Článek

Šmarda z ČSSD: Když se topíte, Fialův deštník vás nezachrání

 
Současná ČSSD pod vedením Michala Šmardy deklaruje, že má sice důvěru v to, že vláda zajistila dostatek plynu pro domácnosti, nesouhlasí ale se způsobem zastropování cen energií. Oproti vládnímu Deštníku proti drahotě ČSSD dokonce představila svůj Záchranný kruh proti chudobě. Když se topíte, deštník vás nezachrání, říká k tomu ČSSD.
19.09.2022 11:30 |

podobné články

Podobné články

Šmarda z ČSSD: Když se topíte, Fialův deštník vás nezachrání

 
Současná ČSSD pod vedením Michala Šmardy deklaruje, že má sice důvěru v to, že vláda zajistila dostatek plynu pro domácnosti, nesouhlasí ale se způsobem zastropování cen energií. Oproti vládnímu Deštníku proti drahotě ČSSD dokonce představila svůj Záchranný kruh proti chudobě. Když se topíte, deštník vás nezachrání, říká k tomu ČSSD.
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Fialovi jeho deštník proti drahotě omlátil i Kalousek

 
Vládní „Deštník proti drahotě“ už schytává kritiku nejen z řad opozice. K tomu, nakolik vládní „deštník“ skutečně chrání před „drahotou“, se vyjádřil exministr financí Miroslav Kalousek. „Nelze chránit lidi před drahotou roztáčením inflační spirály,“ kritizuje Fialův kabinet za některé představené kroky. Po jednom z představených opatření „proti drahotě“ pak rovnou zanechal vzkaz premiéru Petru Fialovi (ODS). Vzkazuje mu, že tím krokem vláda rozpoutá další zdražování.
14.05.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4253 článků) , Miroslav Kalousek (7624 článků)

Šmarda nahradil Hamáčka v čele ČSSD. Maláčová pohořela, uspěli Petříček i Netolický

 
Předsedou ČSSD se na dnešním mimořádném sjezdu stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Ve volbě získal 130 z 233 hlasů delegátů. Porazil končící ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Původně se o křeslo předsedy strany ucházelo sedm osob, nakonec ale kandidovali jen tři lidé. Řadovým místopředsedou se stal exministr Tomáš Petříček, vrací se tak vedení strany. ČSSD letos volby do Sněmovny letos prohrála, když získala pouhých 4,65 procenta hlasů a nepřekročila tak zákonný pětiprocentní práh nutný pro vstup. Šmarda uvedl, že skončí v pozici starosty, ale na radnici bude dále aktivní.
10.12.2021 05:05 |

podobné články

Šmarda (ČSSD): Mít na pracovišti odbory znamená mít zastání

 
„Všechno, co je pro pracující lidi dobré, prosadila sociální demokracie,“ řekl ve čtvrtek 28. dubna 2022 předseda ČSSD Michal Šmarda na pražském Střeleckém ostrově. Šmarda je přesvědčený, že je to právě ČSSD, kdo dnes jasně vystupuje na straně pracujících.
29.04.2022 20:40 |

podobné články

„Sežeňte tlumočníka pro Válka, není mu rozumět!“ Jurečka přišel do studia hájit vládu. A tam už čekal Šmarda

 
Hosty první hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. Oba vyčinili poslanci STAN Janu Farskému. Pak se Šmarda tvrdě obul do Jurečky. „Tady se jedná o kuchařky ve školní jídelně, tady se jedná o školníky. Pane ministře, plat kuchařky ve školní jídelně je 16 tisíc korun, pokud je mladá, a 21 tisíc, když je těsně před důchodem,“ hřímal předseda ČSSD před kamerami.
16.01.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (305 článků) , Marian Jurečka (986 článků)

Novým předsedou ČSSD je Michal Šmarda

 
Novým předsedou ČSSD se stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda, který porazil končící ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Šmarda po svém vítězství avizoval, že by měli sociální demokraté oslovit šéfa odborů Josefa Středulu, aby kandidoval na prezidenta.
10.12.2021 16:50 |

podobné články

Problém Zeman. A další. Šmarda musí rychle hledat, soudí Bok. Přežije ČSSD?

 
VHLED MICHALA BOKA Novým předsedou ČSSD byl zvolen Michal Šmarda. Udělali sociální demokraté dobře? Vdechne Šmarda straně nový život? Nové tváře nemusejí být nutně špatně, ale zatím to na nějaký megaúspěch pro sociální demokraty nevypadá, míní politolog Michal Bok.
15.12.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (18 článků)

Jen se podívejte, co tam napsali. Tomáš Vyoral si vzal na paškál Fialův deštník. Není to pěkné

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Deštník připravený vládou pro občany nepomůže, jedná se jen o alibi pro vládu, míní komentátor. A vyvrací hned první větu, která přisuzuje inflaci Babišovi a útoku na Ukrajinu. Příchod Romů z Ukrajiny pak podle něj otevřel oči i těm, kdo doposud otevírali svou náruč. Pár slov ztratil také k tomu, jaká je situace v USA.
13.05.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (188 článků)

Inflace není pod kontrolou. Fialův „deštník“ nemyslí na nejhorší. Člen NERV v ČT odhalil vše

 
Česká republika čelí bezprecedentní inflaci. Vláda uvádí, že letos na opatření proti drahotě vydá zhruba 100 miliard korun. Podle opozice je to málo a reálně vydá daleko méně. S reformami kabinetu Petra Fialy má pomoci obnovená Národní ekonomická rada vlády (NERV). „Inflace není vůbec pod kontrolou,“ uvedl v pořadu Interview ČT24 ekonom a člen NERV Petr Zahradník s tím, že vládní deštník proti drahotě je nedostatečný. Přednesl možnosti, jak by vláda měla s vysokou inflací bojovat.
23.05.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4253 článků)

Fialův deštník vydržel necelých devět dní... Středula burcuje vládu, ať konečně začne něco dělat

 
Jak se ukazuje, snížení spotřební daně jen tak nezkrotí extrémní ceny paliv; benzín je dokonce dražší než před jejím snížením. Přes vládní „Deštník proti drahotě“ na české občany drahota prší dál – a neaktivita vlády opět zvedá ze židle odborového předáka a adepta na post prezidenta republiky Josefa Středulu, jenž se na twitteru se zatnutými zuby opět vlády ptá: „Na co se ještě čeká?“
11.06.2022 13:00 |

podobné články

Deštník? Dokáží jen říct, ať si jdete požádat o dávky. Drzost a cynismus, viní vládu Šafránková z SPD

 
Vláda občanům tímto v podstatě jen říká: „Máte existenční problémy? Běžte na úřad práce žádat o dávky. Třeba to vyjde.“ Tak by se podle poslankyně SPD Lucie Šafránkové dal shrnout slavný Fialův deštník proti drahotě, který všude doporučuje. Vláda podle opoziční političky předvádí neuvěřitelnou drzost a cynismus, u předsedkyně Poslanecké sněmovny s jejími svetry už i výsměch.
24.09.2022 08:35 |

podobné články

Už se jí smějí: Šéfka TOP napsala, proč je v politice. A...

 
Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) či místopředseda ČSSD Michal Šmarda se na svých sociálních sítích podivují nad slovy nové šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, která po svém zvolení prohlásila, že do své nynější strany v roce 2009 vstoupila kvůli „arogantní a populistické politice vlády sociální demokracie“. ČSSD přitom v té době u vlády nebyla. V té době se na vládě podílel zakladatel její TOP 09 Miroslav Kalousek či bývalý premiér Mirek Topolánek. „Tohle ale muselo udělat náramnou radost Miroslavu Kalouskovi. Byl tehdy v roce 2009 nejarogantnějším členem ČSSD ve vládě on nebo Mirek Topolánek,“ pobavil se Šmarda.
24.11.2019 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2423 článků) , Miroslav Kalousek (7624 článků) , Michal Hašek (2449 článků)

Kdyby byl Babiš v ČSSD, už by nebyl premiérem, myslí si Šmarda. Také prozradil, jaké jsou možnosti puče v ANO

 
Výsledky nejnovější auditní zprávy Evropské komise říkají, že premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů. Vedle toho nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v týdnu zrušil rozhodnutí svého podřízeného a obnovil stíhání premiéra Babiše v kauze Čapí hnízdo. Co na to vládní ČSSD? Ta prý nemá žádný nový důvod cokoli měnit na tom, že je vládní stranou. „Babiš by měl odstoupit. Kdyby byl sociální demokrat, premiérem by už dávno nebyl,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24 místopředseda ČSSD Michal Šmarda, jenž vyčinil moderátorovi, že dokola řeší kauzu Babiše, místo „reálných politických problémů“.
05.12.2019 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24791 článků)

Šmarda z ČSSD vyzval Babiše, ať Zemanovi předvede své sebevědomí

 
Prezident Miloš Zeman si k sobě v týdnu pozval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby jej požádal o odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD). Předseda vlády však po schůzce oznámil, že personální změny ve vládě nejsou na stole, a dobře udělal, říká místopředseda ČSSD Michal Šmarda. V rozhovoru pro Novinky vysvětluje důvody.
12.03.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24791 článků) , Miloš Zeman (27427 článků)

Šmarda chce zvednout ČSSD ze dna, utká se o křeslo šéfa. Do vedení by si přál Petříčka i Maláčovou

 
Šestačtyřicetiletý starosta Nového Města na Moravě a bývalý místopředseda ČSSD Michal Šmarda bude kandidovat na post předsedy sociálních demokratů. ČTK řekl, že bude usilovat o to, aby byla strana demokratičtější a aby byla otevřená širší spolupráci s levicovými politickými subjekty. ČSSD bude volit nové vedení 10. prosince.
01.11.2021 19:40 |

podobné články

ČSSD sází na Šabatovou, tvrdí Šmarda. A pustil se do člena, který připomněl kauzu šátek

 
Nový šéf ČSSD Michal Šmarda se chce pokusit zachránit stranu. „Zatím je to těžké,“ přiznává a prosí o čas do září. Píše to server Aktuálně.cz, jenž se zároveň zabývá kandidaturou Anny Šabatové v komunálních volbách. A to právě za ČSSD.
27.05.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (531 článků)

VIDEO Pro občana skočil do vody. Šéf ČSSD Šmarda v akci

 
„Pomoc, pomoc,“ křičí na videu občan, plácající se v rybníku, který má symbolizovat záplavu vysokých cen a rekordní zdražování. Zatímco jiní politici radí ze břehu, do vody se do půli těla vrhne Michal Šmarda, předseda ČSSD. Ten tonoucímu osobně podá oranžový záchranný kruh a po osušení na břehu vysvětlí, že návrhy ČSSD jsou nejlepší.
03.08.2022 12:00 |

podobné články

ČSSD má nové vedení: Maláčová ostrouhala, předsedou se stal Šmarda

 
Pod vedením Michala Šmardy se bude sociální demokracie pokoušet zastavit svůj sestup ve volebních výsledcích, který vyvrcholil říjnovým vypadnutím ze Sněmovny. Starosta Nového Města na Moravě Šmarda dnes ve volbě nového předsedy ČSSD zvítězil v prvním kole, když získal 130 z 233 hlasů delegátů. Mimořádný sjezd poté vyhověl jeho představě o nejužším vedení, do kterého se vracejí mimo jiné hejtman Pardubického kraje Martin Netolický či bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček
11.12.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (361 článků) , Martin Michael (39 článků)

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

 
Zimní počasí se blíží stále rychleji a začátek topné sezony je téměř za dveřmi. Díky sychravému počasí je mnoho domácností, které již topnou sezónu zahájily. Její dřívější začátek má za následek samozřejmě větší odběr elektřiny, plynu nebo větší spotřebu tuhých paliv. S tím jsou také spojeny vyšší výdaje a větší finanční zátěž na vytápění. Nikdo z nás nechce platit více, ale jak tomu zabránit?
18.11.2014 00:15 |

podobné články