Článek

Sněmovna podpořila normu o změnách ve státních zastupitelstvích

 
Sněmovna dnes podpořila návrh zákona o státním zastupitelství, který kromě jiného ruší vrchní státní zastupitelství a zřizuje specializovaný protikorupční útvar. Předloha, která míří do ústavně-právního výboru, počítá i s tím, že nejvyššího státního zástupce bude jmenovat prezident na návrh vlády. Poslanci už ohlásili, že budou chtít normu upravit.
12.06.2013 13:40 |

podobné články

Podobné články

Sněmovna v prvním kole podpořila vládní návrh o referendu

 
Sněmovna podpořila v prvním kole projednávání vládní návrh zákona o pravidlech celostátního referenda. Přes kritiku to podpořila i část opozice, chce ale před dalším schvalováním normu předělat podle svých představ. Předlohou, kterou kabinet vyslal do sněmovny už před rokem, se nyní bude zabývat sněmovní ústavně právní výbor.
26.03.2013 20:20 |

podobné články

Neveřejná schůzka ve Špindlu: Marek Benda napadl přítomného Ištvana

 
MF Dnes píše o zasedání ústavně právního výboru sněmovny ve Špindlerově Mlýně. Ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) si tam údajně chtěla otestovat podporu chystaného zákona o státních zastupitelstvích. Jenže neuspěla ani u státních zástupců, ani u politiků. Exministr spravedlnosti z ODS Pavel Blažek situaci zhodnotil tak, že se zvětšila skupina osob, které se obávají zvýšení nezávislosti státních zástupců. Návrh, který se chystá státní zástupce spíše omezit, ostře kritizovala pražská vrchní státní zástupkyně Bradáčová.
05.09.2014 08:31 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (518 článků) , Pavel Blažek (551 článků) , Helena Válková (340 článků) , Pavel Marek (190 článků) , Pavel Marek (206 článků) , Marek Blažek (5 článků)

Černoch (Úsvit): Chceme zabránit válce státních zástupců a ministryně spravedlnosti

 
Okolo návrhu nového zákona o státních zastupitelstvích je velmi rušno. Ministryně spravedlnosti Helena Válková připravila návrh, který se nelíbí ani nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi, ani vrchní státních zástupkyni Lence Bradáčové.
12.11.2014 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (340 článků)

Sněmovna bude jednat o vazbě i státních zastupitelstvích

 
Poslanci dnes budou projednávat novelu, která rozšiřuje povinnosti vězňů nebo obviněných ve vazbě a zároveň konkretizuje jejich práva. Na programu je také předloha měnící státní zastupitelství a normy, které souvisejí s rekodifikací soukromého práva. Sněmovna se dále bude zabývat senátním návrhem, jenž by snížil poplatky za zábor půdy pro zvětšování průmyslových zón.
12.06.2013 06:35 |

podobné články

Sněmovna podpořila normu o reorganizaci Vojenské policie

 
Sněmovna dnes podpořila nový návrh zákona, který reorganizuje Vojenskou policii. Nově by měla mít dvě části. První by byla podřízena ministrovi obrany a sloužila by k odhalování protiprávního jednání vojáků. Druhá složka by zajišťovala pořádkové a dopravní služby a byla by podřízena náčelníkovi generálního štábu. Vládní předloha míří k posouzení do branného výboru.
22.03.2013 10:10 |

podobné články

Až 5 tisíc pro šikovné učitele: Sněmovna podpořila kariérní řád à la Valachová

 
Sněmovna v úterý v prvním kole projednávání podpořila zavedení kariérního řádu pro učitele. Pedagogové mají být zařazeni do tří stupňů od začínajících po vynikající, podle svého zařazení budou také odměňováni. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) tak chce učitelství zatraktivnit. Další projednávání normy, kterou se nyní bude zabývat sněmovní školský výbor, dnes podpořila i opozice.
06.12.2016 18:10 |

podobné články

Nečas: Na veřejných tendrech v budoucnu ušetříme 25 miliard ročně

 
Podle premiéra Petra Nečase vláda za první půlrok svého fungování splnila 18 z 58 protikorupčních opatření. Byla podle něj již schválena novela o státních zakázkách, novela o státních zastupitelstvích a vládní návrh trestního zákoníku. Nečas to řekl na ekonomickém Fóru Zlaté koruny.
14.06.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků)

Odborník odsoudil vysněný plán Lenky Bradáčové

 
Představa Úřadu pro boj s korupcí složeného z elitních státních zástupců v čele s Lenkou Bradáčovou by se nejspíš zamlouvala většině společnosti, ale jeho vznik je stále ještě v nedohlednu. Pamatovala na něj novela zákona o státních zastupitelstvích, ale ta je po odvolání Jiřího Pospíšila z funkce ministra spravedlnosti u ledu a na jednání vlády se dodnes nedostala.
21.09.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků)

Odborník odsoudil vysněný plán Lenky Bradáčové

 
Představa Úřadu pro boj s korupcí složeného z elitních státních zástupců v čele s Lenkou Bradáčovou by se nejspíš zamlouvala většině společnosti, ale jeho vznik je stále ještě v nedohlednu. Pamatovala na něj novela zákona o státních zastupitelstvích, ale ta je po odvolání Jiřího Pospíšila z funkce ministra spravedlnosti u ledu a na jednání vlády se dodnes nedostala.
21.09.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků)

Grospič: K rušení státních zastupitelství by měla vláda přistoupit systematicky

 
Vyjádření Stanislava Grospiče, poslance PČR a stínového ministra spravedlnosti KSČM k rozhodnutí vlády schválit návrh zákona o státních zastupitelstvích.
30.05.2013 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (119 článků)

MSp: Elviz rozhýbe justici. Elektronický trestní spis zrychlí a zefektivní trestní řízení

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes jednal s vedoucími státními zástupci všech krajských a vrchních státních zastupitelství a nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Tématem jednání bylo například zavedení elektronického trestního spisu, který do budoucna zefektivní a zpřehlední vedení spisů v trestních řízeních nejprve na státních zastupitelstvích a poté i na soudech.
23.09.2015 07:31 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (428 článků)

Sněmovna podpořila vydání dluhopisů za 132 miliard Kč

 
Sněmovna ve středu v prvním čtení podpořila návrh zákona, který počítá s vydáním státních dluhopisů v objemu 131,6 miliardy korun na krytí schodku letošního státního rozpočtu.
02.02.2011 10:45 |

podobné články

Sněmovna podpořila vyšší výkupní ceny pozemků pro dálnice

 
Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila vládní novelu, která zvyšuje ceny za výkup zemědělské a lesní půdy pro stavbu dálnic a silnic. Předloha má pomoci urychlit jejich výstavbu. Vláda předložila návrh poslancům tak, aby ho mohli schválit již dnes v prvním čtení. Tento postup ale vetovaly ODS a TOP 09, jak jim umožňuje jednací řád. Sněmovna by mohla zákon schvalovat na své červnové schůzi.
07.05.2014 16:40 |

podobné články

Sněmovna nerozhodla o ústavních změnách ani o sociálním bydlení

 
Sněmovna v tomto volebním období nerozhodla například o širších změnách ústavy, o zavedení celostátního referenda nebo o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. Z vládních návrhů takzvaně spadne pod stůl taky například zákon o sociálním bydlení a zavedení zálohového výživného. Některé z norem budily v dolní komoře spory i ve vládní koalici, píše ČTK.
13.09.2017 18:15 |

podobné články

Koalice se shodla na částečných změnách v rozdělování daní obcím

 
Koaliční špičky se dnes dohodly na částečných změnách v rozpočtovém určení daní, které by měly obcím přinést víc peněz. Na dalších změnách se nedohodly a jednání bude pokračovat. "Dohodli jsme se na tom, že posílíme rozpočty měst a obcí o 8,5 miliardy, na to jsme našli i zdroje," řekl ČTK předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura. Tuto informaci potvrdil i předseda poslanců TOP 09 a Starostů Petr Gazdík.
15.11.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (892 článků) , Petr Gazdík (881 článků) , Zbyněk Stanjura (239 článků)

Dodavatelé budou chráněni před praktikami řetězců, schválila Sněmovna

 
Sněmovna ve středu podpořila novelu zákona o významné tržní síle. Koaliční poslanci návrh protlačili navzdory odporu pravicové opozice, která normu považuje za nadbytečnou. Má ochránit dodavatele před praktikami obchodních řetězců. Pro hlasovalo 131 poslanců.
09.12.2015 10:50 |

podobné články

Senát schválil snížení platů politiků i dalších představitelů státní moci

 
Senátoři ve čtvrtek schválili vládní návrh zákona, který o pět procent snižuje platy představitelů státu včetně soudců a státních zástupců. Normu nyní dostane k podpisu prezident republiky. Pro normu hlasovalo 46 senátorů, proti tři.
16.12.2010 12:15 |

podobné články

Sněmovna opět schválila zpřísnění podmínek pobytu cizinců v ČR

 
Sněmovna znovu schválila novelu, která zpřísní podmínky pobytu cizinců v Česku a omezí ekonomickou migraci. Rozhodla tak dnes přes nesouhlas senátu a ochránců lidských práv, jimž vadilo mimo jiné zrušení dozoru státních zástupců nad zadržovacími zařízeními pro migranty, který navrhla vláda. Normu, kterou prosadilo 113 ze 145 přítomných poslanců, nyní posoudí prezident. V případě přijetí budou některá opatření asi napadena senátory u Ústavního soudu.
27.06.2017 18:40 |

podobné články

NSZ: Analýza upozorňuje na chyby na státních zastupitelstvích

 
Čtvrtina z kauz, které měli na starosti elitní státní zástupci z odborů závažné hospodářské a finanční kriminality, skončila zastavením stíhání obviněných nebo jejich osvobozením u soudů.
16.12.2009 17:50 |

podobné články