Článek

Šmarda (SOCDEM): Snad můj přítel Pellegrini vrátí Slovensku klid a respekt k demokracii

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nástupu Petera Pellegriniho do funkce prezidenta Slovenské republiky.
17.06.2024 07:10 |

podobné články

Podobné články

První „skandál“ nového premiéra: Pellegrinimu vypadl záhadný balíček

 
Nový slovenský premiér Peter Pellegrini usedl za stůl při tiskovce a zrodil se první „skandál“ Ficova nástupce. Z kapsy saka mu totiž vypadl podivný předmět. Pellegrini si vytahoval mobil, spolu s ním na stůl vypadl bílý podlouhlý balíček. Sociální sítě okamžitě zaplnily spekulace o tom, co v balíčku bylo. Pellegrini jim doslova „uletěl“. V Bruselu pak Pellegrini mluvil o tom, jak složité je vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka.
22.03.2018 16:30 |

podobné články

Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu

 
Slovenský expremiér Peter Pellegrini dnes oznámil odchod ze své mateřské strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD). Zároveň naznačil, že připravuje založení nové strany. Vyvrcholil tak rozkol ve Směru-SD, který byl do porážky v únorových volbách u moci s výjimkou necelých dvou let nepřetržitě od roku 2006. Jeden z nejoblíbenějších slovenských politiků Pellegrini ještě v květnu veřejně vybídl šéfa Směru-SD Roberta Fica k odchodu z této funkce, kterou bývalý nejdéle sloužící předseda slovenské vlády Fico zastává od vzniku strany v roce 1999. Předseda slovenské strany Směr-SD Fico vyjádřil lítost, že expremiér Pellegrini nepřijal nabídku stát se šéfem strany.
10.06.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků) , Peter Peter (300 článků)

Strana Jany Volfové bude užívat zkratku ČSSD, SOCDEM zuří a bude se bránit

 
Zkratku ČSSD bude nyní místo sociálních demokratů, kteří v červnu na sjezdu změnili název na Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM, používat uskupení bývalé poslankyně Jany Volfové. Její Česká suverenita se nově přejmenovala na Českou suverenitu sociální demokracii. Vyplývá to z rejstříku politických stran a politických hnutí na  webu  ministerstva vnitra. Šéf SOCDEM Michal Šmarda však ČTK sdělil, že to považuje za jednoznačné porušení ochranné známky, kterou má jeho strana nadále registrovanou. Bude se proto bránit.
29.06.2023 18:45 |

podobné články

Čaputová a Pellegrini vyzvali k opuštění bludného kruhu nenávisti

 
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a její nástupce ve funkci Peter Pellegrini dnes společně důrazně odsoudili středeční atentát na premiéra Roberta Fica; jde podle nich o útok, který je také útokem na demokracii. Oba vyzvali občany i politiky k větší zodpovědnosti a k opuštění bludného kruhu nenávisti. Do prezidentského paláce s tímto cílem společně pozvou k jednání lídry všech parlamentních stran. Pellegrini rovněž vyzval k přerušení, či utlumení kampaně před volbami do Evropského parlamentu.
17.05.2024 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (300 článků) , Robert Peter (2 články)

Jana Volfová si zaregistrovala ČSSD. Parazituje na dobrém jménu, protestuje Šmarda

 
Politička Jana Volfová zabrala zkratku ČSSD pro svou stranu Česká suverenita – nyní tedy Česká suverenita sociální demokracie. Předseda Sociální demokracie (SOCDEM), jak se od plzeňského sjezdu přejmenovala ČSSD, Michal Šmarda, se proti tomu tvrdě ohradil. Dle jeho vyjádření, které rozeslal médiím, se jedná o „pokus o krádež“ a „parazitování na dobré pověsti Sociální demokracie“. SOCDEM má navíc ochrannou známku ČSSD stále zaregistrovanou.
29.06.2023 18:30 |

podobné články

Naše peníze mizí do ciziny. Šmarda a SOCDEM slibují nápravu

 
Musíme zabránit masivnímu vyvádění kapitálu a hájit zájmy českých občanů před nadnárodními firmami. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to říká předseda Sociální demokracie Michal Šmarda. Podle něho SOCDEM posílá do Evropského parlamentu nejzkušenějšího politika s vynikajícími kontakty v EU, Lubomíra Zaorálka.
07.06.2024 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2904 článků)

Šéf SOCDEM Šmarda ztratil trpělivost s vládou. Nevídanou akcí hodlá upozornit na žalostnou situaci v sociálních službách

 
Sociální služby patří dle sociálních demokratů dlouhodobě mezi mimořádně podfinancované segmenty s tím, že pečovatelé a jiní sociální pracovníci tuto práci vykonávají spíše z nadšení a ochoty pomáhat druhým, než jako práci pro peníze. Předseda SOCDEM Michal Šmarda na to hodlá upozornit netradičním způsobem, který dosud v české politice nemá obdoby. Na vlastní kůži si vyzkoušel práci sociálního pracovníka.
25.06.2024 19:20 |

podobné články

Luxusní byt premiéra za 10 milionů: Pellegrini čaruje s penězi asistenta

 
Kauza luxusního bytu nového slovenského premiéra Petera Pellegriniho narůstá. Nemovitost si koupil přímo pod Bratislavským hradem za 10,4 milionu korun, jak upozornil Denník N. V hotovosti složil přes šest milionů, zbytek splácí hypotékou. Jenže Pellegrini nebyl schopen doložit, kde peníze vzal, příjmy mu na to totiž nestačily. Teď vyrukoval s tím, že si byt mohl dovolit díky bývalému asistentovi, informoval web Čas.sk. Pellegrini je ve středu na návštěvě Česka.
11.04.2018 12:50 |

podobné články

Slováci si vybírají prezidenta: Peter Pellegrini finišuje kampaň v drsném stylu

 
Peter Pellegrini vstoupil do posledního týdne vyostřené kampaně. Favorit druhého kola Peter Pellegrini natočil videospot, ve kterém tvrdí, že evropští politici chtějí válku a on prosadí mír. Jakým způsobem chce toho dosáhnout, neprozradil, jak to ale nechce udělat, se potenciálním voličům svěřil - nepodpoří prý Ukrajinu bránící se ruské agresi.
03.04.2024 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (300 článků)

Slovenským prezidentem se po druhém kole volby stal Peter Pellegrini

 
Slovenským prezidentem se po sobotním druhém kole přímé volby stal nynější šéf sněmovny a předseda vládní strany Hlas-sociální demokracie Peter Pellegrini. Zisk 53,12 procenta hlasů dnes dopoledne potvrdila slovenská ústřední volební komise. Porážku už v noci na dnešek přiznal jeho vyzyvatel, diplomat Ivan Korčok, Pellegrini krátce nato ve vítězném projevu slíbil loajalitu vládě premiéra Roberta Fica. Vazeb nového prezidenta na současný kabinet si všimla i domácí či zahraniční média, která oba politiky kritizují za populistické a proruské postoje.
08.04.2024 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků) , Ivan Hlas (66 článků) , Ivan Ivan (2968 článků) , Peter Peter (300 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (546 článků)

Slovensko po volbách ve varu. Vážné. Zasahuje Pellegrini, ale i Čaputová

 
Nově zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini vyzval slovenské občany, aby přestali s projevy nenávisti, které se po volbách ve společnosti neustále stupňují. Pellegrini vzkázal zejména svým nevoličům, že je třeba smířit se s demokratickým rozhodnutím většiny. K zastavení nenávisti a rozdělování společnosti vyzvala i prezidentka Zuzana Čaputová, která prosí, aby si lidé více vážili jeden druhého.
11.04.2024 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (300 článků)

Pellegrini prezidentem. Zbourat tu zeď, pokropenou krví, vyzval

 
Slovensko má nového prezidenta. Stal se jím a dnes do úřadu vstoupil Peter Pellegrini. „Vždyť touha po míru je přirozená a určitě není oslavou agresora,“ dotkl se v inauguračním projevu Pellegrini myšlenky míru. Šéf opoziční strany Matovič na inauguraci nepřišel.
15.06.2024 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (300 článků)

Slovenský prezident Pellegrini dorazil do Prahy na svou první zahraniční návštěvu

 
Slovenský prezident Peter Pellegrini včera na svou první zahraniční návštěvu po nástupu do funkce tradičně dorazil do České republiky. Dopoledne ho na Pražském hradě přijme jeho český protějšek Petr Pavel, jednat budou kromě aktuální politické situace i o vztazích obou sousedních států. Pellegrini se v Praze sejde i s dalšími ústavními činiteli. Čeští politici chtějí s Pellegrinim v co největší míře navázat na úroveň vztahů s předešlou slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Návštěva má potvrdit výjimečně blízké česko-slovenské vztahy, které podle nich nemůže změnit ani současný nesoulad například ve vztahu vůči Ukrajině.
27.06.2024 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2947 článků) , Zuzana Čaputova (93 článků) , Peter Peter (300 článků)

Seďa (SOCDEM): Sociální demokracii je třeba zachránit pro budoucí generace

 
SOCDEM se stala "nežádanou" politickou stranou. Přitom existuje řada témat a problémů České republiky, na které má sociální demokracie řešení. Zřejmě občané-voliči SOCDEM "nepochopili" pro mě nepochopitelnou změnu názvu, barev a loga.
22.06.2024 16:10 |

podobné články

Volby na Slovensku: První kolo ovládl Ivan Korčok, Peter Pellegrini v těsném závěsu

 
Na Slovensku proběhlo první kolo voleb nového prezidenta. S největším počtem hlasů se na prvním místě umístil bývalý ministr zahraničí Ivan Korčok, jak informoval Nový Čas. Na druhém místě následoval předseda parlamentu a vládní strany Hlas – sociální demokracie Peter Pellegrini. Štefan Harabin s 11,7 % hlasů skončil hluboko pod nimi.
24.03.2024 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hlas (66 článků) , Ivan Ivan (2968 článků) , Peter Peter (300 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (546 článků)

Novým předsedou ČSSD je Michal Šmarda

 
Novým předsedou ČSSD se stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda, který porazil končící ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Šmarda po svém vítězství avizoval, že by měli sociální demokraté oslovit šéfa odborů Josefa Středulu, aby kandidoval na prezidenta.
10.12.2021 16:50 |

podobné články

Šmarda nahradil Hamáčka v čele ČSSD. Maláčová pohořela, uspěli Petříček i Netolický

 
Předsedou ČSSD se na dnešním mimořádném sjezdu stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Ve volbě získal 130 z 233 hlasů delegátů. Porazil končící ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Původně se o křeslo předsedy strany ucházelo sedm osob, nakonec ale kandidovali jen tři lidé. Řadovým místopředsedou se stal exministr Tomáš Petříček, vrací se tak vedení strany. ČSSD letos volby do Sněmovny letos prohrála, když získala pouhých 4,65 procenta hlasů a nepřekročila tak zákonný pětiprocentní práh nutný pro vstup. Šmarda uvedl, že skončí v pozici starosty, ale na radnici bude dále aktivní.
10.12.2021 05:05 |

podobné články

Problém Zeman. A další. Šmarda musí rychle hledat, soudí Bok. Přežije ČSSD?

 
VHLED MICHALA BOKA Novým předsedou ČSSD byl zvolen Michal Šmarda. Udělali sociální demokraté dobře? Vdechne Šmarda straně nový život? Nové tváře nemusejí být nutně špatně, ale zatím to na nějaký megaúspěch pro sociální demokraty nevypadá, míní politolog Michal Bok.
15.12.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (19 článků)

„Sežeňte tlumočníka pro Válka, není mu rozumět!“ Jurečka přišel do studia hájit vládu. A tam už čekal Šmarda

 
Hosty první hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. Oba vyčinili poslanci STAN Janu Farskému. Pak se Šmarda tvrdě obul do Jurečky. „Tady se jedná o kuchařky ve školní jídelně, tady se jedná o školníky. Pane ministře, plat kuchařky ve školní jídelně je 16 tisíc korun, pokud je mladá, a 21 tisíc, když je těsně před důchodem,“ hřímal předseda ČSSD před kamerami.
16.01.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (327 článků) , Marian Jurečka (1181 článků)