Článek

Smrt Petra Kellnera (†56) na Aljašce: Kdo jsou další oběti havárie vrtulníku

 
Celé Česko šokovala zpráva o sobotní havárii vrtulníku na Aljašce. Na jeho palubě byl podnikatel a nejbohatší Čech Petr Kellner (†56), který při neštěstí tragicky zahynul. Bohužel není jediný, kdo při zřícení helikoptéry zemřel. Toto jsou lidé, které stála nehoda život.
29.03.2021 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1188 článků) , Petr Kellner (499 článků) , Petr Čech (74 článků)
Podobné články

Tragická smrt Petra Kellnera (†56) ve vrtulníku: Kdo po pádu žil? Šetří úřady. Pomoc až po 6 hodinách

 
Střípek po střípku skládají vyšetřovatelé okolnosti tragické havárie vrtulníku, během níž přišel na Aljašce o život Petr Kellner (†56), hlava skupiny PPF a s majetkem 293 miliard Kč nejbohatší Čech. Úřady zjišťují, zda bezprostředně po nehodě nebylo naživu více osob. Hlášení o pádu vrtulníku totiž přišlo s dvouhodinovým zpožděním a z šesti lidí na palubě se podařilo zachránit jen snowboardistu Davida Horvátha.
31.03.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Detaily strašlivé nehody Petra Kellnera: Na poslední chvíli vyměnili pilota kvůli covidu

 
Vrtulníku, při jehož havárii přišlo v sobotu na Aljašce o život pět lidí, včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, se podle amerických vyšetřovatelů těsně nepodařilo přelétnout horský hřeben. Napsal o tom v úterý zpravodajský web Anchorage Daily News. Stroj Airbus AS350B3 se s šestičlennou skupinou zřítil v blízkosti ledovce Knik. Předpokládá se, že skupina se v oblasti věnovala heliskiingu, tedy extrémnímu sportu, při němž jsou jezdci na lyžích nebo snowboardu vysazováni z vrtulníku do volného terénu.
31.03.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Za většinu nehod vrtulníků mohou piloti, smutní Radek Kuchař. O tátu přišel jako děti Petra Kellnera

 
Sobotní úmrtí českého miliardáře Petra Kellnera (†56) na Aljašce po pádu vrtulníku, který podnikatele a pět dalších lidí vezl na ledovec Knik, kde se měli věnovat takzvanému heliskiingu, mohla způsobit chyba pilota. Podle herce Radka Kuchaře (42), který sám už dlouhá léta sedá za knipl helikoptér, většinou při podobných neštěstích rozhodují osudové chyby pilotů.
01.04.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , Radek Kuchař (19 článků)

Smrt Petra Kellnera: Pozůstalí po obětech z vrtulníku dostanou miliony

 
Smrt nejbohatšího Čecha Petra Kellnera šokovala celý svět. Šestapadesátiletému podnikateli a filantropovi se stal osudným let vrtulníkem na Aljašce. Ovšem Kellner nebyl jediný, kdo v oblasti ledovce Knik přišel o život. Tragédii nepřežili dva horští průvodci Gregory Harms a Sean McManamy a pilot Zach Russell, na které jejich blízcí vyhlásili veřejnou sbírku. A na účtech všech tří probíhajících sbírek už lidé nashromáždili velké částky.
05.04.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , Sean Russell (4 články)

15 dnů po tragickém úmrtí Petra Kellnera: 15 otázek, na které chybí odpovědi

 
V neděli 11. dubna uplynulo patnáct dní od chvíle, kdy tragicky skončil život Petra Kellnera (†56) a dalších čtyř lidí, kteří na Aljašce letěli na lyžování. Šestý je těžce zraněný. Do zveřejnění závěrečné zprávy okolo havárie vrtulníku bude panovat ještě mnoho záhad. Přinášíme 15 těch nejzáhadnějších.
11.04.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

„Boží mlýny." Smrt Kellnera: Děsivé věci. Ze zajímavých míst

 
Smrt nejbohatšího Čecha Petra Kellnera při pádu vrtulníku na Aljašce vyvolala rozdílné reakce. Někteří připomínali jeho obchodní úspěch a charitativní aktivity, jiní to vzali třídně jako smrt kapitalisty. Petr Fischer, někdejší vysoce postavený zaměstnanec Českého rozhlasu, se nedokázal zdržet posmrtného výsměchu Kellnerovým názorům na svět, což doplnil několika vtipy na téma helikoptéra.
29.03.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Osud Petra Kellnera: Bezstarostnou fotku ze škodovky a smrt na Aljašce dělí 30 let

 
Na Petra Kellnera (†56), který v sobotu zahynul při tragické letecké nehodě, vzpomínají na sociálních sítích jeho přátelé a známí. Jedním z nich je také žurnalista Miloš Matula, který sdílel fotografii, na které vidíme Kellnera jako velmi mladého.
30.03.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Vyšetřovatelé vyzvednou vrak helikoptéry, ve které zemřel Kellner. A vyslechnou přeživšího

 
Vrak vrtulníku, při jehož havárii přišlo v sobotu na Aljašce o život pět lidí včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, by měli vyšetřovatelé vyzvednout do dvou dnů, poté odeslat do Francie přístroj uchovávající informace. Uvedl to pro iROZHLAS.cz policejní důstojník Austin McDaniel. A dodal, že co nejdřív hodlají vyslechnout Davida Horvátha, který jako jediný přežil pád vrtulníku na Aljašce a jeho zdravotní stav se zlepšil.
02.04.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , David David (775 článků) , Austin David (8 článků) , Austin David (6 článků)

Nejsmutnější cesta Kellnerova letadla: Potají rozváží těla obětí. Jak to vypadá uvnitř?

 
Nejbohatší Čech Petr Kellner zesnul 27. března 2021 ve svých 56 letech při tragické havárii vrtulníku Airbus AS350B3 na Aljašce. Helikoptéra narazila do ledovce Knik a na palubě bylo kromě miliardáře i dalších pět lidí. Přežil jen jediný, a to osmačtyřicetiletý David Horváth, který je ve vážném stavu a čeká se na jeho „oficiální“ výpověď, co se na místě vlastně stalo. Důležitou zprávou je, že se v úterý na Aljašku vypravil soukromý český Boeing 737NG PPF Group Petra Kellnera, který po dvou dnech čekání na letišti vzlétl směr Česká republika. Spekuluje se, že letadlo převáželo ostatky Petra Kellnera. Jak ale vypadá onen superluxusní stroj, kterým svého času český miliardář létal?
09.04.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1188 článků) , Petr Kellner (499 článků) , Petr Čech (74 článků) , David David (775 článků) , David David (585 článků)

Pohřeb Petra Kellnera: Rodina a přátelé se naposledy loučili s tragicky zesnulým miliardářem

 
Tragická smrt nejbohatšího Čecha Petra Kellnera (†56) šokovala Česko. Miliardář zemřel společně s dalšími lidmi po pádu vrtulníku na Aljašce. Pohřeb majitele PPF, jehož majetek odhadl časopis Forbes na více než 290 miliard korun, se konal v úzkém rodinném kruhu.
12.04.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Jediný přeživší! S Kellnerem (†56) byl na palubě zříceného vrtulníku známý snowboardista

 
Stáli při něm všichni svatí! Jediným přeživším tragické havárie vrtulníku na Aljašce, při níž zemřelo pět lidí, včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellnera (†56), je známý český snowboardista David Horváth (48). Při neštěstí utrpěl bolestivá zranění.
29.03.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , David David (775 článků) , David David (585 článků)

První oficiální zpráva z nárazu Kellnerova vrtulníku: Mrazivé detaily osudové havárie

 
K případu tragicky zesnulého Petra Kellnera (†56) a dalších lidí na Aljašce se objevují stále nové informace. Tentokrát zveřejnil Americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) předběžnou zprávu k oné nehodě vrtulníku. Co se tedy vlastně stalo?
13.04.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Svědectví z Kellnerova karibského ráje: "Ještě před týdnem u nás pil kávu, chtěl tu zůstat na důchod."

 
Tragická smrt Petra Kellnera, který zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce, zasáhla nejen Česko, ale i řadu zemí z celého světa. Ztrátu nejbohatšího Čecha pocítili i na Britských Panenských ostrovech. Kellner totiž tamním obyvatelům pomohl postavit se znovu na nohy po ničivém hurikánu v roce 2017. Miliardářův přínos nyní ocenil tamní ministr přírodních zdrojů, práce a přistěhovalectví Vincent O. Wheatley, který zároveň na Kellnera zavzpomínal a prozradil podnikatelův nenaplněný sen. Slavný Čech plánoval, že se trvale usadí na Panenských ostrovech a užije si důchod v Karibiku.
31.03.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , Vincent Vincent (24 článků)

Vzpomínky na Petra Kellnera: Ve kterém filmu jste budoucího miliardáře viděli a nevíte o tom

 
Snad celou republiku již obletěla zpráva o úmrtí nejbohatšího Čecha Petra Kellnera (†56), který zahynul na Aljašce při pádu vrtulníku. Jak na něj vzpomínají populární osobnosti, které s ním měly šanci se potkat?
29.03.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Náhrada za zesnulého Petra Kellnera: PPF nově povede akcionář Ladislav Bartoníček

 
Řízením veškerých aktivit ve skupině PPF byl místo zesnulého hlavního akcionáře Petra Kellnera dnes pověřen Ladislav Bartoníček, jeden z jejích akcionářů. PPF to oznámila ČTK v tiskové zprávě bez dalšího upřesnění. Kellner zemřel v sobotu při zřícení vrtulníku na Aljašce. Společnost konstatovala, že na jejím běžném každodenním fungování se odchodem zakladatele nic nemění..
29.03.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)

Záchranáři zveřejnili fotky z místa smrti Petra Kellnera: Osudnými mu byly 4 metry

 
Snowboardista David Horváth může mluvit o pořádném štěstí, protože jako jediný z pětičlenné výpravy Petra Kellnera přežil hororový pád helikoptéry na Aljašce. Stroj se podle nejnovějších informací zřítil těsně pod vrcholem kopce, když se kutálel téměř čtvrt kilometru dolů po srázu. Nově se objevila i řada fotek dokumentujících místo tragické havárie a práce záchranářů.
30.03.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , David David (775 článků) , David David (585 článků)

Tragická smrt Petra Kellnera (†56) ve vrtulníku: Náraz do ledovce vzdáleného 170 kilometrů od chaty!

 
Při havárii lehkého vrtulníku v Aljašce zemřel miliardář Petr Kellner (†56) a další čtyři lidé, mezi nimi dle tamních médií další Čech. Jeden člověk přežil, český mistr světa ve snowboardingu David Horváth (48). Skupinka se vydala na tzv. heliskiing. Vrtulník havaroval 170 kilometrů od chaty. Co víme o osudném letu?
29.03.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků) , David David (775 článků) , David David (585 článků)

Václav Havel. Padlo po smrti Kellnera. To muselo přijít

 
Ne všichni truchlí nad úmrtím Petra Kellnera. Mezi ty, kdo mu něco vyčítali už v den, kdy smrt miliardáře a filantropa vešla ve známost, se zařadil zdravotník Karel Paták, který pravidelně publikuje pod pseudonymem Visegradský jezdec. Tragédii označil jako „smrt člověka, který dokázal pootočit geopolitickým směřováním Česka ze západu k východu“. A zmínil Václava Havla. Nebyl sám, kdo Kellnera v ten den kritizoval. Ale část těchto argumentů vyvrátil marketér Jakub Horák s poznámkou o „pitomcích“.
30.03.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5997 článků) , Petr Kellner (499 článků) , Jakub Horák (100 článků) , Václav Horák (24 článků)

Smrt Kellnera (†56) a jeho parťáků na Aljašce: Vdova poprvé promluvila o pohřbu

 
„Přátelé, mám pár zpráv o organizaci pohřbu.“ S takovou zprávou přišla na facebooku Géraldine Dupontová Larochaixová. Její manžel Benjamin Larochaix (†50) zahynul společně s českým miliardářem Petrem Kellnerem (†56) a třemi Američany na Aljašce při nehodě vrtulníku. Zmínila data 10. a 12. dubna.
06.04.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (499 článků)