Článek

Smyčku kolem neočkovaných utahuje i Itálie: Zatrhne jim restaurace, zábavu i sport

 
Italská vláda se dnes chystá schválit další zpřísnění pravidel pro neočkované. V zemi vytvoří dvě úrovně covid pasů, ta vyšší bude dostupná jen pro lidi, kteří dostali očkování nebo prodělali nemoc covid-19, informovala agentura ANSA. Certifikát získaný na základě negativního testu nebude platit pro vstup do restaurací a řady dalších zařízení. Kabinet chce navíc zkrátit platnost covidových pasů očkovaných osob, aby podpořil přeočkování. Podle ministrů je účelem nových pravidel předejít dalším plošným uzávěrám.
24.11.2021 13:35 |

podobné články

Podobné články

Evropa utahuje smyčku kolem neočkovaných. Jak jsou na tom s opatřeními okolní státy?

 
Pandemická situace v Evropě opět zneklidňuje její obyvatele i politické představitele států ležících na nejstarším kontinentu. Přístup jednotlivých zemí se sice v lecčem liší, trend je ale jasný – Evropa utahuje smyčku kolem nejrizikovějších členů společnosti, tedy těch, kteří se ještě nenaočkovali některou z vakcín. Ty riziko nákazy a přenosu koronaviru významně snižují a i proto se nyní doklad o prodělání vakcinace stává na mnoha místech „vstupenkou“ do restaurací, galerií, klubů nebo na kulturní akce. Testy, dokonce ani jejich přesnější varianta PCR, už mnohdy nestačí. Povolen je ještě doklad o prodělání covidu-19, nejčastěji v posledním půlroce. Přinášíme přehled opatření ve vybraných evropských zemích.
20.11.2021 05:15 |

podobné články

Smyčku kolem neočkovaných utahuje i Berlín. Do hospod, kin a divadel už nebude stačit test

 
Německé hlavní město Berlín od pondělí umožní vstup do restaurací, kin, divadel, muzeí nebo galerií jen očkovaným proti covidu-19 nebo osobám zotaveným po tomto onemocnění. Negativní test nebude stačit. Oznámil to ve středu berlínský senát, exekutivní orgán metropole.
10.11.2021 21:35 |

podobné články

Jednoprstá výzva se šíří jako lavina, holky se chtějí zviditelnit! Kdy tohle Facebook zatrhne?

 
One finger výzva, která se rozpoutala na sociálních sítích se stále rozmnožuje. Děvčata prahnoucí po zviditelnění často přesahují hranice své soudnosti. Stačí totiž o milimetr vedle a je vám vidět i to, co nechcete. Jak dlouho to potrvá, než tuto výzvu poměrně konzervativní Facebook zatrhne?
29.11.2016 23:05 |

podobné články

Obama: Utahujeme se spojenci kolem Kaddáfího smyčku

 
Spojené státy se svými spojenci podle prezidenta Baracka Obamy "utahují smyčku" kolem libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, jehož režim se snaží svrhnout povstalci.
11.03.2011 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků)

Muž si uvázal kolem krku smyčku a chtěl skočit ze srázu: Zachránili ho strážníci

 
Přišli doslova za pět minut dvanáct! Pražští strážníci zachránili život muži, který se rozhodl spáchat sebevraždu. Měl kolem krku uvázanou smyčku z látkového popruhu, jehož druhý konec přivázal k železnému zábradlí u autobusové zastávky. Pod ním se nacházel asi šestimetrový sráz. Měl u sebe i dopis na rozloučenou. Čtyřiapadesátiletý muž skončil v psychiatrické léčebně.
15.02.2016 14:15 |

podobné články

Iráčané chtějí utáhnout smyčku kolem ISIS. Dobyli město u Mosulu

 
Irácké jednotky v neděli dobyly starověké město Nimrúd, který dva roky ovládal Islámský stát (IS). S odvoláním na iráckou armádu o tom informovala agentura Reuters. Nimrúd leží asi 30 kilometrů od města Mosul, kde pokračuje ofenziva vládních sil, které tam v sobotu získaly kontrolu nad dalšími čtvrtěmi. Armáda je podle Reuters připravena utáhnout smyčku okolo bojovníků IS, brutálně se bránícími ve své irácké baště, a to i ve vlnách sebevražedných útoků podnikaných v autech.
13.11.2016 15:10 |

podobné články

Čeněk (Svobodní): Nejsem rasista?

 
Připadám si, jako kdyby mi někdo kolem krku utahoval smyčku. Smyčku, která mě škrtí takovým způsobem, že nemůžu vykřiknout. Lituji chvíle, kdy už jsem ji na krku teprve cítil a mohl jsem ještě mluvit, ale nemluvil.
29.08.2018 19:00 |

podobné články

Český rozhlas: Radiožurnál Sport startuje letní kampaň „Poslouchej sport“

 
První sportovní stanice v Česku Radiožurnál Sport spouští 1. července reklamní kampaň „Poslouchej sport“. Cílem kampaně je podpořit povědomí o nové značce Radiožurnál Sport a informovat sportovní fanoušky o vysílání přímých přenosů z olympijských her v Tokiu.
02.07.2021 17:35 |

podobné články

USA s partnery UTAHUJÍ Kaddáfímu smyčku

 
Americký prezident Barack Obama v pátek prohlásil, že Spojené státy s partnery pomalu "utahují smyčku" libyjskému vůdci Muammaru Kaddáfímu. Rovněž prohlásil, že stále zvažuje možnost vytvoření bezletové zóny v Libyi, informuje agentura Reuters.
12.03.2011 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků)

TV ZAK začne v lednu vysílat na západě Čech nonstop, ale jen půlhodinovou smyčku

 
Regionální televizní stanice TV ZAK začne od 15. ledna od 8 hodin vysílat v Plzeňském a Karlovarském kraji 24 hodin denně. Nonstop bude šířit třicetiminutovou smyčku, která má být denně několikrát aktualizována. Premiéru bude mít vždy v 17 hodin.
29.12.2011 16:00 |

podobné články

Praha chce přesunout tramvajovou smyčku ze Špejcharu k ministerstvu vnitra: Má pomoci při výlukách

 
Pražský magistrát zvažuje přesunout tramvajovou smyčku ze Špejcharu za budovu ministerstva vnitra na opačném konci Letné. O přesunu a kudy přesně by koleje vedly, zatím není rozhodnuto. Nové umístění smyčky má zlepšit obslužnost tramvajemi při výluce na Letné. Vyplývá to z materiálu, který pro hlavní město vytvořil Institut plánování a rozvoje (IPR). Dopravní podnik (DPP) v současné době chystá výstavbu dvou nových smyček.
16.09.2018 12:20 |

podobné články

Na Zahradním Městě vznikne nová tramvajová smyčka. Stavět se začne začátkem roku 2021

 
Pražský dopravní podnik (DPP) postaví novou tramvajovou smyčku na Zahradním Městě. Jak v pondělí uvedl technický ředitel podniku Jan Šurovský, se stavbou by se mělo začít začátkem příštího roku a pro napojení na stávající trať je v plánu využít plánovanou výluku na trati, která bude nutná kvůli modernizaci železničního koridoru mezi Hostivaří a Vršovicemi. Odhadované náklady na smyčku jsou 115,5 milionu korun, podnik nyní vybírá firmu, která ji postaví.
14.09.2020 14:30 |

podobné články

DPP dnes začal stavět smyčku Zahradní Město, letos chystá zahájení stavby dalších tří tratí

 
Tramvajová síť v Praze se po dlouhé době opět rozšíří. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes totiž začal stavět smyčku Zahradní Město, první letošní novou tramvajovou trať.
16.04.2021 17:10 |

podobné články

DPP vybuduje novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař, vybírá pro ni zhotovitele

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vybuduje u stanice metra Depo Hostivař novou, stejnojmennou tramvajovou smyčku, která bude součástí připravovaného přestupního terminálu.
30.07.2021 15:20 |

podobné články

Šikana neočkovaných. Advokátka jde do sporu s Českem, má vážné podezření

 
Zákaz rodičům být u dítěte nebo u porodu, žaloby proti nošení roušek i testování nebo šikana neočkovaných proti covidu-19. V době koronavirové epidemie má advokátka Zuzana Candigliota plné ruce práce a tvrdí, že stát neplní svoji roli. Podle právničky nemůže rozdělovat lidi podle toho, zda jsou testovaní či očkovaní, a ani nemůže nutit podnikatele slídit v soukromí zákazníků, aby mohli jít do restaurace nebo se nechat ostříhat. „Můj názor je ten, že tam hraje roli potřeba vyvést peníze ze státního rozpočtu a samozřejmě i arogance moci,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
10.05.2021 18:10 |

podobné články

Německo ještě víc utáhne smyčku kolem neočkovaných. Omezí kontakty i vstup do obchodů

 
Lidé, kteří nejsou očkovaní proti nemoci covid-19, čeká zřejmě v Německu rozšíření zákazu vstupů do obchodů a nucené omezení kontaktů v soukromí. Ve čtvrtek o tom rozhodne konzervativní kancléřka Angela Merkelová společně s premiéry spolkových zemí. Dnes to po neformálním jednání německých regionů a spolkové vlády uvedl kancléřčin mluvčí Steffen Seibert. Ten rovněž řekl, že v blízké době lze čekat i rozhodnutí o možné všeobecné očkovací povinnosti. Tu by chtěl nejpozději od března budoucí sociálnědemokratický kancléř Olaf Scholz, podle kterého ale o povinném očkování rozhodnou poslanci Spolkového sněmu.
30.11.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2792 článků) , Michael Michael (1747 článků) , Michael Angelo (5 článků) , Michael Angelo (5 článků) , Michael Angelo (5 článků) , Michael Michael (43 článků)

Sbohem, svobodo? Toto všechno na nás ministři chystají

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a jeho kolegové podle webu Týden.cz lidem utahuje smyčku kolem krku tak, že se za chvíli nebudou moci svobodně ani nadechnout. Nevěříte? Tak se podívejte, jaké vám hrozí pokuty, když zvýšíte hlas na úředníky. Vtipy o sexu vás také mohou pořádně zamrzet, pokud někdo dospěje k závěru, že útočí na jeho sexuální orientaci. Nemusí trvat moc dlouho a kdokoli z Čechů, Moravanů a Slezanů bude moci být označen za teroristu.
15.05.2016 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (437 článků)

Po stopách kata novinářů: Kolem džihádisty Johna se utahuje smyčka...

 
Smyčka kolem džihádisty Johna, který zbaběle popravil spoutané americké novináře Stevena Sotloffa (†31) a Jamese Foleyho (†40), se utahuje. Vyšetřovatelé jsou po zveřejnění druhého videa blíže k jeho dopadení. Stihnout ho ale zajmout včas, než uřízne hlavu další nevinné oběti?
03.09.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: James Foley (43 článků)

Kaddáfí UTAHUJE SMRTÍCÍ SMYČKU! Žoldáci jsou v Benghází

 
Vojska loajální libyjskému vůdci Muammaru Kaddáfímu jsou podle libyjské státní televize již na okraji města Benghází. Z Benghází se v únoru rozšířila revolta proti Kaddáfímu na většinu území Libye.
17.03.2011 15:35 |

podobné články