Článek

Smyšlený příběh tří osiřelých bratrů: Pěstounka (48) míří k soudu! Za podvod jí hrozí osm let

 
Státní zástupce poslal soudu případ někdejší pěstounky Evy P., která založila sbírku na pomoc třem smyšleným sirotkům. V polovině června ji obžaloval z podvodu, za což jí hrozí až osmileté vězení. Osmačtyřicetiletá organizátorka sbírky totiž podle žalobce způsobila značnou škodu, sdělil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Lidé na zřízený účet poslali více než 1,3 milionu korun.
12.07.2021 11:50 |

podobné články

Podobné články

Podvodná kauza tří „osiřelých“ bratrů: Peníze už se vrací dobrodějům, kteří jim naletěli

 
Letos v létě řešila téměř celá republika domněle smutný příběh tří osiřelých bratrů (17, 10 a 7), kteří měli o své rodiče přijít při autonehodě. Lidé jim ze solidarity naposílali přes milion korun, než policisté přišli na to, že celý příběh je smyšlený a podvod. Tři měsíce od celé kauzy se několika stovkám „dobrodinců,“ kteří se nad sourozeneckou smyšlenou tragédií ustrnuli, vrací jejich darované peníze.
10.11.2020 20:15 |

podobné články

Průlom v kauze tří „osiřelých“ bratrů: Lidé jim poslali statisíce, chlapci vůbec neexistují?!

 
Příběh, nad kterým zůstával rozum stát a jedno oko nezůstalo suché, zamával v minulých dnech Českem. Tři bratři (17, 10 a 7) osiřeli poté, co jejich rodiče zemřeli při autonehodě, kvůli pochybení orgánů zůstali sami a přišlo se na to teprve tehdy, když byl nejstarší z nich přistižen při krádeži. Vzápětí přišel ale ještě větší šok – ukázalo se totiž, že příběh byl podle všechno jeden velký podvod! Vedoucí Skladu pro pěstouny Prahy 11 a sama dlouholetá pěstounka Eva Ptáčková, která na Facebooku příběh sdílela a následně na podporu rodiny založila účet, se omluvila a uvedla, že si kluci vše vymysleli. Policie teď podle Deníku N pracuje i s verzí, že chlapci vůbec neexistují.
17.08.2020 16:35 |

podobné články

Podvodná kauza tří osiřelých bratrů: Obviněná se pokusila zabít, třikrát měnila výpověď

 
Lidi z celého Česka dojal příběh tří bratrů (17, 10, 7), kteří během dopravní nehody přišli o rodiče a starali se tři měsíce sami o sebe. O srdceryvném příběhu informovala na facebooku pěstounka a vedoucí Skladu dětských věcí pro pěstouny - Praha 11. Lidé začali na chlapce přispívat do její sbírky, jenže celý případ si podle policie žena vymyslela. Podle informací serveru Echo24.cz celkem třikrát měnila svou výpověď, a dokonce se pokusila o sebevraždu.
03.03.2021 19:00 |

podobné články

Kdo může za podvod v kauze tří „osiřelých“ bratrů? Policie cílí na iniciátorku sbírky

 
V celé republice snad nebylo člověka, který by v srpnu nezpozorněl při kauze domněle tří osiřelých sourozenců (17, 10 a 7), kteří měli při autonehodě přijít o rodič,e a úřady se o jejich osud nezajímaly. Když se jich měla ujmout Eva P. ze Skladu pro pěstouny Praha 11, zahájila v jejich prospěch sbírku. Následně Policie ČR přišla na to, že celá kauza je podvod. Nyní oznámila, kdo by mohl jejím původcem.
25.09.2020 21:40 |

podobné články

Podvodná kauza tří osiřelých bratrů: Policie řekla, jak to bylo!

 
Tři nezletilí bratři (17, 10, 7) přišli při nehodě o rodiče, tři měsíce se o sebe starali sami, dokud nejstarší z nich neukradl jídlo a celá skutečnost nevyplula na povrch. Takový příběh zveřejnila na facebooku pěstounka a vedoucí Skladu dětských věcí pro pěstouny - Praha 11 Eva Ptáčková a založila pro ně sbírku. Záhy vyšlo najevo, že je to podvod, a případem se začali zabývat policisté. Ti teď řekli, jak to bylo!
24.08.2020 08:50 |

podobné články

Zvrat v kauze tří osiřelých bratrů: Pěstounku (48) obvinili! Vše si vymyslela, potvrdila policie. Proč?

 
Tři nezletilí bratři (17, 10, 7) přišli při nehodě o rodiče, tři měsíce se o sebe starali sami, dokud nejstarší z nich neukradl jídlo a celá skutečnost nevyplula na povrch. Takový příběh zveřejnila na Facebooku pěstounka a vedoucí Skladu dětských věcí pro pěstouny Praha 11 Eva (48) začátkem loňského srpna a založila pro ně sbírku. Lidé na účet naposílali 1,3 milionu, záhy však vyšlo najevo, že se jedná o podvod, a případem se začali zabývat policisté. Ti zjistili, že si žena vše vymyslela, a obvinili ji z podvodu.
12.02.2021 11:50 |

podobné články

Pěstounka pověsila holčičku (5) za zápěstí do vzduchu: Kvůli tomu, že vypila mléko

 
Krutá pěstounka pověsila teprve pětiletou holčičku za zápěstí, protože si vzala bez dovolení krabici mléka. Šokující nahrávka tohoto nelidského trestu trhá srdce. Pěstounka byla po jejím zveřejnění zatčena.
29.06.2017 18:00 |

podobné články

Nečekaný zvrat v kauze osiřelých bratrů (7, 10 a 17). Všechno je jinak, vymysleli si to!

 
V neuvěřitelné rozuzlení vyústila kauza tří „domněle“ osiřelých chlapců (7, 10 a 17) z Prahy, kteří měli tvrdit, že jim rodiče zemřeli při autonehodě. Následně měli svépomocí tři měsíce přežívat o samotě bez zájmů úřadů a institucí. Jak se ale nakonec ukázalo, vše je jinak!
10.08.2020 14:45 |

podobné články

Pěstounka (48) si „vymyslela“ tři osiřelé bratry? Vybrala na ně přes milion, hrozí jí teď osmileté vězení

 
Policisté chtějí poslat k soudu případ ženy, která založila sbírku na pomoc třem smyšleným sirotkům. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Osmačtyřicetiletou organizátorku sbírky, která vedla sklad pro pěstouny a sama také jako pěstounka působila, navrhli kriminalisté obžalovat z podvodu, za což jí hrozí až osmileté vězení. Lidé na zřízený účet poslali více než 1,3 milionu korun.
15.06.2021 11:40 |

podobné články

Led potrápil Česko: Na dálnici bouralo 20 aut, jiný vůz zůstal viset nad strží

 
Pondělní ráno není pro řidiče v Česku právě příznivé. Mnoho z nich totiž musí měřit síly s ledovkou a námrazou. U Olomouce se stala hromadná nehoda osmi aut. Policie kvůli havárii zavřela část dálnice D46. Bourá se ale i jinde v republice. Kvůli počasí jsou zavřené i některé menší silnice. Norové odmítají u bratrů Michalákových revizní posudky, tvrdí ChalánkováVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/369396/norove-odmitaji-u-bratru-michalakovych-revizni-posudky-tvrdi-chalankova.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Norové odmítají u bratrů Michalákových revizní posudky, tvrdí ChalánkováVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/369396/norove-odmitaji-u-bratru-michalakovych-revizni-posudky-tvrdi-chalankova.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
25.01.2016 08:05 |

podobné články

Podivnosti v kauze tří sirotků: Kdo chtěl vydělat na osiřelých bratrech?

 
Kauza bratrů (7, 10 a 17), jimž měli tragicky zemřít rodiče a veřejnost jim poslala statisíce korun, se dál zamotává. Nejdříve se ukázalo, že úmrtí rodičů byl výmysl, teď není jasné ani to, zda si podvod vymysleli tři údajní sirotci, nebo chtěl na příběhu někdo vydělat další.
12.08.2020 05:05 |

podobné články

K soudu míří další kauza spojená s lyžařským šampionátem

 
K soudu míří další kauza spojená s lyžařským šampionátem v Liberci v roce 2009. Z podvodu se škodou více než 630.000 korun je obžalovaný pracovník stavební firmy, která ve skokanském areálu na Ještědu stavěla opěrné zdi. Odpovědný pracovník z Regionální stavební podle státního zástupce fakturoval práce, které firma neprovedla. Za podvod mu nyní hrozí až osm let vězení, uvádí dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD). Je to už třetí kauza spojená s lyžařským šampionátem, která míří k libereckému soudu.
21.05.2012 09:20 |

podobné články

Za utýrání Janičky (†2) devět let vězení: Tohle vše pěstounka dítěti prováděla!

 
Jako pěstounka se měla Denisa M. (28) starat o svou neteř Janičku (†2). Ta její láskyplnou péči ale nepřežila. Za utýrání dítěte jí teď poslal Krajský soud v Plzni na devět let do vězení.
28.03.2018 05:05 |

podobné články

Nejsme vyžírky, melete kraviny, obula se do Klause ml. pěstounka. Pečuje o čtyři děti

 
Expert na oblast školství Václav Klaus ml. (ODS) si o Velikonočním pondělí vzal v článku na paškál náhradní rodinnou péči, hlavně potom pěstouny, kteří děti vychovávají za úplatu. Těch se jeho slova o zištnosti silně dotkla. Pěstounka Magdalena Zemanová popsala pro Blesk Zprávy, jak obtížné je starat se o romského chlapce a tři majoritní sestřičky s handicapem. Klause dokonce pozvala na návštěvu, ten to ale prostřednictvím Blesk Zpráv odmítl.
04.04.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10502 článků)

Pěstounka Eliška Jurásková se stará o 6 dětí: Život bez nich by byl prázdný

 
Energická, přísná, ale i laskavá a spravedlivá. Taková je podle dětí jejich máma – pěstounka Eliška Jurásková (53) z Březové na Uherskohradišťsku. Rozhodla se starat o 6 dětí!
15.09.2015 14:35 |

podobné články

Pěstounka (25) týrala dvouletou holčičku, ta bojuje o život, žena je ve vazbě

 
Ve vazbě skončila pěstounka, která se v Rokycanech starala o dvě svěřené děti (6 měsíců a 2 roky). Starší děvčátko měla týrat, to skončilo ve velmi vážném stavu v nemocnici. Policisty na možné týrání upozornili záchranáři.
09.10.2017 15:10 |

podobné články

Týraná holčička (†2) z Rokycan zemřela! Její pěstounka (25) je ve vazbě

 
V nemocnici zemřela dvouletá holčička, kterou měla týrat její pěstounka z Rokycan. Policisty na podezření z týrání upozornili záchranáři, kteří minulý týden dítě ve vážném stavu převáželi do nemocnice. Žena skončila ve vazbě, u zemřelého dítěte je nařízena soudní pitva.
10.10.2017 09:55 |

podobné články

Utýraná holčička (†2) z Rokycan: Teta-pěstounka ji prý bila páskem do hlavy

 
Nesmírně trpět musela holčička (†2) z Rokycan, která zemřela ve Fakultní nemocnici v Plzni. Týrat jí měla podle policie její teta-pěstounka (25). Ta jí údajně bila do hlavy tak silně, že dívenka na zranění zemřela.
16.10.2017 12:45 |

podobné články

Vědci přišli na to, proč jsou mladší synové dvakrát častěji homosexuální

 
Mladší z bratrů jsou dvakrát častěji homosexuální. Ne, že by každý z mladších bratrů byl gay a neexistovali gayové mezi prvorozenými syny, ale statisticky je průkazné, že druhý tři třetí z bratrů je homosexuál mnohem častěji než ten první. Podle kanadských vědců zřejmě tuto pravděpodobnost zvyšuje imunitní reakce matky během těhotenství.
15.12.2017 21:30 |

podobné články