Článek

Sněmovna přerušila do úterý jednání o hlasování poštou

 
Poslanecká sněmovna po dalších šesti hodinách jednání opět přerušila projednávání koaličního návrhu o umožnění korespondenčního hlasování Čechům žijícím v zahraničí. Zástupci opozice i dnes pokračovali v obstrukčních vystoupeních, podobně jako v předchozích dvou dnech. Po obsáhlém projevu bývalého předsedy dolní parlamentní komory Radka Vondráčka (ANO), který dnes mluvil 3,5 hodiny, vyplnili zbývající 2,5 hodiny zejména jeho straničtí kolegové v často opakovaných dvouminutových vystoupeních. Schůze byla krátce před 15:00 přerušena do úterý 23. ledna do 10:00. Opozice s návrhy na delší prodloužení neuspěla.
19.01.2024 17:05 |

podobné články

Podobné články

K volební urně i nadále osobně. Návrh na hlasování poštou vládou neprojde

 
Patrně se záporným stanoviskem vlády budou zákonodárci projednávat návrh opoziční TOP 09 na zavedení korespondenčního hlasování v některých volbách. Hlasování poštou by podle předkladatele Marka Ženíška některým lidem volbu usnadnilo. Kabinet podle podkladů pro pondělní jednání poukáže na chyby navrhované normy.
16.01.2016 15:15 |

podobné články

Těžký protiúder Honzejkovi. Vyoral se neudržel: Kdyby korespondenční hlasování odstavilo jeho koně, kvičel by jak Halík politý svěcenou vodou!

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor Tomáš Vyoral v pravidelné rubrice opět bez servítků hodnotí aktuální témata. Například prezidentské volby v USA, kde jsou výsledky rozporovány kvůli korespondenčnímu hlasování. Podle administrativy současného prezidenta Donalda Trumpa prý tuto formu hlasování provázely podvody. I přesto ale některé české opoziční strany chtějí hlasování poštou zavést i u nás. Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk označil ty, kteří se korespondenčního hlasování obávají, mimo jiné za nahnědlíky. A to Vyorala zvedlo ze židle.
13.11.2020 18:16 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6100 článků) , Tomáš Vyoral (238 článků)

Vláda přerušila jednání o rozpočtu i energetické koncepci

 
Vláda přerušila podle očekávání debatu o rozpočtu na příští rok. Spolu s tím přerušila jednání i o rozpočtu fondu bydlení a energetické a surovinové koncepci. Odložila i projednání rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pro rok 2013.
12.09.2012 20:10 |

podobné články

"Obstruující" Bohdalová: Kvůli poslankyni z ČSSD sněmovna stála

 
Začátek obstrukcí, anebo spíš popletenost? To nebylo dnes vůbec možné vyčíst z chování poslankyně z ČSSD Vlasty Bohdalové. Ta uprostřed hlasování o návrhu pořadu schůze totiž zpochybnila hlasování, přičemž ale nebyla schopná vysvětlit, o jaké hlasování vlastně šlo. Nevěděl to však nikdo z poslanců, ale ani samotná předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová. Ta nakonec hlasování přerušila na pár minut, aby se celá věc vyjasnila.
03.05.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1780 článků) , Vlasta Bohdalová (33 článků)

O osudu vlády se rozhodne za týden, Sněmovna přerušila jednání o DPH

 
Poslanecká sněmovna nakonec přerušila své úterní jednání a o daňovém balíčku bude jednat příští týden. Odložení navrhla ODS, která nemůže najít kompromis s jejími rebelujícími poslanci. Na návrh nakonec přistoupily i koaliční partneři TOP 09 a LIDEM.
30.10.2012 14:20 |

podobné články

O osudu vlády se rozhodne za týden, Sněmovna přerušila jednání

 
Poslanecká sněmovna nakonec přerušila své úterní jednání a o daňovém balíčku bude jednat příští týden. Odložení navrhla ODS, která nemůže najít kompromis se svými rebelujícími poslanci. Na návrh nakonec přistoupily i koaliční strany TOP 09 a LIDEM.
30.10.2012 14:30 |

podobné články

Sněmovna přerušila jednání o vydání exprimátora Svobody ke stíhání

 
Sněmovna dnes večer přerušila jednání o vydání bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) k trestnímu stíhání. Rozhodne v dalších dnech. Policie Svobodu viní spolu s dalšími radními v případu městské karty Opencard. Svoboda s vydáním souhlasí, stíhání označil za nesmyslné a politické. Na přerušení projednávání policejní žádosti se podle předsedajícího Petra Gazdíka (TOP 09 a Starostové) domluvili předsedové poslaneckých klubů.
04.02.2014 21:31 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Sněmovna přerušila jednání o vydání Ondráčka k trestnímu stíhání

 
Poslanecká sněmovna přerušila jednání o vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání. Důvodem je, že žádost policie nestihl posoudit mandátový a imunitní výbor. Trestní oznámení na poslance podal textař, podnikatel a neúspěšný kandidát na prezidenta Michal Horáček.
21.09.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (853 článků)

Sněmovna reprezentantů přerušila schůzi, když si po sto letech nezvolila napoprvé šéfa

 
Americká Sněmovna reprezentantů dnes po třech bezvýsledných pokusech o zvolení svého nového předsedy přerušila jednání do středečního poledne (18:00 SEČ). Kevin McCarthy, lídr republikánské většiny v této komoře amerického Kongresu, kvůli rebelii ve vlastní straně nezískal dostatečnou podporu pro to, aby byl zvolen do čela sněmovny. Ta svého nového šéfa napoprvé nezvolila po sto letech.
04.01.2023 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Kevin (81 článků)

Vláda přerušila jednání o ochraně zemědělské půdy

 
Vláda v demisi na dva měsíce přerušila jednání o novele zákona o ochraně zemědělského půdního fondu a Státního fondu životního prostředí ČR. Vyplývá to z výsledků jednání vlády. Kabinet Petra Nečase se tak normou zřejmě už zabývat nebude. Prezident Miloš Zeman v úterý jmenoval nového premiéra Jiřího Rusnoka a ten chce do 14 dnů sestavit novou vládu.
26.06.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9421 článků) , Miloš Zeman (28026 článků) , Jiří Rusnok (1937 článků)

„Blamáž!“ bouří opozice. Pětikoalice neměla dost hlasů, pandemický zákon musela odložit

 
Tak tohle se vládní koalici příliš nepovedlo. Po dlouhých hodinách obstrukcí opozice se Sněmovna sice ve středu večer konečně dostala k jednání o novele pandemického zákona, jenže k přehlasování senátního veta 101 hlasy poslanců pětikoalice po nočním sněmovním maratonu nezvládla. Neměla na to dostatek hlasů, po úmorném kolotoči kritických vystoupení Sněmovna přerušila projednávání tohoto bodu do pátku 18. února do 13:00. Jednání skončilo ve 3:30, poslanců pětikoalice zkrátka nebylo na klíčové hlasování dostatek v sále. Jen 97...
16.02.2022 21:25 |

podobné články

Poslanecká sněmovna opět přerušila debatu o zavedení obecného referenda

 
Sněmovna dnes podobně jako na minulé schůzi přerušila debatu o návrhu na zavedení obecného referenda, a to kvůli omluvám předkladatelů z řad poslanců ČSSD. Kdy se dolní komora k dokončení druhého čtení předlohy vrátí, není jasné.
26.11.2019 21:45 |

podobné články

Poslanecká sněmovna opět přerušila debatu o zavedení obecného referenda

 
Sněmovna dnes podobně jako na minulé schůzi přerušila debatu o návrhu na zavedení obecného referenda, a to kvůli omluvám předkladatelů z řad poslanců ČSSD. Kdy se dolní komora k dokončení druhého čtení předlohy vrátí, není jasné.
27.11.2019 02:45 |

podobné články

VV blokují církevní restituce, vláda opět přerušila jednání

 
AKTUALIZOVÁNO. Vláda dnes znovu kvůli Věcem veřejným (VV) přerušila jednání o vracení majetku církvím, k návrhu zákona by se měla vrátit za týden. VV na jednání požadovaly odklad finančních kompenzací pro církve o jeden rok nebo do doby ekonomického růstu. Nejmenší vládní stranu podpořil i místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier.
04.01.2012 12:10 |

podobné články

Drábek musí upravit pravidla stávky. Vláda přerušila jednání

 
Vláda dnes přerušila jednání o budoucích pravidlech pro pořádání stávek. K věcnému záměru připravovaného zákona se chce vrátit za dva týdny. Do té doby by do něj měl podle informací ČTK ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) zapracovat připomínky, které dnes ministři měli. Odboráři s chystanou normou nesouhlasí. Pohrozili, že pokud se v práci na ní bude pokračovat, nebudou chodit na jednání tripartity.
30.05.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

Vláda přerušila jednání o tendru na opravu Národního muzea

 
Vláda dnes přerušila jednání o výběrovém řízení na opravu historické budovy Národního muzea (NM). Novinářům to po jednání řekla vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM). Oprava budovy na Václavském náměstí, která je od léta roku 2011 vyklizena a uzavřena, bude stát téměř tři miliardy korun včetně DPH a měla by trvat do prosince 2016.
06.03.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1615 článků)

Vláda přerušila jednání o ředitelství státní služby

 
Vláda na dva týdny přerušila jednání o vytvoření generálního ředitelství státní služby. Novinářům to po jednání vlády řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Důvodem je podle něj mimo jiné to, že koalice se dosud neshodla na finální podobě zákona o státní službě, který se vznikem ředitelství počítá.
23.04.2014 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Vláda přerušila jednání o eurokomisaři, neshody trvají

 
Vláda Jana Fischera v pondělí přerušila jednání o novém eurokomisaři. Sdělil to mluvčí Roman Prorok. Rozhodnout by podle něj měla na mimořádné schůzi v úterý dopoledne.
09.11.2009 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1771 článků)

Odposlechy Béma BIS vůbec neřešila! Raději přerušila jednání

 
Stálá komise pro kontrolu činnosti BIS Poslanecké sněmovny v úterý zhruba po čtvrt hodině přerušila své jednání, ke kauze úniku odposlechů mezi bývalým primátorem Pavlem Bémem (nestr.) a lobbistou Romanem Janouškem se tak ani nedostala.
27.03.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (863 článků) , Pavel Roman (352 článků)