Článek

Sluníčko přeje Brňanům koupání: Kraví hora pojede až do víkendu, otevřel i biotop v Komárově

 
Nečekaně vysoké teploty potěšily Brňany, kteří si chtějí prodloužit léto u vody. Šanci mají na koupališti na Kraví hoře, radnice Brno střed totiž rozhodla o prodloužení sezóny až do 20. září. Navštívit lze i přírodní koupaliště v Brně-Komárově.
14.09.2020 14:45 |

podobné články

Podobné články

Jaderný odpad v Česku zamíří na nové místo. Ve hře je Horka i Kraví hora

 
Hlubinné úložiště jaderného odpadu by mělo vzniknout buď v lokalitě Horka pod Velkým Meziříčím, nebo Kraví hora na Žďársku. V ostatních pěti vytipovaných lokalitách se geologický průzkum zatím neuskuteční. Na tiskové konferenci to v pátek řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Starostové z lokalit Horka a Kraví hora jsou jeho vyjádřením zaskočeni. V lokalitě Horka chtějí dát najevo, že úložiště nechtějí.
15.07.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (672 článků)

V Bořeticích zarazili horu: V republice Kraví hora platí od soboty přísný zákaz vstupu do vinice!

 
Na pradávnou tradici zarážení hory navázali v sobotu vinaři z Bořetic na Břeclavsku. Prezident Svobodné spolkové republiky Kraví hora Bořetice a členové jeho vlády zakázali vstup do vinice. Porušení se bude tvrdě trestat. Na dodržování budou dohlížet hotaři.
23.08.2020 12:45 |

podobné články

Jak vybrat správné místo ke koupání? Víme, kde je bezpečná voda a kde ohrožuje zdraví

 
Vysoké teploty lákají k vodě. Ne vždy však počasí přeje koupání. Kvalita vody v českých přírodních koupalištích se na konci prázdnin s nástupem teplých dnů zhoršuje. Hlavně kvůli sinicím platí několik zákazů koupání, na dalších místech pak hygienici koupání nedoporučují. Ať už si jdete zaplavat do přírody či na umělé koupaliště, zjistěte si, zda je daná lokalita bezpečná. Kde se dozvíte, zda je voda vhodná pro koupání a kdo kontroluje kvalitu a zdravotní nezávadnost koupacích ploch?
21.08.2020 22:20 |

podobné články

Kraví Hora v novém kabátě: Nové hřiště pokřtěno, první část projektu je hotová

 
První říjnový víkend byla oficiálně ukončena úvodní etapa projektu, který trvá už dvanáct let. Nové hřiště s atrakcemi ve stylu exotických zvířat je zpřístupněno Brňanům.
07.10.2018 19:00 |

podobné články

Volili i recesisté z Kraví hory. Prezident vybral svého „spřáteleného kolegu“

 
Přímá prezidentská volba vzbuzuje zájem. K urně se v jihomoravských Bořeticích dostavila i kompletní vláda recesistické „Svobodné republiky Kraví hora“. Zkušený kravihorský prezident ve slavnostním kroji vysvětlil, že chce pomoci v rozhodování spřátelené České republice.
26.01.2013 11:40 |

podobné články

Brno čeká vodní šílenství: Na Kraví hoře vyrostla obří klouzačka, pojede se 300 metrů

 
Měří 300 metrů a nabízí adrenalin, který v Brně zažijete pouze jeden den v roce. Na Kraví hoře se v sobotu mohou zájemci sklouznout na obří nafukovací skluzavce. Podle pořadatelů je atrakce vhodná nejen pro děti, ale i pro dospělé.
29.06.2018 15:20 |

podobné články

Konec žhavého léta? Kdepak, na jihu Moravy se lidé sluní a koupou dál

 
Létu zvoní hrana, všechna brněnská koupaliště už uzavřela své brány. S jedinou výjimkou. Na koupališti Biotop v Brně-Komárově se lidé dál sluní, voda nabízí stabilně příjemných 22 stupňů Celsia. Každý den dorazí minimálně stovka milovníků vodních radovánek. Léto ale skončí už o víkendu...
20.09.2018 11:55 |

podobné články

Národní park Podyjí: Bagr na Kraví hoře otevřel cestu rostlinám a broukům pionýrům

 
Na dvou místech se do půdy národního parku na začátku prosince zaryly lžíce bagru. Speciální akce na Kraví hoře a Mašovické střelnici otevřely cestu pro rostliny, brouky a motýly, kteří rádi obsazují holou půdu nebo se vyhřívají na slunci. Pomohou prorazit i mladým rostlinkám vřesu.
01.01.2015 13:52 |

podobné články

Vedle Stromovky s mnoha rybníky vznikne biotop: Pojme sotva stovku plavců

 
Biotop, který plánuje město vystavit na Výstavišti v Praze 7, má být podobný tomu v Radotíně. Ten však každé léto praská ve švech. Jen málokdo si umí představit, jak bude vypadat koupaliště v Holešovicích. Ani pražští radní nebyli jednotní a plán prošel rozsáhlou diskuzí, nakonec ale došlo k podpoření tři roky starého návrhu. Důvodem je údajně zvýšení počtu vodních ploch v Praze, přitom jen pár kroků od něj je nově zrekonstruovaná Stromovka s mnoha rybníky. Kapacitu přitom bude mít pouhých 120 lidí.
15.12.2017 14:40 |

podobné články

40 tipů na nejlepší koupání v přírodě!

 
Je léto, sluníčko svítí a láká k vodě. Ke koupání, lenošení, slunění. A jak jinak si tohle všechno představit? V trávě, někde u přehrady, rybníka nebo zatopeného lomu či pískovny. Prázdninová klasika. Vybrali jsme pro vás tentokrát zajímavá koupání v Čechách a na Moravě.
01.07.2012 12:15 |

podobné články

dTest: Jak vybrat vhodné místo ke koupání

 
Srpen přinesl pravé letní počasí, které přeje koupání a pobytu u vody. Ať už si jdete zaplavat do přírody či na umělé koupaliště, zjistěte si, zda je daná lokalita bezpečná. Kde se dozvíte, zda je voda vhodná pro koupání a kdo kontroluje kvalitu a zdravotní nezávadnost koupacích ploch?
13.08.2020 07:40 |

podobné články

Srpnové hodování a VII. Veteran Rallye Kutná Hora představuje program

 
O víkendu 22. a 23. srpna 2015 ožije Kutná Hora již tradičně Srpnovým hodováním a VII. ročníkem Veteran Rallye Kutná Hora.
19.08.2015 14:06 |

podobné články

Rychlost automobilů v Kraví Hoře zpomaluje unikátní cedulka: »Sú tu aji děcka a ožralí!!!«

 
Vinaři z 260 sklípků pod Kraví Horou v Bořeticích na Břeclavsku žádali, aby obec snížila v oblasti maximální povolenou rychlost. Neuspěli...
17.10.2011 12:10 |

podobné články

Na Kraví Hoře je 100 stupňů: Radnice tu otevřela saunu s výhledem na město

 
Zima až praští, ale z koupaliště na Kraví Hoře vycházejí lidé pořádně rozpálení. Radnice Brno-střed totiž do jeho areálu umístila saunu, kde je až 100 °C. Návštěvníci se mohou kochat pohledem na město. Nejhezčí je to prý večer, kdy je Brno rozzářené tisíci lamp a neonů.
04.03.2018 11:45 |

podobné články

V Brně mají zbraň proti upírům a vlkodlakům: Na Kraví hoře postavili fotonový tunel

 
Originální zbraň proti vlkodlakům a upírům vybuduje na Kraví hoře brněnská hvězdárna. V pátek 21. prosince zpřístupní veřejnosti fotonový tunel, který bude osazen stovkou LED svítidel.
20.12.2018 12:25 |

podobné články

Brno zkouší na Kraví hoře unikátní osvětlení: Lidem svítí do kroku a pro zvířata je šetrné

 
V různou dobu různá intenzita světla. Tak by se dalo ve zkratce popsat biodynamické osvětlení, které začala testovat brněnská hvězdárna a planetárium. Změnu poznají ti, kteří míří na Kraví horu ve směru z náměstí Míru.
26.10.2019 09:20 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela

 
Skryté skvosty Libereckého kraje. Místa, o nichž se tolik neví, ale přesto mají čím zaujmout. Jedním z takových je oblast v okolí Ralska, která láká na zvířecí motivy, ať už to je Havraní skála, Kraví rokle, Psí kostel nebo Jelení vrch.
15.08.2020 22:35 |

podobné články

Po opakovaném rušení se v Hradci spustilo noční koupání

 
Noční koupání, první v měsíci srpnu, bylo v Hradci Králové zahájeno ve čtvrtek. Jak mluvčí kraje informovala ParlamentníListy.cz, koupání na novém bazénu se plánuje rovněž o víkendu.
04.08.2012 18:20 |

podobné články

Sluníčko a tropické teploty: Pražané se v týdnu pěkně ohřejí, o víkendu se ochladí

 
Příští pracovní týden se mají Pražané nač těšit! Bude svítit sluníčko a teploty budou tropické - ve čtvrtek se vyšplhají dokonce až k 31 stupňům. S pátkem se ale začne ochlazovat a víkendové teploty si s těmi letními příliš nezadají. Na koupání bude chladno, ale na výlety bude počasí ideální!
17.06.2018 18:00 |

podobné články