Článek

Šmarda (ČSSD): Surově zabil desítky lidí a říkal tomu boj za tradiční hodnoty

 
Komentář na facebookovém profilu k smutnému výročí teroru v Norsku.
22.07.2021 15:15 |

podobné články

Podobné články

Už se jí smějí: Šéfka TOP napsala, proč je v politice. A...

 
Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) či místopředseda ČSSD Michal Šmarda se na svých sociálních sítích podivují nad slovy nové šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, která po svém zvolení prohlásila, že do své nynější strany v roce 2009 vstoupila kvůli „arogantní a populistické politice vlády sociální demokracie“. ČSSD přitom v té době u vlády nebyla. V té době se na vládě podílel zakladatel její TOP 09 Miroslav Kalousek či bývalý premiér Mirek Topolánek. „Tohle ale muselo udělat náramnou radost Miroslavu Kalouskovi. Byl tehdy v roce 2009 nejarogantnějším členem ČSSD ve vládě on nebo Mirek Topolánek,“ pobavil se Šmarda.
24.11.2019 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2340 článků) , Miroslav Kalousek (7382 článků) , Michal Hašek (2436 článků)

Kdyby byl Babiš v ČSSD, už by nebyl premiérem, myslí si Šmarda. Také prozradil, jaké jsou možnosti puče v ANO

 
Výsledky nejnovější auditní zprávy Evropské komise říkají, že premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů. Vedle toho nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v týdnu zrušil rozhodnutí svého podřízeného a obnovil stíhání premiéra Babiše v kauze Čapí hnízdo. Co na to vládní ČSSD? Ta prý nemá žádný nový důvod cokoli měnit na tom, že je vládní stranou. „Babiš by měl odstoupit. Kdyby byl sociální demokrat, premiérem by už dávno nebyl,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24 místopředseda ČSSD Michal Šmarda, jenž vyčinil moderátorovi, že dokola řeší kauzu Babiše, místo „reálných politických problémů“.
05.12.2019 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22489 článků)

Šmarda z ČSSD vyzval Babiše, ať Zemanovi předvede své sebevědomí

 
Prezident Miloš Zeman si k sobě v týdnu pozval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby jej požádal o odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD). Předseda vlády však po schůzce oznámil, že personální změny ve vládě nejsou na stole, a dobře udělal, říká místopředseda ČSSD Michal Šmarda. V rozhovoru pro Novinky vysvětluje důvody.
12.03.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22489 článků) , Miloš Zeman (25753 článků)

Živo na online sjezdu ČSSD: Jako malé děti, křičel na delegáty Šmarda. Připomněl se i Dienstbier

 
Sociální demokraté už pár hodin rokují na svém prvním on-line sjezdu v historii. Předseda strany Jan Hamáček sjezd zahájil slovy, že ČSSD doplácí na naštvanost lidí spojenou s koronavirem. A pak schytal pár pořádných slovních ran. „Žádná funkce nestojí za to, abychom se chovali jako malé děti!“ rozčílil se na sjezdu Šmarda.
09.04.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3167 článků)

Stopem do Prahy a motorkou na Moravu. Kandidát socdem zahájil kampaň dost netradičně

 
Michal Šmarda, místopředseda ČSSD, zahájil svoji předvolební kampaň voleb do Senátu, kde se bude ucházet o křeslo na Vysočině. „Chci, aby se na problémy lidí z Vysočiny nezapomínalo. A chci, aby se nezapomínalo na problémy obyčejných lidí z celé republiky,“ řekl Šmarda.
28.08.2020 08:55 |

podobné články

Koronavirus položil i místopředsedu ČSSD. „Válčím, zatím těsně vyhrávám,“ říká Šmarda

 
Koronavirem se nakazil další český politik. Pozitivní výsledek oznámil místopředseda ČSSD a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. „Já to teď nějak vyležím, ale naše babičky a dědečkové by to mohli mít mnohem těžší,“ řekl na instagramovém videu. Nakažen je také předseda strany a ministr vnitra Jan Hamáček nebo šéf zemědělství Miroslav Toman. U něj se v neděli prokázala nákaza jako u prvního. V karanténě jsou další členové vedení sociálních demokratů.
24.10.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3167 článků) , Miroslav Toman (203 článků)

Šmarda (ČSSD): Stav nouze by mohl být až do léta

 
Nouzový stav by v ČR mohl trvat až do léta. Uvedl to v pořadu Partie na CNN Prima News místopředseda ČSSD Michal Šmarda. Stav nouze trvá zatím do 12.prosince, těsně před jeho koncem bude vláda Andreje Babiše žádat Sněmovnu o prodloužení. Premiér už před několika dny uvedl, že bude žádat o prodloužení o měsíc, tedy do 12.ledna.
06.12.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22489 článků)

Šmarda: Když něco zkazím, dostanu do čumáku. V Senátu to musí být taky tak! Zlevnit práci, zdanit luxus

 
Musíme se připravit na novou dobu. Dobu robotizace, nárůstu lidí ve vyšším věku a konce spalování uhlí, upozorňuje místopředseda ČSSD, starosta Nového Města na Moravě a kandidát do Senátu Michal Šmarda. Ten v rozhovoru, který s ním pro ParlamentníListy.cz vedl publicista Štěpán Kotrba, též uvádí, jaké daňové změny jsou třeba.
30.09.2020 15:20 |

podobné články

Zemana a Klause kritizujeme, stejně tak můžeme i Havla! Vážím si ho, i když... Michal Šmarda velmi otevřeně

 
30 LET OD LISTOPADU 89 „Koho si nejvíce vážím, toho bych měl mít odvahu kritizovat. Lidé, kterých si nevážím, mi nestojí za kritiku,“ říká místopředseda sociálních demokratů a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda k tomu, co se v posledních letech děje kolem osoby Václava Havla. Zdravá kritika je podle něj v pořádku. Sametovou revoluci prožil na Moravě jako student gymnázia. Po pádu komunismu měli Češi prý více klást důraz na morální stránku transformace, na právo, a že peníze se dají rozdělit na čisté a špinavé. Současně však jedním dechem dodává, že po bitvě je každý generálem... a nejdůležitější je, chyby otevřeně pojmenovat a poučit se.
12.11.2019 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6044 článků) , Václav Klaus (10493 článků)

„Fičák“ po luštěninách, kachna se šesti i UHO. Šmarda místo kultury zkouší školní obědy

 
Původně měl řídit českou kulturu. Místopředseda ČSSD a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda ale neprošel přes prezidenta Miloše Zemana. Místo toho sleduje kulturu stravování ve školních jídelnách, které patří městu. A nejen to, sám testuje to, co žáci jedí. Podle svých slov je překvapený a občas také zaražený, čím děti pohrdnou.
20.11.2019 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25753 článků)

Místopředseda ČSSD Šmarda: Nejdříve důchody, pak teprve americké vrtulníky, tanky a dotace miliardářům

 
ROZHOVOR „Na sociální demokracii je zajímavé, že má neuvěřitelnou schopnost v době, kdy je jí nejhůře, ožívat odspodu,“ tvrdí místopředseda sociálních demokratů a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. Upozornil na problémy, kterým je nutné se věnovat více. Zadlužení mladých rodin do konce života označil za srovnatelné s nevolnictvím. A jako tragédii pojmenoval fakt, že hnutí ANO nebylo schopno za posledních šest let přijít s koncepcí bytové politiky. Podle Šmardy by Česko mělo věnovat více pozornosti také modernizaci a trendům, aby nezaspalo.
03.02.2020 22:31 |

podobné články

Dopadli muže, který zabil novinářku (†30)? Před smrtí ji surově zbil a znásilnil

 
Bulharská policie v úterý zadržela muže, který je podezřelý z vraždy investigativní novinářky Viktorije Marinovové. Podle nepotvrzené informace se jedná o rumunského občana, který vlastní i moldavský pas, sdělil na svém webu bulharský rozhlas. Žena byla před smrtí znásilněna, surově bita a škrcena.
09.10.2018 14:00 |

podobné články

S Erazimem Kohákem (†86) se loučilo 200 lidí. Filozofa uctili i exministři ČSSD

 
Na 200 lidí v neděli přišlo na poslední rozloučení s významným filozofem a ekologem Erazimem Kohákem do kostela svatého Klimenta v Praze. Dorazili například bývalý premiér Vladimír Špidla, mezi jehož neformální poradce Kohák patřil, dále exministr Jiří Dienstbier, místopředseda ČSSD Michal Šmarda, bývalý ministr zahraničí Jan Kavan nebo ekolog Jan Rovenský. Kohák, který téměř polovinu života strávil v emigraci, vyučoval na univerzitách v Česku i zahraničí a získal řadu ocenění. Zemřel v sobotu 8. února ve věku 86 let.
16.02.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (321 článků)

Nám zmizí 20 milionů, hořekoval na ČT vlivný starosta menšího města. Vláda nepadne, řekl Pirát o zájmech v pozadí

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se na jednání ve čtvrtek večer shodli, že se neshodnou. Bitva o daňový balíček běží dál. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík k tomu poznamenal, že Babiš chtěl do novin dostat titulek, že vyhrál nad Hamáčkem. „To je důležitější než rozpočtová politika ČR,“ kroutil hlavou Ferjenčík. Michal Šmarda (ČSSD) varoval před brutálními zásahy do rozpočtu ze strany ANO.
27.11.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22489 článků) , Jan Hamáček (3167 článků)

Peklo v ČSSD kolem Michala Haška. Výhrůžky Hamáčkovi, vystupování z klubu. A muž, který se se stranou čerstvě rozhádal „na krev“

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček oznámil, že volebním manažerem pro podzimní krajské a senátní volby bude Michal Hašek. Ten na sociální síti oznámil, že tuto výzvy přijímá. Jenže řada jeho stranických kolegů z tohoto oznámení nemá radost. Ozval se Michal Šmarda či Petr Dolínek, který pohrozil odchodem z poslaneckého klubu ČSSD. Promluvil i muž, který se se sociální demokracií rozhádal kvůli Lubomíru Zaorálkovi.
24.04.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2806 článků) , Jan Hamáček (3167 článků) , Michal Hašek (2436 článků)

Na levici vznikají nové a nové subjekty, konkurence pro ČSSD. Maláčové to „hlava nebere“

 
Místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se zlobí na to, že na levici vznikají nové strany a nespojí se. Řekla to v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Kromě ní se k případné spolupráci vyjádřil i místopředseda ČSSD Michal Šmarda.
20.07.2020 16:45 |

podobné články

Premiér by byl za hlupáka, kdyby poslechl Zemana. ČSSD už ve vládě nemá být, říká Šmarda

 
Prezident Miloš Zeman dal ve středu najevo, že by opět rád vstupoval do obsazování ministerstev, jeho výzvu k odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a šéfa diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD) však premiér Andrej Babiš (ANO) nevyslyšel. Podle místopředsedy ČSSD Michala Šmardy, kterého Zeman v roce 2019 odmítl jmenovat ministrem kultury, by byl tentokrát za hlupáka právě předseda vlády, nikoli dotyčný kandidát či ministr.
11.03.2021 17:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22489 článků) , Miloš Zeman (25753 článků)

Celní správa: Daň z přidané hodnoty se u zásilek nízké hodnoty od července vybírat nebude

 
?Novela zákona o dani z přidané hodnoty a celního zákona, která byla předložena Vládou ČR do Poslanecké sněmovny v květnu 2020, je po třetím čtení v Poslanecké sněmovně a nyní míří do Senátu ČR. Vzhledem k tomu, že Parlament ČR nestihne do 1. července 2021 návrh novely schválit, tak jak to předpokládá legislativa EU, nebude Celní správa ČR při dovozu zásilek nízké hodnoty (do 22 EUR) DPH vybírat.
22.06.2021 11:50 |

podobné články

Jan Ziegler: Tradiční ruské hodnoty aneb Můžeš zavraždit člověka za tisíc dolarů

 
Podle průzkumu veřejného mínění Mezinárodního republikánského institutu čtvrtina Čechů věří tomu, že Rusko brání tradiční hodnoty jako víru, morálku a rodinu. To je ovšem těžký nesmysl a podvod.
29.05.2017 20:40 |

podobné články