Článek

Slušní senátoři prezidenta k soudu nepoženou, tvrdí výkonná rada ODS

 
Výkonná rada ODS se dnes veřejně distancovala od snahy dvaceti osmi senátorů zažalovat prezidenta Václava Klause z vlastizrady. Té se měl dopustit při vyhlášení novoroční amnestie. Na výzvu premiéra Petra Nečase se také ODS rozhodla zrušit některá její oblastní sdružení.
28.02.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9177 článků) , Petr Nečas (9276 článků)
Podobné články

Brněnský vtip, který trvá příliš dlouho

 
"Víte, proč jsou Slušní lidé slušní? Protože jich je většina v podmínce." Jeden z řady vtipů, které se sypou na Slušné lidi, brněnské politické hnutí, jenž minulý rok založil sportovec a aktivista Zdeněk Pernica. I přes krátkou historii za sebou Slušní lidé mají již dlouhou řadu často velmi bizarních aktivit, které k nim především na internetu strhávají velkou pozornost. Naposledy zazářili v debatě "Duel o Brno - Slušní lidé vs. Žít Brno."
28.11.2017 21:50 |

podobné články

Výkonná rada ODS bude řešit například pomoc eurozóně

 
Výkonná rada ODS se dnes na svém pravidelném jednání bude zabývat českým příspěvkem na pomoc eurozóně a dalšími aktuálními politickými tématy. Širší vedení ODS se v pražském sídle strany sejde po měsíci. Jednání nemá žádný oficiální program, očekává se ale, že by se výkonná rada mohla vyslovit k otázce českého postoje k finanční pomoci eurozóně a nové unijní dohodě o větší kontrole rozpočtů členských zemí.
19.12.2011 07:00 |

podobné články

ODS už vede Kuba, výkonná rada zatím adepta na premiéra nemá

 
Výkonná rada ODS na své pondělní schůzi pověřila vyjednáváním o nové vládě grémium strany. Preferuje vládu na současném koaličním půdorysu. Výkonná rada zatím nemá konkrétního kandidáta na post premiéra, oznámil první místopředseda strany Martin Kuba.
17.06.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (396 článků)

Výkonná rada ODS: Nečasi, neříkej "ano" bankovní unii

 
Výkonná rada ODS vyzvala premiéra Petra Nečase (ODS) a další zástupce strany ve vládě a parlamentu, aby zabránili zapojení České republiky do bankovní unie, kterou chystá Evropská komise. Podle širšího vedení ODS bude bankovní unie zásadním politickým tématem tohoto podzimu. Nečas, ministři za ODS, poslanci, senátoři a europoslanci by podle výkonné rady měli důsledně zastávat pozice, které Česko do projektu bankovní unie "nezavlečou".
27.08.2012 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků)

Výkonná rada ODS zrušila organizace v Praze napojené na kmotry

 
Výkonná rada ODS dnes zrušila oblastní sdružení v Praze 4, Praze 12 a Praze-západ, důvodem je netransparentní nábor nových členů. Premiér a předseda ODS Petr Nečas novinářům po jednání v Jihlavě řekl, že rada tak rozhodla na jeho návrh a v razantním postupu hodlá pokračovat. Zástupci všech tří zrušených oblastí nařčení odmítli a řekli, že se budou bránit. Šéf ODS v Praze-západ, která je součástí středočeské ODS, nevylučuje v krajním případě ani soud.
01.03.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků)

Výkonná rada ODS vyloučila ze strany Kvapila a Novotného

 
Vedení ODS vyloučilo ze strany Aleše Kvapila a Radovana Novotného, kteří jsou ve vazbě kvůli údajné korupci. Kvapil nebude na kandidátce ODS. Výkonná rada přijala rozhodnutí v souladu se stanovami ODS na návrh regionální rady ODS, oznámil to po jednání Výkonné rady ODS šéf strany Mirek Topolánek
15.02.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2176 článků) , Miroslav Novotný (38 článků)

Šťastný vítá verdikt Ústavního soudu. Těší se na to, až opozice začne pracovat

 
Zatímco poslanec a předseda pražské ODS Boris Šťastný nad verdiktem Ústavního soudu, který zamítl stížnost na průběh voleb v Praze, jásá, poslankyně za Věci veřejné Karolína Peake a předseda Strany zelených Ondřej Liška hovoří o velkém zklamání. Do Štrasburku ovšem Peake ani Liška svou žalobu nepoženou.
29.03.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků) , Ondřej Liška (366 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Já jsem Husa na provázku, zvolal Kalousek po skandálu v divadle. Obává se, že ti „Slušní lidé“ vůbec nejsou slušní...

 
V sobotu večer bylo v Brně na Zelném trhu pořádně živo. Aktivisté z hnutí Slušní lidé, které vede trojnásobný mistr ČR v kickboxu Zdeněk Pernica, narušili kontroverzní představení Divadla Husa na provázku, v němž představitel Ježíše Krista znásilní muslimku. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se herců zastal.
27.05.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6507 článků)

Slušní lidé? Promluvil Břetislav Rychlík, který si je „zjistil“

 
Napětí kolem kontroverzní divadelní hry Vaše násilí a naše násilí stále neopadá. Svůj názor na celou kauzu vyjádřili také režisér Břetislav Rychlík a šéfredaktor nakladatelství Host Miroslav Balaštík. Ani trochu nešetřili členy hnutí Slušní lidé, které Ministerstvo vnitra označilo za extremistické. Podle Rychlíka jde často o lidi, kteří měli problémy se zákonem, takže označení „slušní“ lidé je minimálně sporné.
29.05.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Břetislav Rychlík (29 článků)

Výkonná rada ODS chce měnit stanovy. Bez regionů to nepůjde

 
Výkonná rada ODS se dnes bude zabývat přípravou nadcházejícího stranického kongresu. Širší vedení ODS zřejmě bude debatovat o návrhu na změnu stanov, která počítala se zeštíhlením výkonné rady a opatřeními proti účelovým náborům členů. Lídři ODS by mohli řešit také program kongresu a otázku prodloužení mandátu nynějšího vedení v čele s Petrem Nečasem.
26.09.2011 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků)

Výkonná rada ODS zrušila kvůli "černým duším" tři oblastní sdružení

 
Výkonná rada ODS ve středu zrušila oblastní sdružení v Praze 4, Praze 12 a Praze-západ, důvodem byl netransparentní nábor nových členů. Zástupci všech tří zrušených oblastí nařčení odmítli a řekli, že se budou bránit. Šéf ODS v Praze-západ, která je součástí středočeské ODS, nevylučuje v krajním případě ani soud.
28.02.2013 18:05 |

podobné články

Výkonná rada ODS zrušila oblastní i místní sdružení na Praze 1

 
Výkonná rada ODS v pondělí zrušila oblastní i místní stranická sdružení v Praze 1, novinářům to řekl šéf strany Petr Nečas. Návrh ve čtvrtek doporučila regionální rada pražské organizace občanských demokratů. V organizaci Prahy 1 panovaly v minulosti ostré spory a její představitelé byli spojováni s řadou kauz.
27.06.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků)

Nečas prý vyvolává v ODS atmosféru strachu. Víme více

 
EXKLUZIVNĚ Výkonná rada ODS na svém zasedání v Jihlavě minulý čtvrtek zrušila dvě oblastní sdružení v Praze (Prahu 4 a Prahu 12) a jedno středočeské (Praha-západ). ParlamentníListy.cz mají informace o tom, jak výkonná rada probíhala a jak probíhala regionální rada Prahy.
04.03.2013 14:40 |

podobné články

Nečas prý vyvolává v ODS atmosféru strachu. Víme více

 
Výkonná rada ODS na svém zasedání v Jihlavě minulý čtvrtek zrušila dvě oblastní sdružení v Praze (Prahu 4 a Prahu 12) a jedno středočeské (Praha-západ). ParlamentníListy.cz mají informace o tom, jak výkonná rada probíhala a jak probíhala regionální rada Prahy.
04.03.2013 17:45 |

podobné články

Výkonná rada ODS Zemana neposlechne. Předčasné volby nebudou

 
Výkonná rada ODS dnes jednala například o slovech nově zvoleného prezidenta Miloše Zemana, který by si přál předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Premiéra Petra Nečase ale Zemanův názor netrápí.
28.01.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků) , Miloš Zeman (21251 článků)

Výkonná rada ODS poděkovala Klausovi. Zemi prý reprezentoval důstojně

 
Širší vedení ODS děkuje končícímu prezidentovi republiky za důstojnou reprezentaci České republiky ve dvou volebních obdobích. Výkonná rada ve čtvrtek přijala usnesení, ve kterém, vedle odsouzení žaloby senátorů, poděkovala Václavu Klausovi za deset let v úřadě prezidenta.
03.03.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9177 článků)

Bárta pod palbou. Výkonná rada ODS ho vyzvala, aby vysvětlil kauzu ABL

 
Výkonná rada ODS vyzvala ministra dopravy Víta Bártu (VV), aby vysvětlil veřejnosti roli agentury ABL ve sledování politiků ODS. Bárta ABL před vládním angažmá vlastnil, bezpečnostní agentura je dosud v rukou jeho rodiny.
17.01.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Grémium a výkonná rada ODS projednají případ Vondra

 
Nejvyšší stranický orgán mezi kongresy, výkonná rada ODS, bude v pondělí rozhodovat o osudu svého místopředsedy Alexandra Vondry a jeho angažmá v čele resortu obrany. Radě bude předcházet jednání grémia ODS, tvořeného stranickými špičkami a nejvyššími ústavními činiteli občanských demokratů.
28.03.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1133 článků)

Nekádrujte nám ministry, vzkázala ODS koaličním partnerům

 
Grémium a výkonná rada ODS v pondělí řešily další osud ministra obrany Alexandra Vondry, který je spojován s kauzou Promopro. Výkonná rada strany se za Vondru postavila. Po jednání to potvrdil premiér Petr Nečas. Uvedl, že strany nemají ODS mluvit do vnitřních záležitostí, protože ona to také nedělá.
28.03.2011 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1133 článků) , Petr Nečas (9276 článků)