Článek

Sněmovna bude schvalovat zákony související s koronavirovou krizí

 
V úsporném režimu se dnes poslanci sejdou ke zrychlenému schvalování šestice vládních předloh souvisejících s nynější koronavirovou krizí. Jde o změny v ošetřovném, o dočasné pozastavení elektronické evidence tržeb a úpravu přijímacích zkoušek na střední školy a maturit. Sněmovna bude jednat také o prohloubení schodku letošního státního rozpočtu a o půlročním odpuštění minimálních záloh osobám samostatně výdělečně činným na zdravotní a sociální pojištění.
24.03.2020 06:31 |

podobné články

Podobné články

Po rozpuštění sněmovny bude zákony omezeně schvalovat Senát

 
Po pravděpodobném rozpuštění sněmovny nezanikne možnost přijímat zákony, byť bude omezena. Zákonodárnou iniciativu převezme Senát, který by mohl schvalovat takzvaná zákonná opatření. Aby zůstala v platnosti, nová dolní komora by je musela potvrdit na první povolební schůzi. Pokud by to neudělala, opatření by účinnosti pozbyla.
18.08.2013 12:00 |

podobné články

Bude to zlé a potrvá to dlouho, tito z nás na virus doplatí. Ursula se „vyznamenala“. Západ najednou prosí Čínu. Docent Ševčík o tvrdé realitě, před kterou stojíme

 
ROZHOVOR „Dopady v souvislosti s koronavirovou krizí na české domácnosti budou nerovnoměrné. Dočkáme se i smutných příběhů, kdy budou muset ukončit svou činnost možná až tisíce živnostníků,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysokoškolský pedagog a ekonomický expert hnutí Trikolóra Miroslav Ševčík. Celosvětově nás před ekonomickou krizí prý už nikdo neuchrání. Ševčík navrhuje, abychom zasaženým krizí pomohli formou daňových úlev. Rozhovořil se i ohledně konání Evropské unie v současné krizi. „Dost už bylo Bruselu,“ zaznělo. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová je pak podle ekonoma „úplně, ale úplně mimo mísu“.
18.03.2020 20:26 |

podobné články

Návrat z dovolené byl peklo: Bára popsala koronavirovou cestu domů a dění v evropských zemích

 
Koronavirovou situaci řeší různé země všelijak. Například v Dánsku se nějaká opatření a omezení vůbec neřeší a nošení roušek je v zemi pouze doporučeno. Speciálně pro eXtra.cz se rozhodla promluvit slečna Bára, která se nedávno vrátila z ostrova Havaj a jen cesta domů pro ni byla velmi stresující.
02.04.2020 13:56 |

podobné články

Sněmovna bude schvalovat rozšíření zelené nafty

 
Sněmovna dnes bude schvalovat rozšíření takzvané zelené nafty pro zemědělce. Rozhodne rovněž o předloze, jež by měla zamezit falšování vína při jeho prodeji spotřebitelům a potírat černý trh s vínem.
21.10.2016 08:05 |

podobné články

Sněmovna bude schvalovat sporná pravidla pro národní parky

 
Sněmovna dnes bude schvalovat sporná pravidla pro všechny čtyři národní parky. Na programu je i podobně kontroverzní předloha, podle níž by už stát neplatil svým podnikům odškodnění za to, že je při hospodaření omezuje ochrana přírody.
02.12.2016 06:10 |

podobné články

Lékař Koskuba poslancům: Nejednejme po sedmé, děláme chyby

 
Zákony související s vládní zdravotnickou i důchodovou reformou odložila sněmovna na středu 7. září, kdy se jimi bude zabývat a schvalovat. O tom, že se na odkladu dohodly poslanecké kluby, informovala v úterý večer po jednání pléna předsedající Vlasta Parkanová za TOP 09.
06.09.2011 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (702 článků)

Sněmovna bude schvalovat úpravy v poskytování některých dávek

 
Sněmovna by měla dnes hlasovat o úpravách povinného poskytování části příspěvku na živobytí v poukázkách místo peněz a o širší technické novele volebních zákonů. Poslanci budou schvalovat také senátní návrh, který by změnil poskytování příspěvku na mobilitu pro postižené lidi.
14.09.2018 06:20 |

podobné články

Sněmovna bude schvalovat růst příspěvků na péči o postižené lidi

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat růst příspěvků na péči některým skupinám postižených lidí. Poslanci by mohli také dokončit finální čtení předlohy o toleranci alkoholu u vodáků. Před schvalováním je rovněž novela, která by doplnila pojmenování státního svátku 17. listopadu.
07.12.2018 06:40 |

podobné články

Sněmovna bude schvalovat právo na digitální komunikaci se státem

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat růst státního příspěvku na platy zaměstnancům se zdravotním postižením a návrh zákona, který lidem do budoucna umožní komunikovat se státními úřady výhradně elektronicky. Ve sněmovním finále je také třeba novela, jež podstatně zvýší horní hranice pokut firmám za přestupky týkající se vykazování emisí a nákupu emisních povolenek.
08.11.2019 06:15 |

podobné články

Sněmovna bude schvalovat právo na digitální komunikaci se státem

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat růst státního příspěvku na platy zaměstnancům se zdravotním postižením a návrh zákona, který lidem do budoucna umožní komunikovat se státními úřady výhradně elektronicky. Ve sněmovním finále je také třeba novela, jež podstatně zvýší horní hranice pokut firmám za přestupky týkající se vykazování emisí a nákupu emisních povolenek.
08.11.2019 11:15 |

podobné články

Poslanci budou schvalovat daňový balíček a hlavní údaje rozpočtu

 
Současný kabinet čeká jedna z klíčových schůzí Sněmovny. Poslanci budou schvalovat sporný daňový balíček, s nímž vláda spojila svou důvěru. Kromě opozice jej kritizuje i část ODS. Pokud se nenajde kompromis a předloha nebude schválena, vláda skončí. Poslanci budou navíc schvalovat v úvodním kole také návrh státního rozpočtu pro příští rok. Schůze začíná dnes odpoledne.
23.10.2012 07:00 |

podobné články

Sněmovna má schvalovat úsporná opatření v sociální sféře

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat úsporná opatření v sociální oblasti a novelu školského zákona, podle níž by měla být současná podoba státní maturity zachována minimálně pro příští rok.
02.09.2011 07:30 |

podobné články

Sněmovna by měla registr smluv schvalovat v září

 
Návrh zákona o internetovém registru smluv by mohla Sněmovna schvalovat v září. Debata se povede hlavně o zveřejňování smluv firem s účastí státu, krajů a obcí. Jde o to, aby nebyly poškozeny vůči konkurentům na trhu, řekl novinářům po dnešním jednání zástupců vlády v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou.
03.07.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Sněmovna by měla schvalovat reformu financování škol

 
Sněmovna by dnes měla schvalovat změny v kontrole zpravodajských služeb a reformu financování obecních a krajských škol. V úvodním kole by se poslanci mohli zabývat například návrhem zákona o zahraniční službě a změnami v pohřebnictví. Na programu je rovněž poslanecká ústavní novela, která by v některých případech usnadnila vysílání vojáků do zahraničních misí.
18.01.2017 06:40 |

podobné články

Sněmovna by měla schvalovat posílení armádních misí

 
Plán vlády ANO v demisi na posílení některých zahraničních misí české armády a nové působení vojáků v Pobaltí by měla dnes schvalovat Sněmovna. K posouzení do Senátu by poslanci mohli poslat novelu o mezinárodní justiční spolupráci, která zavádí evropský vyšetřovací příkaz.
01.06.2018 06:20 |

podobné články

Sněmovna bude opětovně schvalovat takzvaný "lex Babiš"

 
Sněmovna bude dnes opětovně rozhodovat o novele o střetu zájmů, jež má mimo jiné omezit podnikání členů vlády. Poslanci by se mohli zabývat i předlohami ve druhém čtení. Jsou mezi nimi novely, které upravují způsob kontroly zpravodajských služeb a volební zákony.
29.11.2016 06:30 |

podobné články

Poslanci budou schvalovat rozpočet, promluví k němu Zeman

 
Poslanecká sněmovna bude dnes schvalovat státní rozpočet pro příští rok. O jeho návrhu k poslancům předtím promluví prezident Miloš Zeman. Spolu se státním rozpočtem bude dolní komora rozhodovat i o limitech výdajů státu v letech 2018 a 2019 a také o rozpočtech fondu bydlení a fondu dopravy.
07.12.2016 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23628 článků)

Poslanci budou schvalovat vládní reformní zákony

 
Poslanci dnes budou schvalovat předlohy vládní zdravotnické, důchodové a sociální reformy. V závěrečném rozhodování se budou zabývat rovněž návrhem zákona, kterým vznikne generální inspekce bezpečnostních sborů.
07.09.2011 09:20 |

podobné články

Vláda bude schvalovat změny v daních související s úsporami

 
Vláda dnes projedná zákony, které například zvyšují daň z přidané hodnoty, ruší zelenou naftu, omezují výdajové paušály u podnikatelů nebo mění podíl výnosů obecních rozpočtů u některých daní. Opatření, která mají za cíl snížit schodek veřejných financí pod tři procenta, mají platit od příštího roku.
23.05.2012 06:15 |

podobné články