Článek

Smutný osud zámku Jezeří se obrací k lepšímu

 
Když pojedete kolem mosteckých hnědouhelných dolů, uvidíte na úpatí krušných hor zámek. Jmenuje se Jezeří a jeho osud býval velmi smutný. Ale to se mění.
06.07.2009 00:50 |

podobné články

Podobné články

Svoboda (KDU-ČSL): Zámek Jezeří - uhlí v. hudba

 
Střet dvou světů. Jak poslední strážce kultury proti agresivní hrabivosti působí zámek Jezeří na úpatí Krušných hor a na samém srázu Mostecké uhelné pánve. Bojuje o přežití, a přesto zanedlouho ožije operou - jako za starých časů.
28.07.2013 09:05 |

podobné články

KDU-ČSL: Pavel Svoboda převzal záštitu nad festivalem Hudební léto v Jezeří

 
Lídr kandidátky KDU-ČSL do Evropského parlamentu Pavel Svoboda převzal záštitu nad festivalem Hudební léto v Jezeří 2014.
14.04.2014 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (364 článků) , Pavel Svoboda (363 článků) , Pavel Svoboda (364 článků) , Pavel Svoboda (364 článků)

Zelení uklízí Česko od odpadků, zároveň uklidí prezidenta Zemana na zámek Jezeří

 
Strana zelených (SZ) se zapojí do celostátní úklidové akce Ukliďme Česko. V sobotu 17. května budou zelení s dalšími dobrovolníky na desítkách míst po celé zemi likvidovat černé skládky a uklízet odpadky odhozené v přírodě. Při té příležitosti ovšem také přesunou sídlo prezidenta z Hradčan na zámek Jezeří.
16.05.2014 13:50 |

podobné články

Pavel Svoboda poskytl záštitu festivalu Hudební léto v Jezeří

 
Letošní ročník prestižního festivalu staré hudby Hudební léto v Jezeří, se uskuteční pod patronátem doc. JUDr. Pavla Svobody PhD., D. E. A., poslance a předsedy právního výboru Evropského parlamentu.
08.08.2014 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (364 článků) , Pavel Svoboda (363 článků) , Pavel Svoboda (364 článků) , Pavel Svoboda (364 článků)

Zámek Jezeří

 
Jezeří stojí na okraji největší pustiny v Čechách. Stačí se jen trochu natáhnout a dosáhnete na vydolovanou uhelnou pánev, nad kterou se zámek sotva drží.
10.04.2016 19:55 |

podobné články

Zelení přestěhovali Zemana na zámek u jámy. Na akci přivedli i medvěda jménem Lukoil

 
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman se v parodické podobě dnes objevil na severu Čech na zámku u Horního Jiřetína, který je ohrožen likvidací při prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Strana zelených rozjela kampaň za přesun prezidentského sídla na zdejší zámek Jezeří a vyzývá lidi k podpisu petice s tímto účelem. Sobotní akce se konala v rámci kampaně zelených do europarlamentu.
18.05.2014 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21116 článků)

Tak ČT prý naší tiskovou konferenci opět nemůže přenášet, smál se Zeman. Pak poslal vzkaz novinářům, jejichž obzorem je kurník

 
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne ukončil svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Závěrečná tisková konference se uskutečnila na Státním zámku Jezeří v Horním Jiřetíně. Podle hejtmana Ústeckého kraje to byla návštěva zajímavá a úspěšná. Zeman si návštěvu také pochvaloval. Čas opět využil také k tomu, že si tropil žerty z novinářů. Zvláštní pozornost věnoval České televizi.
21.06.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21116 článků)

Zeman veřejně nafackoval ČT, že mu opět nepřenáší tiskovku. A z televize se dotčeně ozvali. Jenže to spustilo další řežbu

 
Poté, co Česká televize vynechala přenos brífinku, na němž Miloš Zeman na Pražském hradě pálil rudé trenky, sklidila od prezidenta kritiku za to, že nebyla schopna ve čtvrtek odpoledne živě přenést jeho závěrečnou tiskovou konferenci po třídenní návštěvě Ústeckého kraje na Státním zámku Jezeří v Horním Jiřetíně. A nebylo to prý signálem, jak se prezident dle svých slov doslechl. Zástupce šéfredaktora, vedoucí zahraničního zpravodajství České televize Michal Kuba, na sociální sítí situaci objasnil.
22.06.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21116 článků)

Majitel zámku Moravský Krumlov přesun epopeje zatím nedovolí

 
Společnost Incheba nepustí zástupce pražské galerie do svého moravskokrumlovského zámku a neumožní tak stěhování Slovanské epopeje. Radovan Ježovič z Incheby řekl, že firmě se nelíbí postup Prahy v kauze stěhování epopeje. Odůvodnil to pátečním děním na krumlovském zámku, kde zástupci pražské galerie balili obrazy z epopeje pro převoz. Bez vědomí Incheby si najali na ostrahu zámku bezpečnostní službu.
11.10.2010 09:20 |

podobné články

Zeman překvapil návštěvníky zámku. Přišel si poslechnout šéfprotokolistu Forejta

 
Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt čas od času působí v roli průvodce na zámku v Konopišti. Rád přistoupil na to, že na zámku bude občas k dispozici, protože se velmi zajímá o historii. Především o rod Habsburků a poslední příslušníky jejich rodu. O jeho výklad je prý obrovský zájem. Při poslední prohlídce však návštěvníci zámku zůstali jako opaření. Přišel mezi ně prezident republiky Miloš Zeman.
03.09.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21116 článků)

Národní památkový ústav: Léto na zámku Duchcov bude plné barev

 
Hudba, tanec, výstavy, výtvarné kurzy i modelářský festival zpříjemní návštěvníkům pobyt na duchcovském zámku v průběhu letních prázdninových měsíců. Správa zámku a její partneři pro vás připravují bohatou programovou nabídku. Na své si přijdou malí i velcí. Na zámku potkáte nejen Giacoma Casanovu, ale i armádu cínových vojáčků, prince Parida, klíčovou postavu trójské války, či působivé divadelní kostýmy, připomínající trendy šlechtické oděvní kultury, a mnoho dalších překvapení.
08.07.2017 09:55 |

podobné články

Libuška Vojtková: Matyáškově cukrovce dáme mat!

 
ROZHOVOR: Osud má někdy hodně černý smysl pro nečekané zvraty. Když už si Libuška Vojtková (31) myslela, že se její život po dvou rozvodech obrací k lepšímu, přišla další rána. Její synek Matyáš (4), kterého má s Josefem Vojtkem (46), byl hospitalizován v nemocnici. Diagnóza lékařů? Diabetes prvního stupně.
25.01.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vojtek (577 článků)

Mecenáš Smutný poukazuje: Rath, Gross, Krejčíř… Není třeba závidět

 
Současnou kauzu poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha vnímá advokát a mecenáš Pavel Smutný jako snahu zastínit problémy vlády a zároveň jako důkaz, že se v Česku začne korupce konečně trestat. Smutný je navíc přesvědčen, že kdyby udělali kdysi Stanislavu Grossovi stejnou službu jako Rathovi, dopadlo by to podobně.
23.09.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (722 článků) , David Rath (4415 článků)

Prezident česko-izraelské obchodní komory Smutný: Izraelci jsou překvapeni německou politikou ohledně imigrantů

 
ROZHOVOR Izraelci jsou překvapeni německou politikou, potvrdil prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory Pavel Smutný v souvislostí se současnou vlnou migrace, která trápí Evropu. „Ale to my jsme také. Předpokládají, že Evropa bude kontrolovat Schengenský prostor, aby hranice nebyla korsem,“ prohlásil Pavel Smutný v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Podnikatelé z obou zemí se sešli na česko-izraelském podnikatelském fóru o rozvoji spolupráce, kterého se zúčastnili také prezidenti obou zemí Miloš Zeman a Reuven Rivlin.
22.10.2015 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21116 článků)

Pod Zámkem Jezeří se sesunul svah, Jiřetín chce zakázat těžbu uhlí

 
Sesuv půdy na Mostecku zřejmě zavinila nedávná obleva. Zemina sjela do hnědouhelného lomu.
31.01.2011 20:00 |

podobné články

Tipy na týden: Dáte si perník nebo snad neviditelnou výstavu?

 
Spí vaše dítě s pirátskou bambitkou pod polštářem? Vezměte ho na zámek Jezeří, bude nadšené. Ale zrovna tak můžete s dětmi, stejně jako bez nich, vyrazit na inline brusle do Hradce Králové nebo na výbornou výstavu, kde se obejdete bez zraku. Koná se totiž úplně potmě a vy se budete moci řídit jen sluchem, čichem a hmatem. Milujete lidová řemesla? Pak musíte určitě vyrazit pod Kunětickou horu.
03.05.2012 05:30 |

podobné články

MŽP: Ministr se sešel s představiteli měst Horní Jiřetín a Litvínov

 
Opravdovou dominantou Krušných hor je Státní zámek Jezeří. Na úpatí hor jako zámek shlíží již od poloviny 16. století, kdy byla dokončena jeho přestavba ze středověkého hradu.
30.03.2015 12:12 |

podobné články

Zámek, který neměl existovat a české hudební okno do světa

 
Kdysi honosná dominanta kraje, později ruina určená k likvidaci. Z jedné strany hluboké lesy Krušných hor, z druhé měsíční krajina obřího hnědouhelného velkolomu. Jezeří hostící Beethovena i Goetheho, znovu ožívá.
18.08.2016 21:40 |

podobné články