůzka amerického prezidenta Joea Bidena se šéfem Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym nepřinesla dohodu o navýšení dluhového stropu Spojených států, která by odvrátila hrozící platební neschopnost federální vlády. Oba aktéři diskusi označili za produktivní, hovořili ale také o přetrvávajících neshodách.
23.05.2023 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (940 článků)

Trump vstoupil do historie. Sněmovna reprezentantů rozehrála pokus o jeho sesazení

 
Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu v noci na čtvrtek hlasy demokratických poslanců schválila text ústavní žaloby proti prezidentu Donaldu Trumpovi. Z republikánských poslanců impeachment nepodpořil nikdo. Sněmovna viní prezidenta ze zneužití úřadu a obstrukcí vůči Kongresu. Konečné rozhodnutí náleží Senátu, kde mají převahu Trumpovi republikáni. Hlasování se očekává v lednu. Žaloba nicméně ještě může být odložena, několik desítek demokratických kongresmanů žádá předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou, aby odeslání dokumentu odsunula na pozdější dobu.
19.12.2019 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5979 článků)

Platební neschopnost USA odvrácena. Biden a McCarthy oznámili dohodu

 
Americký prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy po sobotním telefonickém jednání potvrdili, že se dohodli na navýšení dluhového stropu USA. Pokud by se tak nestalo, již 5. června by se USA zřejmě dostaly do platební neschopnosti, což by mělo dopad na celosvětovou ekonomiku.
28.05.2023 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (940 článků) , Kevin Kevin (73 článků)

Kongres odvrátil platební neschopnost USA a uvolnil vládě finance

 
Americký Kongres odvrátil hrozbu platební neschopnosti USA a po 16 dnech obnovil financování federální vlády. Nejprve kompromisní zákon o vládních financích a o zvýšení dluhového stropu schválil ve středu pozdě večer místního času (v noci na dnešek SELČ) Senát a krátce poté i Sněmovna reprezentantů. Zákon vzápětí podepsal prezident Barack Obama. Krize kolem nouzového fungování vlády skončila politickou porážkou republikánů, kteří se snažili oslabit Obamovu reformu zdravotnictví, ale do výsledného návrhu prosadili jen minimum svých původních požadavků. 
17.10.2013 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2512 článků)

Dohoda v nedohlednu, republikáni mají vlastní plán řešení

 
Republikáni v americké Sněmovně reprezentantů připravují vlastní návrh zvýšení dluhového stropu a zprovoznění federálních vládních úřadů. Na rozdíl od plánu, na němž nyní pracují lídři obou stran v Senátu, obsahuje sněmovní republikánský návrh více podmínek, včetně změn v novém systému zdravotní péče. Sněmovna by měla o plánu republikánů, kteří v ní mají většinu, hlasovat ještě dnes, řekli agenturám zákonodárci a jejich poradci.
15.10.2013 18:25 |

podobné články

Prezident Biden podepsal zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu

 
Americký prezident Joe Biden podepsal zákon pozastavující platnost pravidel o dluhovém stropu do počátku roku 2025, informovaly světové agentury s odvoláním na Bílý dům. Federální vláda by bez tohoto kroku přestala být na počátku příštího týdne schopna splácet své závazky, USA by tak byly poprvé v historii v platební neschopnosti.
04.06.2023 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (940 článků)

Obama vyzval Kongres k odblokování výdajů, rozpočtový pat trvá

 
Americký prezident Barack Obama vyzval republikány ovládanou Sněmovnu reprezentantů, aby hlasovala o zákonu, který umožní vládě ukončit současný nouzový režim. Zatímco podle Obamy by hlasování mohlo skončit úspěchem pro vládu, republikánský šéf sněmovny John Boehner na konci prvního týdne rozpočtové krize požaduje za odblokování financí pro federální úřady od demokratů ústupky. Obě strany se dnes nepřiblížily shodě ani v otázce zvýšení dluhového stropu, které je pro Washington ještě zásadnější.
08.10.2013 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2512 článků)

KRACH USA: Republikáni kývli na dohodu, pohroma je téměř odvrácena

 
Představitelé amerického Senátu na poslední chvíli dosáhli kompromisní dohody o zvýšení takzvaného dluhového stropu a obnově plného financování amerických vládních aktivit. Předseda Sněmovny reprezentantů republikán John Boehner v rozhlase prohlásil, že kompromis nebude blokovat.
16.10.2013 22:30 |

podobné články

Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení amerického dluhového stropu

 
Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek.
28.05.2023 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (940 článků) , Kevin Kevin (73 článků)

Konec sledování ve velkém. Sněmovna reprezentantů schválila omezení NSA

 
Masivní shromažďování údajů z elektronické a hlasové komunikace Američanů nejspíš končí. Sněmovna reprezentantů dnes schválila zákon omezující činnost NSA. Ta už se každému nedostane tak snadno. 
22.05.2014 18:55 |

podobné články

Bidenův investiční balík schválila americká Sněmovna reprezentantů

 
Americká Sněmovna reprezentantů dnes po měsících vyjednávání mezi demokraty schválila obří investiční balík prezidenta Joea Bidena.
19.11.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (940 článků)

Sněmovna reprezentantů USA uznala turecký masakr 1,5 milionu Arménů za genocidu

 
Sněmovna reprezentantů USA v úterý drtivou většinou odhlasovala rezoluci, která uznává masakr stovek tisíc Arménů v Osmanské říši během první světové války za genocidu. Sněmovna posléze schválila usnesení, v němž prezidenta Donalda Trumpa vyzývá, aby na Turecko kvůli ofenzivě v severní Sýrii uvalil sankce.
30.10.2019 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5979 článků)

Škrty v rozpočtu: Stavba 51 silnic a dálnic? Zastaveno!

 
Škrty, škrty a zase škrty. Takový lék naordinoval ekonomice zadluženého českého státu ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Počítá se snížením výdajů o rekordních 60 miliard korun. Nejvíc v ohrožení je oblast dopravy. Podle MF Dnes se má zakonzervovat stavba až 51 silnic a dálnic.
03.08.2010 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7760 článků)