Článek

Smrt dívky (†3) v Tatcích rozvířila vášně: Patří senioři za volant? Expert Budský o rizikovosti starších řidičů

 
Senior (75) v Tatcích na Kolínsku svým autem srazil maminku a její dvě tříleté holčičky. Jedna z nich na místě zemřela, druhá skončila ve vážném stavu v nemocnici. Stejně tak i její maminka. Tragédie vzbuzuje dotazy, zda mohou podobně staří řidiči stále usedat za volant. Senior totiž uvedl, že za volantem usnul, a proto najel na chodník…
19.11.2021 05:05 |

podobné články

Podobné články

„Král“ Tomáš letěl po D10 rychlostí přes 300 km/h! Dopravní expert Budský: Je to blázen a šílenec

 
Říká si „Král Tomko“ a na instagramu se chlubí svou extrémně nebezpečnou jízdou. Na svém profilu sdílel video, kde jede po dálnici D10 rychlostí přes 300 kilometrů v hodině! Jednou rukou drží telefon, druhou volant… Dopravní expert Roman Budský má jasno - tenhle člověk je nebezpečný.
09.03.2021 05:30 |

podobné články

Firmy trápí nedostatek profesionálních šoférů, noví se za volant nehrnou

 
Na českém trhu práce schází více než 15 tisíc profesionálních řidičů. Každý rok navíc číslo narůstá o 5000 šoférů. Důvod? Noví uchazeči se za volant nehrnou, velká část řidičů má krátce před důchodem, roli hraje i rostoucí ekonomika a objemy poptávaných přeprav. I proto dopravci zvyšují mzdy a nové řidiče lákají v náborových kampaních. V Česku je nyní zhruba 130.000 profesionálních řidičů.
10.07.2018 16:05 |

podobné články

V Praze chybí 240 řidičů autobusů, za volant by mohli už v 19 letech

 
Řidiči autobusů by mohli za volant už v devatenácti letech. Toto řešení by mohlo pomoci s nedostatkem řidičů autobusů, se kterým se potýká nejen hlavní město. Podle generálního ředitele Arrivy Daniela Adamky tento nápad podporuje i ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V Praze aktuálně chybí dvě stě čtyřicet řidičů autobusů.
24.10.2019 15:30 |

podobné články

Čumilové si natáčeli tragickou nehodu v Chuchli: Neetické, hyenismus! říká expert. Chce přísnější tresty

 
Životy dvou mužů (†53, †85) si vyžádala čtvrteční nehoda ve Velké Chuchli - auto zřejmě kvůli zdravotním problémům řidiče vylétlo ze silnice a havarovalo. Další dvě ženy se zranily. Policisté ale kromě nehody museli na místě řešit i neukázněné řidiče, kteří místo řízení drželi v ruce telefon a tragédii si natáčeli. Čtyři z nich dostali pokutu celkem za čtyři tisíce. Dopravní expert Roman Budský chování řidičů ostře odsoudil - označil ho za hyenismus. Co dalšího v rozhovoru pro Blesk prozradil?
22.05.2021 05:15 |

podobné články

Slepí vrazi! Zjistilo se, že 75 procent českých řidičů potřebuje brýle!

 
Podle iniciativy Slepí vrazi Autoklubu České republiky zemřelo na českých silnicích 114 lidí jenom kvůli tomu, že řidič, který způsobil nehodu, špatně viděl. 40% aktivních řidičů bylo na prohlídce u očního lékaře naposledy před 5 lety a až 8% řidičů by nemělo kvůli špatnému zraku zasednout za volant. Z průzkumu dále vyplývá, že 7 z 10 řidičů potřebuje brýle či kontaktní čočky, ale nenosí je.
05.12.2017 21:40 |

podobné články

Na přejezdech „hřeší“ 60 % řidičů. Nejvíc umírají ti, kteří místo znají

 
Dopravní předpisy porušuje na železnicích přejezdech 60 procent řidičů. Nejčastěji nerespektují výstražné signály a přes zákaz vyjíždějí na přejezdy. Většina lidí, kteří na přejezdech utrpí smrtelná zranění, jsou ti, kteří daný přejezd dobře znají. Na čtvrteční konferenci věnované bezpečnosti provozu na místech křížení silnic a železnic to řekl Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.
01.12.2016 12:20 |

podobné články

Loni zemřelo na silnicích historicky nejméně lidí. Strašákem jsou dál přejezdy

 
Historicky nejméně lidí zemřelo loni při dopravních nehodách podle předběžných policejních statistik. Mnohem odpovědnější byli cyklisté, motocyklisté i chodci. Naopak nejzranitelnější skupinou zůstávají senioři. Podle Národní strategie bezpečnosti silničního provozu by letos mělo dojít ke snížení počtu obětí dopravních nehod o téměř 25 procent. Je to ale spíš zbožné přání, přiznává dopravní expert Týmu silniční bezpečnosti Roman Budský.
04.01.2017 22:55 |

podobné články

Žádná pohroma silnic, senioři bourají nejméně, tvrdí studie

 
Řidiči senioři bourají proti jiným věkovým skupinám nejméně, jejich nehody však bývají podle statistik závažnější. U šoférů nad 65 let je pravděpodobnost fatálního důsledku při nehodě dvojnásobná, u starších 76 let v porovnání s 18letými dokonce 16krát vyšší. Vyplývá to z údajů projektu Senior bez nehod. Senioři loni byli u 13 procent dopravních nehod, u smrtelných incidentů tvořili podíl 19 procent.
06.06.2021 09:20 |

podobné články

Vysílali jsme: Tvrdší postihy řidičů, snadnější ztráta bodů. Ubude na silnicích mrtvých?

 
Tvrdší tresty za přestupky, snadnější vybodování a tím i ztráta řidičáku, naopak těžší ho získat zpět. Bude připravované kladivo na neukázněné řidiče fungovat? Ubude agrese, nehod a tím i zraněných a mrtvých na silnicích? Nejen o tom v Epicentru Blesku hovořil dopravní expert z Platformy Vize 0 Roman Budský.
18.12.2019 14:55 |

podobné články

Jak žijí čeští senioři? Nespoléhají na stát, nepracují, chtějí cestovat

 
Čeští senioři odcházejí do důchodu zpravidla dříve, než je v Evropě zvykem. Navíc v řadě zemí EU senioři v důchodu pracují, zatímco Češi se věnují odpočinku a cestují. Není to ovšem tím, že by byli čeští senioři líní – často nemají zkrátka příležitost pracovat.
28.02.2016 21:20 |

podobné články

Doručit seniorům roušky do schránky, žádá jejich předák Pernes. Jsou odpovědní, ukáznění a stateční

 
ROZHOVOR „Čeští senioři jsou disciplinovaní, čeští senioři jsou odpovědní, čeští senioři jsou ukáznění, zkrátka čeští senioři jsou stateční. Je to úžasná populace,“ chválí Zdeněk Pernes starší generaci, která čelí novému koronaviru. Předseda Rady seniorů České republiky upozornil, že nastala doba tolerance, pomoci a odpovědnosti. Vítá veškerou dobrovolnickou iniciativu, která pomáhá důchodcům obstarávat nákupy a nejnutnější potřeby a doufá, že všichni dostanou roušku od státu zdarma poštou.
27.03.2020 09:10 |

podobné články

Tragédie v Tatcích: Holčička (†3) zemřela, její dvojče a maminka bojují o život

 
Řidič (75), který v obci Tatce na Kolínsku v pátek večer srazil matku se dvěma dětmi, byl zřejmě v mikrospánku. Jedno z dětí během nehody zemřelo, druhé je stejně jako matka ve vážném stavu. Řidič je podezřelý z usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
13.11.2021 15:40 |

podobné články

Tolerance alkoholu? Expert: Přibude mrtvých, politici hazardují se životy

 
Poslanec Jiří Junek (KDU-ČSL) navrhuje tolerovat kolařům 0,5 promile alkoholu v krvi, aby si mohli dát na výletě dvě piva. Senátor Jaroslav Kubera (ODS) chce stejnou hodnotu povolit i řidičům. Argumenty bývají stejné: mají to všude v Evropě a není to zase tolik alkoholu. Dopravní expert Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti ale takové úvahy zásadně odmítá. V rozhovoru pro Blesk.cz řekl, že takové změny jen přinesou více mrtvých.
26.09.2015 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1144 článků)

Expert kárá kvalitu přechodů. Chodci jsou na nich večer jako duchové

 
Drtivá většina přechodů v Česku je špatně zřízena, uvedl pro Blesk.cz dopravní expert z Týmu silniční  bezpečnosti Roman Budský. Chodci jsou na nich téměř neviditelní, přesvědčili se v pražských ulicích naši fotoreportéři. Mnoho přechodů je navíc „ochozeno“ a nejsou proto ani vidět.
17.12.2016 20:20 |

podobné články

V autobusu uhořelo 18 seniorů. Expert: Evakuaci hatí panika, jde o minuty

 
Tragicky dopadla cesta zájezdního autobusu v Bavorsku, při které v pondělí uhořelo 18 seniorů. Oheň se v autobusu šíří velmi rychle, říká dopravní expert Roman Budský. Podle něj existují tři možnosti, kvůli kterým začne hořet. A k požáru může dojít i přes řadu bezpečnostních opatření. Co všechno chrání cestující, přiblížili pro Blesk.cz tuzemští dopravci.
03.07.2017 19:35 |

podobné články

Expert o problikávání, kvůli kterému napadli řidiče v Plzni: Pokuta i projev agresivity

 
Problikávat ano, nebo ne? Kdy je to žádoucí a kdy řidič páchá přestupek? Než začne šofér světly blikat, musí zvážit situaci. Problém vysvětluje dopravní expert Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.
08.10.2017 15:20 |

podobné články

Sebevražda s dětmi ve 180 km/h? Expert promluvil o tachometru a tragické nehodě u Liberce!

 
Tragická nehoda u Liberce si v pátek odpoledne vyžádala celkem tři životy. V autě zemřela matka a její dvě dcery (†4 a †6). Žena nárazem do náklaďáku spáchala sebevraždu, šokovala v sobotu na sociální síti dívka, která v emotivním prohlášení tvrdí, že je její starší dcerou. Dívenky měl podle ní do péče dostat otec, s tím se ale matka nechtěla smířit. Nechce se věřit, že by žena zvolila nejbrutálnější řešení. K případu pro Blesk.cz promluvil dopravní expert Roman Budský.
28.10.2019 06:05 |

podobné články

Řidiči zneužili záchrannou uličku! Totální bezohlednost, míní dopravní expert

 
Dopravní nehoda dvou nákladních aut na dálnici D8 způsobila v sobotu pořádnou paseku. Dlouhé kolony zbrzdily řidiče na několik hodin. Ti ale tentokrát alespoň vytvořili doslova ukázkovou záchrannou uličku. Jenže mnozí další toho zneužili. „Naprostá bezohlednost," míní dopravní expert Roman Budský.
20.01.2020 17:50 |

podobné články

Další idiot za volantem? Mladík schválně projel na červenou! Expert se zděsil

 
Zlatá mládež si nedá říct a tropí další problémy. Jeden z nejnovějších incidentů, z nichž většině lidí zůstane rozum stát, se stal v Brně. Mladík ve svém sedmičkovém BMW tam vědomě projel dvě křižovatky na červenou. Vše si samozřejmě zaznamenal na telefon a svými prohřešky se pochlubil na instagramu! Co na to říká dopravní expert Roman Budský? Drsnými slovy nešetřil.
25.06.2020 05:45 |

podobné články