Článek

Šmarda (ČSSD): Vracíme se k myšlenkám Listopadu 1989

 
Má generace je vlastně generací šťastnou. Jsme Husákovy děti. Je nás hodně a celý náš dospělý život jsme prožili ve svobodné zemi. Listopad 1989 pro nás byl symbolickým vkročením do dospělého světa. Emoce, očekávání a touha po lepším životě.
19.11.2022 10:15 |

podobné články

Podobné články

Šmarda nahradil Hamáčka v čele ČSSD. Maláčová pohořela, uspěli Petříček i Netolický

 
Předsedou ČSSD se na dnešním mimořádném sjezdu stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Ve volbě získal 130 z 233 hlasů delegátů. Porazil končící ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Původně se o křeslo předsedy strany ucházelo sedm osob, nakonec ale kandidovali jen tři lidé. Řadovým místopředsedou se stal exministr Tomáš Petříček, vrací se tak vedení strany. ČSSD letos volby do Sněmovny letos prohrála, když získala pouhých 4,65 procenta hlasů a nepřekročila tak zákonný pětiprocentní práh nutný pro vstup. Šmarda uvedl, že skončí v pozici starosty, ale na radnici bude dále aktivní.
10.12.2021 05:05 |

podobné články

Šmarda (ČSSD): Mít na pracovišti odbory znamená mít zastání

 
„Všechno, co je pro pracující lidi dobré, prosadila sociální demokracie,“ řekl ve čtvrtek 28. dubna 2022 předseda ČSSD Michal Šmarda na pražském Střeleckém ostrově. Šmarda je přesvědčený, že je to právě ČSSD, kdo dnes jasně vystupuje na straně pracujících.
29.04.2022 20:40 |

podobné články

Novým předsedou ČSSD je Michal Šmarda

 
Novým předsedou ČSSD se stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda, který porazil končící ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Šmarda po svém vítězství avizoval, že by měli sociální demokraté oslovit šéfa odborů Josefa Středulu, aby kandidoval na prezidenta.
10.12.2021 16:50 |

podobné články

Problém Zeman. A další. Šmarda musí rychle hledat, soudí Bok. Přežije ČSSD?

 
VHLED MICHALA BOKA Novým předsedou ČSSD byl zvolen Michal Šmarda. Udělali sociální demokraté dobře? Vdechne Šmarda straně nový život? Nové tváře nemusejí být nutně špatně, ale zatím to na nějaký megaúspěch pro sociální demokraty nevypadá, míní politolog Michal Bok.
15.12.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (18 článků)

„Sežeňte tlumočníka pro Válka, není mu rozumět!“ Jurečka přišel do studia hájit vládu. A tam už čekal Šmarda

 
Hosty první hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. Oba vyčinili poslanci STAN Janu Farskému. Pak se Šmarda tvrdě obul do Jurečky. „Tady se jedná o kuchařky ve školní jídelně, tady se jedná o školníky. Pane ministře, plat kuchařky ve školní jídelně je 16 tisíc korun, pokud je mladá, a 21 tisíc, když je těsně před důchodem,“ hřímal předseda ČSSD před kamerami.
16.01.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (305 článků) , Marian Jurečka (1025 článků)

Už se jí smějí: Šéfka TOP napsala, proč je v politice. A...

 
Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) či místopředseda ČSSD Michal Šmarda se na svých sociálních sítích podivují nad slovy nové šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, která po svém zvolení prohlásila, že do své nynější strany v roce 2009 vstoupila kvůli „arogantní a populistické politice vlády sociální demokracie“. ČSSD přitom v té době u vlády nebyla. V té době se na vládě podílel zakladatel její TOP 09 Miroslav Kalousek či bývalý premiér Mirek Topolánek. „Tohle ale muselo udělat náramnou radost Miroslavu Kalouskovi. Byl tehdy v roce 2009 nejarogantnějším členem ČSSD ve vládě on nebo Mirek Topolánek,“ pobavil se Šmarda.
24.11.2019 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2429 článků) , Miroslav Kalousek (7684 článků) , Michal Hašek (2459 článků)

Kdyby byl Babiš v ČSSD, už by nebyl premiérem, myslí si Šmarda. Také prozradil, jaké jsou možnosti puče v ANO

 
Výsledky nejnovější auditní zprávy Evropské komise říkají, že premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů. Vedle toho nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v týdnu zrušil rozhodnutí svého podřízeného a obnovil stíhání premiéra Babiše v kauze Čapí hnízdo. Co na to vládní ČSSD? Ta prý nemá žádný nový důvod cokoli měnit na tom, že je vládní stranou. „Babiš by měl odstoupit. Kdyby byl sociální demokrat, premiérem by už dávno nebyl,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24 místopředseda ČSSD Michal Šmarda, jenž vyčinil moderátorovi, že dokola řeší kauzu Babiše, místo „reálných politických problémů“.
05.12.2019 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků)

Šmarda z ČSSD vyzval Babiše, ať Zemanovi předvede své sebevědomí

 
Prezident Miloš Zeman si k sobě v týdnu pozval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby jej požádal o odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD). Předseda vlády však po schůzce oznámil, že personální změny ve vládě nejsou na stole, a dobře udělal, říká místopředseda ČSSD Michal Šmarda. V rozhovoru pro Novinky vysvětluje důvody.
12.03.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků) , Miloš Zeman (27592 článků)

Šmarda chce zvednout ČSSD ze dna, utká se o křeslo šéfa. Do vedení by si přál Petříčka i Maláčovou

 
Šestačtyřicetiletý starosta Nového Města na Moravě a bývalý místopředseda ČSSD Michal Šmarda bude kandidovat na post předsedy sociálních demokratů. ČTK řekl, že bude usilovat o to, aby byla strana demokratičtější a aby byla otevřená širší spolupráci s levicovými politickými subjekty. ČSSD bude volit nové vedení 10. prosince.
01.11.2021 19:40 |

podobné články

ČSSD sází na Šabatovou, tvrdí Šmarda. A pustil se do člena, který připomněl kauzu šátek

 
Nový šéf ČSSD Michal Šmarda se chce pokusit zachránit stranu. „Zatím je to těžké,“ přiznává a prosí o čas do září. Píše to server Aktuálně.cz, jenž se zároveň zabývá kandidaturou Anny Šabatové v komunálních volbách. A to právě za ČSSD.
27.05.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (533 článků)

VIDEO Pro občana skočil do vody. Šéf ČSSD Šmarda v akci

 
„Pomoc, pomoc,“ křičí na videu občan, plácající se v rybníku, který má symbolizovat záplavu vysokých cen a rekordní zdražování. Zatímco jiní politici radí ze břehu, do vody se do půli těla vrhne Michal Šmarda, předseda ČSSD. Ten tonoucímu osobně podá oranžový záchranný kruh a po osušení na břehu vysvětlí, že návrhy ČSSD jsou nejlepší.
03.08.2022 12:00 |

podobné články

Koronavirus položil i místopředsedu ČSSD. „Válčím, zatím těsně vyhrávám,“ říká Šmarda

 
Koronavirem se nakazil další český politik. Pozitivní výsledek oznámil místopředseda ČSSD a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. „Já to teď nějak vyležím, ale naše babičky a dědečkové by to mohli mít mnohem těžší,“ řekl na instagramovém videu. Nakažen je také předseda strany a ministr vnitra Jan Hamáček nebo šéf zemědělství Miroslav Toman. U něj se v neděli prokázala nákaza jako u prvního. V karanténě jsou další členové vedení sociálních demokratů.
24.10.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Miroslav Toman (212 článků)

Šmarda (ČSSD): Stav nouze by mohl být až do léta

 
Nouzový stav by v ČR mohl trvat až do léta. Uvedl to v pořadu Partie na CNN Prima News místopředseda ČSSD Michal Šmarda. Stav nouze trvá zatím do 12.prosince, těsně před jeho koncem bude vláda Andreje Babiše žádat Sněmovnu o prodloužení. Premiér už před několika dny uvedl, že bude žádat o prodloužení o měsíc, tedy do 12.ledna.
06.12.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25098 článků)

Živo na online sjezdu ČSSD: Jako malé děti, křičel na delegáty Šmarda. Připomněl se i Dienstbier

 
Sociální demokraté už pár hodin rokují na svém prvním on-line sjezdu v historii. Předseda strany Jan Hamáček sjezd zahájil slovy, že ČSSD doplácí na naštvanost lidí spojenou s koronavirem. A pak schytal pár pořádných slovních ran. „Žádná funkce nestojí za to, abychom se chovali jako malé děti!“ rozčílil se na sjezdu Šmarda.
09.04.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Šmarda (ČSSD): Je moderní progresivní politika mrtvá?

 
Novoměstský starosta a dvojka kandidátky ČSSD v parlamentních volbách na Vysočině Michal Šmarda se zamýšlí nad možnostmi moderní progresivní politiky a zmiňuje přitom levicová, sociálně a ekologicky odpovědná řešení.
23.08.2021 13:05 |

podobné články

Hlavně ne bankrot! Šmarda chce záchranu ČSSD. Ale nebude to lehké, ani zadarmo

 
ČSSD skončila v Poslanecké sněmovně a skončí i ve vládě. Michal Šmarda, dlouholetý úspěšný komunální politik této strany, se rozhodl kandidovat na jejích předsedu. A představil program její záchrany v podobě pěti bodů, které se mají stihnout do pěti měsíců. Některé z nich se ale ukazují jako velmi náročné…
29.11.2021 14:25 |

podobné články

Nový šéf ČSSD Šmarda: Překope mi to život, jako starosta končím. A proč se nelíbil Zemanovi?

 
Novým předsedou skomírající sociální demokracie se stal Michal Šmarda. Z 233 delegátů mu vyslovilo podporu 130 z nich. Nelehkého úkolu dostat ČSSD z dluhů a zpátky na pomyslné politické výsluní se zhostil s radostí. Dle svých slov to straně po 28 letech dluží. Skončí také na pozici starosty Nového Města na Moravě, bude na neuvolněné pozici. Blesk Zprávám to odůvodnil i tak, že nebude potřebovat dva platy. Šmardu si můžeme pamatovat také z roku 2019, kdy vedl spory s prezidentem Milošem Zemanem, který se postavil proti jeho jmenování ministrem kultury.
11.12.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27592 článků)

ČSSD má nové vedení: Maláčová ostrouhala, předsedou se stal Šmarda

 
Pod vedením Michala Šmardy se bude sociální demokracie pokoušet zastavit svůj sestup ve volebních výsledcích, který vyvrcholil říjnovým vypadnutím ze Sněmovny. Starosta Nového Města na Moravě Šmarda dnes ve volbě nového předsedy ČSSD zvítězil v prvním kole, když získal 130 z 233 hlasů delegátů. Mimořádný sjezd poté vyhověl jeho představě o nejužším vedení, do kterého se vracejí mimo jiné hejtman Pardubického kraje Martin Netolický či bývalý ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček
11.12.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (361 článků) , Martin Michael (39 článků)

ČSSD zvolila online nové vedení, předsedou se stal Michal Šmarda

 
Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda se stal novým předsedou ČSSD.
11.12.2021 10:55 |

podobné články