Článek

Smutný osud zoo Hodonín: Nejdřív ji zavřel koronavirus, teď tornádo

 
Zoologická zahrada v Hodoníně prožívá nejhorší rok své historie. Dlouhé měsíce nemohla přivítat návštěvníky kvůli vládním restrikcím majícím bránit šíření koronaviru covid-19. Krátce poté, co otevřela, přihnalo se ničivé tornádo. Zavřena bude minimálně do konce července.
18.07.2021 05:30 |

podobné články

Podobné články

Jihomoravský kraj: Hodonín bude v neděli hostit krajské dožínky

 
Jihomoravské dožínky, které symbolizují konec žní a oslavu úrody, bude vůbec poprvé hostit Hodonín, a to v neděli 30. srpna 2020. Partnery akce, na jejíž uskutečnění kraj vyčlenil 1 milion korun, jsou město Hodonín, Dům kultury Hodonín, Regionální agrární komora Jihomoravského kraje, Okresní agrární komora Hodonín a Asociace soukromého zemědělství okresu Hodonín. Akce se zúčastní hejtman jihomoravského kraje Bohumil Šimek společně se svým náměstkem Petrem Hýblerem.
29.08.2020 22:15 |

podobné články

Zoo Hodonín připravuje novou koncepci rozvoje

 
Zoo Hodonín je jedna z nemladších v ČR. Město má velký zájem zoo modernizovat a dostat se tak na špičkovou úroveň v poskytování těchto služeb.
08.07.2018 17:45 |

podobné články

Zoo Hodonín: Vstupní areál čeká modernizace

 
Modernizace Zoo Hodonín pokračuje. Nové podoby se pravděpodobně v prvním čtvrtletí roku 2022 dočká vstupní prostor areálu zoo včetně pokladen a sociálních zařízení.
02.11.2020 07:40 |

podobné články

MŠMT: Památník Hodonín u Kunštátu bude otevřen později

 
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (NPMK) bylo pověřeno usnesením vlády č. 158 z roku 2011 vybudováním Památníku Hodonín u Kunštátu. Dne 30. 6. 2016 byly stavební práce na areálu budoucího Památníku Hodonín dokončeny a 19. 7. 2016 byly dostavěné objekty zkolaudovány.
30.06.2017 16:05 |

podobné články

Netradiční poslední vůle: Manželé odkázali dům Hodonínu, žena zase majetek brněnské zoo

 
Netradiční dary dostalo v posledních měsících Brno a Hodonín. Jejich obyvatelé jim odkázali v závěti svůj majetek! Dědictví tak „spadlo do klína“ brněnské zoo. Hodonín získal majetek po manželích, kteří přežili svou postiženou dceru, v jejich domě udělá chráněné bydlení.
26.05.2018 12:50 |

podobné články

Velká událost v Zoo Hodonín: Narodila se tu vzácná lví čtyřčata! Po rodičích jsou bílá

 
V Zoo Hodonín přišla na svět čtyřčata lvů jihoafrických, tři samci a samička. Po rodičích mají vzácnou smetanově bílou barvu a podle chovatelů se mají čile k světu.
02.09.2020 10:40 |

podobné články

Zoo postaví nový pavilon goril, kvůli záplavám bude výš

 
Pražská zoo postaví nový pavilon goril, kvůli hrozícím záplavám bude stát v horní části zahrady. Novinářům to dnes řekl ředitel zoo Miroslav Bobek, který o tom jednal s pověřeným primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09). Stavba může vyjít na desítky milionů, zoo chce část peněz získat sbírkou. Celkové škody po povodni podle Bobka nejsou v zoo tak velké, jak se očekávalo. Prvotní odhady byly 160 milionů korun. Bobek nyní předpokládá, že nepřesáhnou 100 milionů korun. Příliš poničený není ani pavilon goril, zoo proto zvažuje, že své maskoty nebude stěhovat do zoo ve Dvoře Králové, ale nechá je v Praze.
07.06.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

VIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Desítky zraněných. Lidé zůstali pod závaly

 
Na jihu Moravy se podle meteorologů s největší pravděpodobností objevilo tornádo. Lidé tornádo zachytili na fotografiích. Místostarosta obce Hrušky na Břeclavsku, kterou dnes večer tornádo prošlo, konstatoval, že polovina obce je srovnaná se zemí. Lidé zůstali zavalení v budovách či po stromy. Na Hodonínsko se přesouvají všechny jednotky integrovaného záchranného systému, zvažuje se nasazení armády. Záchranáři na jihu Moravy zaznamenávají kvůli bouřkám až 150 zraněných.
24.06.2021 22:35 |

podobné články

VIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Mrtví a mnoho zraněných. Lidé pod závaly

 
Na jihu Moravy se podle meteorologů s největší pravděpodobností objevilo tornádo. Lidé tornádo zachytili na fotografiích. Místostarosta obce Hrušky na Břeclavsku, kterou dnes večer tornádo prošlo, konstatoval, že polovina obce je srovnaná se zemí. Lidé zůstali zavalení v budovách či po stromy. Na Hodonínsko se přesunuly všechny jednotky integrovaného záchranného systému, zvažuje se nasazení armády. Záchranáři na jihu Moravy zaznamenávají kvůli bouřkám až 150 zraněných. Bohužel od nich přichází také informace o obětech neštěstí.
24.06.2021 22:55 |

podobné články

35 minut a 26 kilometrů hrůzy: Jih Moravy zničilo nejhorší tornádo v Evropě od roku 1984

 
Tornádo, které se 24. června prohnalo jižní Moravou, způsobilo miliardové škody. Podle nejnovějších zjištění hasičů bylo poničeno 1202 budov, z nichž 180 bude muset v nadcházejících dnech projít částečnou nebo úplnou demolicí. Přírodní katastrofa zasáhla nejvíce obce Hrušky, Moravskou Novou Ves, Mikulčice, Ratíškovice, Lužice a severní oblast Hodonína. Na základě napáchaných škod přiřadili odborníci tornádo do kategorie F4, které mělo až 300kilometrovou rychlost. Historicky u nás až do nedávna nebylo zaznamenáno žádné tornádo přesahující sílu F3. Při události na jižní Moravě přišlo o život šest lidí.
02.07.2021 17:40 |

podobné články

První lední medvídě v Praze choval doma ředitel zoo. Sněhulku čekal smutný osud

 
V pražské zoo se na počátku existence nedařilo vychovat mládě ledního medvěda. Až za protektorátu se tehdejší ředitel Jan Vlasák rozhodl pro experiment, během kterého se ujal nově narozené Sněhulky, kterou si odvezl přímo do své vily. Po sérii pozoruhodných událostí během výchovy čekal na medvědí slečnu tragický osud ve výběhu zoo.
21.11.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vlasák (24 článků) , Jan Vlasák (27 článků)

Hvězda Ordinace Zavřel se tajně oženil: 57 let žil s maminkou a teď tohle!

 
Herec Vlastimil Zavřel (57) do toho konečně práskl. Po dvouletém vztahu si vzal v Kolinci u Sušice svoji partnerku Juditu (51). V jeho životě začínají velké změny. Zavřel žil 57 let s maminkou a vztahy mu vždycky brzy ztroskotaly. Prý kvůli tomu, že si rád s přáteli zajde na pivo.
24.05.2012 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Zavřel (52 článků)

Válečná zóna v Krnově: Dům zničily nejdřív povodně a potom tornádo

 
Ničivé tornádo, které se v úterý prohnalo moravskoslezským Krnovem, trhalo střechy, ničilo domy a zanechalo za sebou tragickou spoušť. Oči pro pláč má rodina, které dům zničila povodeň v roce 1997, a nyní ho znovu zpustošilo tornádo!
19.06.2013 15:10 |

podobné články

Tornádo nad Hodonínem bylo jako bombardování za války! Domů je teď zničených víc

 
Téměř totožná zkáza Hodonína! Rozdíl je jen v tom, že kdysi za to mohli lidé a nyní přírodní živel. Zatímco 20. listopadu 1944 krátce po poledni vybombardovaly Hodonín americké letouny, 24. června 2021 ho kolem půl osmé večer zpustošilo tornádo.
17.07.2021 13:55 |

podobné články

Zoo Hodonín přivítala stotisícího návštěvníka

 
Zoologická zahrada Hodonín dnes v dopoledních hodinách zažila slavnostní událost. Bránou zahrady prošel stotisící návštěvník, respektive návštěvníci, manželé Holačtí z Brna se svými vnoučky Teodorem a Nikolasem.
07.08.2020 21:25 |

podobné články

Vlastimil Zavřel: Jsem alkoholik, ne notorik! Hvězda Ordinace v růžové zahradě o herectví, nové lásce, boji s nemocí a hospodách

 
V Ordinaci v růžové zahradě 2 hraje českobudějovický rodák Vlastimil Zavřel (56) diváky velmi oblíbeného podnikatele ve stavebnictví Jindřicha Valšíka. Jeho hlasem také promlouvá Homer Simpson nebo mafi án Joe v původní české a celosvětově nesmírně populární počítačové hře Mafi a II. Jak se Zavřel vnímá jako herec? Co se mu nelíbí na kolegovi Janu Šťastném? Proč se málem upil k smrti? Kvůli čemu od něj utekly všechny jeho přítelkyně? Kdo ho okrádá? To vše prozradil v exkluzivním rozhovoru pro deník Aha!
04.09.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Zavřel (52 článků) , Homer Simpson (95 článků)

Vlastimil Zavřel z Ordinace o herectví, nové lásce, boji s nemocí a hospodách: Jsem alkoholik, ne notorik!

 
V Ordinaci v růžové zahradě 2 hraje českobudějovický rodák Vlastimil Zavřel (56) diváky velmi oblíbeného podnikatele ve stavebnictví Jindřicha Valšíka. Jeho hlasem také promlouvá Homer Simpson nebo mafi án Joe v původní české a celosvětově nesmírně populární počítačové hře Mafi a II. Jak se Zavřel vnímá jako herec? Co se mu nelíbí na kolegovi Janu Šťastném? Proč se málem upil k smrti? Kvůli čemu od něj utekly všechny jeho přítelkyně? Kdo ho okrádá? To vše prozradil v exkluzivním rozhovoru pro deník Aha!
04.09.2010 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Zavřel (52 článků) , Homer Simpson (95 článků)

Herec Vlastimil Zavřel zhroucený po nehodě: Hvězda Ordinace srazila na přechodu devítiletou dívenku

 
Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě, herec Vlastimil Zavřel srazil na přechodu na pražském Rašínově nábřeží devítiletou dívenku. Pětašedesátiletý Zavřel jel na skútru a holčička údajně vběhla na přechod, protože jí vítr odfouknul klobouček.
27.06.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Zavřel (52 článků)

Zatopená pražská zoo otevře ve středu, zatím jen horní část

 
Částečně zatopená pražská zoo se znovu otevře už ve středu, přístupná ale bude pouze horní část zahrady, řekl ředitel zoo Miroslav Bobek s tím, že chce jednat o rozšíření protipovodňové ochrany u zoo. Gorily, kterým voda zatopila pavilon a kterých se dočasně ujme zoo ve Dvoře Králové, se mají stěhovat příští týden. Stěhování do jiných zoo možná čeká i další zvířata, jejich azyl přitom může trvat měsíce.
04.06.2013 16:30 |

podobné články