Článek

Snaha Blesk tlapek měla úspěch: Do množírny retrívrů dorazili veterináři a policie

 
Veterinární inspektoři společně s policisty a úředníky dorazili včera konečně k domu v Odrovicích na Brněnsku, ve kterém Milena Růžičková a její partner drží desítky retrívrů. Kontrola probíhala celé dopoledne. Veterináři prohlíželi jednotlivé psy a kontrolovali jejich čipy. Co bude následovat, neřekli.
22.07.2021 05:10 |

podobné články

Podobné články

Střelba na redaktorky Blesk tlapek! Množitelka retrívrů zametá stopy, její partner zaútočil

 
Kontrolu veterinárních inspektorů očekává každým dnem množitelka Milena Růžičková, která na dvoře a v přilehlé stodole domu v Odrovicích na Brněnsku drží desítky retrívrů. Podle sousedů jich může být až sto. Reportérky Blesk tlapek, které na otřesný případ upozornily, chtěly s množitelkou mluvit. Její partner ale po nich vystřelil.
19.07.2021 18:10 |

podobné články

Podcast: Kauza množírny retrívrů. Redaktorky prozradily, jaký čekají konec

 
Srdce projektu Blesk tlapky tvoří neúnavné novinářky Jana Ulrichová (58) a Kateřina Lang (40), které jsou na sebe prý napojené jako siamská dvojčata. V pondělí 19. července si prožily možná nejhorší zážitek v kariéře. Muž z množírny zlatých retrívrů v Odrovicích po nich vystřelil ze zbraně. Lang přesto neutekla a dál střelci kladla otázky. Jak se o případu reportérky dozvěděly, jak se cítily a proč jsou v Blesk tlapkách zavaleny prací, prozradily v Blesk Podcastu.
23.07.2021 05:05 |

podobné články

Úřady neměly o množírně retrívrů ponětí. Blesk tlapky udeřily, případ už řeší veterináři i policie

 
Odhalená množírna s desítkami retrívrů v Odrovicích na Brněnsku zaskočila nejen místní, kteří netušili, kolik zvířat se skrývá za zdí jednoho z tamních domů, ale i úředníky a veterinární inspektory. Ti o ní dosud neměli ani ponětí. Jednat začali až na popud Blesk tlapek.
14.07.2021 05:05 |

podobné články

Leia z množírny se dočkala skutečného domova. Adoptovala ji mluvčí patrona Blesk tlapek

 
První z 38 kříženců retrívrů, kteří pochází z množírny ve Dvoře Králové, nachází nové domovy. Jedním z nich je i Leia (2 měsíce), kterou adoptovala Šárka Kuželová, tisková mluvčí velkého bojovníka za práva zvířat, europoslance Jiřího Pospíšila.
14.11.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2175 článků) , Jiří Pospíšil (2175 článků)

I nezvládnutý chov je množírna. Skončí majitelky 38 zbídačených retrívrů před soudem?

 
Zubožení, poranění, obalení výkaly, tak vypadalo 38 kříženců retrívrů, které v rodinném domě ve Dvoře Králové chovaly Jana Tomková a její dcera. Veterináři na ně podali trestní oznámení pro podezření na chov v nevhodných podmínkách.  Poprvé tak využili nového trestního zákona a nové skutkové podstaty, podle které by měly být postihovány množírny.
22.11.2020 07:10 |

podobné články

Střelby na redaktorky Blesk tlapek se chopila policie: Partnerovi množitelky hrozí basa!

 
Jako nebezpečné vyhrožování vyšetřují policisté střelbu na reportérky Blesk tlapek, které v Odrovicích na Brněnsku odhalily množírnu retrívrů. Zbraň na ně tasil partner množitelky. Reportérky na něj proto na služebně v Pohořelicích podaly trestní oznámení.
21.07.2021 05:10 |

podobné články

Střelba na redaktorky Blesk tlapek: Policie čeká na klíčový posudek. Půjde partner množitelky sedět?

 
Už téměř dva měsíce uplynuly od chvíle, kdy na reportérky Blesk tlapek vystřelil manžel Mileny Růžičkové, množitelky retrívrů z Odrovic na Brněnsku. Policisté případ stále vyšetřují jako nebezpečné vyhrožování. Střelci za to hrozí až tři roky vězení.
18.09.2021 05:05 |

podobné články

Chelsea a štěně Deny se zotavují v dočasné péči. Stihne majitele množírny přísný trest?

 
Odstrašující příklad pro všechny množitele. Tím by se mohla stát kauza 38 kříženců retrívrů, které v otřesných podmínkách v domě ve Dvoře Králové nad Labem držely Jana Tomková a její dcera. Veterináři na ně podali trestní oznámení pro podezření na chov v nevhodných podmínkách. Zřejmě úplně poprvé tak využili nové skutkové podstaty, podle které lze postihovat množírny.
06.11.2020 08:50 |

podobné články

Partner množitelky střílel na reportérky Blesk tlapek: Čeká ho soud! Případ už má žalobce

 
Jako nebezpečné vyhrožování uzavřeli policisté případ střelby na reportérky Blesk tlapek v Odrovicích na Brněnsku. Loni v létě tam na ně vystřelil partner množitelky retrívrů Mileny Růžičkové. Hrozí mu za to až tři roky vězení. Případ už má na stole státní zástupce.
11.01.2022 05:05 |

podobné články

Ze zanedbaného uzlíčku je krásný pes. Maskot Blesk tlapek Argo slaví první adoptiny

 
První adoptiny oslavil kříženec komondora Argo, nyní Arnošt, u manželů Tomešových (55 a 56) v Častolovicích na Rychnovsku. Díky nim vyrostl z původně apatického nemocného Arga krásný, veselý, šťastný a naštěstí už i zdravý pes. Pes z množírny je maskotem Blesk tlapek, reportérky ho koupily a pak mu našly nový domov právě u Tomešových.
28.03.2020 06:15 |

podobné články

Čtyři desítky retrívrů mezi harampádím a ve vlastních výkalech. Množírnu prověřuje policie

 
Třicet osm zubožených retrívrů zachráněných z domácí množírny ve Dvoře Králové se už zotavuje v dočasných péčích a útulcích. Na jejich původní majitelky, Janu Tomkovou a její dceru, podali veterinární inspektoři trestní oznámení. Když viděli, jak psi vypadají a v čem žijí, konstatovali, že jim šlo o život.
17.10.2020 07:10 |

podobné články

Úspěšný tlak Blesk tlapek: Množírny zakážou? Poslanci schválili novelu proti týrání

 
Množírny zvířat možná čeká zákaz. Sněmovna dala v dnešním úvodním kole šanci vládní předloze, která také zpřísňuje chov některých šelem a umožní státní příspěvky obcím na náhradní péči o zvířata. Novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání nyní posoudí zemědělský výbor. Bude na to mít tři měsíce místo obvyklých dvou.
06.12.2019 13:15 |

podobné články

Za týrání až 6 let vězení. Bič na tyrany psů dostal po tlaku Blesk tlapek zelenou

 
Ve Sněmovně se dnes pohnulo s tlakem na tyrany zvířat a množírny psů. Ústavně právní výbor totiž dal zelenou novele, která by nově trestala nejbrutálnější týrání zvířat odnětím svobody až na 6 let. Spolu s tím dal výbor doporučení Sněmovně, aby odklepla i trestání za množírny. Ty by se mohly  dostat nově do zákona. Provozovatelům by mohlo hrozit i 10 let za mřížemi. Předkladatelka novely Markéta Pekarová Adamová řekla Blesku, že se sice jedná o kompromistní návrh, přesto je s dosavadním výsledkem spokojená. Původně se počítalo se zvýšením trestu pro tyrany na až 8 let, to ale zákonodárci svrhli ze stolu.
11.12.2019 15:20 |

podobné články

Psi trpí, proč se nic neděje? Do případu odrovické množírny se vložil europoslanec

 
Veterinární inspektoři stále neuzavřeli kontrolu množírny v Odrovicích a Žabčicích na Brněnsku, kde Milena Růžičková drží desítky retrívrů. Drahoty dělají i s informacemi o tom, jaký bude další osud psů a co čeká jejich majitelku. Do případu se vložil naopak europoslanec Jiří Poslíšil (TOP 09).
11.08.2021 05:05 |

podobné články

38 retrívrů trpělo o hladu a ve špíně. Teď se na ně usmálo štěstí, Vánoce stráví u nových páníčků

 
V domáci množírně, ve vlastních výkalech živořilo 38 retrívrů, které ve svém domě ve Dvoře Králové držely Jana Tomková s dcerou. Veterináři navrhli jejich odebrání, majitelka je ale ještě před tím stihla darovat zvířecím záchranářům. Díky tomu většina z nich stráví už Vánoce v nových domovech.
16.12.2020 05:45 |

podobné články

Stovka retrívrů i po půl roce dál trpí. Kauzu množitelky protahují námitky a kontroly

 
Případ stovky retrívrů, které Milena Růžičková držela na dvoře u domu v Odrovicích na Brněnsku, stále není uzavřen. Úřady ani po půl roce nerozhodly, co se psy bude. Kauzu protahují opakované kontroly a námitky podávané chovatelkou. Veterináři nově navrhují snížit počet chovaných psů.
08.01.2022 05:05 |

podobné články

ÚZSVM: Čivavy z plzeňské množírny již mohou odejít do nových domovů

 
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Plzni byl pověřen správou více než stovky psů, zajištěných Policií ČR při odhalení množírny v červenci tohoto roku. ÚZSVM nyní nabízí čivavy z množírny novým majitelům.
16.11.2018 20:10 |

podobné články

Tyranka Jana s dcerou držely psy zavřené a množily je. Čeká je trest podle nového zákona?

 
38 kříženců retrívrů držely zavřené v domě ve Dvoře Králové Jana Tomková a její dcera. Zvířata, která i množily, tam téměř shnila ve výkalech. Veterináři proto podali trestní oznámení pro podezření na chov v nevhodných podmínkách. Využili nového zákona a nové skutkové podstaty, podle které by měly být postihovány právě množírny.
24.10.2020 06:35 |

podobné články

Bývala skvělou chovatelkou, teď má množírnu: Proměna Mileny šokovala lidi z oboru

 
Obrovský rozruch mezi chovateli retrívrů, a to i zahraničních, vzbudila reportáž Blesk tlapek o množírně v Odrovicích na Brněnsku. Většina z nich její provozovatelku Milenu Růžičkovou (35) zná ještě z dob, kdy měla řádně registrovanou chovatelskou stanici. Nikdo z nich nechápe, proč se jí chov takto zvrhl.
17.07.2021 05:05 |

podobné články