Článek

Sněmovna odmítla návrh ČSSD, bohatí původ majetku dokládat nemusí

 
Opoziční ČSSD neprosadila ve sněmovně návrh, aby bohatí lidé museli dokládat původ svého majetku. Poslanci dnes předlohu zamítli hlasy koalice už v prvním čtení. Podle vládních poslanců byl návrh v rozporu s listinou práv a bylo by možné jej obcházet.
16.03.2011 11:20 |

podobné články

Podobné články

ČSSD neprosadila ve sněmovně přiznání k registrovanému majetku

 
Opoziční ČSSD opětovně neprosadila ve sněmovně návrh, aby bohatí lidé museli dokládat původ svého majetku. Poslanci dnes předlohu zamítli hlasy koalice už v prvním čtení. Pro zamítnutí hlasovalo 76 poslanců, 66 bylo proti. S obdobným návrhem neuspěla ČSSD v dolní komoře už v březnu.
09.12.2011 12:10 |

podobné články

Návrh ČSSD na dokládání původu majetku vláda zřejmě odmítne

 
Kabinet premiéra Petra Nečase patrně zamítne návrh ČSSD, podle kterého by bohatší lidé museli dokládat původ svého majetku. Vyplývá to z návrhu usnesení vlády, který byl zveřejněn na internetu. Podle dokumentu se vláda domnívá, že zákon by bylo velmi snadné obejít. Poukazuje také na možnou kolizi s Listinou základních práv a svobod.
02.10.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Tejc a i Kováčik se ve sněmovně rozčilovali: Vládo, boj s korupcí nemyslíte vážně

 
Opoziční ČSSD neprosadila ve sněmovně návrh, aby bohatí lidé museli dokládat původ svého majetku. Poslanci dnes předlohu zamítli hlasy koalice už v prvním čtení. Toho se ale chytla okamžitě opozice a ťala do vlády slovy, že svůj boj s korupcí tak nemyslí vůbec vážně.
16.03.2011 11:50 |

podobné články

Polčák: Majetková přiznání jsou zbytečná šikana

 
Opoziční ČSSD opětovně ve sněmovně neprosadila návrh, aby bohatí lidé museli dokládat původ svého majetku. Poslanci koalice dnes předlohu zamítli už v prvním čtení. Poslanec TOP 09 a Starostů Stanislav Polčák to vysvětlil tak, že zákon je zbytečná šikana.
09.12.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (251 článků)

Vláda rozhodne, zda bude nutné dokládat původ majetku

 
Návrh zákona z dílny Věcí veřejných zadává povinnost pro fyzické a právnické osoby podat za určitých okolností "přiznání k registrovanému majetku". A prokázat tak, že majetek pořídily ze zdaněných prostředků. Ve středu návrh projedná vláda.
22.07.2012 09:25 |

podobné články

Vláda schválila zákon o prokazování původu majetku

 
Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v pondělí schválila návrh zákona o prokazování původu majetku. Norma dává finanční správě možnost porovnat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním. Pokud zjistí nesrovnalosti a majetek vyšší než sedm miliónů korun, bude muset dotyčný prokázat původ majetku, případně jej zdanit. Původní návrh operoval s hranicí deseti miliónů.
18.05.2015 10:11 |

podobné články

Vláda schválila zákon o prokazování původu majetku

 
Vláda dnes schválila návrh zákona o prokazování původu majetku. Informoval o tom tiskový mluvčí vlády Martin Ayrer. Podle ministerstva financí by finanční správa měla mít možnost analyzovat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním. Pokud hodnota neevidovaného majetku převýší sedm milionů korun, finanční správa vyzve k prokázání původu majetku a popřípadě jej zdaní. Původně MF navrhovalo hranici neevidovaného majetku ve výši deset milionů korun.
18.05.2015 14:56 |

podobné články

Koalice odmítla snížit DPH u pohonných hmot i omezit odměny pro úředníky

 
Sněmovna v úterý odmítla několik návrhů z dílny opozice. Koaliční většina odmítla v prvním čtení návrh ČSSD na snížení spotřební daně z nafty a benzínu. Stejně dopadl i návrh na zavedení hranice pro maximální výši odměn pro zaměstnance státní správy. Neprošel ani senátní návrh na obnovení výplaty podpory v nezaměstnanosti bez ohledu na to, zda propuštěný získal odstupné.
12.06.2012 19:40 |

podobné články

Žijí v přepychu pro nedostatek důkazů. Zkušený vyšetřovatel, poslanec KSČM, o zlodějnách a zabavování majetku

 
ROZHOVOR Pokud někdo není schopen prokázat nabytí svého majetku, bylo by na místě, aby o takový majetek přišel, je přesvědčen komunistický poslanec, bývalý vyšetřovatel Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Zdeněk Ondráček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz potvrdil, že by podpořil, pokud vládní koalice přijde s průlomovým zákonem na odčerpání nelegálního majetku, podle něhož by stíhaní lidé, kteří nedokáží doložit původ svých peněz a dalšího majetku, museli zaplatit stoprocentní daň.
08.01.2014 06:25 |

podobné články

Zabavování majetku: Policie může konat už teď, říká zkušený vyšetřovatel a poslanec KSČM

 
ROZHOVOR Pokud někdo není schopen prokázat nabytí svého majetku, bylo by na místě, aby o takový majetek přišel, je přesvědčen komunistický poslanec, bývalý vyšetřovatel Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Zdeněk Ondráček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz potvrdil, že by podpořil, pokud vládní koalice přijde s průlomovým zákonem na odčerpání nelegálního majetku, podle něhož by stíhaní lidé, kteří nedokáží doložit původ svých peněz a dalšího majetku, museli zaplatit stoprocentní daň.
08.01.2014 07:35 |

podobné články

Jahoda (Svobodní): Proč bohatí daně neplatí

 
"Bohatí lidé neplatí daně." Zaklínadlo všech marxistů, burešů a zelených dobrosejů. Mají do určité míry pravdu. Bohatí daně neplatí z mnoha důvodů.
27.02.2017 15:05 |

podobné články

Sněmovna odmítla návrh komunistů zrušit lustrační zákon

 
Sněmovna v prvním čtení zamítla návrh KSČM na zrušení lustračního zákona. V minulých dnech poslanci jednání dvakrát přerušili a kvůli zákonu bylo dusno i v koalici. Návrh nakonec Sněmovna smetla ze stolu. Pro zamítnutí hlasovalo 121 poslanců, proti jich bylo 39.
11.02.2014 18:00 |

podobné články

Sněmovna jednotně odmítla ruskou anexi Krymu

 
Sněmovna odmítla násilnou anexi ukrajinského Krymu Ruskem, podle poslanců jde o porušení mezinárodního práva. Poslanci taky podpořili vládu v jednáních o společném postupu v Evropské unii a NATO při řešení situace na Ukrajině. Sněmovna naopak nepodpořila návrh, aby vláda prosazovala v EU i zavedení ekonomických sankcí, ani výzvu k navýšení českého rozpočtu na obranu.
25.03.2014 16:15 |

podobné články

Vláda schválila svůj vlastní návrh zákona o státní službě, jiné odmítla

 
V láda schválila svůj návrh novely zákona o státní službě. Chce, aby se jím zabývala Sněmovna. Na tiskové konferenci po jednání vlády to novinářům řekl premiér v demisi Jiří Rusnok. Kabinet před týdnem odmítl podobný návrh z dílny ČSSD. Právě ten chce Sněmovna schválit v prvním čtení, což je podmínka prezidenta Miloše Zemana, aby jmenoval novou vládu složenou z ČSSD, ANO a KDU-ČSL.
15.01.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21119 článků) , Jiří Rusnok (1847 článků) , Jiří Rusnok (684 článků)

Vláda odmítla zveřejňování žádostí o církevní restituce, rozhodne však sněmovna

 
Vláda ve středu odmítla požadavek sociální demokracie, aby byly zveřejňovány všechny žádosti církví o vydání majetku v rámci restitucí. Novinářům to řekl předseda legislativní rady vlády Petr Mlsna. O předloze ale nakonec rozhodne sněmovna, v níž se ČSSD spoléhá nejen na podporu dalších opozičních stran, ale také koaličního uskupení LIDEM.
13.06.2013 07:50 |

podobné články

Propadnutí majetku, který nejde prokázat: Nová vláda připraví velmi tvrdé tresty

 
Koaliční politici se shodují na tom, že by měl být zaveden průlomový zákon na odčerpávání nelegálního majetku. Měl by být co nejtvrdší, zní podle Hospodářských novin z ANO, KDU-ČSL i ČSSD. Stíhaným lidem, kteří nedokážou doložit původ svých peněz a dalšího majetku, vypočítá finanční úřad stoprocentní daň.
06.01.2014 07:30 |

podobné články

Buzerace, závist bohatým. Pravice odmítá Zemanův návrh na zkoumání majetku

 
Nový prezident Miloš Zeman už několikrát prohlásil, že v boji proti korupční mafii je nutné přijmout nový zákon, podle kterého by vlastníci většího majetku byli povinni prokazovat původ svého jmění, a to od hranice deseti milionů korun. Podle všeho ale podobný návrh ve sněmovně neprojde.
12.03.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21119 článků)

Sněmovna odmítla návrh ODS, aby se zabývala výrokem Zemana o kalašnikovu

 
Opoziční ODS dnes neprosadila návrh, aby se sněmovna zabývala výrokem prezidenta Miloše Zemana o použití zbraně v souvislosti s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Návrh podpořilo 75 ze 168 přítomných poslanců včetně některých zástupců sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců. Proti bylo 59 poslanců zejména z řad KSČM. Politici už v úterý prezidentův pondělní výrok o tom, že nedemokratickou cestou, jak se zbavit premiéra, je zbraň kalašnikov, vesměs odsoudili. Někteří pochybují o příčetnosti hlavy státu.
27.01.2016 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9491 článků) , Miloš Zeman (21119 článků)

Vláda odmítla návrh KSČM: Ta navrhuje beztrestnost pro oznamovatele korupce

 
Komunisté předložili vládě návrh novely trestního zákoníku, která navrhovala beztrestnost pro lidi, jež oznámili korupci. Vláda ale tento návrh dnes odmítla. Předlohou se i tak bude zabývat Poslanecká sněmovna.
02.06.2011 12:00 |

podobné články