Článek

„Slovo opakovaně dostává pouze jedna správná strana.“ Místopředseda Svobodných zúčtoval s Fialou a spol.

 
„Ještě si pamatuji, že Rudé právo psalo o disidentech jako o zaprodancích a ztroskotancích. V současné terminologii se naši novináři již dostali před rok 1989, kdy byla televize, rozhlas a noviny pod kontrolou Komunistické strany,“ nebere ti servítky lékař Miroslav Havrda, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje nejen další vlnu „strašení“ covidem, ale také snahu vlády Petra Fialy čelit extrémnímu růstu cen energií. „Je ale potřeba sundat ideologické brýle Green Dealu, zamyslet se nad proměnou EU do struktury RVHP a prohlubovat a nikoliv omezovat demokratické principy našeho státu, chovat se slušně a odpovědně. Je potřeba našim dětem zanechat naši krásnou zemi v lepším stavu, než jsme ji převzali,“ domnívá se místopředseda Svobodných Miroslav Havrda.
16.09.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4255 článků)
Podobné články

Správná diagnostika znamená správná léčba

 
„Správná diagnostika znamená správná léčba “, říká primář oddělení radiodiagnostiky Protonového centra MUDr. Miroslav Kašpar, který se v oboru radiodiagnostiky pohybuje už přes 40 let.
31.10.2016 14:50 |

podobné články

Šéf Svobodných Mach rozesmál publikum. Zde je důkaz

 
Strana svobodných občanů včera oslavila konec druhé pětiletky v Evropské unii. Akci u Pražského hradu pojala jako protiváhu oficiálních oslav, jako recesi a výsměch evropské byrokracii. Předseda Svobodných Petr Mach se vysmál evropským cílům snížit do roku 2020 emise CO2. Podle něj je to jen kódové slovo pro snížení evropské ekonomiky, což se skvěle daří plnit třeba Řecku.
02.05.2014 09:00 |

podobné články

„Tohle je ta slušnost? Výsměch lidem!“ Jan Veleba zúčtoval s Fialou a spol. Za Zemana. A také za...

 
„Vladimír Remek mohl být vyznamenán už v roce 2018,“ říká tehdejší senátor Jan Veleba. Pro ParlamentníListy.cz popsal, jak tomu prý tehdy „zabránil“ dnešní předseda Senátu Miloš Vystrčil. „Neváhal sáhnout ke lžím! Považuji ho za člověka se značnou absencí charakteru, který neváhá, když ucítí příležitost, použít jakoukoliv podlost. Dokonale to předvedl s nemocným prezidentem,“ říká na adresu Miloše Vystrčila rázně Jan Veleba. V souvislosti s tehdejším návrhem na vyznamenání Remka zaznělo i jméno sestry bratrů Mašínů.
01.11.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (353 článků) , Jan Fiala (353 článků) , Miloš Zeman (27428 článků) , Jan Zeman (509 článků) , Miloš Fiala (47 článků)

Zmrd a ubožák, kdo nechce pomoct dětem, podpořili sirotky Svobodní. A je veselo. Ozval se Jakl...

 
V kauze syrských sirotků se projevila i strana, která není v českých médiích moc vidět. Jedná se o Svobodné. Největší úspěch Svobodných bylo zvolení Petra Macha do Evropského parlamentu, od té doby však strana velké úspěchy neslavila. Nyní se postavila za rodiny, které prý chtějí sirotky adoptovat. Ve svém stranickém vyjádření apelují, abychom světu ukázali, že máme lidskost a hrdost. A místopředseda Svobodných Radim Smetka šel ještě dál. Padla slova o zmrdech a ultimzmrdech.
19.09.2018 10:55 |

podobné články

Petr Mach a další členové Strany svobodných občanů rezignují

 
Členové vedení Strany svobodných občanů, která se ve sněmovních volbách neprosadila, se rozhodli rezignovat. Funkce opustí k 18. listopadu, v den zvolení nového předsedy strany. ČTK to oznámil mluvčí Svobodných Martin Rumler. Předseda Svobodných Petr Mach, který kvůli snaze o zvolení do Sněmovny opustil křeslo europoslance, zvažuje, že už na místo stranického šéfa v listopadu kandidovat nebude.
23.10.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mach (8 článků)

Sebekrásnější kecy o svobodě bez něčeho užitečného, co uděláme pro lidi, jsou na nic, říká kandidát na šéfa Svobodných Pajonk

 
ROZHOVOR U Strany svobodných občanů dojde o tomto víkendu k přelomové změně. Druhý nejdéle sloužící předseda ze standardního politického spektra v ČR, Petr Mach, už nebude obhajovat svou pozici. S nejvyšší pravděpodobností si to spolu rozdají dlouholetý veterán české politiky a spoluzakladatel Svobodných Jiří Payne a valašský stranický rebel, krajský předseda Zlínské organizace Svobodných a krajský zastupitel Tomáš Pajonk. Už při vnitrostranických debatách po všech krajských organizacích to mezi oběma kandidáty jiskřilo.
09.11.2017 14:35 |

podobné články

Bývalý eurposlanec Mach se vzdal postu lídra Svobodných pro volby do europarlamentu, důvodem je i neúspěch s plánem na koalici s Realisty

 
Bývalý europoslanec a zakladatel Svobodných Petr Mach se vzdal postu lídra strany pro volby do Evropského parlamentu. Na webu strany to dnes oznámil předseda Svobodných Tomáš Pajonk. Mach ČTK sdělil, že k rezignaci ho vedlo mimo jiné to, že neuspěl s plánem na koalici s Realisty. Do Evropského parlamentu nebude kandidovat ani z jiného postu kandidátky a úplně se stáhne z politiky. Nového lídra kandidátky určí hlasování členů Svobodných.
16.12.2018 16:20 |

podobné články

Šéf Svobodných Mach: "Pravá frakce" ODS nezachrání. Ta strana umírá

 
Nová stranická frakce pro členy ODS není jakýmkoliv konkurentem pro Stranu svobodných občanů. Je to pouze důkaz rozkladu ODS a zoufalé snahy zachránit nezachránitelné. Uvedl to lídr Svobodných Petr Mach v reakci na zprávy o vzniku tzv. „Pravé frakce“, žádající návrat k ideálům pravice.
02.03.2013 12:00 |

podobné články

Lékař a místopředseda Svobodných: Chovají se k nám jako k ovcím. Pseudoodborníci jako Flegr, profesor životního prostředí. Zdravotnický bizár

 
Miroslav Havrda je lékař, ale současně místopředseda Svobodných. Události posledního roku, kdy za „lékaře“ směla hovořit pouze jedna vybraná skupina s jedním názorem na pandemii, hodnotí jako „covidovou totalitu“. O vládě říká: „Chová se k nám jako ke stádu hloupých a nesvéprávných ovcí, které je potřeba organizovat a co nejvíce je přitom ostříhat“.
06.08.2021 13:40 |

podobné články

Šéf Svobodných Mach se chce sejít s Fialou. Ten dnes bouchl dveřmi v ODS

 
Nabídnou Svobodní členství ve své straně poslanci Radimu Fialovi, který vystoupil z ODS? ParlamentníListy.cz se zeptaly jejich předsedy Petra Macha, který takovou možnost nevyloučil. S Fialou se chce sejít.
31.10.2012 14:18 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (401 článků) , Radim Fiala (401 článků) , Petr Fiala (4255 článků)

Do slepence s Bobošíkovou bych nikdy nešel, ujišťuje předseda Svobodných

 
Předseda Svobodných - nebo přesněji Strany svobodných občanů - se opakovaně distancuje od uskupení Hlavu vzhůru, které do předčasných voleb vede Jana Bobošíková. Jde prý jen o slepenec neúspěšných politiků, kteří chtějí využít jméno prezidenta Klause. Svobodní naproti tomu vždy kandidovali samostatně a s dlouhodobě daným program. Jeho základní kameny popisuje server První zprávy.cz
14.09.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (807 článků)

„Bída, katastrofa, válka.“ Mladý předseda Svobodných zúčtoval se zastánci EU i s ČT

 
Libor Vondráček se v roce 2019 stal předsedou Svobodných. V rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým v internetové televizi XTV varoval politiky EU, že jednou se může utrhnout ucho u džbánu s trpělivostí a voliči si mohou říct, že dosáhnou změny ve společnosti jinak než skrze volby. Kdyby bylo na něm, prý by doporučil lidem odejít z EU. Vyjádřil se i k vysílání České televize.
08.02.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (641 článků)

Okamuro, ty lžeš! A poneseš následky za spolupráci s Adamem B. Bartošem, uvádí strana, která se pyšní smlouvou s Marine Le Penovou

 
Občanská konzervativní strana (OK strana) se na svém facebookovém profilu vyjádřila k pochybnostem o členství českých stran v evropském politickém Hnutí pro Evropu národů a svobod (MENF) pod vedením Marine Le Penové a francouzské Národní fronty. Jak uvedla, diskutovalo se pouze o přistoupení hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD). „Pakliže tedy nějaký český politik či strana tvrdí, že jsou členy MENF a není to OK strana, jednoduše sprostě lžou,“ píše OK strana.
27.07.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Adam Svoboda (14 článků)

Smetka (Svobodní): Zcela nečekaný úspěch Svobodných

 
23. hodin, neděle 25. 5. 2014 – statistický úřad konečně uvolňuje výsledky voleb do EP a média je obratem zveřejňují. Nastává obrovské překvapení. Mezi stranami, jejichž úspěch se očekával, se objevuje cizorodý prvek, se kterým nikdo nepočítal. Do evropského parlamentu se dostala Strana svobodných občanů. Následující den vychází celá řada článků o nečekaném úspěchu Svobodných, novináři zpovídají politology, aby tento výsledek vysvětlili.
29.05.2014 08:51 |

podobné články

Klausův poradce i podnikatel jménem Jakl. Ti všichni budou za Svobodné dobývat Senát

 
Strana svobodných občanů dnes schválila kandidáty pro podzimní senátní volby. Mezi 13 adepty na post v Senátu je například exposlanec a bývalý poradce prezidenta Václava Klause Jiří Payne, který bude zároveň lídrem Svobodných v komunálních volbách. ČTK to sdělila mluvčí Svobodných Kateřina Kašparová.
19.07.2014 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10796 článků)

Roman Joch zúčtoval s levicovými liberály: Jste jímaví jako přejeté koťátko!

 
Ředitel Občanského institutu Roman Joch vystoupil v internetové televizi DVTV v pořadu Apel. Konzervativní myslitel ve svém vystoupení zúčtoval s liberály. Opravdu tvrdě.
04.11.2017 20:45 |

podobné články

Předseda Svobodných: Z pravice se tu udělalo sprosté slovo

 
ROZHOVOR Strana svobodných občanů patří k těm, které by mohly profitovat z krize, ve které se momentálně zmítá sněmovní pravice. S jejím předsedou Petrem Machem si ParlamentníListy.cz povídaly také o možném ekonomickém oživení, vyšetřování státního zástupce Ištvana, nebo možnosti politického comebacku bývalého prezidenta Václava Klause.
15.08.2013 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10796 článků) , Petr Václav (1008 článků)

Pořád jen sazby DPH. A co zlepšit školství? ptá se místopředseda Svobodných

 
V České republice se politici starají o DPH a mění jeho sazby, což je důležité. Nemělo by být ale důležitější starat se o vzdělanost národa a o inovace ve školském systému? Na to se ptá místopředseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk a přirovnává situaci k Indii.
26.01.2014 20:50 |

podobné články

Místopředseda Svobodných: Hrdiny doby jsou úředníci a lobbisté. Systém brání tvrobě bohatství

 
REPORTÁŽ V dnešní době příliš aktivní stát bere lidem šance vést šťastné životy. Celý systém brání tvorbě bohatství. Jak z toho ven? Změna režimu je nepravděpodobná. Jediná obrana lidí je útěk z oficiální ekonomiky do šedé ekonomiky. Alespoň o tom je přesvědčen místopředseda Strany svobodných občanů a kandidát do Evropského parlamentu Tomáš Pajonk. Ten o tom hovořil na besedě ve Valašském Meziříčí, kterou uspořádala Ekonomická fakulta Vysoká školy báňské – Technické univerzity v Ostravě.
10.05.2014 11:30 |

podobné články