Článek

Šmarda (SOCDEM): 20 tisíc. Tolik si vydělá pečovatelka s praxí. To musíme změnit

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k platům.
04.07.2024 09:10 |

podobné články

Podobné články

Naše peníze mizí do ciziny. Šmarda a SOCDEM slibují nápravu

 
Musíme zabránit masivnímu vyvádění kapitálu a hájit zájmy českých občanů před nadnárodními firmami. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to říká předseda Sociální demokracie Michal Šmarda. Podle něho SOCDEM posílá do Evropského parlamentu nejzkušenějšího politika s vynikajícími kontakty v EU, Lubomíra Zaorálka.
07.06.2024 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2904 článků)

Jana Volfová si zaregistrovala ČSSD. Parazituje na dobrém jménu, protestuje Šmarda

 
Politička Jana Volfová zabrala zkratku ČSSD pro svou stranu Česká suverenita – nyní tedy Česká suverenita sociální demokracie. Předseda Sociální demokracie (SOCDEM), jak se od plzeňského sjezdu přejmenovala ČSSD, Michal Šmarda, se proti tomu tvrdě ohradil. Dle jeho vyjádření, které rozeslal médiím, se jedná o „pokus o krádež“ a „parazitování na dobré pověsti Sociální demokracie“. SOCDEM má navíc ochrannou známku ČSSD stále zaregistrovanou.
29.06.2023 18:30 |

podobné články

Šéf SOCDEM Šmarda ztratil trpělivost s vládou. Nevídanou akcí hodlá upozornit na žalostnou situaci v sociálních službách

 
Sociální služby patří dle sociálních demokratů dlouhodobě mezi mimořádně podfinancované segmenty s tím, že pečovatelé a jiní sociální pracovníci tuto práci vykonávají spíše z nadšení a ochoty pomáhat druhým, než jako práci pro peníze. Předseda SOCDEM Michal Šmarda na to hodlá upozornit netradičním způsobem, který dosud v české politice nemá obdoby. Na vlastní kůži si vyzkoušel práci sociálního pracovníka.
25.06.2024 19:20 |

podobné články

Strana Jany Volfové bude užívat zkratku ČSSD, SOCDEM zuří a bude se bránit

 
Zkratku ČSSD bude nyní místo sociálních demokratů, kteří v červnu na sjezdu změnili název na Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM, používat uskupení bývalé poslankyně Jany Volfové. Její Česká suverenita se nově přejmenovala na Českou suverenitu sociální demokracii. Vyplývá to z rejstříku politických stran a politických hnutí na  webu  ministerstva vnitra. Šéf SOCDEM Michal Šmarda však ČTK sdělil, že to považuje za jednoznačné porušení ochranné známky, kterou má jeho strana nadále registrovanou. Bude se proto bránit.
29.06.2023 18:45 |

podobné články

„Sežeňte tlumočníka pro Válka, není mu rozumět!“ Jurečka přišel do studia hájit vládu. A tam už čekal Šmarda

 
Hosty první hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. Oba vyčinili poslanci STAN Janu Farskému. Pak se Šmarda tvrdě obul do Jurečky. „Tady se jedná o kuchařky ve školní jídelně, tady se jedná o školníky. Pane ministře, plat kuchařky ve školní jídelně je 16 tisíc korun, pokud je mladá, a 21 tisíc, když je těsně před důchodem,“ hřímal předseda ČSSD před kamerami.
16.01.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (327 článků) , Marian Jurečka (1181 článků)

Novým předsedou ČSSD je Michal Šmarda

 
Novým předsedou ČSSD se stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda, který porazil končící ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Šmarda po svém vítězství avizoval, že by měli sociální demokraté oslovit šéfa odborů Josefa Středulu, aby kandidoval na prezidenta.
10.12.2021 16:50 |

podobné články

Šmarda nahradil Hamáčka v čele ČSSD. Maláčová pohořela, uspěli Petříček i Netolický

 
Předsedou ČSSD se na dnešním mimořádném sjezdu stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Ve volbě získal 130 z 233 hlasů delegátů. Porazil končící ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Původně se o křeslo předsedy strany ucházelo sedm osob, nakonec ale kandidovali jen tři lidé. Řadovým místopředsedou se stal exministr Tomáš Petříček, vrací se tak vedení strany. ČSSD letos volby do Sněmovny letos prohrála, když získala pouhých 4,65 procenta hlasů a nepřekročila tak zákonný pětiprocentní práh nutný pro vstup. Šmarda uvedl, že skončí v pozici starosty, ale na radnici bude dále aktivní.
10.12.2021 05:05 |

podobné články

Problém Zeman. A další. Šmarda musí rychle hledat, soudí Bok. Přežije ČSSD?

 
VHLED MICHALA BOKA Novým předsedou ČSSD byl zvolen Michal Šmarda. Udělali sociální demokraté dobře? Vdechne Šmarda straně nový život? Nové tváře nemusejí být nutně špatně, ale zatím to na nějaký megaúspěch pro sociální demokraty nevypadá, míní politolog Michal Bok.
15.12.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (19 článků)

Šmarda (ČSSD): Mít na pracovišti odbory znamená mít zastání

 
„Všechno, co je pro pracující lidi dobré, prosadila sociální demokracie,“ řekl ve čtvrtek 28. dubna 2022 předseda ČSSD Michal Šmarda na pražském Střeleckém ostrově. Šmarda je přesvědčený, že je to právě ČSSD, kdo dnes jasně vystupuje na straně pracujících.
29.04.2022 20:40 |

podobné články

Šmarda: Lidé odmítli politiku ANO, SPD a KSČM

 
Předseda ČSSD Michal Šmarda se znovu přihlásil o slovo: Bojíte se asociální vlády Petra Fialy a nesnesete pohled na chaos, který přináší ANO a SPD? ČSSD je tu právě pro vás, oznámil veřejnosti šéf ČSSD Michal Šmarda.
30.01.2023 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků)

Šmarda si vyzkoušel práci pečovatele. A zjistil strašné věci

 
Předseda Sociální demokracie Michal Šmarda varuje, že pracovníci v sociálních službách jsou na hranici příjmové chudoby a nikdo na příslušné úrovni se tímto problémem nezabývá. Přitom tito lidé podle jeho slov vykonávají jednu z nejnáročnějších a nejzodpovědnějších profesí. Šmarda si sám úlohu pečovatele vyzkoušel v Bohumíně a své zkušenosti pečlivě zmapoval.
20.07.2024 09:55 |

podobné články

Stopem do Prahy a motorkou na Moravu. Kandidát socdem zahájil kampaň dost netradičně

 
Michal Šmarda, místopředseda ČSSD, zahájil svoji předvolební kampaň voleb do Senátu, kde se bude ucházet o křeslo na Vysočině. „Chci, aby se na problémy lidí z Vysočiny nezapomínalo. A chci, aby se nezapomínalo na problémy obyčejných lidí z celé republiky,“ řekl Šmarda.
28.08.2020 08:55 |

podobné články

Nový začátek SOCDEM s revolučním logem. „Jakoby Šmarda dostal podklady z Davosu“, směje se vyloučená členka

 
Aktuální sjezd sociální demokracie v Plzni má pro stranu přinést nemálo změn. Hovoří se o změně vizuálů, názvu strany, ale také o změně hodnotového směřování. Z ČSSD by se dle některých ohlasů měla stát liberální strana, jež bude chtít v Česku uskutečnit „velký úklid“ či cílit na ekologická témata. „Mám pocit, jako by Michal Šmarda dostal nějaké podklady z Davosu,“ shrnula plánované směřování strany právnička Jana Turoňová, jež byla vyloučená grémiem strany. Hraje se prý také o majetek.
10.06.2023 17:05 |

podobné články

Šmarda (SOCDEM): Vyzývám k prošetření podezřelého převodu akcií ČEZ

 
„Vyzývám MF a příslušné orgány dohledu nad kapitálovým trhem k prověření neobvyklé transakce, která proběhla na burze cenných papírů,“ uvedl předseda Sociální demokracie Michal Šmarda.
20.06.2023 17:30 |

podobné články

Šmarda vystartoval proti Rusku. Ale dostal za Zaorálka

 
Předseda SOCDEM Michal Šmarda na sociální síti schytává za výroky a postoje lídra kandidátky Sociální demokracie do Evropského parlamentu Lubomíra Zaorálka. Ozývá se kritika, že jeho vyjádření do médií z poslední doby jsou nehorázné a sympatizuje s „masovými vrahy“.
20.03.2024 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2904 článků)

SOCDEM: Předseda Šmarda vyzval prezidenta Pavla k jednání o důchodové reformě

 
Sociální demokracie vyzvala prezidenta republiky Petra Pavla k jednání o důchodové reformě. Předseda strany Michal Šmarda mu zaslal dopis, kde si cení jeho snahy o otevření debaty. Sociální demokracie jasně stojí za průběžným důchodovým systémem a bude ho bránit před privatizací.
22.04.2024 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2948 článků)

Pečovatelka (36) odmítla vakcínu, přišla o práci. Anglie zavádí i povinné očkování zdravotníků

 
Pečovatelka Louise Akesterová (36) přišla o práci, protože se odmítla nechat očkovat. Její případ není zdaleka ojedinělý, tisícům britských pečovatelských domů hrozí zavření, neboť podle nejnovějších pravidel britské vlády musí být všichni pracovníci pečovatelských domů a sociálních zařízení očkováni. Až 60 tisíc pečovatelů by tak mohlo dostat výpověď. Povinnost vakcinace oznámila Anglie i zdravotníkům, očkováni musí být nejpozději do 1. dubna. Akesterová v emotivním videu popsala, proč se nenechala očkovat, uvedl list Daily Mail.
09.11.2021 21:40 |

podobné články

Víme, co po covidu, ohlásila socdem

 
Sociální demokraté představili svoji komunikační kampaň s názvem „Víme, co po covidu“. Více informací poté sdělil předseda ČSSD Jan Hamáček a místopředsedové Roman Onderka, Tomáš Petříček, Michal Šmarda a Ondřej Veselý. „Není možné, aby receptem na rekonstrukci země byly škrty,“ uvedl předseda socdem.
29.03.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Veselý (164 článků) , Ondřej Veselý (164 článků) , Jan Hamáček (3332 článků) , Ondřej Roman (61 článků)

Šmarda (SOCDEM): Politické plány SOCDEM a těžká rozhodnutí

 
Dopis předsedy Michala Šmardy členům Sociální demokracie
11.09.2023 20:20 |

podobné články