Článek

Sněmovna má schvalovat zákon týkající se dostavby Dukovan. A úprava voleb musí počkat

 
Sněmovna by ve středu měla schvalovat návrh takzvaného nízkouhlíkového zákona, který se týká výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Ve finále je v dolní komoře také předloha, jež svěřuje kybernetickou obranu Česka vojenské tajné službě, posílení pravomocí České národní banky nebo nová pravidla kurzarbeitu. Navzdory úterním dohodám se odmítla odpoledne zabývat novelou volebního zákona, v níž by mohla nahradit pasáže, které zrušil Ústavní soud.
10.02.2021 10:35 |

podobné články

Podobné články

Termín a cenu dostavby Dukovan garantujeme, řekl ředitel francouzské EDF

 
Jean-Bernard Lévy, generální ředitel největšího světového provozovatele jaderných elektráren, francouzské EDF, přijel do Prahy na jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO) o dostavbě Dukovan. Při té příležitosti poskytl rozhovor deníku Právo. Bude-li EDF vybrána, garantuje, že dodrží smluvní termín dostavby i cenu.
27.11.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21023 článků) , Jean Jean (40 článků)

Vaše Věc: Sobotka se v čele ministerstva soustředí na dostavbu Dukovan

 
Premiér Sobotka včera zahájil své doufejme, že velmi kratké angažmá v čele ministerstva průmyslu a odchodu. Soustředit se prý chce mimo jiné také na dostavbu Dukovan. Kvůli dostavbě Dukovan plánuje B. Sobotka v nejbližší také schůzku s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem.
02.03.2017 16:20 |

podobné články

Že by? ČEZ začal konat ve věci dostavby Dukovan

 
Energetický gigant ČEZ uvedl do chodu proces, na jehož konci by mělo být dobudování jaderné elektrárny v Dukovanech. Podle informací ČTK společnost požádala o posouzení vlivu výstavby nových bloků elektrárny na životní prostředí. Rozbíhá se tak tzv. proces EIA. Dosud však není jasné, jak bude dostavba Dukovan financována.
13.11.2017 14:50 |

podobné články

Třešňák (Piráti): Samotným investorem dostavby Dukovan by měl být stát, ne ČEZ

 
Piráti odmítají zdražování energií pro občany i netransparentnost v dostavbě Dukovan. Představili vlastní řešení.
26.06.2020 19:15 |

podobné články

TOP 09: Rozvoj jaderné energetiky podporujeme, vládní plán dostavby Dukovan nikoliv

 
TOP 09 považuje jadernou energetiku za strategickou součást energetického mixu České republiky. Současnou podobu vládního plánu dostavby dalšího bloku jaderné elektrárny Dukovany přesto podpořit nemůžeme.
15.07.2020 22:35 |

podobné články

Lipavský (Piráti): Důsledky podmínek dostavby Dukovan ponesou vaše vnoučata a pravnoučata

 
Interpelace na předsedu vlády Andreje Babiše na 62. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 11. 2020 ve věci dostavby Jaderné elektrárny Dukovany II
12.11.2020 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21023 článků)

„Mynářův zákon“. Poslanci dnes budou schvalovat, že kancléř musí mít nejpřísnější prověrku

 
Poslanci by dnes mohli schvalovat uzákonění povinnosti hradního kancléře mít bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupen utajení a zúžení elektronické evidence tržeb (EET) pouze na plátce daně z přidané hodnoty. Ve finále je také zavedení nového trestného činu maření spravedlnosti a úprava volebních zákonů.
13.06.2018 07:10 |

podobné články

Sněmovna bude schvalovat právo na digitální komunikaci se státem

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat růst státního příspěvku na platy zaměstnancům se zdravotním postižením a návrh zákona, který lidem do budoucna umožní komunikovat se státními úřady výhradně elektronicky. Ve sněmovním finále je také třeba novela, jež podstatně zvýší horní hranice pokut firmám za přestupky týkající se vykazování emisí a nákupu emisních povolenek.
08.11.2019 06:15 |

podobné články

Sněmovna bude schvalovat právo na digitální komunikaci se státem

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat růst státního příspěvku na platy zaměstnancům se zdravotním postižením a návrh zákona, který lidem do budoucna umožní komunikovat se státními úřady výhradně elektronicky. Ve sněmovním finále je také třeba novela, jež podstatně zvýší horní hranice pokut firmám za přestupky týkající se vykazování emisí a nákupu emisních povolenek.
08.11.2019 11:15 |

podobné články

Beitl (ODS): Stanovení bezpečnostních podmínek je při dostavbě Dukovan klíčové

 
V pátek 20. 11. a čtvrtek 26. 11. jsme ve sněmovně v rámci vládního návrhu zákona o opatřeních k přechodu ČR k nízkouhlíkové energetice projednávali ve druhém čtení bod, týkající se dostavby nového bloku jaderné elektrárny Dukovany.
02.12.2020 10:30 |

podobné články

Sněmovna bude volit nového veřejného ochránce práv

 
Sněmovna bude dnes volit nového veřejného ochránce práv. Schvalovat bude rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, změny v předkupním právu a možná i sporné změny daňového řádu. Ve sněmovním finále je například také úprava voleb do rad oborových zdravotních pojišťoven. V úvodním kole by měli poslanci debatovat o zavedení takzvaného klouzavého mandátu.
12.02.2020 06:25 |

podobné články

Sněmovna bude schvalovat zákon o majitelích nebo náhradní výživné

 
Sněmovna by měla dnes schvalovat návrh zákona o evidenci skutečných majitelů, jež by podle části opozice mohl ve vládním znění nahrávat premiéru Andreji Babišovi (ANO). Ve finále je také zavedení náhradního výživného na děti za neplatiče alimentů a předloha o prověřování zahraničních investic.
13.11.2020 08:01 |

podobné články

Vrací se legislativní nouze. Sněmovna rychle schválí pravidla pro volby a učení v karanténě

 
Sněmovna se dnes mimořádně sejde kvůli dvěma předlohám, které souvisejí s koronavirem. Má schvalovat uzákonění pravidel distanční výuky ve školách a také formy hlasování pro lidi v karanténě, kteří se budou chtít zúčastnit říjnových krajských a senátních voleb. Obě vládní předlohy má schvalovat zrychleně ve stavu legislativní nouze. v případě přijetí se předlohami bude ve čtvrtek zabývat Senát.
19.08.2020 06:25 |

podobné články

Pražský dopravní podnik dokončil audit dostavby metra A

 
Pražský dopravní podnik (DPP) na konci ledna dokončil interní audit týkající dostavby metra A do Motola. Ředitel podniku Jaroslav Ďuriš dnes ČTK řekl, že audit zatím není uzavřen, ještě ho čeká připomínkování. Jeho závěry bude podnik prezentovat do dvou týdnů. Z předběžných výsledků auditu vloni vyplynulo možné porušení zákona o veřejných zakázkách.
02.02.2014 15:10 |

podobné články

Metody úpravy obočí

 
Úprava obočí je něco, nač by se nemělo zapomínat. I když se jinak nelíčíte je vhodné nechat jej správně vytvarovat a udržovat. K běžné úpravě se pak řadí tužky, gely, vosky, sady na obočí, stíny, kartáčky. Každý si najde svůj oblíbený způsob, jak obočí udržovat. V případě, že vás však každodenní upravování nebaví a nechcete pravidelně docházet na barvení, máte dvě možnosti. Jednou je permanentní make-up, který vám zajistí dlouhotrvající pěstěný vzhled, bez nutností další úpravy. Druhá možnost patří mezi nejnovější metody a tím je pérová úprava obočí. V dnšním článku si popíšeme obě uvedené metody. Permanentní makeup Ten se netýká pouze obočí, ale také očních linek či rtů. Jak ulehnete, tak také vstanete bez nutností se nějak výrazně líčit. Navíc stejně poslední dobou letí přirozený make-up, který pouze podtrhne přirozenou krásu. Abyste s permanentním make-upem nešláply vedle, je vhodné se obrátit na profesionály, kteří už mají v tomto ohledu něco za sebou. Nemalou roli hraje správný tvar i zvolená barva. Společenské a pracovní nároky se neustále zvyšují a většina žen, chce vypadat upraveně nejen v soukromém, ale i pracovním životě. V dnešním hektickém životě nezbývá příliš mnoho času na každodenní zkrášlování, zvlášť u velmi zaměstnaných žen. Proto je permanentní make-up řešením, jak vypadat stále upraveně. Do této úpravy patří i zmiňované obočí. Navíc některým ženám z různých důvodů, může obočí v určitých místech i chybět. Barvu je nutné vybrat tak, aby vypadala přirozeně. Přírodní rysy obočí se nemusí vždy optimálně hodit pro daný typ obličeje. U permanentního make-upu se často zvedají koncové chloupky nahoru. Obličej se tak stává více svěží a mladší. Pérová metoda Pérová metoda patří mezi novinky v úpravě obočí. Jedná se o šetrnou a přirozenou aplikaci pigmentu v podobě jednotlivých chloupků, kdy obočí působí nanejvýš přirozeně. Při této metodě může být využita za poplatek anestetická mast. Po zákroku ani během něj vás nic nebolí a úprava trvá... Čtěte více Příspěvek Metody úpravy obočí pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2015 19:56 |

podobné články

Středočeská ČSSD bude schvalovat kandidátku do krajských voleb

 
Středočeští sociální demokraté dnes budou schvalovat novou kandidátku do podzimních krajských voleb. Už minulý týden rozhodli, že je do voleb povede senátor a příbramský starosta Josef Řihák. V čele kandidátky nahradí bývalého hejtmana Davida Ratha, který je obviněn z přijetí sedmimilionového úplatku. Delegáty krajské konference dnes čeká rozhodování o zbytku jmen na kandidátce.
12.07.2012 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Řihák (132 článků) , David Rath (4582 článků)

Poslanci budou schvalovat daňový balíček a hlavní údaje rozpočtu

 
Současný kabinet čeká jedna z klíčových schůzí Sněmovny. Poslanci budou schvalovat sporný daňový balíček, s nímž vláda spojila svou důvěru. Kromě opozice jej kritizuje i část ODS. Pokud se nenajde kompromis a předloha nebude schválena, vláda skončí. Poslanci budou navíc schvalovat v úvodním kole také návrh státního rozpočtu pro příští rok. Schůze začíná dnes odpoledne.
23.10.2012 07:00 |

podobné články

Sněmovna má schvalovat úsporná opatření v sociální sféře

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat úsporná opatření v sociální oblasti a novelu školského zákona, podle níž by měla být současná podoba státní maturity zachována minimálně pro příští rok.
02.09.2011 07:30 |

podobné články

Sněmovna by měla registr smluv schvalovat v září

 
Návrh zákona o internetovém registru smluv by mohla Sněmovna schvalovat v září. Debata se povede hlavně o zveřejňování smluv firem s účastí státu, krajů a obcí. Jde o to, aby nebyly poškozeny vůči konkurentům na trhu, řekl novinářům po dnešním jednání zástupců vlády v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou.
03.07.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků)